Осмо поколение: PS4, Xbox One, Wii U

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Осмо поколение: PS4, Xbox One, Wii U

Мнение marchisio_преди 1 година

Въпроса вече е каква конзола да си взема :D
ПС4 или Бокса ?
Знам, че мястото на въпроса не е тук но пиша от телефона и ми е трудно да намеря раздела.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: The Legend of Zelda (2017)

Мнение RRSunknownпреди 1 година

Все тая и за двете излиза едно и също имат свестни екслузиви колкото пръстите на едната ръка и при двете се плаща за мултиплеър.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: The Legend of Zelda (2017)

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Не си купувай коя да е от двете веднага, според мен. До края на годината трябва да излязат нови ревизии с уж подобрен хардуер. Ако парите не те притесняват, може да си вземеш тях, ако те притесняват - старите вероятно ще паднат като цена.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Ако обобщим - всичко е мултиплатформено, новите ревизии са заради античния хардуер на четворката и кокала.
Затова, най-добре читаво PC с пад :cain:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: PS4 или Xbox One

Мнение The Demonпреди 1 година

Много добре казано. Конзолите навремето бяха силни заради 2 неща. Добър баланс между ексклузивни заглавия и мултиплатформени такива. Не казвам че е било 50 на 50, но е важно да има и от двете по много. Сони и Майкрософт се дънят заради малко ексклузивни, а Нинтендо са точно обратното, малко мултиплатформени.

Специално за Майкрософт, да кажа няколко думи. Те бяха напипали цаката с лънча на 360 и се справяха много добре до 2009-2010. После не знам какво стана, но върнаха кокала в устата на Сони. Може би промени в ръководните постове или цялостната визия... или просто не са много умни, за да осъзнаят в каква добра позиция бяха. След тези години нещо се обърка и това се вижда с Xбоx One. Не е само проблемите около старта на новата конзола. Нещата почнаха да вървят надолу много преди това. Няма как да разчиташ само на западни игри и мултиплатфомени японски(При това от време на време). Геймразработчиците в Япония са огромен фактор в конзолният бизнес. 360 имаше поне 30-40 ексклузивни японски издадени на запад игри, а може би и повече. Не съм ги пресмятал, но само аз имам около 20. И почти всичко от японските които излизат за PS3. (до 2009) Сега положението е трагично щом дори загубиха Street Fighter 5.

Ето списък с някои значими според мен ексклузиви за SONY и MS. Които обаче не са нещо за което да дадеш 700-800 лв.

Излезли

The Order: 1886 (къса)
Bloodborne (не достатъчно различна от Souls поредицата. В смисъл, ако не си супер фен, можеш да играеш и Dark Souls 3)
Until Dawn (филмова игра... или са ти приятни такъв тип изживявания или вобще не ги харесваш. )

2016
Nioh
Uncharted 4: A Thief's End
Detroit: Become Human
Gravity Rush 2

2017 или повече

The King of Fighters XIV (Едва ли ще е фактор на бойната сцена тази игра, поне от видяното досега)
Yakuza 0 и 6 (може би ще ги локализарат с 3 години закъснение, ако имаме късмет)
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
The Last Guardian (почвам да се съмнявам че някога вобще ще излезе)
Gran Turismo 7 (От първата част на поредицата, усещането не се е променило. Наскоро цъках 6 и докато играех имах чувството, че този тип развитие съм го преживявал много пъти вече. Трябва да направят нещо ново и свежо, извън по-добрата графика и физика. Да не говорим че вече имам много повече конкурентни заглавия с подобно качество.)

XBOX ONE

Излезли
Crimson Dragon
Gears of War 4
Forza Horizon 2/Motorsport 6
Sunset Overdrive

2016
Scalebound
Crackdown 3
Gears of War 4

Kaто гледате този списък с ексклузиви натрупани за почти 3 години, някои от които може евентуално да се появят за PC, по-добре послушайте съвета - PC + Gamepad на Steam. Нинтедо не е чак толкова лоша идея, при положение че 90% от игрите за него не могат да се играят на PC. Конзолите не са това което бяха. Дори конзолните ексклузиви (XONE + PS4) не са чак толкова много, да не припомням и безумният абонамент за мултиплейър. Това с плащането за игри без сървъри или това че не можеш да ползваш мултиплейъра на нова игра която си си купил на пълна цена... дори да е в първите 3 месеца, е толкова грешно, че дори не ми се занимава да обяснявам :) Трябваше поне във всяка неразопакована игра с мулти, да има код за 1 месец, дори да не важат тия безплатни игри дето ти пробутват.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

незнам защо си сложил gear 4 в излезли и в предстоящи - още не е излязла. Имаха и един Ryze който беше за представяне на графиката. Halo 5 също нямаш право да го пропускаш. Quantium Brake излезе наскоро и хич не е лоша но от това което видях не е нещо изключително.

Тъй като съм по запознат с PS4 ще спомена на техния фронт как са нещата.
Ratchet and Clank излезе и доста я хвалят ако си фен и ти играе красив платформър
Killzone Shadowfall не е нещо кой знае какво но е красива и става за убиване на времето
Driveclub в момента ми е топ автомобилна игра и постоянно я обновяват.
Infamous Second Son представя много добре жанра на отворения свят със супергерои - една от топ игрите е.

Horizon Zero Down се очаква с голям хайп

Last Guardian ще излиза 100% и е задължителна за всеки фен на Ico и Colossus
Final Fantasy 7 римейка
Hellblade излежда доста добре по презентациите

малко са екслузивите които си заслужават особено на фона на PS2 да речем пък дори и в сравнение с тройката.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Да, забравих ги тези заглавия. :) Така е като прибързаш и не си ги припомниш добре. Реално погледнато, като включим и тези добавки, не е зле положението. Повечето са тип блокбъстъри, но не е никак зле, особено за трета година.

Това което мен ми липсва, в сравнение с предишни поколения е липсата на нови заглавия, нови поредици и някакви по-свежи работи. Някои от тези заглавия излизащи с 3, 4 или 5 след името, не предлагат различно изживяване и много хора които не са играли предишните части, могат спокойно да се задоволят с тях на първо време. Колкото да видят за какво става въпрос. Няма го ефекта на някакво "уникално усещане", което можеш да изживееш само на тази конзола. Например ако някой не е играл Dark Souls/Halo/Gears/Infamous/Uncharted.... може да ги пробва на старите конзоли, колкото да види за какво става въпрос. Идеята ми е, че по-малко се рискува и се разчита на стари, изпипани механики, дори в заглавия първи части. Да видим какво ще стане с VR-а :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Ryse, Quantum Break и вероятно Gears си ги има за компютър.

Bloodborne ми е голям мерак обаче :/

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Че ги има -има ги. Ori and Blind Forest също, и Титанфейла я има. Скоро и на Форцата ще излезне някаква версия. За Хейло 5 не се чуват добри отзиви. Изобщо всеки си има мнение но аз избрах PS4 и мисля , че ми предлагат повече качествени екслузиви наред с по- скрапавите.
Но като цяло от 12 ми големи игри които имам само Bloodborne и Driveclub са свестни екслузиви другото е мултиплатформ.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 1 година

Ако ще е конзола - PS4, никакво място за съмнение , дори се чудя , защо се свенят хората да си го кажат. Повече ексклузиви, а всяка мултиплаформена игра е минимум по- добре изглеждаща.Точка.

Обаче съм съгласен, че просто трябва да се изчака до октомви за PS4 Neo, а защо не и NX март?

Реално Сони залужават дебел к*р в гъзът, защото от както се върнаха на върхът пак започнаха да забравят за какво става дума и си позволяват повече от допустимото. Стискам тайно палци NX да предложи сходен хардуер ( за да разполага с мултиплатформените заглавия) и малко да върне конкуренцията, че е нетърпимо.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 1 година

Колосален шнур за Сони с мизерното им поведение напоследък - селските номера с пс4.5 са просто началото - скоро очаквам да го продухаме ние балъците купили си пс4 на лаунч! Дано Нинти се наместят с подобаващ хардуер на пазара...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Още ли някой се съмнява, че трябва да купува Плей 4? :) Компютърът изобщо не се брои, щото е необходимост и няма алтернатива за ролевите стратегии и чувалите със скромни, но добри индита. При конзолите:

Сони: въртят малки мръсни номерца, но внимават да не се излагат повече от конкурентите. Предвид "конкуренцията", явно не им е много трудно.

Микро: готвеха тотален ташак с Х1, усетиха се късно и го издухаха.

Нинти: упорстват с регионалната ключалка и с поведение "генерация и кусур", което им пречи да имат достатъчно качествени мулти търд-партита НАВРЕМЕ. Докато натрупат (и ако натрупат!) достатъчно читави игри за новата си конзола, каквито са бързи, чевръсти и пъргави, нищо чудно Сони и Микро да ги затапят със следващите си конзоли. Имам чувството, че почти спряха да издават нови заглавия за Уий Ю(извън Япония). А в Европа ебахти цените праскат на малкото свестни заглавия, от които издават по има-няма 100-200 бройки.

Откъм игри Плей 4 е конзолата за японските ролевки и стратегии, фпс-и, коли и екшънки (Якудза, мадъфака!), без 2-3 игри за Уий Ю и за Х1. От големите ексклузиви Плей 4 няма Марио и сродни (но не всички Мариота са с еднакво високо качество), Зелда и Метроид (които ги правят все по-рядко и все повече ги отлагат), няма Гиърси и КИ (но има алтернативи), няма Байонетка (но има ДМС4: СЕ), няма МХънтър (но вероятно ще има нова ДДогма, пък може и МХ да проима, щото Цапцом са алчни гъзове).

В същото време ексклузивите за Плей 4 са апетитни: ББорн (достатъчно е различна от ДС, че да развие своя поредица), а Ънчартеда лайно в станиол да се окаже, пак ще се продава масово, ще продава и конзоли. ФФ7 също ще продава, каквато и нарязана мизерийка да се окаже, ако ще на жетони за час игра да го продават. Инфъмъса също радва, но аз съм фен по-скоро на ФЛайт - по-стегната ми изглежда, а и играеш с пиче. СФ5 не е баш ексклузив, но масово се играе на Плей 4. Да не забравяме, че който продава повече - най-вероятно и ще вади повече заглавия.

Като конзолно комбо, с пускането на новите Нинти и Плей 4 конзоли най-адекватно и изгодно го виждам комбото Плей 4 (настоящият 1ТБ "алтимът" модел) + Уий Ю: двете на обща цена по-ниска от ърли ъдопшъна на която и да е конзола от карънт гена. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Няма спор, че PS4 (ще) има повече екслузивни заглавия от Xbox One, ама не знам доколко шепа излезли и още толкова предстоящи оправдават покупката на конзолата. Щото от поколение на поколение, все по-малко killer app и все по-скъп хардуер.

В края на краищата, всеки си прави сметката - храна за размисъл: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_v ... eration%29
Аз карам с комбото PC и конзола-две към края на поколението. В момента, за PC има най-голям каталог от заглавия: мултиплатформени + част от тези за X1 + тъй наречените "console exclusive" + PC only. Като, естествено, PC изданията са най-добри, но си трябват стабилни процесор и видео. Покупката на конзола ми се струва най-удачна към края на живота и, защото ексклузивните заглавия са налице (без изненади като издънки, портове, отлагания) и хардуерът е не само на реалната си цена, но и в оптимизиран вид (по-малко дефекти). "Точният" момент при настоящото поколение е 2017.

Колкото за димейка на Final Fantasy VII - и той ще излезе за PC. Щото Square Enix, както Konami и Capcom редовно издават PC версии. Oще повече, откакто поголовно минаха на Unreal Engine.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Абе така е по принцип ама вече нищо не ми върви като свят на компютъра който си взх преди две години години и по- евтино като че ли ми излезе да си купя PS4 - склонен съм да се примиря с по скапаната графика като знам че за компютърен ъпгрейд можеше и да отидат и повече пари във времето. А екслузивите са ми бонус.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мойто РС не стига, че е лап-топ, ами е и от 2012-а. Всичко нужно ми върви обаче, предвид любимите ми РС жанрове (чиито игри дори не виждат конзолни портове), а за любимите ми конзолни жанрове - Плей 4 и все още 3 и 360. Карънт-ген конзола купувам обикновено в средата на генерацията - хем да хвана по-оптимизиран хардуер и поне десетина хитови игрици, хем да имам чувството, че купувам нова техника. В края на генерацията обикновено купувам останалите конзоли на смешни цени, но явно това поколение ще ми е първото изцяло без конзола на Микро. Просто не виждам нищо, което да ме изкуши за Х1(а при миналата генерация първо грабнах 360 и бях изключително доволен от избора).

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

И аз бях така с микро и добре че не се преебах така и тази генерация.
Що се отнася до компютъра има едно нещо което също вземам под внимание - когато играя на стейшъна жена ми ползва компютъра да сърфира със слушалки. Ако го вържа към телевизора нещата става различни :)

Като цяло съм доволен от PS4-ката и не стжалявам за избора - наиграх се на Destiny и Driveclub, купих си бая инди игрици на безценица и разцъках някои от тях. A тези игри които ми се вървяха зле на компютъра - Witcher 3, Fallout 4 и Dragon Age, MGS5 вървят чудесно макар, че ирония- пще не съм ги почнал сериозно както и Блъдборн .

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 година

На конзолния фронт - x360+PS3+PS4. Има предостатъчно свесни игри в oldgen беклога, а и чат пат се мяркат читави неща за PS4. Компютъра е сила(4k@30+fps>1080p@25-30fps), но силата си е цифра(2000+лв). А ако не е цифра, то тогава за къв чеп ти е, след като една чистак нова четворка ти е на 200 паунда? Кашона никъв го няма - дори и шепата ексклузиви си ги портват за Win. Жалка история.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

me3x написа:На конзолния фронт - x360+PS3+PS4. Има предостатъчно свесни игри в oldgen беклога, а и чат пат се мяркат читави неща за PS4.
Абсолютно вярно. Аз бих добавил и едно Уий - игрите там не са много, но има оригинални попадения, точно в стила на Нинти. Има и няколко велики търд парти ролевки. Но едно мощно РС може да го замести с емулация.

Колкото до Х1, струва ми се, че дори за първия Бокс имаше повече класни заглавия: Гайдена, Отогитата, Фейбъла, Стрейнджърса, Хейлото, двата Кингдъма (страшни са!), Ортата и др., а го плюеха, че нямал достатъчно ексклузиви. Лайняна Дино Криза, но все пак Дино Криза. В Япония даже пуснаха ексклузивна Шин Мегами Тенсей, ебати.:lol:

Засега и за Плей 4 няма достатъчно класики в сравнение с Плей 2 и 3, но Сони дава ясно да се разбере, че хитове се правят и ще има, след като подсигуриха продължения на хубави, но некомерсиални игрици като Гравитито и Ниъра, че може и Шенмю 3 да дочакаме. Сони прикотка и чичо Коджима. Ако пък пуснат гювеч на СЕГА за нов Резонанс/Итърнити (щото Микро лапат мухи в момента), направо хващам първия полет до Токио да се кланям пред божеството Йошида.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Всъщност има нещо в което One бие PS4 и това са безплатните игри които идват с голд. Още няма мейджър заглавия с плюса пускат само неиграеми боклуци и по една инди игрица.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Nintendo NX

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 година

Това поколение конзоли изгуби чара на конзолите и все повече имам чувството, че играя на осакатено РС.
Sony с тия игри, дето имат, щом са лидери с огромна разлика - смятай!
MS след Х360 се осраха, ама зверски! - никой не ги бръсне за слива, а след като пуснаха 3-те си ексклузива за РС, Xbone стана единствената платформа, на която може да експириенснеш "около 720р на 21 fps" и да се молиш ъпскейла на телевизора ти да оправи картинката.

Нинтендо единствени пуснаха нещо дето си струва да купиш, ама конзолите с части от микровълнова печкавече не могат да привлекат разглезените потребители колкото и да е добра концепцията.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост