Топ класации, елитни геймъри и непростими пропуски...

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Топ класации, елитни геймъри и непростими пропуски...

Мнение The Demonпреди 2 години

Отварям тази тема за да повдигна един въпрос който ме терзае от известно време. :lol: Често ми се е случвало да ми кажат "Как може да не си играл "игра X", тя е задължителна класика" или "какъв геймър си ако не си играл поне 1 игра от тази поредица?" По принцип списъкът ми с игри е доста голям, но се усещам че в стремежа си да покрия някои по-малко известни заглавия, пропускам някои от задължителните по-популярни класики и смятам в следващата година-две да наваксам с някои от НАЙ-големите и задължителни. Долуизброените са най-често срещаните примери, които са ми давали и се сещам в момента. Не съм писал Halo и God Of War, опитвал съм ги, но не мисля че са мой тип.

Uncharted 1-3
Batman (новите части)
Mass Effect 1-3
Suikoden 2
Zelda (нито една част не съм започвал)
Ninja Gaiden Sigma/2/3
Dragon Quest 8 (оставена на 30тия час)
Bayonetta
The Witcher 1-2
The Legend Of Heroes: Trails in the Sky
Devil May Cry 3 и 4 (тройката мината на 50%)
Anarchy Reigns
No More Heroes за PS3
NIER (имам около 10-15 часа)
Eternal Sonata
Resonance of Fate
Valkyrie Profile 1-2 (първата е зарязана на 15тия час)
Okami
Mario Galaxy
Dishonored
Sleeping Dogs
Deus Ex Human Revolution
Bioshock 1-2-Infinite
Shenmue 2
Virtue Last Reward
Shin Megami Tensei Lucifer's Call
Valkyria Chronicles
Planescape: Torment
GTA5
Ni no Kuni
Vanquish
The Evil Within
Chrono Cross

Убеден съм че всяка от тези игри доставя удоволствие и ще е интересна. Обаче въпросът ми е, ако сте играли някои от тях, можете ли да подскажете, коя ще ме обогати повече като геймър? :P Под формата на класация тип TOP5 или TOP10... или дори списък, ако не ви се занимава да ги класирате по-важност. Знам че въпросът е субективен, но игрите са прекалено много, а времето все по-малко... Та, кои са ми най-големите пропуски от тук? Такива които задължително трябва да се изиграят, поради някакви там причини, които ги правят непростими пропуски. :)

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Топ класации, елитни геймъри и непростими пропуски...

Мнение ZaGпреди 2 години

И аз не съм играл някаква част от тия игри, но други съм и ще се опитам да изкарам тия които мисля че са по "важни":

Zelda (Ocarina of Time, Majora`s Mask, Twilight Princess, Skyward Sword - тези бих квалифицирал като най добро навлизане в проедицата),
Nier (много яко меши различни жанрове в геймплея си и размазващ саундтрак също)
Valkyrie Profile 1/2 (уникална атмосфера и бойна система)
Resonance of Fate (може би най коплексната бойна система с която съм се сблъсквал, трябва да се пробва)
Bayonetta (best action game everrrrrrrrrrrrrr)

Други игри които мисля че носят нещо уникално в себе си и съответно са задължителни да се пробват най малкото за обща култура са:

Metroid (Super Metroid или Metroid Prime)
Super Smash Brothers (налази най новата до която имаш достъп, много уникален файтър)
Final Fantasy Tactics (или друг представител на тактическия жанр от този калибър)
Star Craft: Brood War (олицетворението на какво трябва да бъдде една състезателна стратегическа игра)
Ace Combat 3 Electrosphere (японската версия - story driven игра със самолети, не знам за друга такава)
Infinite Space (space fleet simulatro with cool story)
Pandora`s Tower (представи си зелда ама като цяло по тъмна и сериозна където принцесата е чудовище което ще ти разбърка червата)
Xenoblade Chronicles (най доброто рпг което съм играл, излизало през последните много години)
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 2 години

Bayonetta, Zelda, Okami, Mario Galaxy - тези са задължителни. Останалото от списъка е ок, но тези просто трябва да се изиграят на всяка цена. Няма смисъл да се обяснявам - просто зарежи всичко и ги изиграй.
Това е от списъка ти. Не съм сигурен още колко неща има, които с удоволствие бих препоръчал - нямам си на идея какво си играл :roll:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами мисля че всичко друго значимо съм го изиграл... В смисъл доста ги мислех нещата и гледах да слагам само големи и популярни игри. Не Hidden Gems, нишови и други яки скрити хитове. Само най-популярните и значими, които ги споменават най-често в класациите и разни хора са ми ги казвали на живо или по форуми.

ЗаК обаче ме подсети за FF Tactics, Xenoblade-a и това че не съм играл сериозно тия два Metroid-a. Сетих се и за Dragon Age Origins, която поне 2ма човека са ми казвали че е яка.

Благодаря и на двамата за игрите които определихте за най-задължителни. :yes:

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 2 години

Bayonetta чак да е задължителна не бих казал. Повече от прилична екшън игра, но според мен, само откъм геймплей и тук-там някой отделен seqeuence. Откъм история или дизайни мен поне не ме грабна. Двойката тепърва ще я подхващам. Ninja Gaiden-ите (или поне първия, двойката не съм я играл) ги препоръчвам повече във всяко едно отношение (макар че и при тях на първия историята едвам съществува :D). Razor's Edge беше доста добра, но значително опростена в сравнение с единицата.

За Metroid-ите, аз лично ще препоръчам Metroid: Zero Mission за GBA - върхът на 2D Metroid заглавията според мен, пък и на всичкото отгоре е римейк на началото на поредицата :)

Xenoblade-а и аз го препоръчвам горещо, а дори не съм особен фен на RPG-тата. Невероятна игра е!

От новите Батмани (макар да не съм изиграл още последния), противно на всеобщото мнение на мен най-много ми хареса Arkham Origins. Има най-Батманска атмосфера и са подобрили някои елементи от геймплея (но пък има и по някой лек бъг тук-там). Те като цяло обаче не са дълги игри и нищо не ти пречи да ги изиграеш всичките.

И, разбира се, ако все още не си я изиграл, Shovel Knight е повече от задължителна :D
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Пускам каквото не е пуснато и каквото се сещам на първа мисъл. Няма нужда да се играят всичките Ънчартеди и всички Гайдени (Gaiden 1> 2,3). Уичър 2 > 1. Третият не съм го играл, не ми е от любимите поредици. Един Батман също стига, ако не си върл фен. Пропусни НМ Хироуса - страшна пръчка е!

Vagrant Story - истинския Souls, дълбоко хидън е, за нещастие;
Bushido Blade 2 - джем е, не е хидън - поредицата е съсипана от псевдо-продълженията;
Xenogears!!!!
Condemned 2 (ain't nuttin like пиклите от FFrame), може да се води за хидън джем, не знам;
Tactics Ogre > FFT;
Oblivion/Skyrim и/или DD:DArisen (компромис с мащаба и интересните куeстове, но всичко друго е много по-добро);
Borderlands 1;
VF5: FS (най-добрата 3Д тупалка);
TR: Underworld (преди да навлекат Лара в шуби и да превърнат поредицата в дженерик феминистки Uncharted);
Jade Kingdom (нова игра - кога?);
Beyond Good and Evil;
Gravity Rush (много ориз има в нея, дано развият втората част с по-голям бюджет);
Vampire The Masquerade (искам нова игра!);
Transistor (постоянното бърборене ми е досадно, но бойната система е корава);
TW: Shogun 2 (мега-атмосфера и музика, може да се играе като походова стратегия и защото Ода прави зерг-ръш с ашигарута :))
Sacred 2 > Diablo 3 (imho);
Civ 5 (но иска много време!);

The Legend of Heroes: Trails in the Sky бтв изисква ебати свободното време и все не ми остава време да я подхвана като хората. Навява ми спомени за първата Grandia, че и за Lunar:SSS, не знам защо. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

Аз задължителни игри не признавам , играя каквото ми е настроението моментно - много хитови игри съм пропускал, други така и не са ме грабнали и съм ги зарязвал, трети съм ги изигравал с голямо закъснение когато му е дошло времето и са ме изкефили.

Но от списъка ти Mario Galaxy и Масс ефектите ги изядох без да спирам и мисля, че няма да сгрешиш - особено мариото е фундаментална. Planescape също е доста фундаментална в заивисмост доколко си на ти с класическите 2д рпг-та и колко те интересува сюжета - защото Плейнскейпа е всепризнат в това отношение.

Ето ми личното мнение за списъка ти
Uncharted 1-3 - първата е тояжка от съвременна гледна точка, особено в началото, втората е най-филмова, третата е още от същото - има вероятност да си преогорял докато стигнеш до нея и да ти дойде омръзваща. Новия Тумб Райдър е що годе в същия стил и няма да сбъркаш ако и него изиграеш, макар, че аз още не съм стигнал до него. Но не си прави илюзии - игрите са шутъри тип Gears of War, просто са много филмови с каскади и радват.
Batman (новите части) - Асилима ме смаза с комбинацията си от зарибяващ стелт, платформингм, изискващ тайминг бой и загадки свързани с изплзване на предмети. До другите още не съм стигнал но ситито се води за най-добрата и го приемам на доверие.
Mass Effect 1-3 - ами писал съм ревю по темата, много имерсващ свят интересни съекипници и шутинг с магии и умения. За момента не сещам с за друг шутър с подобна концепция да си говориш с хората .
Suikoden 2
Zelda (нито една част не съм започвал) - ако те кефи да експлорваш дънжъни пълни със загадки и уникални битки с босове искащи тактика и богат инвентар това е твоята поредица . Няма кой знае колко алтернативи.
Ninja Gaiden Sigma/2/3
Dragon Quest 8 (оставена на 30тия час) - класическа, ама от най-старата школа JRPG - или те кефи или ще ти досади гринда.
Bayonetta - за мен - най-стръвния хак енд слаш , нинджа гайдън така и не можа да ми понесе , тук и арта и геронията и бойната система са ми на първо място. За разлика от гайдъна тук стила е агресивен , може да си прекъсваш комбото и да го продължаваш.
The Witcher 1-2 - първата я почвах 10 пъти и я изоставях - и аз не знам защо, на теория има всичко необходимо- интересни куести, експлорване, система за развитие но може би не е дошъл момента, Втората е много по "филмова" , има по-силен наратив , стръвен (макар е дълбоко счупен ) екшън и скриптове.
The Legend Of Heroes: Trails in the Sky
Devil May Cry 3 и 4 (тройката мината на 50%) - третата си е класика в жанра си , макар и с една идея по-долу от Байонета ако питаш мен. Четворката в зависимост кого питаш или е класика за хората които ценята само бойната система или издънка за всички останали - игра в която бектракваш като изоглавен и преиграваш едни и същи нива.
Anarchy Reigns
No More Heroes за PS3
NIER (имам около 10-15 часа)
Eternal Sonata
Resonance of Fate
Valkyrie Profile 1-2 (първата е зарязана на 15тия час) - и аз я зарязах на 15 -тия час съвпадение.
Okami - ако питаш мен това е по-добро от Зелда - стила, героинята , четката с магиите , стила :) , и всичко останало си го има - експлорване, предмети и умения, босове, битки, пъзели. И стила да не забравяме :)
Mario Galaxy - фундаментална и първата и втората. Овчарски скок напред в сравнение с всички 3д платформъри - мисля, че няма аналог в момента, новите мариота са стъпка назад .
Dishonored -
Sleeping Dogs
Deus Ex Human Revolution
Bioshock 1-2-Infinite - по-мое мнение доста надцененеи игри, историята е разказана смотано, има някаква атмосфера която някои ги кефи но мен не и геймплей мазало с неудобен шутинг, еднообразни врагове и изнервящо клошарско обикаляне .
Shenmue 2
Virtue Last Reward
Shin Megami Tensei Lucifer's Call - класика но нишова - адски цикльорска игра във всеки един смисъл .
Valkyria Chronicles
Planescape: Torment - RPG -то с най-добра история - всепризнато. С тази игра научих английски
GTA5 - ами GTA като GTA, всичко ново е подобрено старо - аз лично си я взех за 120 лева на лаунч и спрях на 30-тия час и все още не съм я изиграл.
Ni no Kuni - каквото важи за Dragon Quest 8 важи и за нея.
Vanquish - това е най-скил шутъра който съм играл, и един ако не и най-бързия. И тъй като се изиграва за не повече от 6-7 часа няма да сбъркаш да го тестваш а вероятноста да се върнеш за още е повече от голяма.
The Evil Within
Chrono Cross

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Пропуск - RDRevolver-a - страшна игра, особено за фенове на спагети-уестърна. И бих препоръчал да се започне с Оками. :yes:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 2 години

king_of_the_universe написа:Пропуск - RDRevolver-a - страшна игра, особено за фенове на спагети-уестърна.

...чакам 1080p или 4к на тази игра за по-третно изиграване.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Panzer Dragoon Saga + Orta :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

king_of_the_universe написа:Пропуск - RDRevolver-a - страшна игра
Тая игра се оказа неочаквано предложение. :) Сори нямах време да ги броя гласовете, а и беше малко объркано да ги извадя...

Всъщност цялата идея започна от един разговор, който водехме с едни приятелчета. За задължителен топ 20, който трябва всеки да изиграе или поне да опита, за да се нарича хардкор геймър. Обаче бързо стигнахме до извода, че да се направи такъв е невъзможно и затова всеки да си покрива пропуските както намери за добре. :Аз стратегиии и файтъри ги възприемам по скоро като спортни дисциплини и няма да ги броя. Panzer Dragoon Saga-та ми е врътнат на истински Сатурн. :mrgreen:

Окамито очевидно ще се играе сред първите... това излезе накрая. Благодаря. :) От зелдите имам само Wind Waker.

5 гласа

Okami (me3x, RRSunknown, king_of_the_universe, andycole, Rinaldo)
Zelda поредицата (ZaG, me3x, RRSunknown, andycole, epedos)

4 гласа

METROID (Chakan, ZaG, me3x, Rinaldo)
Bayonetta (ZaG, me3x, RRSunknown, Rinaldo)
Mass Effect поредицата (RRSunknown, andycole, Rinaldo, Epedos)
Mario Galaxy (me3x,RRSunknown, andycole, epedos)

3 гласа

Uncharted (Epedos, RRSunknown, andycole)
Shenmue 2 (Bobi, andycole, Rinaldo)
Ninja Gaiden Sigma/Black (Chakan, andycole, Rinaldo)
Vanquish (RRSunknown, Rinaldo, Epedos)
Batman новите (Chakan, RRSunknown, epedos)

2 гласа

Shovel Knight (Chakan, king_of_the_universe)
Nier (ZaG, king_of_the_universe)
Xenoblade Chronicles (Chakan, ZaG)
Tactics Ogre (king_of_the_universe, Rinaldo)
Red Dead Revolver (king_of_the_universe, Rinaldo)
Dragon Quest VIII (andycole, RRSunknown)
Deus Ex: Human Revolution (andycole, Rinaldo)
Resonance of Fate (ZaG, Rinaldo )

С по един глас са тия

1 глас

Valkyrie Profile поредицата (ZaG )
Super Smash Bros (ZaG )
Final Fantasy Tactics (ZaG )
Ace Combat 3 (ZaG )
Infinite Space (ZaG )
Pandoras Tower (ZaG )
Vagrant Story (king_of_the_universe )
Bushido Blade 2 (king_of_the_universe )
Xenogears (king_of_the_universe )
Condemned (king_of_the_universe )
Borderlands (king_of_the_universe )
TR Underworld (king_of_the_universe )
Jade Empire (king_of_the_universe )
Beyond Good And Evil (king_of_the_universe )
Planescape: Torment (RRSunknown)
Gravity Rush (king_of_the_universe)
Vampire The Masquerade ((king_of_the_universe )
Transistor ((king_of_the_universe )
Sacred II ((king_of_the_universe )
Yakuza 4 (andycole)
Ni no Kuni (RRSunknown)
KOTOR 1и2 (Rinaldo)
The chronicles of Riddick (Rinaldo)
Star Wars Rebellion (Rinaldo)
Последна промяна от The Demon на 09 дек 2015, 20:10, променено общо 6 пъти.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 2 години

Пропуснал си моят глас за Okami. btw не знаех че не си играл Metroid. Задължителен!
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

vanquish (кратка, повече и CG сцени и трябваше Мега култ са), bayonetta (най доброто управление на J-H&S игра, минус антипатична героиня), NG black, NG 2 (единствен минус е камерата), ME 1 и МЕ 3 (най доброто МЕ си остава 1цата, иначе и 3ката заради онлайна е мега хардкор, дано да не прецакат 4*ката), shenmue 1 и 2, okami, deus ex hr(липса на повече динамика и по умни нпс-та), metroid, resonance of fate, tactics ogre, сложи +1 глас за тези

сложи -1 (минус) за jade empire (това се игра и врътна само защото нямаше рпг-та на кашона заедно с фабле 1, а фабле бе поне 10-20 пъти по добро, но и то посредствено (2ката я врътнах и нея щото ми липсваха рпг-та, пък и я бях заел временно).

Иначе:

КОТОР 1 и 2 предшественика на Mass Effect.
blue dragon
the chronicles of Riddick / tCoR-dark athena (това почти 4 пъти е връткано, филмов маратон преди да се играе :) )
Fallout сериите
Lost Odyssey
Halo MC Saga
Magic the Gathering сериите ( за феновете на карти и стратегии)
Уакудза сериите
Space Channel 5 vol 2 (музикална на японски, ако може)
REZ (музикална)
Outrun 2 Arcade
Rezident Evil 1-2-3-4, code veronica
Panzer Dragoon SAGA (тоя ремаке има да го чакам)

-сега генесис - shining force 2, phantasy star 2, kid chameleon

и други... (някой от игрите си имат минуси за това и онова, но това не ги прави зле).

Иначе, демоне, не си писал ти за твойте игри... Направи темата да е не само ти каквото си изпуснал, ами всеки като си каже игрите, любими и добри и тн.. ще се види, колко игри като бройка, и колко са тези, които събират повече плюсове и тн.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Риналдо от списъка ти всички съм ги играл. :D Почти де, без KOTOR (ама не си падам star wars фен), ридик и блу дракона (него ще го врътна 100% заради тройката сакагучи, уематсу и торияма в някакъв момент натам). Oстаналите ще им добавя глас.

Ми не съм писал моите понеже ще вкарам някакви игри, които може и да не са много задължителни (като Project Zero..нея напълно разбирам че някои хора няма да я издържат) А и искам да са най, нааай задължителните и непростими пропуски от предишните години. Предимно популярни игри, защото аз постоянно се лепя за някакви хидън джемс и по-нишови неща, а най популярните оставям за после.... И ето. После, после, а не съм играл Зелда, оками, байонета... и там тия дето излезнаха първи.

Метроида в интерес на истината съм цъкал. Metroid Prime, обаче е зарязан някъде на 1/3. Може би трябва да се довърши. Chakan и ZaG хубаво дадоха за пример Zero и Super-a. Мисля че поне 1 от 2D-тата трябва да са задължителни.

Иначе мен си ме знаете. :) В задължителните ще сложа MGS, FF6, RE1, Silent hill... вероятно още доста, но трябва да помисля.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Само да спомена, Аз Не съм фен на star wars :) така и след 7-8 гледания на иначе хубавите филми, не можах да стана фен, нито след поне 10-15игри повечето двупотопни (которите бяха единствените рпг-та, които бяха и добри за стария кашон, изигравайки ги ще знаеш, че си врътнал рпг-тата за хбх оригинал, не случайно МЕ има абсолютно същата бойна система, че дори механика и дизайн, единственото сменено е историята) ... иначе Star Wars Rebellion 1998 мога да ти препоръчам, стара но златна, само за PC, няма нужда да си фен на SW.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Давам още по един глас за Ш.Найта и Ниъра - задължителни са, но бяха споменати и затова не съм ги писал.

Якудзите са стабилитет, но с всяка следваща игра количеството геймплей изтънява, за сметка на усуканите като свински черва истории, изискващи помпане на бутона за превъртане на смехотворни реплики. Я3 ми се стори сълзлива, Я4 съм посредата - някакси ги преодолявам комбинираните смехурковски истории, но на Я5 съм още съвсем в началото и си мисля, че не мога да си го причиня този турски сериал, маскиран като японска екшънка.

Ако ще се играе Метроидвания, няма по-здрава такава от Castlevania: SotN.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

Я ми отрази по 1 глас (даже по 3) за Uncharted (all!), Марио Галакси, Мас Ефект, Vanquish, Батман: АА и Зелда (A link to the past на PSP със snes/gba емулатор или WW щом я имаш)! :D Освен това е наложително да преиграеш LAst of Us не като шутър, като вземеш ПС4-ка. :lol:
И ако наистина не си играл MGS, FF6, RE1, Silent hill, направо почвай от тях. По-скоро от RE1 играй PS3 порта на римейка за геймкуб ( ебати изречението :lol: :lol: ), RE2 - задължителна, SH1-4 - много задължителни, MGS за куб играй римейка, не слушай Запрян, после ще играеш пс1 версията. FF6 ще я играя тоя месец.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение KingRedLionsпреди 2 години

Трябва да изиграеш Уинд Уейкъра, по възможност на ГеймКюба. В топ 3 на най-любимите ми игри е. Има всичко в нея, с много хумор и personality. :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

epedos то ако и тия не бях играл, какво остава. :D За Uncharted съм те записал вече, няма как след толкова увещаване. Риналдо ме пита да кажа и моите задължителни, не само да искам от другите мнение. Тия ми бяха първите които ми дойдоха на ум. Ей сега ще напиша малко по-подробно, че снощи нямаше кога. Истината е че съм зле с конзолите на нинтендо. Имам в момента само един gamecube (плюс няколко джобни) и wind waker-a ще го играя на него. Няма как. :) Жалко че нямам кабел за геймбой, че да ги видя тия подсказки и карта за която се говори, като ги свържеш с геймбой.

Иначе ето го моето мнение от нещата които съм играл. Възможно е да изпускам някои.

Final Fantasy VI - Който не е играл докрай поне едно 16 битово японско RPG, вобще да не ми се обяснява. Шедьовър. :) Има много други също яки от 16 битовите, като FF4, Chrono Trigger, Seiken Densetsu 3, Phantasy Star 2 и др. които също могат да заместят този пропуск, но 6-цата е прекалено велика за времето си. Самите игри като визия ще са вечни и ще се играят такива и след 20 години. Самият факт че продават engine за правене на такива (RPG Maker) говори достатъчно. По добре да се изиграе SNES варианта с новият превод и пачовете за бъгове и цензура, пред прецаканите версии за телефони с гадните спрайтове. Но и те стават в крайна сметка.

Metal Gear Solid. - Първите две задължителни. Айде и третата. Оттам нататък само за фенове.

Persona 3 или 4 - толкова са добри в най-различни отношения, че няма как поне една от тях да не е задължителна.

Yakuza - Също е желателно да се изиграе поне 1 игра от поредицата. Няма друго такова заглавие с толкова качествени мини игри и занимавки, което в същото време и да е добре направено като герои и сюжет. Достойствата за изброяване са прекалено много.

Resident Evil 1 - шедьовър в жанра. Дали ще е римейка или оригинала няма значение. Трябва да се мине. Двойката е много качествена игра също, но повече ми харесват локациите в оригинала. Не че града е лош, супер атмосфера имаше и там. Обаче като се замисля тройката е по-добра от двойка и в това отношение, защото показваше повече от града и имаше подобрения в геймплея... и Джил. :) Като цяло трилогията е супер, новите части не струват за мен.

Silent Hill - Първите 4 игри задължителни. Тройката най-малко я харесах, но пак е добре. Останалите 1,2 и 4 - размазващи.

Project Zero - Която и да хванете е супер. Поне трябва да се пробва. Може би 2ката е добра като идея, защото е много кратка. 3 и 1 са прекалено хардкор за начинаещи. Версията за Wii също е супер.

Ys поредицата- Трябва да я има задължителна в учебните като пример за екшън RPG. 1-2 уникални класики. 3 и 6 ужасно много ми харесаха. Всички ги има в стийм вече и просто е престъпление да не врътнеш поне 1 част. Която и да е. А вече врътнеш ли я, няма да ти избягат и другите. Фен до гроб. :)

Триизмерно Final Fantasy - 8 ми е любима и има толкова яки неща в нея... но ако гледам по безпристрастно, един хардкор геймър не може да мине без да е пробвал 7 или 10. Задължително. :)

Demon's Souls - Шедьовър. С времето я харесвам още повече. По-добра от Dark Souls по мое мнение.

Suikoden 3 - Уникално яка и прилепчива. Един от най-добрите сюжети в японска ролева игра. Начинът на представяне от 3 гледни точки е ненадминат досега според мен.

Някакво стратегическо RPG - Aз съм изиграл Shining Force 1-2-3, но мисля, че което и да се пробва от по-големите заглавия, няма да сгреши. Дали ще е Tactics Ogre, FFT, Disgaea (нещо комедийният елемент не ме кефи тука, обичам по-сериозните :) ) или др. Поне да видиш за какво става въпрос, ако не те зариби.

Dragon Force - Това ме кефише повече и от Heroes. :) Нищо че имаше някакви счупени неща в геймплея. Невероятно интересна става ако се зарибиш. 8 различни народи всеки със собствена история, десетки герои с различни характери... Трябва да се види. Боян ми беше казал една подобна която си взех, но не съм пускал още. Generation of Chaosм май се казваше.

Ico и Shadow Of Colossus - Без коментар. Да се пуска и играе.

2D Castlevania. - Castlevania: Rondo of Blood за PC Engine CD - За учебниците. Задължителна! Ебаси якия геймплей, музика и атмосфера. Symphony of the Night е след нея в списъка, но по ми харесва класическия геймплей в който ходиш само напред.

Shenmue 1 - Още не съм играл двойката, но първата част е велика и недостигната от нищо подобно досега.

Има толкова много игри които бих ги препоръчал за атмосферата. Например Snatcher на Хидео Коджима. Има и толкова които са уникални като геймплей. Такива които нямат други аналози, като Deception поредицата на Tecmo. Игри променили виждането ми за индустрията като Shadow Of Memories на Konami през 2002ра. Такива които са ме впечатлили с уникален отворен свят в който можеш така да се потопиш, че да се изгубиш. Kaто Fallout 3/New Vegas, Skyrim. Има много арт игри които са задължителни, било то заради визия, музика или стил. Като REZ, Wipeout, Jet Set Radio, Space Channel... Например Chaos Legion за мен има по-добър геймплей от Devil May Cry и доста подобен готически стил, но остава в сянката й. Която и да изиграете няма значение. Доста различно усещане, може да се изпита и при управляването на гигантски робот в Zone Of The Enders, макар първото заглавие да е тъпо като история. За мен е и желателно човек да пробва някое от по-шантавите луди игри Catherine, Deadly Premonition, игрите на Suda51, на Quantic Dream (Heavy Rain, Fahrenheit), Fragile, Live is Strange, 999... Да не говорим за хорър шедьоври като Haunting Ground и Rule of Rose... Баси колко добре направени бяха тези две заглавия.:) А колко много харесвам класически аниме rpg-та като Lunar и Grandia.... Само да ми падне повече време ще разнищя Legend of Heroes и някое Atelier. Ами Paper Mario-то за геймкюб? Направо я слагам задължителна. :)

Последно трябва да имаш и някаква аркейд култура, aко си по-млад. Не можеш да не си пробвал най-известните шутери със самолетчета (Ikaruga и т.н.), да не си чувал Contra или пък недай си боже Mario или Sonic. Също и бийтемъпи. Да не пренебрегваме и новите неща от жанра като Dragon Crown и Muramasa. Не само като арт. Аркейд игричките не са мъртви и има нови добри представители, които могат да спаднат към задължителните за пробване.

Хаха, това е от мен Сигурно се увлякох и навлезнах сред по-нишовите. :D Но всички заглавия са уникални и обогатяват по свой си начин.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

няма нищо странно в това никога да не си играл Икаруга - трудно намираема игра за непопулярни платформи. Има къде къде по-стари класики при самолетчетата като Aero Fighters.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост