ICO and Shadow of the Colossus

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Портове, портдължения и портарини

Мнение epedosпреди 6 години

A цветовете също са малко по-различни когато играеш пс2 игра на пс3, или се лъжа? :blue:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 6 години

Не съм много сигурен. Не съм забелязал, така че и да има разлика, надали е много голяма. Повечето PS2 игри всъщност и изглеждат и се играят по-добре на PS3 (разликата, разбира се, не е супер голяма в повечето случаи де). Разбира се, има изключения, най-видното, от които вероятно е MGS 3.

Само 'дето тия неща нямат кой знае какво значение, защото 60GB-овите PS3-ки не са особено масови.
Изображение

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Jeru написа:Не съм много сигурен. Не съм забелязал, така че и да има разлика, надали е много голяма.
Ако човек загледа реални сравнения между днешните мултиплатформени игри, разликата между различните конзолни версии хич не е малка. В случая ICO/SotC не са ми толкова любими игри заради цветовата гама... предполагам разбирате на къде бия.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 години

Обратната страна на обложката:
http://cache.gawkerassets.com/assets/im ... tc_ps3.jpg

Дано тези вътрешни "чисти" корици станат мода, засега идват с третия резистънс и Ико. Макар че особено при сони беше наложително, след като предните страни вече са намацани с една камара лайна.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 години

Задълбочен анализ на Ico and Shadow of the Colossus Collection HD:
As development of Sony Japan's The Last Guardian enters its final stretch, the platform holder has finally released its high-definition PlayStation 3 remakes of the new game's predecessors: the epic Ico and Shadow of the Colossus.

To ensure a quality product, Sony handed off the conversion work to Bluepoint Games - the development studio that handled the original, really rather superb God of War Collection, who in turn worked closely with the original developers to ensure an authentic recreation of the games.

It's safe to say that this is the most eagerly anticipated high-definition remaster since Bluepoint's debut outing, so we were especially curious to see how the conversion would be handled. Could the original games scale up to high-definition resolutions and still retain their magic?
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... collection

EDIT:
Като цяло, добра работа са свършили. Накратко:

ICO
+ прекалили са с контраста
+ и на пръв поглед с рязкостта (sharpen), ама това е защото PS2 кара на ъпскейлнат 224p сигнал
+ перфектни 30fps и в трите режима (720p, 1080p и стерео 3D), но без 60Hz
+ възможност за игра в windowed режим, като при оригинала

Shadow of the Colossus:
+ не дотам добре емулирани bloom и depth-of-field, още по-очевиден pop-in
+ но с подобрен motion blur и без banding артифакти
+ anisotropic filtering, вместо вадещият очи bilinear
+ без реален 1080p режим (ъпскейл от по-ниска резолюция), скапан фрейм при стерео 3D
+ перфектни 30fps при 720p и при псевдо 1080p

И при двете игри, режисираните сцените са на zoom-out, без право на избор.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

МЕрси, ще го прочета преди преордъра, ама е ясна ситуацията :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 6 години

Хубаво щеше да е да са 60 fps, а не 30, ама с това 3d :blue: Радващото е че Ico версията е базирана на европейската и след превъртан се отключва 2 players mode в който вторият играч контролира Yorda. Така и не съм го пробвал този режим, защото изиграх навремето NTSC версията на Ico. Ще е доста интересно да се играе cooperative с някоя геймърка :-)
Също е добре че са сложили и чисти обложки от вътрешната страна, определено ще ги сложа вместо нормалните :-)
Още 18 дни и е при мен (освен ако от Пулсар не направят някав fail). Нямам търпение, толкова години не съм ги играл, а напоследък съм на вълна преиграване на любими класики като Super Mario 64 и Okami, а сега идва ред и на remastered версиите на произведенията на Team Ico 8) За мое щастие съм забравил как се трепят голяма част от колосите :-)

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 6 години

Играх Ico HD на ON! Fest и нещо не ми изглеждаше много плавен фреймрейта... Не съм се докосвал до оригиналната, така че не мога да направя сравнение. Но играта си изглеждаше доста приятно. :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Shadow of the colossus

Пфффф, току що утрепах първия Колос за пръв път в живота си. :silence:

Фреймрейта не ми направи впечатление да е зле, графиката ми изглежда много близко до пс3 игра от ранните, а играта е феноменална. Ще се разрева от вълнение...

А ХД колекцията върви на 3.55kmeaw и я има в арена, за който не е разбрал още...

Няма да сейвам, щото искам първо ICO-то да изиграя, ама нещо ми говори, че ще е тази вечер.

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Shadow of the colossus

Мнение werkпреди 6 години

И аз изиграх ICO първо и след това Колоса и то на малък телевизор с нормален АV кабел ( RGBто ми не знам къде е ) и са две от най-запомнящите се игри които съм докосвал , без значение колко са кратки.Имам ги и двете на оригиналки и никога няма да се разделя с тях :mrgreen:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Взех си Ico & Shadow of the Colossus чисто нова и неразопакована. Вътре има ваучер с код, който се въвежда на redeem codes и е за разни видеота с мейкинг + два dynamic themes. Е въвеждам кода и ми изписва че е или expired или invalid. Някой има ли идея на какво може да се дължи, пак казвам, неразопакована беше играта.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Играта излиза официално на 30ти

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Okamijitsuпреди 6 години

ICO
10/10
:bow: :bow: :bow:

Минах я отново и то няколко пъти и пак немога да я опиша просто чудо в гейминга :D .
Невероятно емоционално изживяване просто никога немога да и се нарадвам.

Изкарах и всички трофита :

Изображение

Иначе да се мине под 2 часа си беше предизвикателство доста се бях напрегнал :lol: .

Изображение
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Доколкото разбрах чак на 10-ти октомври щели да ги пуснат.

Иначе минах Ico. Бях я играл само веднъж преди около 5 години, но все още си спомнях повечето локации и загадки, такава следа ми е оставила в съзнанието. Е, не ме впечатли чак толкова, както тогава, но е супер и си струваше преиграването. Има разни трофита, но не съм trophy-hunter така че си оставам само с тези които взех без да искам :lol: Има някакво трофи за превъртане под 2 часа, това ми се струва теоретично невъзможно :roll:
Между другото вижте това тайно оръжие, доста фън е начинът по който се взима, малко средновековен баскетбол :lol: Боздуганът е два пъти по-силен от обикновения меч и трепе сенките само с 2 удара

Сега играя Shadow of the Colossus. Страхотна е, при нея е отишал доста повече труд в правенето на ХД римастър, като се има в предвид мащабния свят на играта и проблемите с фреймрейта в пс2 версията. В пс3 римастъра върви супер, играе се много добре. Много съм доволен от това как изглежда, просто е смазваща, ще изследвам всеки ъгъл от картата. Има и проблеми. Недоволен съм от pop-in-a, просто при тази прекрасна визия и свят е дразнещо като от време на време изкачат обекти от нищото. Също и можеше да пооправят малко камерата, а не да я оставят 1 към 1 като в оригинала. Управлението на Агро също не е пипнато, а не е от най-полираните.

SoTC ще я играя много подробно, ще гледам да си напълня на макс health-a и stamina-та с плодове и гущери. Жалко че чак след като се превърти на нормал и хард, а след това и на нормал тайм трайл, се отключва айтем който показва къде има дървета с плодове и гущери с бели опашки пълнещи лимита на стамината. Мързи ме да ползвам гайдове.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мда тайните оръжия са един път :lol: . На мен това ми го беше показал мой приятел преди много години на PS2-то втория път като се преиграе и като идеш на същото място пада светлинния меч :D .
Той ги убива от един удар само по-големите умират от два.

Иначе аз днеска я минах за 1:54 за трофея под два часа.
Сигурен съм ,че може и доста под това да се мине тъй като на едно място се позабавих малко.
Тя цялата игра е пъзели научиш ли ги всичките се минава наистина бързо.
Втория път играех за ендинга с динята и ми отне 2:49 минути и си казах ,че с по-бързи темпове ще стане.

Само веднъж бих сенките ,защото те много те забавят общо взето само тичаш и гледаш да решиш всичко възможно най-бързо и става :yes: . Също така ако заведеш Йорда до врата ,която тя отваря и около вас има сенки всички умират и наистина е по-лесно.

Само е кофти ,че ти зачита кредитите и финалното филмче във времето ,а те немогат да се скипват .

Иначе да на Шадула ще има гущерски хънт :lol: !
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 години

Намери ли накрая на плажа тайника :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

okamijitsu, поздравления за платината, особено изиграването за под 2 часа е голямо постижение. Иначе малко ти се чудя как ти се е занимавало, Ico колкото и да е велика не е игра с голяма replay value особено в кратки срокове, а за тази платина си я изиграл 3 пъти. Лично според мен Ico е игра за точно едно изиграване, тогава въздействието и уникалността на прекарването на Yorda през замъка наистина е невероятно, но при преигравания е просто скучна. Бих я преиграл в 2 player mode с някое момиче разбира се :-)

Иначе и аз вчера изиграх Ico HD.
Въпреки че минаха доста години от предишното ми и единствено изиграване на играта си спомнях почти всичко.

Оценка :
10/10 естествено.

Играта е оригинална с много фактори. Липсата на какъвто и да е HUD те потапя напълно в атмосферата. Зловещия замък, призрачната Yorda която говори на различен език от Ico, държенето за ръце, атмосфера която направо се реже с нож, интелигентните загадки, оригиналния начин на предаване на историята, страхотната музика особено в края правят играта една от любимите ми. И когато се говори за Ico винаги трябва да се знае че е много абстрактно заглавие и има голяма вероятност да не се хареса на доста геймъри, които да се питат "абе на това защо му се кефят толкова ?"

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мерси :) иначе честно казано с доста голям кеф си я преигравах :D .
Това все пак ми е едно от най-любимите заглавия от PS2 ерата. Беше ми една от първите игри тогава и много ми беше повлияла точно както и сега.
Всеки път само като и чуя звуците и настръхвам полъха на вятъра в призрачните стаи,пръщенето на огъня от факлите по-стените,пеенето на птичките в откритите пространства просто невероятни са.

Има си своя атмосфера която е незаменима !

RRSunknown дам аз този ендинг с динята го знам още от PS2 версията :yes: .

Ако някога излезне и Ооkami HD ще е чудесно!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Wii версията е със същата графика, а? :/

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Okamijitsu написа: Само веднъж бих сенките ,защото те много те забавят общо взето само тичаш и гледаш да решиш всичко възможно най-бързо и става :yes: . Също така ако заведеш Йорда до врата ,която тя отваря и около вас има сенки всички умират и наистина е по-лесно.
1. Как подяволите се минава за под 2 часа!? Това с вратата го открих (играя играта за сефте), но как решаваш бързо пъзелите, то постоянно има гадини и има един два момента с много кофти преиграване ако не внимаваш...

2. Тайните оръжия колко са и къде? Аз взех боздугана, други тайни има ли?

3. Как да отворя алтернативния финал? Нещо трудно ли е (като боздугана - кой да се сети да бие дървото...) или сам може да го открие човек?

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: cain и 1 гост