Gаmes and Shit - рeвюта на кoнзоли игpи и иаздания

Reviews, previews, features.
Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Gаmes and Shit - рeвюта на кoнзоли игpи и иаздания

Мнение ZaG7 години

От много време ми се върти идея в главата да почна да правя ревюта (било то писани или видео) на разни игри, конзоли интересн хардуер, издания и тн. До сега не съм го правел защото не ми изглежда че ще имам време. Все пак онзи ден реших да запиша едно видео и да видя кво ще се получи. Тъпото е че вдъхновението ми дойде вечерта и светлината съква... И така, ще видя във времето как ще се развият нещата.

Така де видеото е вече факт - разопаковане и кратко ревю на Tales of Berseria CE. Показал съм го на приятели за коментари, пускам го и тук за същото. Реално все още е unlisted - тоест не е Private ама не е и много публично.
Всякакви коментари и съвети са добре дошли.

Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение king_of_the_universe7 години

1. Карай направо на английски. Едва ли повече от 10 човека ще купят играта в Б-я и едва ли повече от 20-30 се интересуват от поредицата.
2. Реално не е ревю, а е превю. Май и превю не е - имаш ънпакинг и малко инфо за историята.
3. Фигурките са чибита, щото са по-евтини като такива. Няма изненади тук. :D

Кефи ме как щракваш ножката и почукваш по опаковката. Мелодията също е валидна като бекграунд. :yes:
Don't shoot! I'm a human!

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение dra6ko_second_chance7 години

Мене повече ме кефи на БГ озвучение.

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение ZaG7 години

Мерси за съветите най-напред :)

За езика - мислех си го английския ама тогава отивам на директна конкуренция със 100000000000 други хора дето правят подобни видеа на английски. Поради много причини си мисля че това няма да свърши много успешно. Държа го като вариант в главата си, но по скоро идеята ми беше да е на български защото тук като че ли са доста малко хората които правят такива неща, а и гейминга тепърва се развива. Днес Х на брой човека се интересуват от някоя поредица, утре може да са повече, така ми се струва де. Ако се види че никой не гледа или ще мина на английски, или ще спра според зависи.

Ианче да, това не е ревю на играта, ревю на самото издание. Играта даже още не съм я почнал защото имам още малко от Dishonored 2, просто споделих това което видях от няколкото трейлъри и ме впечатли. Така де, може би от заглавието не става ясно и трябва да го направя такова че да е.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение king_of_the_universe7 години

ZaG написа:За езика - мислех си го английския ама тогава отивам на директна конкуренция със 100000000000 други хора дето правят подобни видеа на английски. Поради много причини си мисля че това няма да свърши много успешно. Държа го като вариант в главата си, но по скоро идеята ми беше да е на български защото тук като че ли са доста малко хората които правят такива неща, а и гейминга тепърва се развива.
Нищо не се развива в Б-я, камо ли нещата, свързани с по-новите технологии. Ако нещо все пак се развива, то това е защото го правят тук, но го продават навън. 1000001 пречки пред малкия бизнес (за среден бизнес тук е смешно да се говори) + застаряващо и циганизиращо се население. Как да има пазар? :) Даже едно гейм-списание не оцеля (в белите държави все още ги има). На минимума по доставка на конзоли и игри сме - внасят по 2-3 бройки от игра на бая смели цени. Затова и малко хора правят гейм-видеота на български. Пък и ти и така си се конкурираш с пичовете с английски - мислиш ли, че английските тубари не се гледат и от българи? :D

Оправи произношение, напиши си нещо интересно на английски, което да кажеш за някоя игра, назубри го, разкажи го пробно, когато останеш доволен - записвай. После добави нещо оригинално, което да ти е като запазена марка. Има мега-клиентела за английски, затова има и маса конкуренция. ;) Ако ще ти е хоби, става и на български, но ако правиш опит за нещо сериозно, трябва и сериозно отношение да проявиш.
Последна промяна от king_of_the_universe на 29 яну 2017, 20:14, променено общо 1 път.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение The Demon7 години

И мен ме радват ънбоксинг видеота. :) То вече с тия постни издания, купуваш ли нова фул прайс, по-добре дай 50 лв отгоре за някой колекторс. Иначе направо си чакаш повтиняване. Абсолютно не заслужават 130-140 лв, гола кутийка даже без манюъл.

Та интересни са ми тия видеа. Още повече че рядко мога да си позволя такива издания и малко кеф получаваш само от гледане. :lol: Стават и ако се чудиш дали да си вземеш, пък нямаш идея как изглеждат в реален размер... Друго си е някой реално да го отвори, разлисти и покаже. Информативно е... вече ревютата ще стават по-трудно и ще отнемат време.

Занимавай се ако ти прави кеф. Не толкова за бройки гледане. Пари от това нещо трудно ще спечелиш. Трябва да имаш огромна аудитория. Дали ще направиш 10, 100 или 1000 гледания, няма да ти изкара никакви пари така или иначе. Аз съм за българският език. :)

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение king_of_the_universe7 години

Аз все още съжалявам, че правих списание на български. Трябваше директно да се метнем онлайн само на английски. Друга тема.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение DETONATOR-M7 години

Цъкай на английски ако можеш, заложи на нещо уникално дето другите го нямат.
Примерно да ънбоксваш с фенрче в мазето, де да знам.
В Бг работата е обречена, просто защото аудиторията е малка.
Даже си има виц по темата:

Колко печели българския гейм журналист?

- Ами зависи какво работи!
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение ZaG7 години

ffs 5 минути пиша отговор браузъра крашва и заминава фак дис шит.

Може да правя видеата на английски пък да добавям бг субтитри :D. Сериозно сега, чудя се до къде е смисъла да е на бг (или субс) при наличие че игрите така или иначе са на английски. Подозирам че по голямата част от геймърите (по сериозните особено) знаят английски доста добре. Но както казахте ако ще е на английски трябва да си измисля някакъв гимик че да има уникалност. Минавали са ми през ума няколко идеи, но не съм се замислял по сериозно

Иначе аз това нещо не го замислям от бизнес гледна точка. До колкото знам монтизацията за източно европейските страни е доста ниска така че дори с десетки хиляди гледания и събове едва ли ще мога да си напусна работата и да си потдържам стандарта. По скоро го виждам като хоби, не че ако вземе да просперира няма да скоча фул тайм. Ако върви много умряло обаче сигурно ще спра, времето така или иначе ми е много кът.

@The Demon дам, засягаш нещо което си мисля от много време. Преди игрите идваха най малко с хубаво книжка с инструкции и яка кутийка. Сега нещата стават по малко и по малко. Понякога игрите ги чувствам направо че ти ги дават голи и тези които въпреки всичко идват с някоя глезотийка ме изненадват приятно. Имаго и това защо пък на някой би му пукало за другите неща, играта е най-важното (абсолютен факт). Но въпреки това много хора се кефят на кутийки книжки и дурги глезотии. Особено когато играта ти харесва - може би защото тия допълнителни неща ти напомнят на яките моменти които си имал играейки я. Та да гледам на някои игри да си взимам колекторси, стига да ме кефят и да си струва. В случая ако трябва да съм честен, за парите си тоя колекторс ми се струва бая "meeeeh". Tales of Xillia имаше доста по евтин колекторс който беше и много по як примерно. Има го и обратното ФФ13 примерно беше горе долу колкото зилията като цена ама е бахти шита, въпреки че има сантиментална стойност за мен.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение RRSunknown7 години

Игрите навремето идваха в пиратски диск Принко надраскан с маркер с грешно написано заглавие на български и евтино найлонче :) И пак пазя най-добрите си спомени от тогавашните времена.
Между другото като казваш "излезе днеска" имай предвид някой като го гледа след 2 месеца няма да знае кога е днеска :).

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение ZaG7 години

Даа усетих се за това "днеска" особено като екондването отне повече от колкото очаквах и стана утре на бързо :D Ще го имам предвид за напред.
Иначе да това с пиратките и при мен е така. В бургас още имам цял рафт с пираткси игри в двойни двд кутийки с надписани картончета на гърбовете :D.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
Jim Raynor
Мнения: 3952
Регистриран преди: 16 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение Jim Raynor7 години

Имаш успокояващ глас и видеото беше окей.

Прави си кефа - аз сe записах за канала. То и в тоя форум какви мнения се пишат, а сме пет човека. Понякога не е до големината на аудиторията, а до това да споделиш пред хора, които ще те разберат. Знам, че звучи сладникаво, но не пречи да е вярно.

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение The Demon7 години

:mrgreen:
ZaG написа: @The Demon дам, засягаш нещо което си мисля от много време. Преди игрите идваха най малко с хубаво книжка с инструкции и яка кутийка. Сега нещата стават по малко и по малко. Понякога игрите ги чувствам направо че ти ги дават голи и тези които въпреки всичко идват с някоя глезотийка ме изненадват приятно.
Не знам колко е струвал този едишън, но гарантирам че обикновенните PS4 игри, с диск и кутийка (без нищо друго) не струват 139 лв. Правят ги толкова бедни с идеята да си намалят загубите. Реално дори в магазините да го продават на половин цена след 6 месеца, пак да печелят. Просто тази цена 140 лв за гол диск с кутийка е обирджийство отвсякъде и бих си чакал. Освен ако много не искаш да подкрепиш някоя игра, най-разумно е човек да си чака реалната цена 80-90. Колекторса на Берсирията обаче май е колкото 2 игри по 140 :mrgreen:

За 140 искам метална кутийка, 40 страници манюъл и длц констюм поне . :)

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение danailkiller7 години

Принципно аз не съм от типа дето гледах unboxing видеа, защото обикновено вече съм купил играта, която ми е интересна. Друг е въпрос, че то няма какво да се види вече в един unboxing на стандартна игра (каквито обикновено купувам) и не бих гледал на някой специален edition, че да не се дразня ;).

Повечето другите са ти го казали, но чисто откъм финансова гледна точка правенето каквото и да е на български в интернет е напълно безмислено. Първо, че самата ни публика е крайно малка и никога няма как да натрупаш нужните гледания, коментари, че да изкараш дето се вика дори символични пари на месец. Второ в Youtube има малко реклама за нашия регион, и дори и човека да е без Ad Blocker (страшно невероятно) то пак е 10-15% вероятно да излезе реклама при нас.

Така, че ако искаш ако ще и 100лв на месец да изкарваш то ги прави на английски, опитай малко да докараш осветлението и цветовете, фокусирай камерата както трябва (особено когато правиш unboxing). Ако можеш да вкараш достатъчно правилен английски ще е чудесно, ако не - то поне да е разбираем е достатъчно. Истината е, че цял свят гледа основно английски видеа, публиката е огромна и с колкото и хора да се съревноваваш ако качеството на съдържанието ти е редовно и достатъчно добро то с времето ще направиш и гледанията.

От друга страна ако искаш да го правиш за кеф и без да влагаш страшно много време, а и пари в начинанието то си го прави така както теб те устройва и ти е приятно ;).

П.С. Тези неща ти ги казвам сега, но истината е, че през годините и аз правих какво ли не, че да подкарам нещата на нашият пазар. Че огромен гейминг портал направих, вкарвахме по 10,000лв/месец навремето в човекочаса, поддръжка и реклама и пак не тръгна. Че блог писах всеки ден, какво ли не беше :). Истината е, че просто тея неща не са популярни сред геймърчетата от България, тук гейминг култура практически няма, и от основната маса просто не четат, а купуват каквото са им препоръчали другите пишлемета в чата :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение king_of_the_universe7 години

Деца не останаха в Б-я, как да има геймърчета. Пък и да се заинтересува някой от японска ролевка, не само трябва да е геймър, но да е и над образователния ценз на Кънтъра, поне на ниво Хироус 3. :lol: И аз ще ударя едно рамо с абонамент за канала. Другооо...GamesAndShit Bg не ми звучи надеждно, но ти си знаеш.

Иначе ако има какво да се каже на английски и хората го харесат, първоначално няма нужда от някакви кой знае какви екстри. Енгри Джоу тръгна само с рантове, но много намясто и точно направени. Човекът нито е красавец, нито се превзема като ПюДай. :lol: Има и далеч по-зле от тях, но с, общо-взето, достатъчно аудитория. Важното е да има какво интересно да се каже, че човек да си каже, "Тоя е пич и бих му следил видеата".

P.S. Идеята на Детонатора за атмосферно ънбоксване е добра според мен, представете си новия Ийвъл ънбокснат в някакво влажно и мрачно мазе с паяжини с фенерче. :D :D :D Или Animal Crossing/Harvest Moon ънбоксната на полето в работна униформа. Ама е доста трудно за всяка игра да се намери подходящо място.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение RRSunknown7 години

Абе деца има но социо-културата на по-голямата част от хората които правят деца не се припокрива с игрите. Ходил съм сигурно в над 2500 апартамента в Габрово по повреди и включвания и като вземеш предвид, че това са хората които плащат най-скъпия интернет в града съм мернал не повече от 3-4 PS4, нито един Xbone и десетина PS3-ки. Това е. Хора от Ozone са ми казвали, че вкарват по 2-3 броя на по-особени игри и те ги вземат едни и същи хора. А иначе хората играят - просто се играе в Стийм или се пиратства.

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение danailkiller7 години

По мои впечатления (основно в IT сферата са ми приятели) почти всички играят на PC, често просто някоя MOBA, или CS: GO да речем. Които играят по-разнообразни неща основно пиратстват. Почти всички имат Steam де и ако има някой як Humble Bundle или промоция се купуват, но рядко (до никога) се купуват ААА заглавия на launch.

Честно казано от близките ми приятели и колеги има сигурно общо 3 Xbox One, и PS4-ки, всичко останало на доста стари (или направени за работа) PC-та кара или направо на лаптопи. Примерно от всичките ми приятели (включително и такива, които познавам само онлайн) само 3-ма имат 3DS, само двама Wii U :). Подозирам, че повечето хора са така, аз като купих 3DS-а сигурно една година го носих всеки път с мен като ходих из моловете в София и Варна, и не съм имал НИТО един street pass.

Това е положението като цяло тук, всеки играе някакви неща, но я няма гейминг културата като цяло - няма (или е много рядко) зарибявката така всички да купим някоя игра на launch и да я цъкаме заедно или да обсъждаме докато я играем. Това се получава все по-рядко... преди на PS3/360 ставаше по-често, ама сега като знаем, че всичко ще бъде пуснато на отстъпка рано или късно то всеки купува само по 1-2 игри на launch и то само тея дето чака така особено силно.

И тук говоря все за големите популярни ААА заглавия, за JRPG-тата повечето ми приятели дори не са чували тези, които купувам и играя. Единственото изключение е Final Fantasy XV сега, дето двама мои приятели купиха на ден първи и уж дори я играят :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение ZaG7 години

Дам като гледам какво говорите, като се замислих и аз и обсъдих нещата с разни приятели, наистина изглежда че най разумното би било да ги правя на английски тия неща. Иначе няма да са само ънбоксинги, напротив хардуерни ревюта и ревюта на игри също мисля да правя. Просто за игри ми трябва кепчър кард и за момента не ми се скача на дълбоко с 400кинта. По скоро ще пробвам със заглавия които ги има на ПЦ + емулатори за олдскуул защото там не ми е проблем да записвам. Ако изглежда че има интерес ще скокна и на кепчър кард.

Иначе пак в ИТ средите моите впечатления са същите, danailkiller. Основно пц, основно стийм. Познавам няколко човека дето си плащат игрите фул прайс на ден първи. Като изключим хората от форума които познавам, само 1 приятел имам който е яко геймър с няколко конзоли и играе множесто и разнообразни игри. А на пц преобладава мултито на евтини игри които вървят на слаби машини - лига, цс го и тн. Като цяло изглежда че тук има повече почва за е-спортс от колкото за развитие на някаква по широка гейминг култура.

Мерси за многото и полезни коментари, ще ги имам предвид за следващото видео което съм измислил за какво ще е вече (отдавна де). Името на канала реално е временно (placeholder), както казах видеото не е публично. Ще се постаря следващия път да е по добро осветлението и съответно картината.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение danailkiller7 години

ZaG написа:Просто за игри ми трябва кепчър кард...
Амиии за Xbox One / PS4 има относително прост трик да заобиколиш изискването за capture карта. Когато искаш да играеш нещо, което да ползваш после в ревю/превю, то си пускаш stream до Twitch, като в самия Twitch обаче е важно в опциите да сложиш автоматично да ти се пазят архивите. После като ти потрябва видео, влизаш в архивите си, и направо си сваляш файловете, че да ги обработваш вече за клипа.

На по-старите конзоли това няма лесен начин да стане де, но за новите е вариант, който и аз съм ползвал.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Games and Shit - ревюта на конзоли игри и иаздания

Мнение dra6ko_second_chance7 години

Аз мога да ти помогна-имам около 30-35 аркадни игри записани лично от мене на превъртане с един жетон.Навремето като си бях направил аркадната машина си направих записи на тези игри.
Прехвърлил съм ги на DVD-та,но ги имам и на харда.

Кой е онлайн