Какво тренирате

Футбол.
Отговори
Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Какво тренирате

Мнение Bobiпреди 5 години

Уличното укрепване (street fitness) е нещо нормално още от времето на детството ми, когато големите батковци си го практикуваха ежедневно на няколко места в квартала, където имаше лостове и успоредки. Отдавна всичко се изпокраде и потроши (нарочно), и в момента в целия квартал са останали едва 3-4 лоста, на които лелките тупат килимите :lol: , а някога това беше национална политика и хората си спортуваха безплатно на такива уреди. Същото се случи и с детските площадки (вярно, че бяха доста опасни за децата с тези дебели тръби навсякъде), които почти напълно изчезнаха и вероятно за това са помогнали мургавите братя с каруците нощем. :roll:
В момента уличното укрепване просто се е възродило отново благодарение на интернет мълвата, а в частност в България - 95% от трениращите на улицата го правят най-вече от желание да се харесат на мацките в даскалото, които инак не биха намерили друга причина да са с тях, защото са на еднакъв акъл. :yes: Говоря за любимите на andy гелосани или бръснати типчета :lol: , каквито от година насам виждам редовно да се събират около някои училища с подобни лостове. И аз се пробах на два пъти да потренирам на лостовете, след като качих някой сериозен килограм, но просто не издържах психически на малоумните разговори на околните мозъци, на които всяка втора реплика им беше "Е глей ся къф мускол шъ напраа и просто шъ разбиа сички п*тки" :facepalm: Другата им любима тема бе да си разменят съвети кои отровни химии от интернет магазините за анаболи били най-готини за натрупване на маса... :pls: И в същото време странично гледащите, чакащи си реда за лоста, димят като локомотиви и си мислят, че градят здраво тяло, само защото тренират за мускули...

Обем на гръдните мускули се прави, когато лицевите опори се правят с прибрани по-към тялото ръце (диагонално като лястовица, ако гледаме човека от птичи поглед) и с бавни движения, за да се разтягат мускулите по време на цялото повдигане на тялото, а не рязко, където 90% от натоварването се пада на първначалните 10% от изтласкването на тялото и останалото повдигане на тялото нагоре продължава до голяма степен по инерция. А когато желаете да направите обемни гръдни мускули на лежанка, то тежестта на щангата също трябва да е насочена диагонално спрямо гърдите, а не отвесно, т.е. нужна ви е не водоравна лежанка, а наклонена назад, така че главата ви да е в ниската част, а краката откъм високата. Нещо такова:
Изображение

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 5 години

andycole написа:
RRSunknown написа:Така и не направих никакви гърди навремето въпреки че съм стигал до 50 лицеви на серия.
Зависи и в кво темпо се правят. На длан не е добре, трябва на юмрук, на 2те кокалчета, като има различни видове с различен ъгъл, освен на юмрук има и други видове на длани, един борец ми беше показал цяла система, знам поне 7-8 различни вида и даваха много добри резултати. Но най-голям резултат ми се струва че става от лицеви на юмрук, като юмруците са плътно до тялото и сочат настрани и се правят бавно и додолу.
хехехе :) има супер много видове лицеви ... каратиските са на двете кокалчета, един познат ми каза, че предимно за по голяма сила на кокалчета и вида на удрянето с юмрук, дали удряш с предните две или задните три кокалчета, си избираш как да правиш лицевите с юмрук.. по близо до тялото да работи за гърди, но има и едно дето работи повече, но е доста трудно със сплетени длани пред гърдите или пред лицето .. и тн...

при упражнението е най важно разнообразието, ако се правят по един и същи начин от една и съща стойка, тялото се научава на нея и упражненията спират да дават ефект, така че трябва постоянно да се разнообразява, да се сменят положения и тн.. това не само при лицевите

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

Rinaldo написа: но има и едно дето работи повече, но е доста трудно със сплетени длани пред гърдите или пред лицето .. и тн...
Това влиза доста и в трицепса и ръцете, за гърди обаче най-много влиза на предни 2 кокалчета (сейкени) и ръцете настрани, плътно до гърдите. Така ги правят в каратето, но като се преместих от Киокушин-Кай на Таекуон-До, там ни караха пак на 2 кокалчета, но юмруците сочат напред и гонеха темпо, много бързи бройки и не додолу ( то няма как да е додолу, ако искаш да смогнеш темпото на броене). Това не влиза толкова в гърдите, но много помага за бързината на удара с ръка, явно това целят в таекуон-до, докато в киокушин целят повече заякване в гърдите, като се има в предвид че спарингът е без ръкавици, но и без удари в главата с ръка и най-много удари се поемат в тялото.
пп.
Странно че казваш че някои ги правят на кокалчетата на кутрето и безименния, аз поне не съм чувал някой да удря с тази част на ръката, няма логика, но кой знае, в китайските кунг фу-та може и да има такива изпълнения :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Пичове, евала за хубавия диалог по темата за стрийтфита и кросфита. Ще помоля някой модер да отдели коментарите в отделна тема, защото явно има интерес. :yes:

Не знам как преди около година ми попадна терминът Calisthenics и оттам всички крос-фит и стрийт-фит клипове начело с Ханибал, може би когато търсех упражнения със собствено тегло. Определено този спорт е мега-полезен, защото освен сила и мускули, развива и пластичност, гъвкавост, издръжливост, повратливост, хармонично тяло и още и още...И освен това е спорт непосилен за анаболни чалга-блъскачи на тежести.:lol:

Още по-интересно ми стана, когато пробвах най-елементарните набирания и макар и да се имах за среднонапреднал фен с тежестите, бая се озорих. Така разбрах, че има мегдан и полза от тия занятия. Лошото е, че покрай изпитите леко заслабнах, което веднага ми се отрази на формата.

Както и да е, сега имам време за нов подем. Имам тежести и два стабилни стола, които вършат супер работа за кофички, но ми е любопитно лост за набиране как да си импровизирам. Най-близкият до нас е на 15 мин след един мръсен баир с бая оживено движение... :-?
Последна промяна от king_of_the_universe на 10 юли 2012, 22:02, променено общо 2 пъти.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Лицевите правя опит да ги правя комбинирано, идеалът ми е:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 5 години

Ако лицевите и набиранията не се правят във фитнес салон не важат :lol:
преди време аз следвах тази програма:

andycole написа:Това не влиза толкова в гърдите, но много помага за бързината на удара с ръка
за бързина и експлозивна сила се правят лицеви с пляскане
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Бавни лицеви - сила и маса.
Лицеви с отскок - релеф и експлозивност.

Аз честно казано най-добрите си резултати постигнах с възможно най-големи тежести , 2-3 в серия, даже и с помощ за тежест които знаеш че не можеш да вдигнеш принципно но се напъваш.
Оказа се доста по-успешно за сила отколко серийки по 20-30 с по-леки тежести.

Повечето хора в залата точно това правят - вземат аминокиселини, протеини и разни смешно добавки, правят бързи серии и резултата е напомпен с вода мускул - също като ония пилета дето ги въдят да растат бързо. Иначе такива като Йордан Йовчев - е това е истински мускул.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

cain написа:Ако лицевите и набиранията не се правят във фитнес салон не важат :lol:

andycole написа:Това не влиза толкова в гърдите, но много помага за бързината на удара с ръка
за бързина и експлозивна сила се правят лицеви с пляскане
Това с пляскането е ясно, но реално не е точно лицева опора за мен, иначе развива експлозивност определено. Лицеви на една ръка, като другата е сложена на гърба и краката са по-широко отворени за баланс, са доста брутални и искат сила.

Относно това че лицевите, набиранията и кофичките важали само в фитнес мисля че се шегуваш, това са перфектни упражнения точно за хора, които не ходят на фитнес.
Както и да е, сега имам време за нов подем. Имам тежести и два стабилни стола, които вършат супер работа за кофички, но ми е любопитно лост за набиране как да си импровизирам. Най-близкият до нас е на 15 мин след един мръсен баир с бая оживено движение...
За кофички най-добре си намери някви катерушки с успоредни железа, за мой късмет на 20 метра от нас има такива и като си тренирах ги ползвах редовно. Относно лост, зависи къде го слагаш. На таванската стая, която ползвах за тренировки, преди да я превърна в склад си монтирах лост като го закрепих за 2 греди заковани на стените в едно помещение, сложих го на доста голяма височина, така че да не ми се налага да съм с много свити крака, когато вися (макар че е по-удобно така де), също и го подбрах да е тънък, така че да е удобен и да не се изпускам докато правя по-дълги серии.
Ако искаш набиранията да ти влизат доста и в предмишница си монтирай дебел лост, аз като малък на такъв лост се учих да правя набиранията, дебел почти колкото горна греда на футболна врата, доста е трудно на такъв, хваща се трудно, но много заяква предмишницата, като цяло обаче е неудобно за чисти набирания.
По спортните магазини има и портативни лостове, които могат да се прикрепят над вратата, без да има нужда от дупчене. Също се намират и лостове, които можеш да завиеш много здраво с френски ключ между две стени на по-тясно помещение и също не иска дупчене.
Относно лицевите, много видове са, във форума трудно можем да си ги опишем с думи, същото важи и за коремните преси, има много видове, аз обичам да правя с усукване ту към едното коляно, ту към другото, за да заяква корема и от страни. Също е добре с ръце зад врата и краката един върху друг и ги балансираш във въздуха, така можеш да направиш само движение с малка амплитуда, но влиза в най-горните коремни мускули точно под ребрата. Също супер коремни са вдигане на краката събрани при всяка коремна преса и пляскане под тях.

За крака е супер следното упражнение. Ръцете зад врата, клякане и на всяко изправяне мае гери (в карате) или на корейски (ап чаги) стандартен ритник напред ту с единия крак, ту с другия, страхотно упражнение просто. Също може да се прави и с маваши гери при изправяне, но е леко по-сложен и техничарски вариант. Вече като заякнат краката е доста добре да се прави клякане на един крак.
Последна промяна от andycole на 10 юли 2012, 23:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 5 години

andycole написа:
За кофички най-добре си намери някви катерушки с успоредни железа, за мой късмет на 20 метра от нас има такива и като си тренирах ги ползвах редовно. Относно лост, зависи къде го слагаш. На таванската стая, която ползвах за тренировки, преди да я превърна в склад си монтирах лост като го закрепих за 2 греди заковани на стените в едно помещение, сложих го на доста голяма височина, така че да не ми се налага да съм с много свити крака, когато вися (макар че е по-удобно така де), също и го подпрах да е тънък, така че да е удобен и да не се изпускам докато правя по-дълги серии.
Ако искаш набиранията да ти влизат доста и в предмишница си монтирай дебел лост, аз като малък на такъв лост се учих да правя набиранията, дебел почти колкото горна греда на футболна врата, доста е трудно на такъв, хваща се трудно, но много заяква предмишницата, като цяло обаче е неудобно за чисти набирания.
По спортните магазини има и портативни лостове, които могат да се прикрепят над вратата, без да има нужда от дупчене. Също се намират и лостове, които можеш да завиеш много здраво с френски ключ между две стени на по-тясно помещение и също не иска дупчене.
Относно лицевите, много видове са, във форума трудно можем да си ги опишем с думи, същото важи и за коремните преси, има много видове, аз обичам да правя с усукване ту към едното коляно, ту към другото, за да заяква корема и от страни. Също е добре с ръце зад врата и краката един върху друг и ги балансираш във въздуха, така можеш да направиш само движение с малка амплитуда, но влиза в най-горните коремни мускули точно под ребрата. Също супер коремни са вдигане на краката събрани при всяка коремна преса и пляскане под тях.

За крака е супер следното упражнение. Ръцете зад врата, клякане и на всяко изправяне мае гери (в карате) или на корейски (ап чаги) стандартен ритник напред ту с единия крак, ту с другия, страхотно упражнение просто. Също може да се прави и с маваши гери при изправяне, но е леко по-сложен и техничарски вариант. Вече като заякнат краката е доста добре да се прави клякане на един крак.
+1 :)
Както и да е, сега имам време за нов подем. Имам тежести и два стабилни стола, които вършат супер работа за кофички, но ми е любопитно лост за набиране как да си импровизирам. Най-близкият до нас е на 15 мин след един мръсен баир с бая оживено движение...
ми аз за пример, не съм монтирвал нищо в нас, но съм си направил лост, от едно дълго дърво, което е като бухалка, леко закривено в средата но върши работа, сложил съм го в един ъгъл, на коридора, застопорен на малки перважчета от дървената облицовка на стената, малко е тясно, но върши работа за набирания, и чалъма е, че не мога да се правят нито бързо, нито да се лашкаш и скачаш и тн, защото дървото веднага ще се откачи и ще те удари в главата... (бях пробвал така с един железен лост и .. звездички посред бял ден :) )

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Разгледах из спортни сайтове - намират се такива лостове и не са и цифра. Ще облажа един такъв в края на месеца. Набелязал съм си и швейцарска топка и съм готов за гърч. :yes:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 5 години

Ако си вземеш и български чувал, направо си в матрицата и с двата крака :yes: Същата работа върши и някой бронтозавърски суджук :lol:
http://www.suples.com/bulgarian-training-bags/

http://www.youtube.com/watch?v=
(за варненци)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

БГ суджукът е блед заместител на дъмбели.

Японците имат и по-измислени уреди: разни разкривени пластмаси, гривни, легени и т.н. на цената на лежанка или шведска. :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Още няколко разновидности на лицеви.

Отговори

Кой е онлайн