Какво тренирате

Футбол.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Какво тренирате

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

ZaG написа:От седмица насам почнах отново да правя по 240 коремни преси на ден и бройката стабилна нараства. Бях забравил това невероятно приятно чувство :lol:
Спомням си как преди 10-ина години бях станал манияк на коремните. Пусна някой Рамбо на видеото, и залягам в серия поне 300. Сега отделям само по 30-ина мин за корем, но го тормозя с поне 5-6 различни гърча. :-)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

И аз почнах от месец насам да правя яко лицеви и коремни, ама скоро сигурно ще тръгна и на фитнес, че тия две години без спорт, покрай травмите, хич не са ми се отразили добре.

Лицевите го докарвам до 80 (4х20), а коремните до 150 (3х50) ако ги правя до долу, но ако ги правя на по-малък градус и без да отпускам корема едвам правя 100 и почва да ме боли шибания кръст от гадната сколиоза, която ми се появи покрай трите операции на коляното. :-?

Ма скоро ше вляза във форма. 2 пъти баскет на седмица плюс 3 пъти фитнес ми звучи екстра. :D
Изображение

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 7 години

3 операции?
Какво се е случило, нещо са объркали ли?
PC mustard race

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

2 пъти късам менискус и единия път ми преебаха операцията и затова се наложи 3-та. :(
В момента съм ОК де, спортувам си, но за всеки случай пролетта ще си направя пак един ЯМР.
Изображение

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

При мен мина вече една година, възстановявам се ама бавно. Вече тичам свободно и ако не си претоваря коляното всичко е ок.
Все пак наболява ме понякога.
PC mustard race

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Е то уж е нормално да се обажда. При мен кофтито беше, че при първите две операции тъпакът от клиниката в Горна Баня (др. Андреев) изрично ми каза, че няма нужда от рехабилитация, най-много малко плуване да ударя.

При последната операция, която беше направена в Дианабад от Др. Хубенов, ми дадоха един куп леки упражнения, които да правя в продължение на поне два месеца и супер подробно ми разясниха кога, какво и как.

Абе... крива работа, ама ше се оправим. :wink: Аз за пръв път в живота си разбрах колко е кофти да си контузен и колко важно е здравето.

Ти къде се оперира?
Изображение

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Аз имах скъсани кръстни връзки.
Оперирах се при Хубенов. След операцията две седмици си почивах у нас и правех леки упражнения.
След това в клиниката ходих за 10 дена физиотерапия и след това 10 дена в Павелбаня санаториума.
PC mustard race

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 7 години

Лицевите нали знаете, само на на сейкените ( кокалчетата на показалеца и средния пръст) като най добре да се правят и като юмруците сочат напред, други серии като юмруците сочат на страни. Другия хубав вид лицеви е на длани, които се намират точно под гърдите и пръстите се събират едни срещу други като между двете длани се образува нещо като триъгълник.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Забрави лицевите на пръсти и тези с една ръка (+ на пръсти като отделни серии).

И от край време се чудя, защо на сейкените им викат така ? Seiken (sei + ken ) = sacred fist = свети юмрук или нещо от сорта до колкото знам. Тоест трябва да има защо да им викат така ?
Последна промяна от ZaG на 27 фев 2011, 11:00, променено общо 1 път.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

ZaG написа:Забрави лицевите на пръсти, на пръсти и тези с една ръка (+ на пръсти като отделни серии).

И от край време се чудя, защо на сейкените им викат така ? Seiken (sei + ken ) = sacred fist = свети юмрук или нещо от сорта до колкото знам. Тоест трябва да има защо да им викат така ?
Има много "сей" произношения на канджи в японския. Аз залагам на:

正拳 сейкен - стандартен юмрук :D

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 7 години

http://www.youtube.com/watch?v=19dZRmKj ... dded#at=11

Тука има една много хубава комплексна програма за тренировка на цялото тяло в домашни условия. Нуждаете се само от гири или дъмбели. От няколко дена я пробвам и се чувствам доста добре.

Започвате с удобна за вас тежест. Авторите препоръчват отначало да се почне с по една серия, след една седмица да се премине към две, после три серии. След това постепенно повишавате тежеста.

Аз почнах директно от две серии, като преди това основно правех лицеви опори и дъмбели за бицепс. Малко съм тежичак за телоосложението си-75кг. а изглеждам доста слаб. Имам си шкембенце и гъз, придобити от многото часове прекарани пред ПЦ'то на работа в нас, и разбира се на видео игрите придружени от обилни количества бира. Сега съм що-годе в добра форма... като се има в напредвид, че по-предната зима бях 85 кила :lol:

Често ходя да хвърлям или ритам топка, но зимата това е почти невъзможно... Все пак смятам, че бягането е най-добрата тренировка за тялото, а когато я комбинираш с добри упражнения за ръце, гръб и гърди си направо екстра.
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 7 години

По-добра профилактична тренировка от креватната няма. :lol: Жена ти да те нагвабва здраво и да те вкара във форма, че само с бири и игри не става работата 8)

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Хахахаха Ей сега я строявам!!! :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 7 години

Между другото, ако живееш в сграда с асансьор, спри да го ползваш и почвай да катериш стълбите. Макар и за кратко, това е едно доста ободряващо упражнение, преди да се прибереш вкъщи да мързелуваш пред телевизора :lol:

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

В най-лошия случай-качвам 2 етажа :(

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Едно приятелче живее на 3ти етаж и винаги ползва асансьор :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

andycole написа:Едно приятелче живее на 3ти етаж и винаги ползва асансьор :lol:
Това ми е много познато. От моя фитнес ме задължиха да ползвам асансьор до третия етаж (където е фитнесът), щото на втория някаква фирма имала офис. Иначе на мен 6 етажа са ми максимума за доброволно качване пеша. :roll:

Добро допълнение към бягането на открито са набиранията на лостове по детските площадки.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Така е, но и не само при бягане, като видите лост на улицата е добре да се отклоните за по няколко набирания :lol:
Набиранията не са добро допълнение, ами са си абсолютно задължително упражнение..
Още преди 5 години си монтирах лост на таванската стая и всеки ден правех набирания. Редувах на бицепс, пред гърди и зад врат и това ми разшири гърба супер много без да ходя изобщо на фитнес.
По принцип съм на мнение че здраво тяло може да се прави без да се ходи по фитнес зали.
Сега съм в ужасна физичезка форма, но когато спортувах правех следното:
Тренировки по таекуондо, пуснах и двата шпагата до долу. Тренировките ми за крака си бяха безброй бройки от различните видове ритници, клякания и изправяния на мае гери(ъп чаги), американски подскоци, тичане на дълги разстояния, спринтове.
Много коремни преси (правех поне 7-8 различни вида), много лицеви опори на юмруци, кофички на успоредка и супер много набирания всеки ден на лоста ми на тавана. И всичко това комбинирано с правилно хранене в големи количества и се получи така че без да ходя на фитнес дори и веднъж имах по-здраво и мускулесто тяло от всичките ми връсници които тренираха фитнес основно и висяха по залите.

Иначе сега при това студено време си направих няколко тренировки на фитнес, но само за тичане на пътечката и набирания.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 5 години

BardoSore написа:Като се видя с повече пари ще заложа на тази комбинация:
дърво - andro SUPER CORE CELL ALL+
гуми - Butterfly Sriver-FX
Каква да е дебелината на гумите и типа на дръжката (ръката ми е малка), че пак почнах да обикалям залите и играя със счупените им и разлепени ракети, а пък ми се намира само една от евтините недъгава готова на Donic. Може и да препоръчате и други гуми за все още начинаещ играч.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 5 години

andycole написа:Така е, но и не само при бягане, като видите лост на улицата е добре да се отклоните за по няколко набирания :lol:
Набиранията не са добро допълнение, ами са си абсолютно задължително упражнение..
Още преди 5 години си монтирах лост на таванската стая и всеки ден правех набирания. Редувах на бицепс, пред гърди и зад врат и това ми разшири гърба супер много без да ходя изобщо на фитнес.
По принцип съм на мнение че здраво тяло може да се прави без да се ходи по фитнес зали.
Сега съм в ужасна физичезка форма, но когато спортувах правех следното:
Тренировки по таекуондо, пуснах и двата шпагата до долу. Тренировките ми за крака си бяха безброй бройки от различните видове ритници, клякания и изправяния на мае гери(ъп чаги), американски подскоци, тичане на дълги разстояния, спринтове.
Много коремни преси (правех поне 7-8 различни вида), много лицеви опори на юмруци, кофички на успоредка и супер много набирания всеки ден на лоста ми на тавана. И всичко това комбинирано с правилно хранене в големи количества и се получи така че без да ходя на фитнес дори и веднъж имах по-здраво и мускулесто тяло от всичките ми връсници които тренираха фитнес основно и висяха по залите.

Иначе сега при това студено време си направих няколко тренировки на фитнес, но само за тичане на пътечката и набирания.

Е то нали и във фитнеса се прави същото - тялото се прави със свободните тежести , останалите уреди са сложени общо взето за украса и да привличат клиенти .

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост