Често задавани въпроси » Nintendo 3DS

Потърси преди да питаш!!
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Често задавани въпроси » Nintendo 3DS

Мнение The Demonпреди 1 година

Всички дето съм пробвал Monster Hunter 4, Animal Crossing и Re-тата. Много е гадно като ти спира. :)

На всички е едно и също, не е проблема от сървърите на някоя игра. Хората с които играя нямат този проблем.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Хм, нямам идея.

Но ако играеш MonHun 4 трябва да се сберем някой път - вероятно след Нг но все пак.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Изглежда доста хора са с този проблем:
https://www.reddit.com/r/MonsterHunter/ ... sconnects/
https://www.reddit.com/r/3DS/comments/3 ... _internet/
http://www.gamespot.com/forums/nintendo ... -31075122/
Като изглежда, че положението не е много по-различно при Wii U.

От първия линк предлагат да се зададе статично IP на 3DS, от втория да се рестартира рутера. А като цяло препоръчват да не ползваш заедно с 3DS други устройства и най-вече програми като Skype, както и да стоиш в същото помещение, в което е рутера. Всичко това звучи безумно, но все пак говорим за Nintendo...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 година

Като човек който се занимава с рутъри по цял ден мога да предположа следното - конфликт в честотната лента. Не са първите нито последните устройства които проявяват точно това дисконектване - виждал съм дори цели модели лаптопи които избщо не могат да кънектнат на определени канали. При дисконект трябва да се сканира ефира с някоя програма от рода на Netstumbler и ще се види графично. При ресет или рестарт на рутъра ако е автоматичен режим завърта канала на WI FI и конфликта спира временно. До момента в който не го завърти пак. Wi Fi конекцията няма нищо с общо с IP-та - може съвсем спокойно да си вързан към рутър и да не си получил IP от него нито ако раздава.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Да, това звучи доста по-логично. Въпросът е в какъв спектър от канали работи 3DS (или устройството). Друга пречка може да е пренасищането на определена честота - примерно, рутерът излъчва на същия канал като още 20 квартални мрежи. В резултат, устройството почва да "откача".

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 1 година

Аз имах подобен проблем със стария ми рутер като WiFi-я изчезваше само на някои устройства а други си имаха нет. След рестарт се оправяше за известно време и после пак се прецаква. Без да претендирам, че съм специалист, но защо не пробваш да смениш каналите от настройките на рутера? Предполагам ползваш еднобандов такъв, който работи на честота 2.4 GHz и при положение, че това са масовите рутери в момента става доста пренаселено образно казано и най-добрите канали са 1, 6 и 11, пробвай ги и трите и виж кой ще си пасне най-добре. Или рутера се скапва или проблемът е в каналите, от това, което съм чел 11 е най-добрият за работа на рутера.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Нинтендо наистина са идиоти като става въпрос за Wifi. Навремето имах проблеми и с DS. Вчера цял ден се заминавах и действително има адски много хора с този проблем. Имат някакви несъвместимости, които дори Нинтендо не искат да признаят.

От много тестване успях като че ли да намеря решение на проблема. Поне час и половина издържа, но нямах време да тествам повече. Иначе преди на всеки 30 мин, правеше онлайна безмислен. На Monster-a както се биеш с 4 други в кооп, оставаш сам и чудовището те размазва. На Animal Crossing още по-зле беше. Примерно половин час си разменяте предмети, купуваш неща от другият град, говориш с жителите... Connection Error и всичко дето си правил 30 мин изчезва, барабар с предметите :)

Не мога да намеря точната тема, но общо взето направих следното.

Tрябва да въведеш някакво друго DNS в настройките на връзката в самото 3DSче. 8.8.8.8 и второто 8.8.8.4
ip-то и името на връзката ги въвеждаш ръчно
Пускаш command prompt и пишеш ipconfig. Гледаш какво е името на връзката, ip-то и т.н. IPто, последната цифра я пишеш +10. Примерно ако пише 192.168.0.103, в 3ds-а въвеждаш 192.168.0.113 Subnet mask и Gateway ги пишеш както излизат в command promt-a След това въвеждаш горният DNS.

След всички тия адванс настройки, при мен заработи. :mrgreen: Поне засега.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 година

четирите осмици са публичния dns на гугъл , нищо повече. Като ги въведеш просто 3ds-а ti игнорира DNS-сите на рутъра. Не можах да разбера обаче с рутъра ли ви разкача с което впечатление останах като четох горните линкове или ви дисконектва от сървъра на Нинтендо.
Ако е последния случай е факт, че публичния DNS понякога оправя проблеми - например проблема ми с свалянето на PS4 ъпдейти.
Аз също го ползвам защото фирмения понякога действа по бавно в някои сайтове и прави проблеми в други.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами аз мисля че не е от сървърите на игрите, когато се случва само на определени хора. Предполагах че е или от 3дса или от доставчика или от рутера. Обаче пък другите конзоли нямат проблем с рутера, dns дето са ми дали от доставчика и т.н. Явно е някаква несъвместимост между 3дса и тях. Не знам обаче защо работи само по ~30 мин. Факт е, че се оправи със смяната на dns. Поне засега. Ще го тествам по-продължително като се прибера.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 3DS

Мнение Dementiusпреди 1 година

Някой пробвал ли е новия експлойт през аудио приложението? Чудя се дали да го пробвам на основната ми конзола да видя докъде са добутали хоумбрю канала.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Soundhax работи, инсталирах го преди малко и поцъках малко ГБА игрици. Аудиото е зле, иначе кадрите са стабилни, или поне на изтестваните от мен заглавия.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Това става ли за пускане на пиратски игри? :)

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Не мога да дам еднозначен отговор в момента! :)

Въпросният хак (който отнема 30 секунди) дава достъп до Хоумбрю канала на 3ДС - визуално е много подобен на този за Wii.

Довечера ще го доразцъкам и ще кажа какво точно може и не може, но мисля че има някаква шанаджийска версия на е-шопа (която се казва Free shop), връзката с него изобщо не минава през сървърите на Минти и май може да се теглят игри от там, като се инсталират като стокови такива.

Ще видя дали може и директни бекъпи да сеи граят, но аз за това си имам флаш карта вече.

Потребителски аватар
Bobdweller
Square
Square

Мнение Bobdwellerпреди 8 месеца

Здравейте,

Не бях сигурен дали да пускам нова тема, та затова реших направо тук да питам.

Преди известно време се сдобих с New 3DS, чисто нов и... естествено, ще ми се ще да го хакна.

Тъй като ме е шубе от брик, реших да си взема флаш карта и направо с нея, ама сега осъзнах, че 200лв точно в този момент не ми се дават особено за такова нещо.

Та, въпроса ми е: някой знае ли случайно дали има хора/фирми в София, където срещу скромно заплащане ще се навият да ми хакнат конзолата?

Мерси предварително. :)

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 8 месеца

Каква е версията на софтуеъра му?
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHkaпреди 3 седмици

От къде теглите игри за Nintendo 3ds? В demonoid няма сийд, bitGamer изобщо не видях да има игри за 3ds, в арената също няма, в замундата има много малко заглавия. В pirate bay също е зле положението със сийда и качените игри. Дадоха ми два сайта, но те са пълна скръб- файловете не съществуват и излизат много рекламни съобщения- спам.
Друго- нинтендото не намира домашната ни интернет мрежа, а на съседите :facepalm:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 седмици

Пробвайте да смените канала на рутъра , затова не го вижда.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 седмици

The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост