Няколко въпроса за PS2 (Slim)

Потърси преди да питаш!!

Re: Няколко въпроса за PS2 (Slim)

Мнениеот knarfiol » 05 Ное 2008 12:12

Independence Exploit работи само при "дебелите" PS2-ки.
knarfiol
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнениеот The Demon » 05 Ное 2008 13:29

Първото което трябва да направиш е да намериш някой който да ти инсталира FreeVAST на мемори кaртата. Можеш да инсталираш само него (около 2МБ) и останалите програми да са ти на USB-то. Така ще спестиш още 2 МБ :wink: Тебе HDLoader не ти трябва, значи програмите от които се нуждаеш са uLaunchELF, ESR, SMS и конфигуратора на FreeVAST. Te ще ти се появяват в главното меню където са в момента "Browse" и "System Configuration". С ulauncheELF ще си прехвърляш сейвовете, SMS е за гледане на филми, а ESR трябва да е за пиратските игри (още не съм го пробвал, мързи ме, а и за мен няма смисъл, щото съм с харддиск)...
Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

XBL: thedemon1238
PSN: thedemon1238
Steam: thedemon1238

Мнениеот b081 » 05 Ное 2008 15:47

knarfiol написа:Independence Exploit работи само при "дебелите" PS2-ки.

Да, вярно :oops:
If you want everything, you'll end-up with nothing. -- Lulu
Аватар
b081
Console Ninja
Console Ninja

XBL: B081
PSN: b081--
Wii: 0337 0156 2829 0586

Мнениеот knarfiol » 06 Ное 2008 12:05

Току що прочетох това:
http://bootleg.sksapps.com/tutorials/fmcb/ написа:Beware! Sony has created a new BIOS in the SCPH-9000x series PS2 models that negate any OSDSYS update using the DVD player hack. This means that after BIOS revision 230, Playstation 2 units will not work with FMCB!
knarfiol
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнениеот Mesmer » 06 Ное 2008 13:24

knarfiol написа:Току що прочетох това:
http://bootleg.sksapps.com/tutorials/fmcb/ написа:Beware! Sony has created a new BIOS in the SCPH-9000x series PS2 models that negate any OSDSYS update using the DVD player hack. This means that after BIOS revision 230, Playstation 2 units will not work with FMCB!

Наистина жалко,защото колкото и ВЕЛИК да беше "Independence Exploit"-а,определено "Free McBoot" експлойта е 2 пъти по голям от него...Но от една страна предполагам лично на мен никога няма да ми попадне слимка и то от най-последната серия,от друга страна рано или късно ще се намери начин за преодоляване на проблема и от трета страна :) ето Тук може да намерите повече информация за случая на англииски,а Тук на Немски...С две думи НЕ ВСИЧКИ модели SCPH-9000x са с новият биос на Сони.Ако решите тепърва да купувате нова "двойка" или пък втора ръка,трябва да погледнете "Date Code"-a,който се намира след сериалния номер ->

Изображение

В Случая кода е "8с" което означава че конзолата е произведена "Март '08" и е със стария биос.
Tha Date Code stands for the month it is produced.

A - January
B - February
C - March
D - April
E - May
F - June
G - July
H - August
J - September
K - October
L - November
M - December

Всички Конзоли произведени след "Март '08" са с НОВИЯ БИОС на Сони и на тях НЯМА КАК(Поне за момента) да подкарате "Free MC Boot","FreeVAST","Memor32" и т.н.
Mesmer
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнениеот The Demon » 19 Дек 2008 14:15

Току що ми беше скучно и реших да пробвам да подкарам пиратски диск на нечипната конзола, с помоща на това ESR. Image файла се пачва с една програмка, за по малко от секунда. Играта която пробвах е Fahrenheit и си работеше перфектно за два часа игра. И то на най пумиарските дискове Epro . :D
Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнениеот Mesmer » 20 Дек 2008 05:05

The Demon написа:Току що ми беше скучно и реших да пробвам да подкарам пиратски диск на нечипната конзола, с помоща на това ESR. Image файла се пачва с една програмка, за по малко от секунда. Играта която пробвах е Fahrenheit и си работеше перфектно за два часа игра. И то на най пумиарските дискове Epro . :D

Ех,защо ли и аз пробвах точно с тази игра :mrgreen: *Единствената игра за която наистина ме е яд че не работи с HDLoader-а...Иначе работата по картата след като веднъж ти е ясен целият процес,идеята и начина по които работи е меко казано елементарно за използване."Шапка им свалям" на разработчиците,наистина са намерили "невероятен" начин за подкарване на пиратки на нe-модифицирана хардуерено конзола...
Mesmer
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнениеот The Demon » 20 Дек 2008 11:34

Хаха аз мислех да пробвам и Samurai Warriors 2 ама нещо не ми беше под ръка. :lol: Да бе, само пъхнах диска и той веднага се зареди. Нямаше нужда, даже да пускам някакви програми. Направо като оригинална игра. :P Евала им правя на тези които са го измислили. За слим конзоли е екстра. :wink:
Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнениеот Bobi » 20 Дек 2008 16:47

Я пак да уточним, какво е нужно за точно този вид подкарване на игри с PS2 Slim? :P
Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

XBL: Tupalka

Мнениеот dra6ko_second_chance » 23 Дек 2008 13:42

Я я обяснете или линк.Бих си спестил парите за чипа:)
dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнениеот The Demon » 23 Дек 2008 21:23

Качвате си Free MC Boot на memory cart-ата. http://psx-scene.com
Image файла на играта се пачва с програмка, пак от този сайт. Така изпеченото двд се зарежда като оригинална игра. Трябва само да имате и едно USB, на което да качите няколко програмки (така няма да заемат място на MC-тата). Абе четете по темите в сайта, цялата процедура е детска игра. :-)
Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Предишна

Назад към Често задавани въпроси