PlayStation Network

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: PlayStation Network

Мнение epedosпреди 2 години

Гайз, дайте си псн акаунтите или ме добавете werdmechanicbg
И джойннете Evocore communityto
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Нека и аз тук да прорева, че дано някой даде идея как да се оправя. Първо малко пред-история - аз имам два акаунта, единият ми е оригиналният, който е американски, а вторият ми по някакъв странен повод е български (на 99% съм сигурен, че беше оригинално UK). Тях аз съм ги ползвал години наред на PS3/PSP, американският беше и със закачена кредитна карта всичко, както и PayPal.

Сега тея дни се прежалих и си разопаковах PS4-ката и се логнах с акаунтите си (и двата), и двата си работят, дори ми разпозна там предишните трофеи и т.н. Влязох с българският, видях, че има разни промоции вкарах там някаква случайна българска карта и дори си купих разни неща от промоциите за Black Friday.

Съотвено след това влязох с американският, гледам - други са промоциите там и сред тях видях, че има глупавият The Order за $10 (което е перфекно изражение на цената му) и викам дай да го купя. И като се започна:
- PayPal опцията я има и на конзолата и когато влезеш през www.playstationnetwork.com, но реално не работи, всеки опит да го закача като платежно средство или просто да добавя пари в портфейла ми дава, че временно има проблем и тая услуга не може да бъде ползвана. Някой има ли идея дали тая PayPal връзка с PSN въобще работи, или стои там просто да дразни?
- Съотвено реших да си въведа просто кредитната карта и като се започна - първо казваше, че номерът на картата не е верен (което не беше верно), след това прочетох в нета, че ZIP кодът трябва да бъде във формата ?????-????, добавих 0000 в края на моя и от там започна да плюе случайни грешки, които гледайки ги в нета попаднах на безкрайни теми, в които хората се оплакват от същото, но без резултат.
- Викам добре, може би по някакъв повод не харесва тоя адрес, влязох и си смених residential адрес на тоя на офиса ми, след това направо влязох в TeamViewer в офис машината дето е на същият адрес и от там директно в www.playstationnetwork.com вкарах служебната си кредитна карта, която е регистрирана официално на тоя адрес. Резултатът беше реално същият - първо даваше, че номерът не е верен, след това сложих -0000 на zip кодът и започна да дава пак грешката, която явно хората не мога да преодолеят.

И така, след тея мъки просто се отказах, теглих им майните на Сони и спрях глупавата конзола. Но все пак ми е интересно дали някой знае сигурен начин как да подкара PayPal или кредитна карта на американски акаунт. Защото или аз бъркам нещо, или вчера просто мрежата им (която в момента не работи де) се е ебавала с мен. Само да повторя - тоя последният беше реално с адрес на акаунта в Щатите, кредитна карта на Bank of America регистриран на същият тоя адрес и аз практически от PC локализирано на тоя адрес опитвах да го направя това. Дето се вика каквито и да е GeoIP проверки някакви да правеха със сигурност съм ги заобиколил.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 години

Аз отдавна се отказах от американски псн акаунт. Дава винаги грешки. Мислех си че по някакъв начин разбира, че кредитната ти карта е българска, защото съм писал реални американски адреси. Ама ти щом имаш американска карта... Може би ти чеква ай пи, знам ли. Винаги съм се чудел как хора като теб карат на американски, като нищо не можеш да си купиш.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

Пробвайте с proxy IP - помагало ми е за подобни проблеми.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

niki_ онзи ден си купи Батълфилд и Уолфенщайн и знам, че той купува псн ваучери и ги вкарва с код в псн, няма друг начин май от БГ.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Няма как да ме засекат по IP, защото аз последните опити ги правех направо от служебната машина, а тя е в Юта. Инак мен акаунта ми е американски още от PSP/PS3 ерата, тогава нямаше проблем с купуването онлайн - сега тепърва на PS4 ги виждам тея чакмаци.

Но да, интересно ми е дали някой се е справял да купи нещо от американският магазин на PS4 с кредитна карта, защото със сигурност знам, че става с предплатени карти де, но там трябва добре да сметнеш каква да купиш, което малко ме дразни.

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 4 месеца

От август годишният абонамент става с 20 лева по-скъп, а честито!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 месеца

Glorious PC Master race?

Нямам PS4 - поне качествена ли е услугата (dedicated servers, стабилен party chat, без lag switch и т.н.)? Или е както си го направи разпространителя/разработчика?

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 месеца

Сигурно ще започнат да пускат по-качествени "безплатни" игри, та затова е напъна. Пък и идва Destiniy 2.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

Инфлация . Те и Близард вдигнаха цените за европа и после тихомълком изравниха щатските с по-скъпото. Говори се за интеграция на Playstation NOW с плюс абонамента за засега са само слухове ама това не ни грее защото услугата не се поддържа в България даже и да имаме акаунт от поддържаните страни - тествано.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 месеца

Ами аз си вземах конзолата доста скоро и с нея и плюс. Така че имам плюс за още една година грубо и си го платих на 100 лева. Като мине едната година ще го мисля пак.
Принципно е еврейско, но пък и 20 лева не са кой знае колко. Ще видим дали ще ни компенсират по някакъв начин да ни замажат очите.

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 4 месеца

То въпросът е принципен, днес са 20, утре ще станат 200. Дано има резон в тези 20 лева отгоре. Киро Гела през няколко месеца (образно казано) постепенно ми вдига цениата за диема спорт с по 1 лев, беше 4, стана 5, сега е 6 а качеството на българския футбол си остава :silence: , дори скапаният му чуждестранен легион Лудогорец вече не е за гледане а цените нагоре смело! Трябва да има някаква логика с вдигането на цените, замажи очите на хората с нещо а не просто ей така.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 месеца

Jim Raynor написа:
преди 4 месеца
Нямам PS4 - поне качествена ли е услугата (dedicated servers, стабилен party chat, без lag switch и т.н.)? Или е както си го направи разпространителя/разработчика?
Ами не, PSN като услуга не е особено качествена - нямаме близки сървъри до България, така че често те закача към лагави играчи, чата ту закача/ту разкача, да не споменавам скоростите, с които се свалят игрите и патчовете - имам чувството понякога, че съм се върнал в Dial-Up ерата!

Откъм други екстри то безплатните игри за PS4 са по-скоро зле, за PS3 са по-добре, но без обратната съвместимост това не го усещам аз. Инак за PS+ членове има често специфични намаления на по-новите игри.

Като цяло услугата им в момента поне откъм инфраструктура е нечовешки зле поне като се гледа от България, не знам дали това повишение на цените някак ще се отрази положително, но някак не ми се вярва.

Raziel
Square
Square

Мнение Razielпреди 4 месеца

Последния месец игрите за пс3 и пс4 са си много добре.Увеличават услугата защото според мене ще има по добри безплатни игри.Аз не съм попадал като съм играл online съм нямал лаг и всичко е било нормално.И немога да разбера защо някой хора се правят български акаунт като българския стар е орязан.Прави се американски или друг акаунт и се готов.В България никой не влага нищо за подобряването на псн.Така че мрънкането е неоснователно.За downloadite съм абсолютно съгласен че с свалят бавно но това не болка за умиране.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 месеца

Мен пък точно тази безмислена платена услуга е на път да ме направи PC геймър. :D Не е само за увеличението. Колкото и логично да погледна и да вложа някакъв смисъл в нея, не го виждам. Няма никаква логика да ти блокират p2p гейминга. А тези които са със сръвъри... примерно Dark Souls, PES, ги държат Бандай Намко и Конами съответно. Не виждам каква е връзката със Сони и това че ти даваш някакви пари на Сони, по-горните компании решат ли да си спрат сървърите ще ги спрат. Ти си плащай на Сони. :lol: Ми не, не се майтапя. Това го няма никъде. Да плащам за войс чат и листа с приятели? Защо примерно във Battle.net чата е безплатен или във стийм... или където и да е другаде освeн на тия PS4 и Xbox 360/One? Да им плащам за ъпдейтите и поддръжката на софтуера ли? Те не са ли длъжни да си подържат хардуера с периодични ъпдейти и когато има бъг да го оправят? Не взимат ли по някакъв процент от всяка продадена игра? Изнагляха мега много и почват супер много да ме дразнят. Аз като най-големият защитник на конзолите, дето препоръчвах конзолният гейминг на всеки познат, като най-достъпния и най-удобния... Пускаш и играш... Пускаш и играеш, ама друг път. 20-30 гигабайта инсталация, 6 или повече гигабайта ъпдейт. Вече игра на PC със стийм е много по-бързо. Не само защото на конзолите тегленето на пачове и игри е от 3 до 5 пъти по бавно от стийм.

Това че ти дават някакви рандъм игри хубаво. Но защо трябва да лишават останалите и да им блокират мултиплейър функциите зад платена стена, на заглавия за които са платили на пълна цена. Абсурдни са. Ако толкова искаха да печелят, да бяха измислили опция за тези които не искат да плащат. Да стане като youtube. Между мисиите и зареждането на нови карти, на лоудинг екраните... да пускат някакви реклами, които можеш да скипваш на 5-тата секунда. По 2 реклами на час с опция за скип... нещо за тези които не искат да дават пари и не искат рандъм игри. Пък който си иска, да си плаща и да се ползва там с тези "услуги" . Много сериозно обмислям да мина на PC и да го скипна цялото това PS4/XOne поколение. Това че 97% от игрите ги има и за PC и удобството да играеш с PS4?Xone падове, които и да е аркейд стикове още повече помага. Особено това че аркейд стиковете от PS3 не са съвместими с PS4. Луди, луди за връзване. :D Ще се самоизядат от алчност и наглост.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 4 месеца

Аз лично спрях PS + при поскъпването през ноември 2015 и тъй като не играя онлайн игри не ми е липсвал изобщо - качеството на даваните игри под наем дори няма да коментирам:)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 месеца

Ама то реално повечето хора са така. Ясно е че има едно голямо количество геймъри, дето играят само и предимно с приятели и мултиплейър. За тях и 200$ да го направят ще си струва, защото просто това правят. Но останалите които само от време на време пускат малко мулти и пишат безумия в интернет по темата "Аз си имам добра работа, 50-60$ на година са нищо за мен" и си плащат като попове са смешни. В смисъл не става въпрос за сумата, тя не е голяма, дори най-бедният геймър може да си я позволи. Дори тия дето много говорят че тия пари са нищо за тях, ако имаха избор (като този с рекламите или нещо друго) нямаше да си го купят абонамента. Но нямат избор, не им е даден такъв. Като в мутренските времена е, дето някой си отваря магазинче и те му искат такса да го пазят. Казват ти "Няма да си платиш таксата ли? Тогава няма да ти позволим да се вържеш към сървъра на Намко или Конами. Ти си на наша територия и ще трябва да си плащаш дори за въздуха"

А лошото е, че повечето геймъри го приемат това за нормално и почти никой не протестира. Айде аз съм играл ПЕС (200)6 още на PlayStation 2 онлайн и то доста. Тогава всичко си вървеше едно към едно като сега на ПЕС 2017. Няма АБСОЛЮТНО никаква разлика, че да искат пари. Но за някой който първата му конзола е 360, може и да е нормално да си плащаш. Дори съм склонен да се съглася че при първият Xbox до към края на третата година на 360, до някаква степен имаше смисъл да се плаща тогава. Защото беше иновация, развиваха се някакви нови работи. Това което се случва сега си е жив легален обир. Като изключим тия 20% които действително играят нон стоп онлайн и цъкат всички безплатни игри, за останалите дето си мълчат и плащат...не говори добре за техният интелект. Дори е долно от страна на Сони и Майкрософт да се целят към нискоинтелигентно заможно население и да им взимат по 60 долара за въздух. Сметнете цифрите. Ако имат 20 милиона абонати, по 50-60 Долара за година, те все едно продават една игра в 20 милионен тираж на фул прайс без да си мръднат пръста. :lol: Ама стига съм се дразнел, да си гледат работата. Да взимат парите на който си искат. Не е луд този който яде баницата, както се казва. :wink: На конзоли вече само сингълплейър и така..

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

Аз отдавна съм го спрял -бях го пуснал за Destiny която ми омръзна бързо, начесах си крастата да пробвам мулти което не ми хареса - празни сървъри, лагове а фрий игрите ни една не си изтеглих даже. Намаленията за плюс абонати също са някакви минорни.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 месеца

Като си купувах бъндъла с Destiny си го бях пуснал. Ама после видях, че не е моята игра и спрях Ps+. Грам не ми липсва.
С това покачване на цените малко си бия дузпички към тяхната врата.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 4 месеца

Аз без плюса не мога, постоянно цъкам в нета мулти :-x .

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост