Dragon Quest XI

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Dragon Quest XI

Мнение strykerпреди 1 година

Трейлър на Dragon Quest XI:

:inlove:
Последна промяна от vvarp на 17 дек 2016, 15:58, променено общо 1 път.
Причина: нова тема

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение The Demonпреди 1 година

Е сега ако и няма онлайн глупости и е изцяло сингъл плейър ориентирано... :heart: С герои, история, диалози и без експериментални екшън бойни системи. Това е каквото искаме, толкова ли е трудно да го разберат. :yes:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Не е MMO, но не бих се учудил ако има онлайн аспекти в допълнение към основната кампания.

Малко gameplay от играта за PS4/Switch и тази за 3DS:

Ето как изглеждаше миналата година:
https://www.youtube.com/watch?v=FBaE0mNexTs

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Dragon Quest XI

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Изглежда блажно! :) Разпознавам професии на герои. Любопитно ми е как ще изглеждат Суич и Плей 4 версиите рамо до рамо. СЕ май няма да жертват традиционния хумор на поредицата и няма да оставят играта без оригинални герои. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Версията за Switch може да я покажат през януари. Предвид това, че DQXI върви на Unreal Engine, едва ли ще е трудно да я подкарат на ниски настройки :smug:

На второ гледане, забелязах няколко чудатости:
+ няма показани битки, което заедно с разположението на враговете по картата ме кара да мисля, че са променили бойната система
+ в gameplay-ния откъс, музиката не е симфонична, ами midi :wtf:
+ обезобразили са арта на Торияма - персонажите в CG клипа мязат на FF гейзери, което хич не се връзва с традиционния аниму стил на чудовищата. По-подходящо щеше да е нещо в този стил:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 месеца

30 мин. от играта, като за пръв път показват битки и 16-битовата версия. Продължават да крият изданието за Switch.
https://www.youtube.com/watch?v=xCQ-KHtlpOk&t=31m0s
(започва на 31:00)

PS4 изданието е с почти съвременна графика, но с анимации, филмчета и най-вече, gameplay от времето на PS2.
Бойната система, в крайна сметка, е в отделен екран, походова и практически 1:1 с тази в осмицата. Ни в клин, ни в ръкав са включили опцията за свободно обикаляне и пердашене от страна на главния бастун по време на боя. В същото време, нито партито, нито враговете могат да се движат и просто изпълняват команди :facepalm:

16-битовата версия върви заедно с изданието за 3DS, което от своя страна мяза на нов скин на Dragon Quest VIII. И точно щото е скин ми се струва най-добре от трите, след като само при него липсва противоречието между презентация и gameplay.

Като цяло, не личи да са се напънали да направят достойно продължение, ами се мъчат да експлоатират носталгията на феновете. Вместо да се занимават с 3+1 версии да бяха направили само една, ама като хората :roll:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 месеца

Мдам, макар че визуално и като интерфейс изглежда читава то анимациите и битките направо ми съкрушиха мечтите за нещо съвременно :(. Явно ще се чака Ni no Kuni 2 тази година.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 8 месеца

Аз пък се радвам на бойната система, че е традиционната. Изгъзици от сорта на ФФ13-2 и 13-3 и ФФ15 няма да мога да ги понеса психически. Нека ми експлоатират носталгията, тейк май мани! :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 месеца

Там е работата, че не е традиционен боят, ами е някакъв шпагат, който обира недостатъците на старото и изплясква противоречиви и баш несъвместими realtime "екстри". Колко щеше да му е да запазят походовата формула а ла Persona 5, като просто ускорят (или направо премахнат) тромавите допълнителни екрани и си оправят камерата, анимациите и менютата?

А експлоатирането на носталгия в случая е точно изгъзък:
+ за боя вече казах
+ през цялото време пиукат някви MIDI
+ MS-DOS "стилистика" при менютата, със стени от ненужен текст
+ не на последно място, 3 половинчати версии

Да не говорим, че въпросната експлоатация е подплатена с откровен мързел и евтиния:
+ тунелен дизайн на местностите вместо реален свят за обикаляне
+ ръбави модели и дърводелски анимации, очевидно рециклирани от PS2
+ даже ползват базовите шейдъри на UE4 вместо нещо по-подходящо

Пак ще е читава ролка сигурно, със стабилни системи, но няма да е наследникът на Dragon Quest VIII, на който се надявахме. Като надеждите си бяха съвсем реалистични предвид възможностите на Square Enix и многомилиардния франчайз. Нямат оправдание. Даже хич след това, което направиха Atlus с екип от 70 човека и нишова поредица. Щото именно P5 e DQ8 на това поколение, докато DQ11 бие на DQ9 :roll:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 8 месеца

Свикнал съм с мисълта, че втори Dragon Quest VIII в поредицата няма да има. За разлика от Атлус, които са винаги в добра спортна форма, СЕ се държат като мухи без глави и залитат в някакви непонятни крайности и откровени простотии, в стремежа си да се харесат на и аз не знам на кого точно. Осраха ФФ, поне да не сринат напълно ДК - и на толкова ще съм доволен.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 месеца

Мдам, това е чистата истина - Atlus винаги са си държали на традициите и на виското качество без значение кога и как ще направят игрите си. Дори сега макар да виждам не малко неща, които можеха да са по-добре в P5 то това са все бели кахъри на фона на това, което виждаме в момента в това видео за DQ XI... но трябва все пак да имаме предвид и видимият проблем на Square Enix с изпипването на нещата и със следването на някаква посока.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 месеца

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 месеца

Умишлено не прочетох цялото ревю, че все пак опитвам да си държа хайпа в линия, но общата оценка накрая е направо фантастична! Дано наистина това е играта, която получим... и да вземем да я получим все пак няма да е лошо :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 месеца

king_of_the_universe написа:
преди 2 месеца
Надеждата ми за догодина е ДК11 най-после да види бял (извъняпонски) свят. Впрочем бих я импортнал, ако реша да подмина и през 2018-а купищата ролевки за 3ДС и Вита. Май ще импортна. :D
Би трябвало да излезе до края на есента. Виж дали няма да се наложи да я вземаш повторно, защото ме съмнява да няма разни екстри и подобрения. Най-малкото, едно озвучаване и оркестрален съпровод, мисля са задължителни.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

Мнение king_of_the_universeпреди 2 месеца

vvarp написа:
преди 2 месеца
king_of_the_universe написа:
преди 2 месеца
Надеждата ми за догодина е ДК11 най-после да види бял (извъняпонски) свят. Впрочем бих я импортнал, ако реша да подмина и през 2018-а купищата ролевки за 3ДС и Вита. Май ще импортна. :D
Би трябвало да излезе до края на есента. Виж дали няма да се наложи да я вземаш повторно, защото ме съмнява да няма разни екстри и подобрения. Най-малкото, едно озвучаване и оркестрален съпровод, мисля са задължителни.
Нямам угризения хубавите игри да ги вземам по 2: едно японско постно (щото е скъп лимитида) издание и по-късно едно Пал тенеке, както направих с П5. Когато заслужават - заслужават. :-)

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост