No Man's Sky

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

No Man's Sky

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Някой пробва ли я в момента? Очаквах я със сравнително голям мерак, но цензурата върху ревютата, пачът на първия ден и тук-там промъкващите се коментари за бъгове и липса на обещани механики направо ми стопиха ентусиазма.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: No Man's Sky

Мнение danailkillerпреди 1 година

Амиии да, мога да ти кажа някой неща, които на тоя етап са доста ясни:

Първо да започна с това, че кажи-речи всичко обещано го получихме - играта е основно exploration базирана с наистина много системи, и още повече планети, че и луни (след големият патч). Всяка система задължително има космическа станция също, и на всяка планета задължително има множество изоставени космически кораби (които можеш да поправиш и да вземеш), постове (където има по един пазач, с който да говориш), руини и естествено всякакви материали.

Материалите са най-общо казано разделени на две часи - тези, които задължително ти трябват за поправки на кораба и зареждане на кораба, костюма и оръжието ти. И всички останали. Всичките останали вече зависят пряко от планетата, ако е гореща има вероятност да има по-редки изотопи примерно. Реално с цел да изкарваш повече пари или просто по-лесно да намираш материалите, с които да upgrade-ваш нещата си, или пък да си правиш горивните клетки, с които скачаш между звездите е логично да ходиш на по-тегавите планети, но те изискват или постоянни зареждания на костюма (заради кофти условията си), или високи upgrade-и за защита срещу съответните условия.

Засега кофтите условия, които съм видял са - твърде горещо (топлинна защита), твърде студено (защита срещу замръзване), силна радиактивност, и силна токсичност. Мисля, че веднъж видях и планета с по-слаба атмосфера също (където по-често си зареждаш системата за поддръжка на живота), но може и да съм се объркал.

На този етап не съм виждал планети, че и дори луни където да няма атмосфера, което е малко странно - не съм виждал и планети с по-ниска или по-висока гравитация, което е пак странно.

Липса на обещани механики не съм забелязал, като цяло можеш да се движиш по планетите, да сканираш неща, да скачаш, да ползваш jetpack-а си, и логично да копаеш (особено ефективно с гранати) и да доиш материали. Отделно с кораба без никакъв loading можеш да летиш по цялата планета, по всяко време да излетиш в космоса там да си доиш материали от астероиди, да се биеш с кого си решиш (има пирати, можеш и ти като пират да стреляш по търговците дори), че и дори да изпълняваш бойни мисии помагайки на собствениците на станцията в орбита.

Мен лично много ми харесва как са направили, че можеш да учиш езика на интелигентните видове в галактиката - учи се дума по дума, и можеш както да плащаш на някой представител или просто да обикаляш тяхна планета и да търсиш руни или knowledge камъни. Отделно абсолютно всяко NPC (и всеки по-голям outpost) има нещо като мини-пъзел като говориш първият път с него където познанията ти в даденият език помагат изключително много.

Реално обаче играта не е за всеки, защото след 10-тият част вече правиш кажи-речи едно и също - посещаваш нова система, разглеждаш планетите й (вече колко време ще отделиш на всяка и дали ще видиш всяка си зависи от човека и нагласата му), събираш или купуваш материалите нужни, че да си направиш warp cell и скачаш до следващата звезда. Естествено някакъв прогрес има, защото с отключването на всяка нова технология, кораб, или оръжие играта започва да ти предлага по-добри варианти. Съотвено е особено добра идея специално за корабите да опитваш да ги сменяш максимално бързо, пък ако ще и склада да им е само с една единица по-голям. Просто този ще отключи по-големи и така по-бързо ще имаш хубав кораб. Няма да ви разправям колко стриймъри и youtube-ри видях, които си стискат първият кораб на 50 часа игра очаквайки, че изведнъж ще намерят два пъти по-добър, докато ако просто бяха upgrade-вали с всеки, които е малко по-добър щяха да имат в пъти по-добър на 10-тият час.

Тоест човек ако очаква някаква мега история или съвсем различен геймплей всяка планета то ще остане разочарован. Единствената разлика в геймплея идва от по-екзотичните планети, и тези с по-жестоките условия (до момента, в който имаш всички защити вече).

Единственият обаче напълно видим проблем в играта е това, че поне PS4 версията особено често забива, или нека да го кажем така - обикновено забива когато най-много имаш да губиш от последният ти запис. И при подобен crash губиш всичко до последният ти запис, което понякога са доста материали, или ново оръжие, или дори нов кораб. Чисто като вторичен проблем в PS4 версията е, че генерирането на терена е особено близко до камерата на екрана, и дори въпреки много тесният FOV (65 градуса само) страшно често виждаш popup и то не на текстури, а на самият терен и материалите.

Аз лично много се надявам PC версията да използва добре сегашният хардуер и там играта да е видимо по-добре (ако имаш достатъчно мощна машина естествено). Но това ще го видим утре, когато излиза официално.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Интересно мнение, Дан. Аз с известна изненада разбирам, че е full price заглавие. Бях останал с впечатление, че е някакво правено от пет човека инди, дето даже в някакъв момент го crowdfund-ваха.

Може и да си струва парите де - не съм запознат. От малкото, което съм гледал не видях някаква сериозна история или комплексен геймплей - по-скоро процедурно генерирана мотанка. Поне стрелянките с кораба ниво ли са?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами да, честно казано и аз очаквах, че ще е по-скоро $30-40 заглавие, но още в началото на годината обявиха, че с пускането на физическа версия реално минава към full-price вече. Сега не мога да кажа на 100%, че на всеки би му харесала и, че за всеки тази цена е всъщност оправдана де ;).

Иначе впечатлението ти е правилно, мисля, че са около 10 човека инди отбор, и наистина по едно време мислеха за crowdfunding, но горе-долу по това време се свързаха със Sony и там те наляха някакви пари. Затова излезе първо за PS4, сега за PC, a Xbox One версия дори не се споменава. Така, че един вид е спонсорирано издание, подобно на Street Fighter V дето я спонсорираха пак Sony, или пък Bayonetta 2 я спонсорираха Nintendo.

Сериозна история буквално няма! Реално има бегла история, както и бегла цел, към която се стремиш и ако се движиш по нея от време на време се стрещаш с story базирани NPC-та, които ти дават пак лека насока и лека история, но това е.

Всичките гейм механики, които играта има (а те не са малко) са осъществени на прилично ниво, ни нито една не е супер-яко направена. Така, че стрелянето с корабчетата става и пасва на това, което се случва, но със сигурност не е на ниво на някакъв истински (пък било то и аркаден) flight симулатор.

Аз и в моята стена текст по-горе го бях казал, но основата на играта е в разглеждането на планетите и дето се вика самия мащаб, всичко останало е просто допълнение към него.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Да, и аз чух за това - малко глупаво ми се струва честно казано да се лепят стикерчета :). Като просто можеха да кажат, че мултиплейър аспекта е само в наименоването и откриването на планети, оутпостове и същества. Нямаше нужда от цялата тая тайнственост, че шансът двама да се срещнат е почти отрицателен, като можеха да кажат, че просто няма да видиш другият играч ;).

То вече се случи де, в първите 24 часа от излизането на PS4 версията двама успяха да попаднат на една и съща планета, и да намерят един и същ outpost дори. Но очевидно бяха в съвсем различен instance, защото при единият беше сутрин, при другият надвечер и логично не се виждаха :). Не, че нямам надеждата с някой patch да направят да може да се виждате и да си разменяте поне материали, но засега явно това е положението.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Сони трябваше да остави пичагите да отложат и да доизпипат самата игра, а не да прилага долнопробни номера като лепене на стикери и ревю-ембаргота. Впрочем, шит-стормът от Стийма вече се прехвърля и в ревютата:

http://www.polygon.com/2016/8/12/124615 ... games-sony

Не им вярвам особено на ревюто, но то все пак е някакъв предупредителен знак. Аз смятам да дебна някакъв ГОТИ или някаква енханст версия, щото играта очевидно има страшен потенциал. Стискам им палци да я направят по- играема и интересна. И дано не натиснат пичовете да изсмукват някаква мегаломанска история от пръстите си. "Ето ти кораб, ей, го на Космоса - оправяй се!" е достатъчно привлекателна сай-фай-екшън-ъдвенчър концепция за мен, просто защото всичко от този момент насетне става неочаквано и неизвестно, чакащо да бъде разкрито. Може и щипка ДСоулс да пръснат върху артефактите. Даже бих играл подобни ААА игри по-настървено от МЕфектите.:D

П.С. Дани, ти каква оценка би сложил на играта (ревюто вече си го написал)? :D

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 година

ако беше някакво инди за 30 лева как да е но за пълна цена е жалкарщина .

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ако ме беше питал за оценка в първите ми 10-на часа от играта сигурно щях да ти кажа, че е поне 8/10. Но в този момент повече клоня към 6/10 - според мен Polygon са я оценили за това, което е, без хайпа, без да се и заяждат с глупости.

Истината е, че за човек, който обича да ходи и да разглежда по-интересните планети, с по-интересните животни то играта все пак може да бъде 8/10, защото има да предложи наистина голямо количество такива. Но за всеки, който иска да има поне някаква дълбочина в един от всичките й аспекти то няма как да се стигне до там.

В началото когато играеш играта е фантастична, наистина отговаря на всичко, което твърдо обещаха - планетите и звездите са много, самите планети са големи, наистина има страшно уникални сред тях, но всички са различни ако ще и за малките неща, животните са наистина генерирани и елемента със събирането на материали, рецепти, по-добри кораби, по-добро оръжие и upgrade-и на костюма ти дават и повод да търсиш повече неща.

Впоследствие обаче никога не постигаш някаква дълбочина в нито един от тея аспекти, защото дори най-първият кораб е практически еднакъв с най-големият, който някога съм виждал в основата и. Разликата между тях е само и единствено в броя на свободните им слотове. Тоест ако не държиш да носиш някакви огромни количества материали е съвсем възможно (но трудно) да превъртиш играта с първият кораб. С една дума всичките загубени часове в десетки поправени кораби или копане за материали и купуване на кораби за буквално десетки милиони кредити е малко или много безмислено, защото накрая корабът ще прави абсолютно същото като първият, но ще носи малко повече материали.

По този повод реално повечето от играчите (включително и аз) се забавляват първите 20-на часа разглеждайки обикновено планетите в първите няколко системи, вероятно дори се зарибяват достатъчно, че поне една планета да я разкрият напълно, да наименоват всеки outpost и всяко животно на нея. След това вкарват 10-на часа само да събират материали и да upgrade-ват всичко, което имат докато стигнат до там, че имат вече лесен начин да събират материалите нужни да скачат през звездите. И от там следва вече най-тегавата част - постоянно скачане от звезда на звезда, от черна дупка, до черна дупка. Само да се спираш от време на време за материали, че да заредиш двигателя и накрая стигаш до центъра на галаксиката, просто защото това е единствената цел в играта.

Тази последната част е страшно скучна, защото обикновено вече гониш само тази цел и дори не поглеждаш планетите, на които слизаш за материалите. А няма да ви вкарвам спойлери, но края на играта е особено неудоволетворяваш и със сигурност не си заслужава този маратон, за да стигнеш до него. След "края" на играта реално влизаш в NG+ където те пускат пак на нова планета, пак със счупен кораб, но си запазваш всички рецепти и технологии.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мерси за инфото. Ще се взема тънкана с добавени благинки по възможност. Дано да направят продължение с по-голям екип и бюджет.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 1 година

И все пак звучи съвършенно за забавление - отвреме на време сядаш експлореаш си час-два, на другия ден пак замалко и така:) Но определено не за тази цена

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Тъпо е, че като гледам няма градове, куестове и т.н. С 5 човека няма как да направят някакъв Обливиън и това се очакваше, ама ми се струва, че съвсем умишлено не свиха и хайпа, като гледам сега шефчето им какви Молиньовски басни е разправял.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 година

Изображение
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

tosh написа:И все пак звучи съвършенно за забавление - отвреме на време сядаш експлореаш си час-два, на другия ден пак замалко и така:)
Мдам, ако не опитваш да задълбаваш някакво мега сериозно, а просто си разглеждаш разни планети и животни за по час на ден е перфектна.
Jim Raynor написа:Тъпо е, че като гледам няма градове, куестове и т.н.
В момента говорят, че първият от големите content пачовете (няма да са платено DLC) ще добави именно по-големи градове и опция да си строиш бази. Засега не е ясно за какво ще ползваш тея бази де, но е някакво начало все пак.

Инак аз вече нямам играта, аз бях с физическо копие на PS4 версията и един приятел я забърса, така че вече дебнем PC версията на около $30 :). Която се надявам, че ще вземат да поправят в някакво нормално време де, че сега е напълно счупена за повечето играчи, и наполовина счупена за всички останали.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

:D

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 1 година

Изображение

Малко гето изпълнение на европейските копия...

Това замазване на положението със стикери го прави и Плесио в момента :facepalm:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, много ми е интересно дали това е някакво изискване от разпространителите, или просто локалните магазинии решават, че трябва да го направят, с цел хората, на които продават да няма за какво да реват.

Инак ревюто на Джо е както винаги култово, голям смях се смях! :)

Между другото както се очакваше PC модинг сцената веднага се задейства и започнаха да оправят играта малко по малко! Засега има само 5-6 по-големи мода, сред които най-важните сякаш са този, с който вече можеш да летиш близко до повърхността на планетата, както и Deep Space мода, който премахва странните цветни сияния в космоса и прави всичко така видимо по-реалистично докато летиш.

Но това е само началото, говори се, че са много близко до това да отворят изцяло файловете на играта и тогава ще започне мод лудница подобна на Skyrim :). Нямам търпение!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:Но това е само началото, говори се, че са много близко до това да отворят изцяло файловете на играта и тогава ще започне мод лудница подобна на Skyrim :). Нямам търпение!
Очаквано, може би по някое време наистина ще имаме обещаната игра с помощта на феновете. Аз, като го гледах тоя Шон как нагло лъже в очите и маже, дори вече мисля да дръпна пиратка - такива закоравели мошеници от молиньовската школа не заслужават пукната пара. Пичове, ли? Ай, сихтир и мошениците са тия! :evil:

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост