Dark Souls III

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Dark Souls III

Мнение me3xпреди 1 година

Не остана кой знае колко, а играта получи крайно положителни отзиви. Има ли мераклии за лънч бай? Hype? Anyone?

Изображение
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Dark Souls III

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Имам камара игри да играя, които не са по-зле от ДС3, така че няма да бързам. Пък и знам какво да очаквам - вече липсва елементът на шашването от времето на Диймънса. Ще се играе, но няма да е на лоунча.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Аз започнах Dark Souls 2 и вече съм на 30 часа. Беше ми домъчняло за това усещане и добре се позаситих. :) Което май значи, че 100% няма да съм от хората на лънч и дори от тези които ще я играят тази година. Имам с какво да се забавлявам от тази поредица за момента, а и като докопам PS4, първо ще е Bloodborne със сигурност. Обаче доста от хората които познавам и се канят, така че ще има кой да я подкрепи в началото. Ще се радвам ако и за тази се пишат подробни преживявания като в другите теми от поредицата.

Почнаха да изкарват такава игра всяка година и е малко трудно човек да смогне. (особено ако си почнал късно, а не в годините на излизане. Така не мога да подкрепя разработчиците и все си купувам игрите за 15-20 лв втора ръка. :) ) Отиват по стъпките на игри като Disgaea. Много зарибяващ и изпипан геймплей, но за 6-7 години вече има толкова нови части, че не можеш да ги изиграеш. При това всички са добри ебаси. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Амии аз съм поръчал DS3, но за Xbox One :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Игрите от поредицата са единствените, които ги взимам на лаунч. Просто зарязвам всичко което съм захванал(Fallout 4 в случая) и налазвам. Утре сутринта отивам да си търся PS4 версията.

Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Да уточня: купувам я на лоунча, но я играя след Witcher 3, Bloodborne (тези двете цъкам сега), MGS5 и DMC4 Special. И при мен Fallout 4 ще бъде изпреварен от Дарка. :)

С Бладборна ми се случи една страшна работа: тръгвам да я играя - играя, играя, a никакво оръжие не ми пада, пък претрепвам изроди с брадви, мечове и коси. И си викам, ебахти зора, не може само с юмруци да трябва да ги налагам по половин час, нещо не съм довидял...Така се и оказа. Та, Дарк веднага след Бладборна ще ми дойде много нанагорно. :D

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Да, много интересно, че трябва да си equip-неш оръжията или нещо такова. (или пък може да съм ги взел от някъде и да не съм забелязал... но това да те пусне без equip-нати оръжия беше подло) Като я пробвах у един приятел точно така стана. :) Обаче аз с голи ръце не можах да убия първите изроди.

Очакваме първите впечатления от Dark-а. Пишете като имате време. :) Може ако някой иска да пусне някакъв стрийм в twitch да погледаме. Нали новите конзоли имат вградена функция за това.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами както писах в другата тема на мен днеска ми дойде играта и имам вече някакви първи впечатления от първа ръка. Първо да уточня - още съм една до втората зона, strength build правя, с щит - базиран на knight preset-а, а не на barbarian-а. В момента съм 22-ро ниво, с 25 STR и засега още с базовият Longsword и Broadsword, които умишлено и не upgrade-вам, защото мисля да ги сменям скоро.

Играта е изключително добре изглеждаща, върви доста по-динамично от старите Dark Souls игра, но малко по-бавно от Bloodborne. Има гадове (като кучетата), и някой скелети, които са направо непривично бързи и винаги те и знаят къде си и доста дразни като си на малко живот, но като цяло ми допада, че са ускорили играта, така вкарва малко повече напрежения.

Дизайна поне до тоя етап е смесица между Dark Souls и Bloodborne, а самият level design е доста подобен на първият Dark Souls като структура. Доста ми харесва, но и доста предразполага към търсене на пътя към следващият бос или bonfire.

Направи ми впечатление, че играта не се свени да ти хвърля купчини оръжия и екипировки, вече гадовете, които носят някакво специфично оръжие, или броня, или щит имат процентен шанс да ти го дадът, така че често като убиваш даден гад то може да ти даде интересният си меч да речем. Също така този път има и смисъл да ти се падне втори път някой меч да речем, защото от самото начало имаш опция да продаваш оръжия и екипировки за души. Така, че поне не те е яд като видиш как гадовете ти пускат една и съща екипировка, която никога няма да си сложиш ;).

Прави също така впечатление, че повечето нормални гадове (тип скелети) дават изключително малко души, говори в порядъка между 5 и 10 души! Което прави фарма на първите нива буквално безполезен, но от друга страна малко орязва опциите на не толкова добрите играчи да прогресират през фарм до няколко нива по-нагоре. На мен в момента ми иска около 3000 души да кача 23-то ниво, това са 500 някъде гада да убия :).

До тук само три боса съм видял, но и трите бяха интересни като дизайн, доста по-бързи отколкото визуално изглеждат също така. Хайде първият е нещо като демо бос такъв и изрично има по-бавни и по-широки атаки, лесни за предвиждане, но нататък много бързо се променят нещата. Все пак с моя build не съм имал някакви особено сериозни проблеми, първите два от първият опит, на третият умрях веднъж.

Доста повече се умира вече просто на гадове по нивата, има доста повече гадове, които наподобяват по сила на dark knight рицарите от предишните игри. Тоест рязко тегав гад, с видимо неизчерпаема stamina, твърде много HP и атаки, които трудно се блокират или избягват. Някой от тях могат да се "оправят" лесно с parry щит, но за други трябва голямо дебнене, или примерно greatshield (който аз още нямам).

Като цяло засега впечатленията са ми положителни, изглежда наистина добре, играе се като традиционна Dark Souls игра, но на стероиди!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Вчера я почнах, но и отделих много малко време тъй като днес трябваше да ставам доста рано сутринта.
Личи си че е правена с по голям размах - големи открити местности, доста детайл....абе радва окото и то доста. Графично си бичи в 30fps(за сега) - доста "мазна" визия като цяло. Нивата са в пъти по мащабни спрямо DS2 съдейки по това което съм видял. Спокойно минават за огромни. Предполагам като бройка са по малко. Структурата е като в Деймънса - хъб, който е отделен от всичко останало. От него се пикват дестинациите. Битките са малко по инертни - бързината е по голяма, но толкова, колкото и трябваше. Не стига Bloodborne, но пък тя е съвсем друга бира геймплейно. Адаша спомена, че се мре често на гадовете из нивата - напълно подкрепям. Имах един момент...рина си някви шматки още в първата локация, излиза някъв насран рицар с безкрайна стамина...парираници някви...смаза ме буквално за секунди, а аз се чудя кво се случи току що?! А малко преди тва някъв дракон който си спеше покрай мен съвсем спокойно, ненадейно реши да се събуди, и изпепели една камара народ. Играта лично на мен ми прилича и се усеща повече на DS продължение, от колкото на DS2 такова. Има си го елемента на изненадата, та дори и текмето от първия Соулс са върнали :) С крайно положително мнение я оставих снощи, та тая вечер ше видим как върви нататък. Палци горе :yes:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Такааа, аз съм вече 66-то ниво, на 26 часа игра е това, според вграденият тракер на бокса, това се пада 60% от играта изиграна. Държа да отбележа, че в тези има поне 8 часа, в които съм помагал на други играчи (аз съм си Sunbro все пак), така че реално щях на около 20-на часа да съм на това място където съм сега.

Играта продължава да изглежда зашеметяващо, и ако първите локации бяха големи, то тези след средата са направо огромни. Има две локации с над 7 бонфайъра в тях! Изрично обаче трябва да спомена, че проблемът със случайно плеснатите огромни или направо неубиваеми гадове продължава и нататък. Редовно ти излиза или някой абсолютно назобан "герой" с безкрайна стамина и мана и дето се вика можеш да го убиеш само и единствено с някакъв сериозен stun lock и/или ranged атаки; или пък играта ти връчва някакъв огромен гад, който нито е уникален, нито е мини-бос (като го убиеш и се ре-споунва на бонфайъра), който спамва някакви огромни атаки, дето те убиват с два удара, а ако случайно го убиеш дава някакви мега смешни души :).

Самите локации до тук малко или много повтарят тези, които сме виждали във всички останали игри от поредицата:
- има такива в градове и изоствавени села (може би 4 такива)
- има такива в гори (поне 3 такива има)
- има такава с отровно блато (почти толкова отвратително като Blighttown)
- логично има катакомби пълни със скелети
- естествено има и подземия

Някой локации поне на мен ми изглеждат изключително повлияни от Bloodborne, докато другите са по-близки до Dark Souls поредицата като стил. Трябва да спомена, че има локации буквално копирани от първият Dark Souls, а честно казано все още не съм хванал каква е точната връзка с историята на първата или втората част.

Инак интересно е, че вече доста оръжия се upgrade-ват със стандартните titanite предмети, дори и такива, които изискваха специфични ресурси. Оръжията, които се правят от души на босове пък се upgrade-ват само и единствено с titanite scale (което явно замества dragon scale). И интересно, че до тук само и единствено dark knight оръжията използват twinkling titanite като материал за upgrade.

Също така държа да спомена, че НЕ съм видял начин да се upgrade на броните в играта, само оръжия и щитове. Като при щитовете това вдига само и единствено stability. Като цяло и самата игра доста така те пристиска в началото откъм материали, и така с видимо закъснение ти дава възможност да ги купуваш.

Другото доста важно е новият luck stat, изключително много неща зависят от него, но особено drop-а на предмети от гадовете. Аз играя заедно с мой приятел и той започна с deprived класът (10 на всички stats) и малко по малко качи до 15 на luck. И той на мястото където аз доста се боря за съвсем обикновени Titanite Shards и дори и след продължителни опити да ги фармвам пак имам проблеми, а при него не е така - просто високият му luck stat му гарантира материали дори от задължителните гадове за убиване.

Аз самият започнах с knight, който е с 7 luck просто за пример - отне ми 32 убивания на dark knight докато най-после ми даде оръжието си.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 година

Почнах я и аз. 10ч направих, бих първите боса. The Demon е писал, че иска подробен отчет, затова ето го:

В част 2 има лайв текст чат с The Demon, a част 3 е вече с лайв аудио чат от niki_, andycole и мен :lol:

Естествено, много ме дразни, че левел ъпването, ъпгрейда и пазаруването са само в шрайна. И засега е доста линейничка.
п.с. "Попадията" вече е официален сленг за дебелото енеми във втората зона (след втория бос) :lol:

И да, мре се, както можете да видите във втория и третия стрийм :pls:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Такааа, аз вече съм много близко до lvl. 100, все така съм си faith tank като клас, но вдигнах 15 LUCK просто с цел да не се налага да нося пръстена, или да хабя монети когато играя. До тук имаше изключително интересни босове, но на голяма част от тях framerate-а е направо нечовешки. Говорим за мега зле, дори далеч това, което сме виждали в останалите игри на FromSoft, още на "Дървото" имаше проблеми на места, но нататък има два боса, на които буквално играеш на забавен кадър. Няма да споменавам имена, но вие сами ще видите като стигнете до там.

Все повече и повече обаче забелязвам, че гадовете стават по-бързи и по-агресивни, и логично става все по-трудно да се играе с по-големите и бавни оръжия (което ми е любимото). Така, че от Ultra Great Sword оръжие минах на Curved Greatsword, а сега направо се върнах на straight sword (име един доста overpowered в играта).

Друг сериозен проблем, с който се сблъсках е изключително ниското stability на повечето great shields в играта. Повечето са около 60 stability, което е възможно да се докара с +6 knight shield, а да не говорим, че има доста добри щитове със среден размер. В крайна сметка намерих такъв, който е с базово 80 stability, което вече го прави полезен срещу супер-агресивните гадове нататък, но пък да успееш да го носиш него + голям меч + някакви поне прилични брони на 70% load гранични с невъзможното освен ако не качваш само и единствено VITALITY. Аз съм с 35 VITALITY в момента и едва успявам да нося горепосоченият меч, greatshield и средно висок клас брони. Но ако опитам да си екипирам моя Exiled Curved Greatsword, или пък любимата ми Black Knight Greataxe трябва да съм буквално гол, че да ги нося с щита. Без щита става, но не е такава целтта на моя build. Трябва да спомена, че всички горепосочени цифри са с екипиран Hawels ring.

Между другото сега тъкмо приключих една доста интересна секретна локация, която се намира "зад" друга странична.

П.С. Ако някой се интересува от реалните имена на локациите, или оръжията, които споменавам нека пише на ЛС.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Интересува ме колко luck имаш и как влияе по-конкретно с примери? :P

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

danailkiller написа:...framerate-а е направо нечовешки. Говорим за мега зле, дори далеч това, което сме виждали в останалите игри на FromSoft, още на "Дървото" имаше проблеми на места, но нататък има два боса, на които буквално играеш на забавен кадър. Няма да споменавам имена, но вие сами ще видите като стигнете до там
xboxone версията явно не е стока:
www.vg247.com написа:...the Xbox One version runs at 900p resolution, and suffers some stuttering and frame-rate drops, compared to PlayStation 4’s full 1080p output..
... The Xbox One version uses a lower quality shadow rendering setting, which the site notes adds an aliased and “rough” look to character silhouettes, not present on PS4...
...The PlayStation 4 has a clear advantage, however, achieving a near locked 30fps. The Xbox One version does unfortunately suffer from drops in the mid-20s in some cases. When comparing the same areas across both platforms, Xbox One dropped to 25fps while the PS4 maintained the target 30fps...
Колкото до играта...определено е по трудна от Соулс2. Винаги първото изиграване на тия игри го правя пълно офлайн соло и мога да кажа, че не е никак лесна. Снощи минах четвъртия бос и да си призная, след него, работата взе да става доста сериозна. Бахти - та за капак дори са разкарали предметите, които пълнят кръв. Не съм намерил нито един :shock: - не знам по нататък как е. Но за щастие всичко е все още добре балансирано. След няколко грешки се заучава всичко и криво-ляво минаваш напред. Тия новите техники с L2 бутона са голяма сила, но и там си иска време за задобряване. Вчера един от Черните рицари така го наредих благодарение на тях, но беше чист късмет в момент на отчаяние - рандъм помпажи някви, на една плюнка кръв, а в крайна сметка се получи нещо доста грандиозно. После ми трябваха сумати опити да разбера, кво аджеба съм натиснал, в къв тайминг... Играта си иска време. И нерви. Иначе е страшна

ps: Лък статуса ми е на 5. Квото и да пуска ми е все тая. Има достатъчно оръжия и кво ли още не из нивата. Така или иначе преравям всичко от-до :roll:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз искам да разбера как работи, Данаил явно знае. :)
Иначе идеята ми е ако ти пуска мн предмети - да продавам. :P

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

@me3x по принцип изключително малко се интересувам от сравненията между двете конзоли, проблемите с frame-rate, за които говоря са очевадно изразени и на двете конзоли, това, че PS4-то държало 2 кадъра повече, при условия, че върви с 10 е малко успокоение. Просто както обикновено играта не е особено изтествана, и никак не е полирана в това отношение. (както обикновено за FromSoft всъщност)

@epedos ако сте събирали предмети от гадовете в предишните игри ще си спомните, че имаше един "Item Find" статус, който беше в някакви странни цифри такива, примерно 120 :). Това не са проценти, а някакъв рейтинг по-скоро. В старите игри това се вдигаше когато си в по-висок Humanity Level (до 10-то ниво макс) + златният пръстен + разни други екипировки, които ти го вдигат. В DS3 тъй като вече има luck stat, а и няма humanity нива. Самият Item Find статус все още го има обаче, и е видим в детайлите на героя, вдигайки точки на luck го увеличават с по няколко точки, другите предмети го вдигат както бяха преди.

Моята препоръка при фармене на предмети (примерно някакви titanite материали, или някой ако опитва да си вземе даден black knight предмет да речем) е да си вдигнете LUCK до минимум 10 (аз го качих до 15 и мисля, че това е максимумът), и да екипирате златният covetous пръстен, и каската mimic сандък. Комбинацията от тези предмети, LUCK стата и малко търпение ще ви даде всичко, което ви трябва.

Но да, аз на няколко пъти споменавам моят любим фарминг спот, където фармя два Silver Knight-а, там играта малко ме резна намалявайки душите за убийство от 5000 на 2500, но с mimic сандъка на главата и високият си LUCK статус те дават и по 2-3 предмета всеки път, което пак общо ми носи около 10,000 души на врътка.

==================

Така, сега малък update - аз съм вече над 110-то ниво, умишлено не вдигам нива, защото правя някакъв опит да оставя моите приятели да ме настигнат и дето се вика да им помогна на някой бос, или нещо такова. Затова и всички души дето изкарвам обикаляйки из нивата вече се влагат в купуването на всички брони, оръжия, магии и т.н. Оказва се, че има доста неща да се купят, доста големи количества armor set-ове най-малкото, да не говорим, че има и доста скъпи магии.

Отделно вече изчистих всички локации (включително всички скрити и странични), убих всички босове без буквално този на превъртането и сега дето се вика се подготвям вече за PVP ковенантите и за евентуалното приключване на NPC куестовете, които не съм успял да прецакам.

Ще опитам да обера и свърша максимално много от възможните неща нужни ми за достигането на 100% преди да премина в NG+.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Изобщо си нямах на идея дори, че има някви различия във версиите. След като спомена, че това което си видял е дори далеч по лошо, от най лошото на From, реших да попрегледам тук-там. "Забавен кадър"?!? Баси!? Оказа се, че xone версията наистина има някви проблеми, които стават доста сериозни най вече при бос битките, заради шейдърите, които са ползвали от From. Аз лично с PS4 версията не съм забелязал абсолютно никакви мотканици на този етап(дървото за което спомена го минах) - фрейма ми е бетон през цялото време. Колкото до резолюцията и shadow rendering-а - не е болка за умиране, но все пак 900p не е 1080p, а липсата на AA също си личи:

Изображение

btw далеч съм от някви console wars etc - радвам се че го спомена, за да се знае. Който пазари да си има едно на ум, а ще се радвам ако Данаил постне впечатления от същите ареи след някой друг пач. Дали има промяна или не. И ако може да постне имената на въпросните босове, маркирани като спойлер - искам да видя дали ще имам нещо от сорта с PS4 версията.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

PS4 версията не е бетон в кадрите по никакъв начин, аз имам играта и за PS4 все пак (но нямам PS+ и играя буквално offline, че не ми се прекарва кабел). Просто спрямо различните телевизори, различните им настройки, а и различните хора различно виждат падането на кадрите. Тази игра специално малко странно работи с кадрите, вместо да започне да "сече" играта започва просто леко по-бавно да върви. От моите хора на бокса повечето дори не са забелязали този "ефект" на дървото, трябваше изрично да им го спомена, че да се пуснат там да помагат, за да го видят. Друг е въпросът, че този тип проблем става особено изразен онлайн, а още по-изразен когато има 2-3+ фантома в играта.

Ти играейки офлайн получаваш няколко големи екстри специфично във фрем-рейта - няма ги знаците по земята, няма ги полувидимите фантоми на играчите, нямаш и реални фантоми в играта си. Аз изрично влязох в offline режим на бокса и нещата потръгнаха видимо по-добре, но не харесвам да ги играя тоя тип игри така.

Но така де, играта само по себе си е много добре, но виждайки как добре върви в дадени зони (дори с 20+ моба), както и на повечето босове е доста неприятно когато на други места са си оставили ръцете. Не, че не е преживяемо, просто на тоя тип босове не си слагам знака да помагам и готово :). Но е нещо, което трябва да се споменава, и хората, а и разработчиците да разберат, че това не го харесваме.

Говорейки за патчове трябва да спомена, че нито едно от лагавите места, които имаше в предните две игри бяха патчнати с времето. Дори и сега ако си пуснеш PS3/360 версията на първият Dark Souls и влезеш в Blighttown и сечта ще се отприщи с пълна сила. FromSoft обичат да си балансират оръжия и т.н. но май не съм виждал performance проблеми да оправят.

Да, не е проблем да ги сложа тук като спойлер, все пак хората да имат едно наум.
- Curse-Rotted Greatwood - тук е най-слабо изразен проблемът, но особено ако не се бият навреме страничните мобове е видим проблем в първата фаза на боя, във втората почти няма проблеми

- Pontiff Sulyvahn - тук първата фаза е почти без проблеми, но навлезе ли във втората и особено когато той и сянката му правят някой от по-обемните магии с много ефекти то забавянето е видимо

- Dancer of the Boreal Valley - този бой е малко странен, спрямо това дали има повече знаци по пода, и дали го биеш сам разликата е много голяма; ако го има проблемът е страшно изразен във втората фаза когато и двата меча са с двата вида магия и започне да се върти

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Вярно ли е, че има проблеми с пойза в играта? Народът твърди, че е сбъгясан и че те стънват масово дори ако си в Хавелка, Бандай твърди, че не е бъг, а фийчър. :D

По принцип правя по три героя - хеви (танк), мидъл и лайтуейт билд, още от Диймонса насам. Ако пойзът в ДС3 е преебан, това сериозно би ми съкратило времето с играта. :-?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Здравей - да poise статуса буквално не работи на този етап. Няма никакво значение дали носиш най-леките възможни брони или пък Havel/Black Iron, все така дори най-простият гад дето носи камичка пак с всеки удар ти прекъсва удара, пък ти ако ще и с Fume ultra greatsword да удряш.

Аз съм на NG+++ в момента, пълен Havel + пръстена за poise+3 и ако се върна на първата зона на играта където гадовете са малки такива и удрят бързо, но за малко damage и направо ме съсипват. Толкова бързо удрят, че ако не играеш основно с щита или не ползваш по-бързо оръжие директно успяват да ме убият независимо, че правят по 1% damage с удар. Просто удрят толкова бързо и ти прекъсват всеки удар ако си им близко и не блокираш.

Като цяло аз в момента приключвам играта, вече героят ми е около 210-то ниво, качих 40 на почти всичко (само на attunement и luck имам да качвам малко) и реално пробвах повечето стилове игра, защото така и така имам 40 на всички важни параметри. Ето и по няколко думи за всеки "клас", който пробвах:

- чист STR танк - 40 STR/40 END/40 VIT/40 VIG - с правилните пръстени този клас може да носи или пълен Black Iron Set + среден щит (Shield of Want за пример) + Dark Sword/Gotthard Twinswords. Това като цяло за тази игра е най-логичният вид "танк", защото poise не работи като хората и се играе изключително трудно с тежките и бавни оръжия. От друга страна greatshield-овете не работят като преди и реално пак губиш почти толкова stamina колкото и с по-леките такива и няма логика да ходиш по-леко облечен заради такъв. Горепосочените две оръжия са реално двете най-подходящи, защото са бързи, правят изключителен DPS, не хабят много stamina и особено двойните мечове - имат и много добър weapon art. Специално така направен този клас с Gotthard Twinswords и най-простият там пиромансерски fire buff е изключително ефективен и в PVP, защото тези мечове удрят бързо и надалеч и специално след търкаляне имат много дълъг удар, който хваща повечето играчи неподготвени. За PVE е по-добра комбинация да се ползва Dark Sword, защото той с Heavy gem става неприличен DPS, един от най-високите въобще в играта. Специално за двойните мечове бих предложил по-скоро Refined Gem, особено ако планирате да ги ползвате и в NG+/++/+++ където тоя build ще има и DEX също.

- стандартен DEX с катана - 40 DEX/40 END/40 VIT/40 VIG - този build може да се стартира най-лесно, защото буквално с достигането на Hub локацията има битка с NPC, което дава Uchigatana, която с Sharp gem става B скалиране на DEX и при максимален upgrade (+10) прави достатъчно поражения, че да можете да изкарате играта до самият й края без да сменяте оръжието. Пак бих препоръчал пиромансерската ръкавица и базовият fire buff върху нея, особено за босовете. Тук най-логично е да се разчита на около 50% load, да държите с две ръце катаната и с Grass Crest Shield на гърба, за повишена регенерация на стамината. Специално тъй като ще се налага да разчитате на скачане напред-назад вместо блокиране силно бих препоръчал използването на тези два пръстена - Carthus Milkring и Carthus Bloodring - те доста увеличават имунизираните фреймове по време на скок и специално срещу нормални гадове правят чудеса в оцеляването. Ако искате повече damage аз бих помислил и за Flynn's Ring, който дава 15% повече damage при нисък equip load, вие ще бъдете на 50% така или иначе. Чисто откъм брони в началото на играта ще се наложи да се носят особено слаби, НО все пак носете пълен set, пък ако ще и да няма видим defense. За пълно завършване на параметрите тея оръжия могат да се носят с пълният Old Wolf Set, който така и подобава за DEX build така или иначе. Проблемът на този build е, че разчита на висока мобилност, а играта е пълна с ъгли, в които като ви затворят и реално просто умирате, без право на избор.

- стрелец използващ стандартният DEX build като параметри - уж казаха, че в тази игра за сефте ще можем да видим възможността да пълно изиграване със стрелец и честно казано опитах с относителен успех. Във всички предишни използването на лък беше по-скоро за привличане на гадовете, но тук особено ако имате Hawk Ring, който вдига видимо обхвата на лъковете и най-вече - прави така, че пораженията при средни разстояния да са същите като от упор. Аз специално си ползвах Black Bow of Pharis и той при +10 upgrade си прави поражения много близки до тези на Dark Sword и Uchigatana, обикновено повечето гадове умират с 3/4 обикновени стрели, което е много приемливо. На него специално единственият минус е, че weapon art-а му хвърля три стрели в конус, което изключително рядко прави някакви поражения. Има лъкове с видимо по-добри артове, които наистина вършат работа, примерно Composite Bow-а изстрелва няколко стрели една след друга в една точка, или пък стрела изстреляна с Darkmoon Longbow получава magic buff и минава през щитове. По същият начин като DEX build-а е добре да се носите на 50%, че да може бързо да бягате от гадовете, както и да се носи Grass Crest Shield на гърба за повече регенерация на стамината. Честно казано бях приятно изненадан колко добър damage прави този build и предлага така по-интересен и по-търпелив стил на игра, но все пак мисля, че има доста босове, които стават особено неприятни ако опитате да ги биете с лък. Както и особено първата част на играта, където има много гадове и всичко е по-ограничено като движения се налага доста търпение да се вкара.

- magic/miracle/pyromancy build - слагам всички на едно по една особено проста причина - в момента няма никакъв лесен начин да се направи работещ изцяло магьоснически build. Вярно е, че с маната, и възможността част от колбите да се направят с мана правят възможно голям spam на магии, но просто не правят достатъчно поражения за нормално PVE. За PVP и за няколко boss битки е по-друга приказка, и там е възможно да се направи нещо, но честно казано засега бих казал да се въздържите от пробите в тази насока. Може би някаква комбинация от меле оръжие и магии за бъфове е по-възможна. Но аз специално с моите параметри и напълно upgrade-нати каталисти правя фантастично малки поражения на обикновените гадове и просто това прави играта много трудна.

Накрая мога да вмъкна и няколко интересни комбинации или просто оръжия, на които си заслужава човек да обърне внимание в някакви части на играта.
- Irithyll Straight Sword и Deep Battle Axe са изключително добри стартови оръжия, и двете могат да ви изкарат до към средата на играта без никакъв upgrade на тях

- Arstor's Spear, особено комбинирано с някой по-лек greatshield като Greatshield of Glory е много добра комбинация, защото можете да се пазите и биете едновременно, а и самото копие дава живот на всеки убит гад. Това негово свойство се комбинира добре с Ring of the Evil Eye, за реално двойно повече възстановен живот. За съжаление се upgrade-ва с най-ценните материали - Titanite Scale и само до +5, но при максимален upgrade прави много добър damage, има B скалиране на DEX и има и слаб poison effect, който помага за PVP битки

- Anri's Straight Sword e доколкото знам единственото оръжие, които скалира през LUCK (без да му е сложен изричен Hollow gem), но за сметка на това скалира изключително добре. Може да се ползва без дори нито една точка сложена на STR или DEX. Upgrade пътя му е през twinkling titanite, което не е идеално, но дори без скалирането си на +5 прави много-много сериозен damage, да не говорим, че е и blessed оръжие, което много помага срещу скелетите в катакомбите. Това е момента е най-използваното speed run оръжие

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост