Hellblade

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re:

Мнение niki_преди 4 месеца

vvarp написа:
преди 8 месеца
По-добре изглежда от скандинавския Кратос, сигурно и се играе по-добре.
Хммм дали...

Изиграх я днес и е плачевна.
Геймплейно е ниво над walking simulator-ите. Реално има пъзел ( почти само този) в който ти дават форма на руна и трябва да намериш точката из нивото , така че погледа ти над комбинацията от някви асети (може и един) да имитира тази форма... много занимателно решение :yes: .
Всъщност нямаш скок, клякане, слиза се и се качва само по предварително обозначените места (с помоща на невидмите колизии), дори не може да си вадиш меча по време на нормалната игра... реално 80% от времето си е просто ходене и решаване на споменатият пъзел.
Но да има и меч, значи има и бой. Той следва DarkSouls логика, но толкоооооова семпли противници я свеждат се до машване + dodge ( понякога). Самите битките се случва на арени когато играта реши да ги пусне, не е много възможно да се умре на тях.

Темпото е зле, както и цялата структура. 3 вратати, мини през 2 и после третата. Вече си в 3-тата, сега мини през 4 портала за да минеш в последната фаза от играта. Всяка една зона зад вратата е или споменатият пъзел с руни, или него + леко различен начин на премиава из нивото ( порта през която като минеш изчезва стена някъде и стигаш до мястото за решаване). Има леко разнообразие.
Някви плочи из тези нива се опитват да ти разкажат тематична, епична нордска легенда, но левъл дизайнерите не са били осведомени за това, така че environment-a не разказва нищо в повечето случаи. :yes:
Като казах темпо има часове без бой, после има вълни от безкрайни досадни противници една след друга, като че играта иска да си навакса.
Има 2 боса в първите 2 часа от играта , но пък следващият ( и последен) е на последният час :blue: . Той обаче не е финалният бос който цяла игра гониш. Големият лош на своя сметка присъства на последната арена, но само като зрител, а играта те налива с вълни от 3-те си архиетипа и чака да умреш. ДА ТРЯБВА ДА УМРЕШ ОТ ТЯХ ЗА ДА МИНЕШ ИГРАТА!
Не това не е спойлер, защото никой от геймдизайнерите дори не си е направил трудът натурално да умреш. Напротив противниците в последниата схватка са с НАМАЛЕНА кръв спрямо остатък от играта и умират от 2 удъра, което прави умирането във този бой още по- невъзнможно... :yes:
В интерес на истината в последната 1/3 се опитаха някак да разнообразят геймплейната скука, но твърде малко и твърде късно.

Сюжета е без коментар. Играта буквално не млъква с шепоти в ухото на някви псевдо deep простотии, които в началото като че ли изграждат света, но след 3-тият час вече дори не стават за слушане. Самите ситуации в които те поставя играта, реално рядко ( с изключение на финалните сегменти) са свързани с емоционалното пътуване на героят и осмислят негово приключение. Дори когато е случва е доста банално незадоволително. Това е елемент в който игрите на Team Ico показват как може да изгради една история без излишни думи.

Света изглежда идеен и има прилични попадения, но в голямата си част е дженерик и стеротипен именно поради безидейното му използване от левъл дизайна и наратива на заглавието.

Вече от години не се занимавам да си слагам оценки, но тук мисля, че нещата варират около 5/10. Направо е срамно , че такива заглавия се величаят от журналисти и феновете. За мен те са белег, колко ниско е качестово на което е свикнал модерният потребител.

PS. U4 обаче гази, дори с не много high res текстури, осветлението и всичките post proc ефекти са мега.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Hellblade

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

Грешката е, че си възприемал продукта като "игра".

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Re:

Мнение king_of_the_universeпреди 4 месеца

niki_ написа:
преди 4 месеца
Вече от години не се занимавам да си слагам оценки, но тук мисля, че нещата варират около 5/10. Направо е срамно , че такива заглавия се величаят от журналисти и феновете. За мен те са белег, колко ниско е качестово на което е свикнал модерният потребител.
Току-що ми спести парите, които евентуално бих дал за играта, ако някога излезе на диск. :yes: И без друго ми се виждаше с претенции без покритие, боят ми се виждаше муден, а героинята - прекалено кокореста и зъбата. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Не знам , нека и други играли да споделят. Аз очевидно не съм доволен от цялостният пакет и може да хиперболизирам някой проблеми.
Но едно е ясно, геймплей не търси.
Символиката с шизофрения, имали доктор в екипа и тн.... това го разбрах след като изиграх играта и го четох. Има го, но и като експириънс според мен не са си предали нещата изобщо добре. Tова e малко по субективно въпрос де.

Има тонове примери за игри със сериозни проблеми, но умението им да изкарат един елемнт на крайно високо ниво понякога успва да компенсира. Тук не е така. IMO

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Аз "игри" без геймплей не играя. За всичко останало (а.к.а. дийп шит) си има книги и филми. Даже книгите са най-доброто за неиграемото, защото оставят пълен простор на въображението.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 месеца

Бахти спойлерите Ники!! Нямаш право!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 4 месеца

king_of_the_universe написа:
преди 4 месеца
Аз "игри" без геймплей не играя. За всичко останало (а.к.а. дийп шит) си има книги и филми. Даже книгите са най-доброто за неиграемото, защото оставят пълен простор на въображението.
Доста крайно мнение. Една история може да се разкаже по много начини - разказ, роман, сериал, музикален албум, игра и т.н. Аз лично нямам нищо против симулациите на ходене стига накрая да остави някакъв емоционален отпечатък в мен.
PC mustard race

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

cain написа:
преди 4 месеца
king_of_the_universe написа:
преди 4 месеца
Доста крайно мнение. Една история може да се разкаже по много начини - разказ, роман, сериал, музикален албум, игра и т.н. Аз лично нямам нищо против симулациите на ходене стига накрая да остави някакъв емоционален отпечатък в мен.
Съгласен съм, че ми е крайно мнението - под "игра" разбирам геймплей, т.е. само игри могат да се играят. Когато съм на вълна "гейминг" - пускам игра, а не някакъв друг източник на истории и емоции / експириънс хантинг. Не съм фен на другото, само когато го рекламират чрез подвеждащата форма на игра, която била много по-"различна" и "дийп" от другите игри. Ами, няма как да не е много по-различна от игрите, след като не е игра per se. :lol: Бързо сравнение - Eternal Darkness също е странна и с омг ситуации, но си остава игра. Това тук изглежда са му вкарали някакъв ограничен геймплей, колкото да го натикат насила в общото определение за игра, за да го броят като ограничен ексклузив за ПС4.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Бе то и на Куантиум Дрим продуктите не са игри ама ги "изиграх" с кеф и беше доста по-интересно аз да контролирам филма отколкото да гледам в тубата. Изобщо навъдиха се такива продукти напоследък ала Journey дето нямат "реален" геймплей но не е лошо да ги експириънснеш.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

RRSunknown написа:
преди 4 месеца
Бе то и на Куантиум Дрим продуктите не са игри ама ги "изиграх" с кеф и беше доста по-интересно аз да контролирам филма отколкото да гледам в тубата. Изобщо навъдиха се такива продукти напоследък ала Journey дето нямат "реален" геймплей но не е лошо да ги експириънснеш.
Съгласен съм, че трябва да се пробват (пробвах Телтейл неща и реших, че не са за мен), но оценяването им под формата на гейм-ревюта не е адекватно. След ревюто на Ники тук се поразтърсих из нета и попаднах на не едно или две мнения, пищящи на умрело за Хелблейд - как ревютата с високи оценки ги били подвели, а реално нямало геймплей. На което други им отговаряха, че не трябвало да подхождат към Хелблейд като към игра. Да не подхождат като към игра, ама иначе може да я ревюират като игра с много високи оценки въпреки липсата на геймплей? :D Най-добре да пуснат отделен жанр "интерактивно кино" и там да вкарват ревюта за такива продукти.

Като едното нищо и аз можех да се подведа като умерен фен на Хевънли Суорд и после да пропищя орталъка, че не съм получил игра, а нещо друго.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Значи най-големият спойлер е, че не е игра :smug:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Те я обявиха като walking adventure и никога не са го крили - не знам кой е пропищял на умрело , ама ще е живял под камък последните години .

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

RRSunknown написа:
преди 4 месеца
Те я обявиха като walking adventure и никога не са го крили - не знам кой е пропищял на умрело , ама ще е живял под камък последните години .
Тези, които не четат превюта / ревюта, а гледат само оценките точно за да не се спойлват. :roll:
One of the most boring games I've ever played
https://steamcommunity.com/app/414340/d ... 860486867/
Hellblade is mediocre, boring and just lazy.
https://www.gamefaqs.com/boards/691087- ... 4/75652836

И т.н. Любимото ми е:
Face-cap technology, pretentious story, very slow running and no game mechanics is all you need for AAA indie title. I never knew having mental disorders can be so boring. There is no reason for this game to have no gameplay. There are multiple games exploring this subject where you can actually do stuff and they are better games: Eternal Darkness, Life is Strange, Max Payne, Silent Hill, Psychonauts. And this is not the same as train simulator where being boring is being realistic. Slow running and ugly, unintuitive, non-interactive level design were not a necessary part of experience.
А официалните ревюта от друга страна:
Hellblade is a bold game in that it represents an issue that people have in a more positive and realistic way and more importantly confronts the stigma attached to mental illness. All this is all wrapped up in a tight, purposeful, and meaty package that should be experienced at least once.
:D

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Ами аз оценки не гледам - имаме пресен пример с "Жорналиста" дето половин час не можа да мине туториала на къпхед. При този избор от игри и ограничено време не виждам как няма се информирам - не си падам по хазарта да пазарувам по голо заглавие с някаква надежда, че ще ми върже в жанр, геймплей и стил.

Между другото и аз съм се преебавал така - с Journey - всички ревюта я хвалят, аз умрях от скука поради липсата на геймплей под каквато и да била форма. Изобщо избягвам всякакви walking симулатори .

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 4 месеца

Моя досег с ходещите симулатори беше с Dear Esther и Тhe vanishing of Ethan Carter. За първата игра четох как журналята се пенявят, как нямало геймплей и т.н. Въпреки всичко реших да я купя и да видя какъв е този жанр, яде ли се, пие ли се. Дали беше заради някакво моментно настроение но супер ме изкефи - вървиш, гледаш красиви гледки, слушаш меланхолична музика, четат ти писма и се заформя някаква тъжна история. Досега с втората игра беше по-несполучлив, отегчи ме бързо и я заебах. Но мисълта ми е че човек трябва да е отворен към новите неща, иначе щяхме да си седим на 16 битовите платформери т.е. чист геймплей.
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Ethan Carter има геймплей - под формата на някакви безумни загадки които ме отказаха от играта защото изобщо не схванах как да реша пъзела дори с помоща на youtube пък нататък дори не успях да разбера къде да вървя - много дразнеща "игра".
И на journey така се въртях на едно място много време изнервяйки си, че няма сейв и лоад.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Както казах за мен играта просто е зле направена. И да - за мен всеки такъв продукт си е игра.
Минималистичният геймплей по нито един критерии не трябва да означава , тъп геймплей. Същото важи и за "expirience"-a - да ми забъркаш тегава атмосфера и да напишеш някви претенциозни монолози при мен не минават за качество.

Цялата подредба на изживането беше много безлична и средняшка с много ненужни артефакти.

Основният фактор за мнението ми е, че за мен едно такова преживяване, трябва демонстрира идеята си в унисон със света и механиките си (били те и малко), както и да провокира интересна интеракция между потребителят и продукта.
Тук не е така, много са разпокъсани нещата. Съжалявам, но критериите ми са високи и не мисля, че бюджет или размер на екипа са оправдание за липсата на качествено изпълнение.
Тия игри се правят изключително трудно по- мое мнение. Трябва ти талантлив който да вкара мисъл в цялото съдържание и предприема по- малко компромиси поради малкото си съдържание.

Иначе е ясно, че такива чекии явно са прехвалени от журналята, но и на това му изтича времето.
Преди години спокойно лайна като Gone Home изкарваха 9-ки, но вече започват да се усещат хората.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 месеца

Аз я пробвах малко. Дотегна ми бързо. Всичко е мудно-мудно. Атмосферата е яка, графиката е над средното. Бойната система е що-годе читава, ама нямам време да ми се влачи някаква мистерия един час. Бързо- бързо се разбрахме, че тя не е прицелена към чичка като мен и аз не съм за нея, та си освободих място на харда за игра, в която се разказва за един пукнат, но все пак крепящ се гъз.

Тия момчета са малко като сRemedy (Max Payne 1-2 и Quantum Break) - голяма претенция, шлайфане на кинематографично изживяване и накрая продукта няма душа или ако я има, тогава няма качествената спойка между геймпле и пейсинг на екшъна, който да издигне игрите им над средното ниво.

В тая група добавям и оня, дето все не му дават да направи филм. Не е Коджима. Говоря за създателят на Heavy Rain, не ми се гугълва как се казваше.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Ако Минджите си бяха налегнали парцалите, спокойно можеха да докарат едно ставащо екшънче, пък било то атмосферично и story-driven. Навремето много хулихме небесната тояга (Heavenly Sword), ама по-ставаше от това. Да не говорим, че от тогава изкараха още заглавия в жанра и работиха с Capcom и лично с бащицата на Devil May Cry 3 и 4.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа:
преди 4 месеца
Ако Минджите си бяха налегнали парцалите, спокойно можеха да докарат едно ставащо екшънче, пък било то атмосферично и story-driven. Навремето много хулихме небесната тояга (Heavenly Sword), ама по-ставаше от това. Да не говорим, че от тогава изкараха още заглавия в жанра и работиха с Capcom и лично с бащицата на Devil May Cry 3 и 4.
Суорда беше със страшна, гъсто ме густа атмосфера, а геймплеят беше приличен - като за западни дивелъпъри. Не бих приветствал обаче техен нов Девил. А на оня, дето не му дават да прави филм, стискам палци още дълги години да не му дават. :lol:

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост