Persona 5

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Persona 5

Мнение danailkillerпреди 4 месеца

Амии аз не виждам нещата точно като теб Демоне, според мен играта твърде много и постоянно те държи за ръката и те насочва какво да правиш и най-вече КОГА да го правиш. Дори избора кога да влизаш в основните dungeon-и е особено ограничен, просто защото играта обикновено ти дава 20-на дена да го направиш или е Game Over.

Като добавим това, че не е възможно да влезеш втори път във вече приключен Dungeon, това че самия Mementos не може да служи за никакъв заместител и стигаме до там, че реално играеш играта винаги по един и същ начин, без вариации. До тук ти вече си видял подозирам, но Mementos нивата се отварят много бавно и гадовете са винаги много ниско ниво, тоест не става за никакъв вид освен money grind. Отделно неговите странични мисии се отварят само през социални връзки и напредване по историята, така че пак го правиш когато създателите на играта са решили да го правиш, без свободна воля (освен ако решиш, че не искаш да ходиш там).

До тук практически всички големи социални събития в играта са били много постно направени и са реално губене на време, нищо повече. Надявам се да видя нещо по-добре направено напред, но аз съм вече 10-ти месец, така че не остава много място за надеждата.

Лично мое мнение е, че тази игра е много повече социален симулатор отколкото нещо друго - именно, защото както @king_of_the_universe е споменал то единствено през социалните връзки виждаш по-интересни неща в играта, именно през техните нива можеш да видиш и развиеш някакви и по-прилични персони. Аз бях страшно изненадан като видях колко бавно качват персоните в битка срещу това какъв бонус вземат при създаване или сливане когато си rank 10 на техният confidant.

Тоест дори при персоните пак нямаш избор как да видиш по-добри, или просто да са високо ниво (тоест достатъчно силни) - все се налага да налягаш на социалните връзки.

Реално единственият ти избор е дали искаш да играеш играта както е предвидено от авторите, или да си слаб и да се налага да я играеш на ниска трудност.

В този ред на мисли ето и един много кратък списък на най-ценните пасивни социални връзки:
- Хифуми/Star - дори 1-во ниво ти дава много съществената опция да сменяш парти членовете по време на битка, при 10-то ниво вече можеш да използваш всеки от партито на всеки ход във битката, не само докато си на хода на Жокера
- Йошида/Sun - споменах и по-горе, то много бонуси при преговаряне с персони, дали за пари или да се присъединят към теб
- Соджиро/Hierophant - особено в началото 2-ро ниво ти дава един от малкото начини да правиш предмети, които възстановяват SP, нататък отключваш все по-добри способи да си възстановяваш маната
- Футаба/Hermit - изключително приятни бонуси за битка, за съжаление малко случайни, което ги прави малко по-ценни
- Каваками/Temperance - един от малкото конфиданти, които дават опции за повече социални дейности, може да прави инструменти, кафе/къри, да пере и т.н. докато ти правиш нещо друго. Тук само споменавам, че ако ти за една вечер (с 3-4 proficiency) можеш да направиш 4-6 инструмента, то тя прави само 1бр срещу таксата от 5000 ийени - тоест ползвайте я или ако имате много пари, или за прането, където е най-ефективна
- Мишинима/Moon - един от най-лесните за качване конфиданти, стигането максимално рано до минимум 5-то ниво е силно препоръчително, до 7-ми е още по-добре

Накрая така в отделен параграф ще спомена, че има още два конфиданта, които специализират само и единствено в бонуси на пистолетите - Hanged Man и The Tower. За съжаление обаче дори на най-голямата трудност почти няма значение какви огнестрелни оръжия и екстри имаш за тях, тъй като дори най-първите имат достатъчно добра точност, слабостите срещу тях не се променят никога, и като за капак на всичко имаш както опцията да правиш пакети с патрони, но и има персони, които имат Gun-тип умения.

P.S. Инак да спомена, че max-ването на Политика/Sun конфиданта вчера ми се отплати така супер-неочаквано - викам да избъзикам един от мини-босовете за някой предмет или нещо такова и гледам, че ми е светната опцията да го привикам и благодарение на Sun бонусите стана! При което получих персона около 17 нива над моето текущото :)
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 месеца

Sun-a е много як, само не мога да разбера на какъв принцип му се редуват бонусите при преговорите с монстърите. Май е рандъм.

Tower е безумно да се отключва около средата на играта, когато вече имаш леко имбави персони с gun. Hanged Man също не дава нещо, което не би могло да се постигне с персони. А иска 4 на смелост. :lol:

Соджиро все още не го вдигам, няма смисъл от айтъми при много по-вървежни ъксесърита почти по същото време.

Мишима ми е крайно неприятен, дори не съм се интересувал какво ми дава.

Хифуми иска 5 на знание, да има много здраве. :)

Докторката ми е най-ценния сошъл, заради ъксесърито за мана реген. Ъксесъри + скил за удължване на стандартен бой докато напълниш докрай маната = лол. За пълен лол: кражба на мана (скил) + реген на мана (скил) + ъксесъри за мана + статус ефект (скил), който да удължава битките безкрайно. Малък недостатък е изискването за смелост, но иска ниско ниво, което се прави сравнително лесно в началото на играта.

Друг ценен сошъл е Сила, но него няма как да го вдигнеш напълно преди края на играта.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хифуми/Star ковенанта изисква Charm Rank 3, за да го започнеш и можеш да го избуташ до 7-мо ниво (вземайки голяма част от пасивните й екстри) преди да ти поиска Knowledge rank 5.

Мишима дава много бонуси свързани с EXP, които вземаш от битка, първите му нива са безценни, но тя мисля играта те кара да ги направиш ако минаваш страничните мисии в Мементос.

Бонусите на Sun confidant-а при преговор са случайни наистина - гледаш коя от опциите е червена - това дава гарантиран успех плюс някакъв бонус. Аз също не знаех, че е така и нали ти казах там единият мини-бос успях да го привлека докато беше с над 15 нива над мен. После мислех да го хвана пак и го infuse-нах просто ей-така, но бая повъртях там една битка с него и така и не стана... знам, че мога да summon-а персоната де, но не ми се дават парите сега :).

И да, както споменах по-горе за съжаление Hanged Man и The Tower са пропиляни възможности, защото много трудно и късно се отключват и бонусите им вече са почти напълно безмислени.

По същият начин е и Соджиро де, той е ценен да му се вдигнат първите 2-3 нива практически в началото на играта (когато така и така нямаш избор къде да ходиш де) и да си правиш кафета за първите 2 подземия. Нататък и аз не виждам голям смисъл, но това е защото вече съм максимално ниво на докторката и имам Invigorate 3 аксесоарите, както и персона с Invigorate 2 и друга с Mana Steal умения.

Но тук мога да видя алтернативната версия - вместо да губиш слотове за аксесоари и слот за умение на персоната специално за това можеш да вдигнеш Соджиро до макса и да си сърбаш кафета/къри за мана. За съжаление аз много рано го зарязах и не съм сигурен доколко е вървежна втората тактика - предполагам зависи колко кафета можеш да направиш за една вечер (примерно както можеш да направиш 5+ инструмента за една вечер) и колко мана връщат.

Честно казано обаче това са вече малко min/max екстри в играта, защото реално погледнато дори на най-високите трудности (аз играя на Merciless вече) то изкарвам вече 4-тия и 5-тия dungeon с практически едно влизане. Второто е само за обиране на сандъците, за които съм нямал ключове и за последния етаж/пъзел където не ми е стигнала маната на някой от персонажите. Главният ми герой отдавна съм го уредил откъм мана :).

Но така, свърших 5-тият dungeon, началото на 10-ти месец съм (чакам да изтече времето) и вече мога да кажа със сигурност, че няма да успея да максна конфидантите, вероятно няма да успея да си максна и социалните параметри също - в момента съм 4 на всичко и вероятно ще вдигна 5 на Charm и Guts, за другите не ми се вярва.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Правенето на кафе отнема време извън данджъна, мана-аксесърито отнема време в данджъна. Първото време е просто по-ценно. Пък и кафетата се консумират, ъксесърито е вечно. Не виждам и кое ъксесъри би могло да е по-имбаво от мана-регена.

Аз ще пробвам да добутам Хифу до макса, че в японската версия почти не съм я барал. Тука се потя над нолиджа.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз за тези социалните параметри много се чудя какво да правя и засега опциите като цяло са две:
- да не правя опити да ги правя на max и просто да разчитам, че ще се докачат вече в NG+
- точно, защото знам че тези параметри ще се запазят да направя всичко възможно да ги направя на max с цел никога повече да не ги мисля в NG+

Някакви мнения по въпросът?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Точно това ми е дилемата сега.

Може би ще комбинирам, защото в първата половина на играта има опции за статс буустване помежду другото (книжки в метрото, учебните часове, шибания фикус, някои сошъли дават по няколко точки на статсове), пък и дори да си с пълни статс на НГ+, в началото нямаш изисквания за статс за сошъл > 4.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами да, чисто на теория в NG+ просто от метрото, училището и социалните връзки би трябвало да докарам до 5 всички социални нива. Това, което ме притеснява е да ми потрябва примерно Knowledge 5 (за Хифуми), или Charm 5 (за Макото) в NG+ и аз да не съм ги качил и така да си прецакам вдигането на всички социални връзки в една игра.

Хем ми се иска да успея в NG+ всичко да направя (което сега ще ме накара до края на играта да грайндя всички статуси), хем ми се иска все пак да си я играя сега като хората играта, виждайки се с всички, които искам да се видя и правейки каквито връзки ми е кеф.

Но ако си прецакам NG+ заради това честно казано надали ще седна да правя трето превъртане :-D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:
преди 4 месеца
Но ако си прецакам NG+ заради това честно казано надали ще седна да правя трето превъртане :-D
Абсурд! :D Ще се метна на някой екшън, че ще ръждясам от толкова дълго ролене. :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Вчера си дадох малко почивка от игрането (цял ден не пуснах ама нищо) и така докато си почивах се замислих за Персоната и как с относително малко пипване тук-таме можеше да бъде видимо по-приятна за игране и по-малко (с някой недомислици) дразнеща игра. Ето и малък списък на някой от промените върху, които мислех:
  • приемаме, че един ден има 3 свободни периода - сутрин, следобед и вечер
  • през всички учебни дни задължително са ни заети сутрините, имаме 2 свободни периода след това (както е сега)
  • през почивните или празнични дни обаче имаме целите 3 свободни периода и можем да си вършим 3 различни неща на ден
  • по същият начин едно влизане в Dungeon/Mementos приемаме, че отнема 2 периода, така че ако влезеш следобеда то ще ти отнеме до края на денят (тоест ако влезеш в учебен ден си губиш целият ден както е сега), но ако е през празник/почивен ден то имаш опцията или да си прекараш сутринта по друг начин, или да влезете сутринтта, така че вечерта да е свободна
  • влизането в Dungeon или всякаква story базирана дейност, която ти отнема повече от един период и те оставя вечерта пред леглото без опция да правиш нищо я променяме така - пак не можеш да поемеш никаква дейност, но поне да имаш опцията да излезеш до града да свършиш някой от дейностите в играта, които не отнемат време - като да пазариш, или да пуснеш ТОТО и т.н. Това макар и дреболия много ще помогне да не се чувстваш съвсем ограничен от играта и най-малкото ще ти даде възможност да си изпиеш там полезната напитка в неделя дори играта твърдо да иска от теб някаква простотия да правиш целият ден
  • всяка вечер когато лягаш да имаш опция да заспиш веднага, да почетеш книга (1/4 прогрес към дадена книга), да поиграеш в леглото (+1 точка спрямо избраната игра), или да си початиш с някого по телефона (+1 социална точка). Логично ако не си заспал веднага то ще трябва да има случаен шанс да се успиш на сутринтта, което ако е почивен ден ще ти "изяде" сутрешният свободен период, или ако е в училище ще те вдигнат да отговориш на въпрос (+1 knowledge ако отговориш правилно, -1 knowledge ако е неправилно).
Какво ще кажете?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Вечерното време в стаята е добре направено и сега - имаш избор от няколко неща за правене. Четене е добре да се добави, както и няколко реални мини-видео игрици на ТВ-то. Примерно могат да вкарат първата игра от бойната си поредица Пауър Инстинкт, много ретро-геймъри биха се накефили. Тя да вдига по малко силата и/или кръвта. Може и мини-игра - пъзел за катерене като Катерине, тя да вдига ъджайлити, да кажем. Може и слушане на музика да включат: различни стилове да вдигат различни показатели.

Случайният шанс за успиване ще кара много хора да зареждат сейфа от вечерта. :)

Проблемът със социалната ограниченост на Р5 не е в дейностите и в деленето на периодите, а в това, че котката тотално ти контролира живота. :D Яко щеше да бъде периодично да контролираш котката и чрез нейни дейности (скитане и умилкване, отмъкване на риба от рибарски магазин, намеси в събития, промъкване в недостъпни за Главния локации, заяждане с други животинки) да можеш да вдигаш някои сошъли на Главния. Очевидно е, че ГлБ (главният бастун) е най-тясно свързан с котката, можеше тази връзка да се използва по-пълноценно от това котката да те командва нон-стоп. :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Ами освен да се цаним за ръководители на Persona 6 :smug:
Иначе, благодарско за разясненията на въпросите ми.
king_of_the_universe написа:
преди 4 месеца
Проблемът със социалната ограниченост на Р5 не е в дейностите и в деленето на периодите, а в това, че котката тотално ти контролира живота. :D
Котката или играта :)
Няма да е лошо наистина да освободят хомота в преизданието на P5 или поне в продължението. Като воденето за ръка , смятам е най-вече културна особеност на джапанците, което няма как да не се отрази и на ролките. Хубавото е, че се понапълни със съвременни ролки, вдъхновени от DnD и японците полека почват да си вземат бележка.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 месеца

Ами аз пак направих лека пауза от Persona 5 (няма много време за игране напоследък) и тук последните два игри играя така по-сериозно. Вече съм средата на Октомври в играта и тук се натрупа - края на периода на предният dungeon, въвеждането на новият член на екипа, празнуването, изпитите, и сега и училищният фестивал и въвеждането на Акечи. Всички тея дейности отнеха вероятно 10+ дни, в които чат-пат те пускат в стаята без опция да я напуснеш - направо ми скъса нервите това!

Реално играта дори не ми е дала и една възможност да се срещна с новият член на отбора до този момент, мисля, че дори не ми е добавен като confidant до тоя момент...

От друга страна пък всичко останало тече доста добре, станах max rank на Charm и Knowledge и съм доста близко до качването на останалите, доста напреднах по връзките също и дори имам някакъв много слаб шанс да ги max-на всичките до края. Не ми се вярва де, но правя опити максимално добре да си използвам времето.

За съжаление чак днес видях, че има трофеи за риболов и игрането на игри, като и двете изискват доста време, което просто вече няма как да отделя. Това очевидно ще остане за NG+ вече, няма никакъв дори теоретичен шанс да успея ако трябва да отделя 2-3 дни на игра или почти седмица риболов за другия трофей.

Но така де, поне нещата отиват към края си вече, дори нямам търпение да я изиграя и да погледна какъв day-to-day гайд са написали из нетя. Като ако случайно наистина максна всички връзки то дори няма да има нужда да го следвам де :D.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 месеца

В интерес на истината след Акечи има доволно много време за максване на сошъли, даже имам надеждата, че мога да максна всичко на 1 плейтру. Най-малкото със сигурност с гайд би трябвало да може всичко да се максне в 1 изиграване, особено ако се използват правилно Гадателката и подаръците. Нямам нерви да се занимавам с гайдове, камо ли с риболов, карам да върви и това е. :) В НГ+ с макснати показатели просто няма начин да не максна всичко дори без гайд. :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Тия неща с четенето на всички книги, игрането на всички игри и риболова, май най-добре да си ги правиш първото игране, когато максваш показателите чар, доброта и т.н. Като си ги макснал първата игра, какъв е смисъла да играеш и четеш книги на ню гейм плюс? :) Обаче от друга страна са ми по интересни конфидантите и карам по тях. Ще гледам да играя първата игра за кеф и вобще няма да обръщам внимание на трофитата. Ако го направя ще се изнервя. Вече ако играя New Game Plus, тогава ще го мисля. При всички положения е по-добре да четеш и да играеш първият път, че да печелиш нещо. После вече като са ти на макс си е направо излишно.
Ето и малък списък на някой от промените върху, които мислех:
приемаме, че един ден има 3 свободни периода - сутрин, следобед и вечер
Това е най-логичното, дето го е написал Данаил. Обаче играта не работи така за съжаление. :) Имаш свобода сам да избираш какво да правиш до дедлайна. Не е вярно че играта те води за ръчичка. Все пак това са 3 седмици в които избираш как да играеш. Дънджъна се минава за 3 дни, останалото сам си го избираш (сам, сам... от това което можеш в съответният ден) Можеш първо да биеш дънджъна и да правиш каквото си искаш след това. Може и да правиш каквото си искаш и да оставиш дънджъна за накрая. (което не е много добра идея, но е възможно :) ) Проблема е, че не знаеш никога какво ще се случи следващият ден. Изведнъж играта решава че ще има някаква кътсцена и ти губи 1 от двете действия за деня... или направо 2те. Остава ти сам да преценяваш дали ще има кътсцена по някакво шесто чувство. Понякога помага календара. Има ли някакъв празник, на 90% ще има кътсцена и няма да ти дадат да правиш нещо в този ден. Затова аз гледам да бия дънджъна в първата седмица винаги и след това другите 2 дето са ми свободни, си правя каквото искам. Друго нещо което се повтаря и мисля че може да се счете за правило - Веднага след минат дънджън, във времето когато нямаш дедлайн, може да има почти постоянно кътсцени. В тия моменти в които героите се чудят какво да правят, рядко те пускат да правиш каквото си искаш. Последняит път котката избяга и дори да няма кой да ти контролира живота, героят пак си лягаше с децата. :roll: Та общо взето да, в Персона 5 никога не трябва да си правиш планове, че не се знае знае ли се. :D Но тия 3те седмици до дедлайна , обикновено не ти ги заемат с кътсцени и там си свободен да правиш каквото искаш.

Според мен това e някакъв вид баланс. Да могат да ти контролират развитието и да могат да разпределят по-правилно времето. Представете си че кътсцените не взимаха време и винаги можеше да правиш по 2 или 3 неща на ден. Някои играчи можеха в началото да макснат някои конфиданти , а това да макснеш всичко до краят на играта да е лесно и да се случи на всеки без значение колко мисъл влага. Другият вариант е да създадат повече конфиданти, но предполагам че в един момент са спрели да създават герои и е трябвало да ги разпределят във въпросната 1 година. Така че трудно да можеш да ги макснеш от първият път. Например 21 дни по 2 действия са 42 действия. Някой преценява че са много, вкарва кът сцени по празниците или на рандъм и ги намалява до 30 действия. Persona 3, ако си спомняте беше точно 1 година. Персона 4 обаче, някакси свърши по Коледа. След това 2-3 месеца се скипнаха и директно прескочиха в края на годината през април. Без да има игра в тях. Предполагам че нещо такова е щяло да се случи и са искали да го избегнат с ограничавания... Та да, играта те ограничава, не винаги имаш контрол над времето си. Лошото е че не знаеш кога имаш и кога не. Малко на късмет е първият път като играеш без гайд. Единственият начин е, да правиш планове ден за ден! За да си най-сигурен. Което е и начинът на игра всъщност. Да оползотвориш по най-добрият начин свободното време, което ти е налично в момента. Това обикновено е достатъчно. Разбирам обаче как някои играчи това ще ги подразни като нямат пълна свобода. От друга страна, играта така е без бъгове и сравнително балансирана. Трудно се балансират такива игри, защото някои играчи са много изобретателни и дадеш ли им много свобода, могат да счупят играта по много начини. Трябва си малко контрол и водене за ръчичка от време на време. :) Не че сега не могат да я счупят пак де... Почти всеки знае вече, че най-ценните конфиданти за максване са на Учителката и Докторката... те колко време ще ти спестят после. Но пак тия ограничение леко контролират нещата и те забавят когато е нужно.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Е, трябва да споменем, че въпреки нещата, от които очевидно всички сме недоволни малко или много - все пак това е достойно продължение на поредицата и едно от по-добрите JRPG-та правени някога. Аз за себе си знам, че тези всички гореспоменати неща ме дразнят по основната причина, че напоследък малко подобни JRPG-та се правят и малко се разглезих с всички западни игри където има видимо по-голяма свобода и някак всичко е по-логично като за нас европейците.

Аз междувременно хвърлих едно око какви гайдове има и да - има гайд, в който за една година правиш max на социалните статсове и на всички confidant връзки. Аз не знам дали ще успея обаче, защото в първите dungeon-и се бавех доста повече от нужното, ходих да грайндя нива, предмети и т.н. което сега виждам, че е нямало смисъл. Отделно с цел по-бързо да вдигна charm, kindness и knowledge загубих доста време там съответно във банята, в магазина на цветя и в учене в заведението или с приятел.

Сега вече на 100% знам, че е можело да стана max knowledge и max charm без въобще никога да правя гореспоменатите дейности - вече над 20 точки съм спечелил в двата stats-а след като ги направих на max. Което ще рече, че имам минимум 6-7 дни, които е можело да ползвам за връзките.

Но така е, като играе човек без гайд всичко е по-натурално, но и с повече място за грешки. Аз книгите със сигурност няма да успея да ги прочета, по тоя повод вероятно някоя от локациите ще пропусна (още нямам постижението за локациите), няма да успея риболова и игрите да изкарам също.

Което за съжаление значи, че дори магически да успея да max-на всички confidant-и в това изиграване то второто пак ще трябва да е поне до средата на годината - когато вече имаш достъп до всички игри и до риболова.

Така, че да - изглежда, че по-правилното е да опитам да ги изкарам сега, защото да мъча всички confidant-и е рисково, но социалните връзки просто са ми по-интересни и е вече късно да правя промени по това как играя ;).

Между другото кой друг е около училищният купон и Акечи? На колко часа сте били там? Че аз тъкмо направих 75 часа.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Аз съм на 24 Септември, средата на дънджъна с Окумура. Oще не съм там където си ти, но 95 часа ми отброява сейва. Явно ще откарам към 150 часа до края на играта. :mrgreen:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Играта се чупи в края с рипел и дрейн персони, ако му се занимава на човек. Няма нужда от макс на линковете, те просто пестят време от олд-скул грайнд. :) На Акечи аз бях на около 90 часа - имам периоди, в които просто оставам играта пусната, правя няколко снимки, върша нещо друго и т.н. Понякога се заглеждам в някой мач и забравям, че играта е пусната. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хехе да, явно всеки играе различно и затова толкова големи разлики в цифрите имаме. Инак аз най-после изгледах всичките сцени покрай училищната забава и Акечи, отне около 3 реални часа, но дори вече направих първото (служебно) влизане в предпоследното подземие. Дет' се вика - не остава!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Такааа, ами започнах следващият замък (Казиното) и като цяло съм положително настроен - досега от всички този е видимо най-линейният, но атмосферата е на ниво, и нещата които се случват са така много логични. Темата с намаляването на трудността продължава обаче де, тук в едно влизане стигнах до мястото където задължително те карат да се излезеш и този път нито бях притеснен за мана, нито за живот. И тук говорим за Merciless трудност без никакъв грайнд, дори тоя път не си правих някакви специфични или over-level персони, повечето са ми 38-42-то ниво, само две са над 47-мо, като едната от тях е с Invigorate+1. Трябва да спомена обаче, че съм с Invigorate+3 амулети де.

Вече не ми прави впечатление ниската трудност обаче, самите сенки, с които се биеш са достатъчно разнообразни, налагаше се да сменям и членове на партито на няколко пъти също, което дава разнообразие.

Единствения проблем, който имам с това "подземие" е, че ме набиха в него без да имам възможност дори веднъж да изляза на среща и да си вдигна социалния линк на Хару. И в това практически няма никаква логика, защото тя беше от предишният dungeon, а новият ми съотборник от този се присъедини направо на 6-то ниво и има абсолютно всички стандартни екстри като такъв. А Хару е като 3-тото колело, нито мога да прехвърля към нея топката, а тя като направи Critical и не може да прехвърли на никого... пълна простота.

По тоя повод просто играя без нея, а в тоя dungeon специално имаше битки където безспорно щеше да ми помогне.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Казиното е идейно направено, а музиката в него кърти. Аз на него бях вече счупил играта с макс на сошъла Сила (дава възможност за правене на персони с нива над ГБ (гл.бастун) срещу допълнително заплащане. Пуснах паричния бонус на Гадателката и се разцепих от битки и създаване на яки персони за кеф. :) На хард не виждам нужда да сменям хора от партито, щото Персоните на ГБ вече правят абсолютно всичко, само взимат по-малко демидж от Персоните на партито.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост