PlayStation 4

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение RRSunknownпреди 4 години

PS4: new kits shipping now, AMD A10 used as base

http://www.vg247.com/2012/11/01/ps4_det ... station_4/

Финалния кит се очаква да бъде раздаден следващото лято.

US разработчици са имали затворена среща със Sony през седмицата. Целта е била Сони да запознаят разработчиците с възможностите на новия хардуер и да демонстрират.

Вече е официално - PS4 ще е базирана на AMD APU A10 (за които бях говорил в един друга тема преди време като стана дума за компютъри и развитието им).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

PlayStation 4

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: PlayStation 4

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 години

Според слуховете , PlayStaion 4, който е момента носи кодовото название Orbis, е получил окончателното си търговско име – Omni. Това име отразява новата философия на машинката и описва процедурата за доставка на софтуер до потребителите.

Omni може да демонстрира що годе съвременна графика, използвайки DirectX 11 и ще се възползва от топ енджините от ново поколение като Unreal Engine 4 и Frostbite 2. Според източници, обаче, най-мощната конзола за следващото поколение ще си остане новият Xbox, който ще бъде 4-6 пъти по-мощен от Wii U и 2-3 пъти по-мощен от Omni. Аз лично съм скептичен и смятам, че разлика почти няма да има.

Малко фантастично звучи но, гвоздеят в Ps4 ще бъде Omniviewer – устройство тип виртуална каска, със стерео 3D, позволяващ да се следят движенията на главата и демонстриращ обемно изображение на 360 градуса с помощта на полупрозрачен AMOLED екран.

Новият контролер ще има датчик за пулса – според мен дрън-дрън. Стартовият модел на Omni ще е снабден с 160 GB HD и на цена от $350-$399. В комплект с луксозната версия ще се предлагат и очилата Omniviewer и една инсталирана игра на харда – този модел ще е със $100 по-скъпа.
Както знаем Sony не случайно закупиха закъсалите Gaikai, чиято обновена версия ще се казва OmniCloud. Чрез тази услуга ще се сдобиваме с PSOne, PS2 игри както и някои заглавия от каталога на PS3. Освен това когато закупите физическо копие на някоя от играта, автоматично се сдобивате с цифрово копие в OmniCloud.

Услугата ще се поддържа от различни устройства с PlayStation сертификат. Ще рече – купувате някаква игра и тя може да се пуска на всички съвместими устройства.

Пак малко невероятен слух но – ако искате обратна съвместимост с PS3 ще закупите някакво устройство за Omni на цена от $70-99. То си има вътре вграден Cell процесор.

Вътрешните судиа на Sony работят над такива проекти като Uncharted, Wipeout, Siren, Killzone, Gran Turismo Prologue, а също така в разработка се намират ново IP от Media Molecule, Bump In the Night, The Boydguard и Omni Fitness.
Omni се гласи да излезе през септември 2013.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 4 години

DETONATOR-M написа: Според източници, обаче, най-мощната конзола за следващото поколение ще си остане новият Xbox, който ще бъде 4-6 пъти по-мощен от Wii U и 2-3 пъти по-мощен от Omni.
Хммм интересно, има ли някакви официални(що годе) характеристики на xbox3 и ps4
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

cain написа:Хммм интересно, има ли някакви официални(що годе) характеристики на xbox3 и ps4
След някой месец ще се разшуми повече. В момента инфото е оскъдно:
За Orbis (PS4) -
RRSunknown написа:PS4: new kits shipping now, AMD A10 used as base
http://www.vg247.com/2012/11/01/ps4_det ... station_4/
За Durango (Xbox 3) също имаше сравнително достоверно, но старо инфо:
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... evkit-leak

Всичко останало (омнита, каски etc) са някакви абсурдни брътвежи :facepalm:

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 4 години

DETONATOR-M написа:най-мощната конзола за следващото поколение ще си остане новият Xbox, който ще бъде 4-6 пъти по-мощен от Wii U и 2-3 пъти по-мощен от Omni. Аз лично съм скептичен и смятам, че разлика почти няма да има.

Мощни, слаби и аз съм по- склонен да мисля, че разликата ще е минимална. Стане ли обратното ще е доста fail за Sony ( които 100% знаят доста по- добре от нас какво ще има в новият бокс), те едва оеднаквиха портовете това поколенеие, пък не ми се мисли иначе.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

очаквам по един вибратор да сложат, да ти вибрира за по-голяма реалистичност :crazy: :crazy: :crazy:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Аз все още се чудя Omnicloud как ще е реализирана, и дали липсата на хардуер за обратна съвместимост ще повлияе положително на цената.
PC mustard race

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Този път няма да направят грешката $600 долара. Сигурно ще е около 350-400.
Как са го закъсали при ТВ и телефони, акциите им падат, ще трябва да се потрудят доста.
М$ е ясно - ние ви даваме Кинект 2 - а сега мърдайте пръсти и се забавлявайте. И двете конзоли ще се опитат да зарибят с 5-6 игри и хардкор аудиторията, според мен.
Повече очаквам от Сони - те експериментират с нови идеи най-малкото.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Sony Patent Offers Another Clue To The PlayStation 4
With that out of the way, Sony's latest patent is pretty interesting. Essentially, it offers a quick, simple way for consoles to easily switch between different processors while cranking out graphics.
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 години

И какво ще му се случи на SDK-то с това?

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

20 Февруари ми звучи по- добре от Е3, защото до тогава ще е лиикнал по- всички сайтове. :lol: Да видим.
Последна промяна от niki_ на 01 фев 2013, 14:34, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Ooo дааа
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

Мдам-мдам, започна се чакането!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

PlayStation 4 revealed

Вече явно и Edge изсмукват от пръстите си гръмки заглавия, които са постно събирателно инфо за привидно най- сигурните неща, но в духа на празника нека се "hype-ваме". :lol:
Sources close to the hardware have revealed to us that PS4 will ship with a redesigned controller which is the same size as an existing DualShock but features a small touchpad in place of the existing Select, Start and PS buttons.A new Share button on the controller will, when pressed, launch a new feature that will allow screenshots and video to be distributed online. The PS4 hardware will continually record the most recent 15 minutes of onscreen action (with no processing penalty, claims our source), which users will then be able to edit and broadcast via the Internet.

Though Durango devkits offer 8GB of DDR3 RAM, compared to Orbis’s 4GB, Sony’s GDDR5, Sony has told developers that it is pushing for the final PS4 RAM to match up to Microsoft’s 8GB.

Both platforms are driven by eight-core AMD CPUs clocked at 1.6GHz, with Microsoft opting for a D3D11.x GPU from an unknown source and Sony utilising a more capable solution in AMD’s ‘R10XX’ architecture, alongside the so-called ‘Liverpool’ system-on-chip.

It’s clear Sony has designed a system that, on paper, outperforms Microsoft’s next Xbox. One source familiar with both platforms tells us that in real terms Sony’s console is “slightly more powerful” and “very simple to work with”.

Ultimately, the performance differences between the two consoles will have as much bearing on multiplatform releases as the differences between PS3 and 360 – very little – but Sony will be expecting big-budget firstparty releases such as the PS4 Uncharted sequel to demonstrate its console’s superiority.
Абсолютно очаквано, системата ще е възможно най "блага" към разработчиците, подобно на Vita за да се избегне PS3 агонията от началните години.
Още по- очаквано, като мощ разликите ще са малки между двата конкурента, ако дори Sony отново имат малко преднина, само в еклузивни заглавия ще проличи видимо.

Иначе промяната по- контролетра ми се вижда не достатъчна, ако запазят същият размер. Dualshock-a има нужда от стабилно модернизиране.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

Напълно съм съгласен с Ники, според мен това е и логичното развитие на текущите конзоли. Мен специално изключително много ме вълнува спомената опция за записване на шотове и геймплей, защото последните месеци се занимавах с това (преди да се повреди game capture устройството ми). Ако наистина самите конзоли го поддържат това като опция аз лично ще съм крайно доволен.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

$400 PlayStation 4? Last Guardian at launch? Those are just some of our predictions for Sony's 2013
http://www.gamesradar.com/sony-predicti ... tion-2013/

Ok. Time to scream now... :money: :money: :money: :bowily: :bowily:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Next Sony PlayStation to Stream Games
Sony is planning to offer technology to stream games to its next videogame console, people familiar with the company's plans say, alongside other enhancements to bolster its position in the market.

The new technology, to be unveiled Wednesday along with the new console, will allow users to play games delivered over the Internet, these people said. The streaming service, they added, is designed to use current PlayStation 3 titles on the new console; the new device is also expected to play new games stored on optical discs.

Sony's plans come after it acquired Gaikai Inc. last year for $380 million. Though many companies now offer simple games over the Internet, Gaikai was one of several companies that offered online access to visually intense games, which ordinarily require specialized circuitry found on high-end personal computers and gaming consoles.

The streaming technology is one of the new features and enhancements expected to be offered with the new console, which Sony plans to unveil at an event in New York. Sony's new PlayStation, for example, may control the action with higher fidelity cameras for its "Move" motion-sensing technology and touch-sensing pads on new controllers, according to people who have seen and been briefed on the devices.

Microsoft, a longtime Sony rival that is expected to unveil its own next-generation console this year, has shown similar enhancements to that device, upgrades for the cameras and other components in its "Kinect" motion controller to better identify, track and hear gamers as they play, according to people who have been briefed on the company's prototypes.

But Sony's streaming technology may become one of the most talked-about parts of the new device. Industry executives often say they expect cloud gaming to become an important segment of the gaming market, noting that it keeps costs low for customers and allows them to easily play intricate games on mobile devices.

Still, Sony is pushing ahead and has been investing heavily to prepare Gaikai's service, people familiar with the matter say. Microsoft also has experimented with its own version of cloud gaming, people at the company have said, but has in the past questioned the costs associated with building a service large enough to reach all its customers.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Дам и аз го четох сега.
Абсолютно очаквано беше, след придобиването на Gaikai от страна на Sony, да видим някакъв вид stream гейминг с новата конзола. Какъв по- добър вариант за тестване от сегашните 720p заглавия, макар да съм сигурен, че ще е зле реализацията към началото.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Интересно ми е дали ще можеш да си прехвърлиш PSN профила и на каква цена?
Малко ми е неясно какво ще се случи със всички игри които някога си придобил по дигитален път.
Има и снимки на пада, но от тях не се вижда една интересна и изненадваща функция която той ще има.
20 е близо де

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост