Tomb Raider (2013)

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Tomb Raider (2013)

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Ако новият ТР се играе като Ънчартид, аз съм офф. Знам, че Ънчартида туй-онуй и т.н., ама не мога да се насиля да продължа след подводницата, пък имам и 3-те части. Праволинейно и затворено като рейл-шутърче - никак не е за мен.

Андъуърлда бе добър бтв, като се изключи един невъзможен скок в Тайланд на излизане на джунглата май беше. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 4 години

Както казах и в първото си мнение - жалко за изпуснатият потенциал. Играта е доста качествено направен е екшън адвенчър, две мнения няма. В началото доста ме зариби, но до края вече ми изтъпя (на 91% я минах) И все пак не е никакво GOTY след като са орязали толкова могъщо пъзелите дори, че да не говорим за липсата на рекламираният survival, слабата система за развитие и да generic такава за ъпгрейдване . Половината скилове са ненужни, дори в категорията за огнестрелни оръжия последните 4 са различни видове екзекуции.:facepalm:.... Където можеше да има промени за мен съм писал вече, така че спирам до тук.

Сега чакам новият Bioshock дано не го осерът и него, че на просто "добри игри" се на играх.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Ънчартед 3 беше ОК откъм пъзели, тук по-зле ли е?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Еми повече са, но са обидно семпли. Дори като мащаб има по- големи и сложни в U3. Дори заглавието и традициите на Tomb Raiders изискваше повече внимание на този елемент.

Отново са имали компромисен вариант в лицето на оptional tombs, но и те са обидно смепли, като останалите пъзели. След като не са задължителни можеха да вложат повече трудно за да зарадват феновете и ентусиастите. Както казах има много пропуснато, като потенциал в тази игра и това най- много дразни.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами да стискаме палци да ги видим в продължението поне... :)

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 години

На мен всичко ми е достатъчно откъм пъзели - не ми се обикаля 40 километра да намеря ключ А за да отворя врата Б. Като по пътя не се правят салта и се умира през 5 метра. Едно време ми харесваше - сега си ценя времето много повече от преди и не мога да си позволя да бухам 100 часа някоя игра.

Като изживяване новят Томб е най-силен за тази година, както казах дотук. Уважавам вашето мнение, но то не съвпада с моето
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

DETONATOR-M написа: Като изживяване новят Томб е най-силен за тази година, както казах дотук. Уважавам вашето мнение, но то не съвпада с моето
Е тази година е едва в началото и пак казвам, че не отричам силните страни на заглавието. С това което са искали да направят са се справили. Проблема не е ,че не могат.

Моето виждане, без да ангажирам никой, не е в мега хардкор изживяване, но не и толкова неразвито, особенно след такива обещания. Исках балансирана игра със своя самоличност.
Да можеше да се досетим, какво ще видим след скорошните трейлъри, ама това е като на избори -> има за какво да ревем, като не се дръжи на думата :lol:
Примерно ето сетили са се за теб, че нямаш време и са сложили повече пъзели в optiоnal tombs да не те тормозят, но просто са много семпли. Нямали са време и ресурс да ги направят? Възможно, не ме грее обаче.
Реални survival елементи едва ли, щяха да ти дойдат в повече. Поне едно стамина bar-че бе, нещо да има някъв смисъл от събиране, ловене лекуване. Все едно в MGS 3 е ебаси мъката. 100% давам гаранция, че играта нямаше да е по дълга, но щеше да е по различна.
За това става дума, нямаше да остане време за тонове cinematic геймплей за ламите, ето тук дразни.

IMO Изобщо няма да си затворя очите за сума ти неща които можеше да са по- добре, за да може само и само играта да се минава без човек да вдига скилове и ъгрейди дори. ( сигурен съм, че точно с 3-4 подобрения, ще я счупя на хард без зор.)
Последна промяна от niki_ на 08 мар 2013, 14:11, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

DETONATOR-M написа:На мен всичко ми е достатъчно откъм пъзели - не ми се обикаля 40 километра да намеря ключ А за да отворя врата Б. Като по пътя не се правят салта и се умира през 5 метра. Едно време ми харесваше - сега си ценя времето много повече от преди и не мога да си позволя да бухам 100 часа някоя игра.

Като изживяване новят Томб е най-силен за тази година, както казах дотук. Уважавам вашето мнение, но то не съвпада с моето
По втория абзац - същото.
По първия - едва ли на някой му се иска това. Но едно е качествена еволюция, друго е просто да орежеш каквото не става (Масивен Дефект 2) - това си е абдикация от мислене и творчество. Не така ми се иска да се развива индустрията, макар явно да нямам(е) право на глас.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Имате - с портфейла си :P

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

То тука едва ли сме много тия дето сме я купили на лънч. :) Но по принцип не помага тая стратегия. Те са си намерили аудитория и показват среден пръст на истинските фенове на поредицата. Тъжното е че наистина в някои отношения като атмосфера, диалози, контрол (като изключим това че е доста автоматичен. Искаше ми се сам да си клякам, хващам на ръбовете и т.н.) играта е супер добра. Изпуснат потенциал наистина е най-точното определение.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

Сървайвъл с регенерейшън здраве - не става, оцеляваща Лара с кашони патрони и избиваща пълчища - някак си се губи идеята за оцеляване. Разбирам ги момчетата от какво се оплакват.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

niki_ написа:Както казах и в първото си мнение - жалко за изпуснатият потенциал. Играта е доста качествено направен е екшън адвенчър, две мнения няма. [...]
Е, че е не е ли шутър, поукрасен със скриптиран traversal & QTE драми :lol: Приключенска част няма. И драма няма сигурно, щото колкото и да циври из филмчетата, кака ви Лара е масов убиец, дето цепи глави и реди хедшоти.

А това, колко са си намерили аудитория ще проличи съвсем скоро.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Ок поправям се , играта е доста качествено направен екшън с optional adventure елемнти -> optional tombs с мега семпли пъзели, optional exploration в лицето на неща за събиране ( от които само документите с история реално си заслужават).
Лошото е, че това в крайна сметка е етикета "екшън- адвенчър" през 2013.

Иначе се говори, че играта е ударила 1 милион за два дни. Ще разберем скоро.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 години

Никой не прави игрите си прицелени към хард аудиторията вече. Пазарът се промени, добре го знаете това. Аз ако исках вложа 20 милиона няма да направя заглавие прицелено към 10% от потенциалните купувачи. Ще я направя да се хареса на 90% от хората и да не дразни чак толкова останалите 10%. Да речем, че съм от тия 10% - е мен новият Tomb Raider не ме дразни. Вижда ми се леймърската част в допустими граници и положителните неща са повече от отрицателните = Crystal Dynamics win.

За харкор човеците са грижат хора от кикстартер средите. Дето се вика - пазар и място има за всички.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

Напоследък доста се смея как хора които плюеха конзолите и Ънчартед оргазмират мощно с Тумб Рейдър и цепят с реплики като GOTY, 10/10 - best game ever и т.н.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Еми от РС и Х360 лагера се докопаха до киселото грозде, нормално. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

DETONATOR-M написа:Никой не прави игрите си прицелени към хард аудиторията вече. [...]
Всичко хубаво, ама разрабoтчикът и още повече, издателят не са чак толкова рационални. Доказателствaтa: налелили са маса пари в безподобен и ненужен по начало мулти режим. A преди това, години наред, са прахосвали ресурси за безумни прототипи от рода на Zombie Raider от първа страница или за тая гавра:
:rucrazy:
Всички тези ресурси можеха спокойно да отидат за истински "survival adventure".

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 4 години

Изображение
Finally :lol: !

Мултито е ONE HELL OF A GRIND!!!
Обаче в последствие си го разцъквах и просто свикнах ахахах.
Запълва диска и просто е напълно ненужно ,но както и да е радвам се ,че го приключих.

За самата игра мнението ми е ,че е добра.
Да не е Тум Райдер като старите ама няма и как да бъде в днешно време.
Преглътнал съм ги тези неща вече и гледам да се кефя.
Готино изживяване е определено и Лара не си поплюва въпреки ,че трябваше да я изнасилват уж по ъглите :lol: .
Истината е ,че след като взех лъка се чувствах като истинки хънтър и ги счупвах от stealth kills без дори да се осъзнаят какво се случва :lol: .
QTE бяха сведени до минимум което ми хареса.
Графично е много хубава и всички местности ми допаднаха.
Даже имаше места дето все едно си бях пуснал Chronicles само ,че remake :yes: .
Доста лесна е това може би ме издразни. Минах я на 100% с всички странични неща на хард за 11-12 часа и почти никъде не съм умирал. Много рядко лошите чичковци идват при вас (само който са с мечове което е към края на играта) ...

Но иначе като усещане и изживяване са я докарали на макс изкефи ме много.
Любими си ми остават IV и II и едва ли някога новa игра от поредицата ще ги измести :inlove: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

3.4 million copies of Tomb Raider have been sold in four weeks, publisher Square Enix has revealed, which is not enough to hit the game's sales target.

Твърде ретро са я направили играта, че е продала само 3.5м :lol: . Явно всички се реят в облаците и искат като Call of Duty да нижат по 10+ м. To и Re6 се целеше в гигантски цифри, ама там трябва дори да са доволни на продажбите, предвид каква сопа е играта. :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

3.4 милиона копия за един месец е изключително приятна цифра, съвсем определено тея хора се реят не в облаците, а направо в космоса, че да очакват дори повече. Играта си беше добра, но все пак излиза в странен период и не е Call of Duty :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост