Tomb Raider (2013)

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
roBO
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Tomb Raider (2013)

Мнение roBOпреди 4 години

DETONATOR-M написа:
epedos написа:Гръмни се, Паньо ;)
Играта е по-яка или поне на нивото на Ънчартед 3.
+1
-1 :roll:

Потребителски аватар
3pacalypse
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение 3pacalypseпреди 4 години

An exact clone of the Uncharted series...
Proud owner of 41 Gaming Consoles

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 4 години

Много си е приятна игрицата даже.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

за пореден път калпав PS3 port :lol:

Защото на 360 си е напълно ОК графиката ...

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 4 години

Напълно OK :lol: Сигурно там има anti alising, full hd е и има геометрията от pc версията на ultra и въобще не е pc версията пусната на low :roll:
Сравнявал ли си или си говориш на изуст. Uncharted 2 е МНОГО по-красива от Tomb Raider , за Uncharted 3 да не говорим.
Играта си е добра и си ми е забавна, но е по-добра само от първия Uncharted.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Който в личната ми класация е на почти на нивото на третия. :D
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

Ами да, сравнявал съм представи си - като писах оня ден за калибрацията точно въртях Ънчартедите 2 и 3 + Год оф Уоровете за стейшъна и Тумб Рейдъра за бокса като по-нова игра .

Вече как ще ми стои не знам, мисля да я почвам тия дни но отсега знам, че ще абстрахирам от сравнение с Ънчартед .

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

btw играта става доста по-екшън ориентирана след момента в разпадащия се, горящ храм,, краден от Ънчартед 3. Става доста забавно натам, в началото ми беше доста мудно. "Exploring" елементът на практика е - рейдване на гробница, получаване на карта с обозначени предмети за събиране в дадената арена - събирането им. Поне го има, някои от предметите се достигат по интересен начин, то и в Ънчартед на практика това е експлорингът, но там играта е с много по-бясно темпо, нивата не са толкова големи и обикновено всяко малко кривване от коридора носи някав скрит предмет. В Tomb Raider е по-добре , заради по-големите нива, но до средата на играта не се занимавах с търсене на предмети, защото така само си накъсвам темпото. Иска ми се да видя играта на PC вързано към голям телевизор с всичко на max :-)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Graphix whore! :lol:

Едва ли пък чак е краден от У3

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 години

Само дето в Tomb Raider: Underworld имаше горящо разпадащо се имение далеч преди Uncharted 3. Просто си запомнил най-пресния пример.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Underworld не съм я играл, така че явно за копирането конкретно на този момент явно не съм прав. Иначе както в началото обвиняваха Uncharted 1, че била крала от Tomb Raider-ите (макар че не беше така, беше си чист семпъл екшън в адвенчър опаковка), се стигна до там, че се появи Tomb Raider игра буквален клонинг на Uncharted-ите. Все пак е добра, става все по-интересна, колкото повече напредвам.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Андъуърлда е по-добра от този клонинг. Препоръчвам нея заради локациите и атмосферата, макар и боят да е смотан.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз от известно време се каня да налазя ХД трилогията да я видя що за стока е..

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

Насилих се да я довърша. То не бяха пълчища с еднообразни брадати барети, то не бяха малоумно измислени начини за претрепване, натъртване и пъшкане, то не бяха водни пързалки, то не бяха скриптове. Темпълите: ташаци. Реген. Един път незнайно защо се наложи на Лара да търси Фърс Ейд Кид, не намери, но пак се оправи. Иначе сякаш Лара ме зовеше "Бе, айде остави ме най-после да умра, стига тормоз!" Малоумна история. 7/10 само благодарение на Лара, огнения лък, потника и задника й. :)

Следващия ТР ако е в същия дух дори няма да го почвам. Да видим кога ще се изнасиля да довърша и Ънч2.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 3 години

Не е твой тип игра просто. На мен ми напълни душата.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

DETONATOR-M написа:Не е твой тип игра просто. На мен ми напълни душата.
Много ми е тегаво, че са махнали самотния експлорейшън (навсякъде досадници, че за капак някой пищи/вика и по мобилния) и че на всеки кв.см. са нафрашкали артефакти за "откриване". Играта е много добър екшън, но не е ТР. Това е Ънч с друга графика, а аз тях така ги играя - уж кеф, уж екшън, по едно време се усещам, че вървя в права линия нонстоп, стане ми кофти, че уж експлорвам, пък те ме водят за носа, и ги зарежа за бая време. :D

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

В този ред на мисли, ето една любопитна статистика, дето все забравям да пусна:

:lol:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 3 години

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 седмица

След 4 години и поне 4 големи прекъсвания, успях да си изпълня заканата и я превъртях. Понякога ме избива на някакви такива мазохистични прояви, но като фен на поредицата бях длъжен да и дам шанс и да я видя по-глобално. Първо ще започна с добрите неща. Бих похвалил създателите за това колко добре изпипан и чист продукт са създали. Всичко по нивата си работи, не попаднах на бъгове и т.н. Не съм свикнал често да виждам така добре изпипан продукт от западна компания. Екшъна си работи перфектно, управлението е супер. Единственият геймплейен минус който бих дал (на това което са си поставили за цел) е, че като те видят лошите, в 95% от случаите не можеш да избягаш. Започва брутална престрелка и се случват 2 неща. Или те всички умират или ти. Няма друга опция. :lol: Прекалено са агресивни и няма къде да се скриеш или избягаш. (можеш да рилоуднеш чекпойнта и да опиташ отново) То не че можеш да минеш стелт де, винаги трябва да ги избиеш. Просто на някои места можеш да ги избиваш стелт един по един или поне някаква част от тях. без да започнат всички вкупом да те стрелят.

Гледах интервютата на създателите. Говорят как не били спали, как са дали всичко от себе си да направят играта, която винаги са искали... Не знам какво да кажа тук. :lol: Дали пък Square не са дали прекалено много свобода на Crystal или просто говорят заучени фрази? Защото ако играта която винаги са искали да направят е това, значи никога не са искали да направят Tomb Raider игра. :D Като за игра от поредицата оценката ми е 2/10 и то само щото играта е добре изпипана и се управлява приятно. Не разбирам защо Лара Крофт от археоложка и приключенец, трябва да стане СЪРВАЙВЪРКА. Защо Square като не вярват, че приключенският жанр е способен да продава, купуват марката Tomb Raider? Да си бяхме останали само с ИНДИ КООП играта, която действително има нещо общо с поредицата.

Като се замисля, почти всичко ме дразни в тази игра. Не мога да намеря нещо което да ми хареса, освен това че можеш да преиграваш старите локации след като я превъртиш или преди последният бос и да събираш разни предмети. Опшънал гробниците са елементарни и къси. Обидни са като трудност и качество на пъзели. Технически визията е супер за времето, но като арт няма никаква логика. Из целият остров имаше толкова много човешки черепи, кости и кървища и то така подредени, че локациите приличаха на филмов или театрален декор. Не знам, някой трбява да си направи експеримент и да брои човешките черепи, сигурно накрая ще има над 10 000. :lol: Плюс още 500 души дето "Лара" изколва като прасета... :shock: Толкова много изчезнали души и кораби, никое правителство не се сеща да ги търси и да провери за острова. Цялата история е толкова абсурдна. Може би никога в цялата ми гейм практика, не съм срещал игра, в която да ми е така безинтересно. Кой ще оцелее, кой ще умре, безбожно тъпи диалози. Шокиращо е как при такъв добър мошън кепчър, героите не могат да предизвикат дори елементарна емоция в теб. Нещо което дори Супер Нинтедно и Мега Драйв игри могат. Старите Райдъри не се взимаха на сериозно и си бяха леко комедийни с усещане за Би Муви... В новата част така се напъват, че буквално замирисва и дразни.

И последно да кажа за великият начин на разказване на историята. Намирането на Бележки. Четеш бележка на която някаква от героините е отвлечена и ще я правят жертвоприношение. В бележката тя разказва как мисли да избяга преди да я вземат през нощта. Защо тя ще пише бележка и ще си издава намеренията и ще я хвърля на земята!? Да я намерят лошите и да я вържат по-добре ? :P Или пък главният лош си пише бележка в която разкрива целият си пъклен план и я хвърля на земята, за да я открие ЛАРА КРОФТ! :yes: Вместо толкова да мислят как да направят скриптирани екшън сцени, можеха да измислят как да РАЗКАЖАТ по адекватно смешната си история. Значи графиката и моушън кепчъра трябва да се развиват, но начинът на представяне на сюжета да си остава на ниво PC игри от 92ра. А персонажите да са най-гнусните типажи, дето ти се иска да поемеш ролята на лошите и да ги избиеш до един. Но най-лошото е Лара Крофт. Отказвам да повярвам че това "Нещо" е Лара Крофт.

С цялото ми уважение към труда на Crystal, съжалявам но убихте поредицата за мен. Личи си че има талантливи хора в това студио и отговорни също, но моята Лара Крофт явно не може да вирее в модерната гейм индустрия. Много хора са ми казвали че трябва да съдя всяка игра сама за себе си. Не като част от предишна поредица и т.н. Трудно е, особено когато си фен. Сега разбирам колко лошо е за Eidos франчайзите да попаднат в ръцете на Square Enix. Създават се нереални очаквания към тях, не само тук а и примерно Хитмен. Хитман и стелт игрите като цяло са си за точно определена нишова аудитория. (единственото изключение е MGS) Откога стелт игрите станаха мейнстрийм? Square-Enix нямат никакво уважение към тези марки и ги използват за доене на кинти. Дори не го правят прикрито. доят докато не умре кравата. Те към собствените си поредици не винаги имат уважение, какво остава за другите. :)

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 2 дни

Има два типа хора - едните харесват ребуута и други, дето не го харесват. Средно няма.
Аз съм от първите.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост