Tomb Raider (2013)

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Tomb Raider (2013)

Мнение The Demonпреди 4 години

Много са им 3 милиона за тази екшън пародия на приключенска игра. То па бива гейм дизайн изцяло базиран на маркетингови проучвания, ама това на нищо не прилича. Изтрих я на 30%, не можах да понеса повече тая изкуствена, бездушна и обезличена игра. Жалко за всички талантливи хора, които са изпипали технически играта.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

3,4 млн. shipped. Що-годе реални резултати ще видим чак след две седмици.
Но за да са се надявали на повече продажби, смятайте колко самосвала кинти са налели в разработката :lol:
Неслучайно, само тази година, Square Enix имат >$100 млн. загуби свързани със скрапната разработка на заглавия :facepalm:

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re:

Мнение niki_преди 4 години

В eurogamer пише sold, но да цялостната идея е, че явно са наляли един вагон с пари за да има такива очаквания. За това споменах и RE6 с претенциите им, което е нормално с онова стадо от 600 човека. Реалноста е друга обаче.
Както спомена в една друга тема, особенно със следващото поколение и вдигащите се бюджети, само по- зле май ще става, когато става дума за сериозни инвестиции. Tomb Raider-a ни е теукщ пример.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Днес направих 9 часа, и от 9% стигнах до 61% от играта, като играя на хард, но изобщо не умирам чак толкова често. :?
Играя си обстойно да изследвам локациите, може би от там идва малко време, но все пак си е доста добре за такова заглавие. Гребали са с пълни шепи от Ънчартед, даже на моменти се замислям дали не са с еднакви енджини. Анимациите, скриптираните моменти и престрелките са 1:1, че каскадите даже са и повече оувър дъ топ. Направо тази Лара отвсякъде си е по-малката сестра на Дрейк. Липсата на каквито и да е пъзели и леко еднообразната локация са малките минуси спрямо Ънчаред 3, но пък опциите за стелт, системата за ъпгрейдите на оръжията, скиловете и отвореният свят с възможност за връщане и изследване са си плюс спрямо Ъ3. Ще мога да кажа със сигурност след като я мина цялата, но от сега ми се струва, че играта не отстъпва много на поредицата на Палавите кучета.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 4 години

Аз съм в началото, надявам се да ми хареса, но поне от това което виждам отстъпва на Uncharted 3 като графика, поне в конзолната версия. Доколкото разбрах от Ники друг минус спрямо Ънчартед 2 и 3 е еднотипната локация, докато във въпросните 2 игри имаме супер разнообразни и красиви локации. Иначе играта изглежда интригуващо, а Лара има ебаси якия бритиш акцент :-)

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Еми графично, няма база са сравнение с U3 ( виж на PC с DX11, tesselation и тн екстри, вероятно е друга бира), колкото до локациите самата структура на Uncharted позволява това направо филмово разнообразие.

Иначе поне си подготвен за минусите и май не си я очаквал особенно тая игра, така че давай смело напред. Лошото е, че в това заглавие дори прекалено много си личи на къде вървят модерните тенденции в гейминга.
epedos написа:Ще мога да кажа със сигурност след като я мина цялата, но от сега ми се струва, че играта не отстъпва много на поредицата на Палавите кучета.
Играта отстъпва на това което можеше да бъде ( както писах и преди), докато заглавието на ND си е перфектно във формата в която са искали да бъде - Средно между игра и adventure филм - за това там и няма недоклатени feature-и тип survival, събиране на чаркове and so on.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Които я правят много по-готина от Ънчартед 3 (имапкта на двойката няма как да го мине...)
Минах я, супер е! Всичките тия неща дето изреди са само в плюс и ми бяха добро разнообразие към Ънчартед формулата. Ънчартед както и да е мислена след ТР ще ми се стори по-еднообразна, коридорна и с по-малко геймплей.

Относно левъл дизайн има какво да се види, в това число за мен бие Ънчаред. Че и е по-дълга.
Да, играта можеше да е още много повече, но защо да е, след като и така е достатъчно добра, положени са чутовни усилия, а не е продала колкото трябва, явно.
Графично кьопа, все пак е трябвало и на бокс да я подкарват, а и това не ти е А-тима на Сони. На РС Камбер казва, че е изрод, не се и съмнявам. На мен ми изглеждаше сносно, аз лесно преглъщам графика за сметка на геймплей, а тук имаше от всичко. :)

Lol, ся гледам кви 10/10 съм давал на Ънчартед 3. Ми тука тогава е 10.5/10. Абе и двете са да речем за 8.5/10 макс :D

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

epedos написа:Които я правят много по-готина от Ънчартед 3 (имапкта на двойката няма как да го мине...)
Минах я, супер е! Всичките тия неща дето изреди са само в плюс и ми бяха добро разнообразие към Ънчартед формулата. Ънчартед както и да е мислена след ТР ще ми се стори по-еднообразна, коридорна и с по-малко геймплей.

Еми да реално има повече геймплей, но не знам дали това означава, че е по- добра лично за мен.
Неработеща survival и слабо развита upgrade механика, като двете нямат почти никаква тежест и приложение в играта ( любими са ми 5-те ъпгрейда за различни екзекуции на враговете... :lol: ), никакви загадки, а 80% от изследването се състои в събиране на разни secondary objective.... ми то реално почти нищо не остава, като количество и качество, което да я различи от Uncharted...

IMO
Макар и на кантар, май си предпочитам по- семплият, но и по- стегнат, Uncharted. Както казах играта на ND прави всичко което иска, без да се пъне с непълноценни механики, нещо което явно ме нервира в TR. :lol: Uncharted пък предлага страхотно темпо, колоритни персонажи, разнообразни локации и summer movie сюжет... Aкo ще е гарга да е рошава . :crazy:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мен точно пък повечето от скиловете доста ме изкефиха, развиваха леко бойната система, но се усещаше. С каунтър киловете направо се преродих, например. Някои пък са просто приятно полезни - картографията :)
Ъпгрейдите на оръжията също се усещаха и бяха кул - експлодиращите стрели например :Р Можеш и без тях де...

Освен това различните сайд куестове в локациите бяха вкарани окей и носеха доволно ХР, което ме караше да обикалям за да вдигам по-рано скиловете. И най-важното - областите бяха доста приятни като левъл дизайн и позволяваха тая система да работи, а кемповете позволяват връщане по всяко време до дадена локация. Механиките пък с лъка разчупваха геймплея да не е само катерене и стрелба.

При Ънчартед не само имаме повечко коридори, но и счупено и ненужно вкарано събиране на предмети - изпуснеш ли някой - няма връщане... няма и индикация къде и колко предмети си изпуснал - ходи си троши главата (и то без смисъл).

За загадките и аз си мислех така, но поразмислих. Има ги, една идея по-семпли са, но имаше и една-две дето ме накараха да се замисля.

Освен това като цяло дразнещите моменти, в които откритите битки са неизбежни въпреки опита ми за стелт бяха по-малко. :Р

Не знам, просто двете игри са ми на кантар. :)

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

epedos написа:Мен точно пък повечето от скиловете доста ме изкефиха, развиваха леко бойната система, но се усещаше. С каунтър киловете направо се преродих, например. Някои пък са просто приятно полезни - картографията :)
Ъпгрейдите на оръжията също се усещаха и бяха кул - експлодиращите стрели например :Р Можеш и без тях де... [...]
Освен това различните сайд куестове в локациите бяха вкарани окей и носеха доволно ХР, което ме караше да обикалям за да вдигам по-рано скиловете. [...]
Е баш ъпгрейдите над които нямаш власт, и ги взимаш по- историята ( гърмящите стрели и тн.), те са единствените които имат смисъл и после ти позволяват достъп до други места из острова - реално са добре замислени. :yes: Дават смисъл и на back traking-a в отвореният остров.

Аз имам предвид другите, като повече патрони, по- точни оръжия ( безмислено в игра където с нормалния пистолет дори редиш headshot-и наред), 5 вида екзекуции, повече XP от убито животно, повече xp то кутиите и тн. - реално куп неща не променят грам геймплеят, а доста нямат много влияние над и без това лесната игра. Това ти насира и смисъла да събираш неща за exp.
И аз си мислих "ето сега събирането няма да е тотално side, а поне тоя exp ще го ползвам". След като видях обаче, че повечето неща които вдигам не се усещат почти и стана тъпо.

Примерно дори едно от реалните умение ( а не просто повече xp от убито животни да речем) споменатата картография ти е направо in-game cheat... съвсем умира смисъла от изследване, вместо сам да се полуташ. Реално дори има как да постигнеш същият ефект и без него :
- Може да намериш гробница, да решиш загадката и за наградата взимаш карта с всичко в зоната (само загадката да не беше като от тест за интелигентност на първокласници). Дори тaзи награда и смисъл от гробниците ти отнема играта. Явно CD са решили, че дори това е прекалено трудно и по- добре да вкара cheat skill направо. :lol: Игра сама се обезсмиля на доста места.
При Ънчартед не само имаме повечко коридори, но и счупено и ненужно вкарано събиране на предмети - изпуснеш ли някой - няма връщане... няма и индикация къде и колко предмети си изпуснал - ходи си троши главата (и то без смисъл)
Именно няма нищо в тая игра което не трябват, освен тая чекия която просто е очевидно ей така, защото вече почти всяка игра има нещо за събиране ( като флагчетата в AC), нито дава нaграда, нито има смисъл, нищо. Аз не знам разумен разумен човек да се е занимавал с това събиране. :lol:
За загадките и аз си мислех така, но поразмислих. Има ги, една идея по-семпли са, но имаше и една-две дето ме накараха да се замисля.
НЕ! :lol:
Освен това като цяло дразнещите моменти, в които откритите битки са неизбежни въпреки опита ми за стелт бяха по-малко. :Р

Не знам, просто двете игри са ми на кантар. :)

Няма как то самият стелт е режисиран направо, те гадовете са ти подредени, играта си знае кога иска да минеш стелт и кога не. Специално в TR веднага се познаваше дали може да минеш стелт още като видиш как са подредени враговете.
Все пак е хубаво , че го има де. Не играем MGS, разнообразява, но няма как да се ползва по- централно, като е мислено да в определен момент да има покутевица.

Дам и на мен са ми на кантар реално, както писах горе. Иначе за мен едната игра е екшън, другата иска да се прикрие много каква с различни механики, но и там се е целила към максимално опростяване. Просто се виждаш как примерно в началото са седнали и са мислили куп интересни неща, но са ги изпълнили за мега casual аудитория, не знам как не ви дразни. ( не, че в повечето игри не е така, ама тука ми е в повече) :lol:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Специално за ъпгрейдите и ХР-то все пак не съм съгласен - аз си играх да събирам голяма част от нещата, явно съм намерил причина. И говорех точно за експлодиращите стрели или тези които пробиват броня, а не за горящите - за ъпгрейда, не за задължителния такъв. :) Без ъпгрейдите на оръжията е доста по-досадно да пуцаш по 20 часа в някой докато пукне. То и с ъпгрейдите е така, ама ако играеш на хард със сигурност има малък смисъл от ъпгрейдите, на по-ниска трудност - 100% ще е никакъв.А картографията беше последния скил който си купих лично аз де :D

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Еми за мен явно са много малко реалните upgrade-и, че да си заслужава да търсиш всичко ( което почти направих де :lol: ). Доста от тях не разнообразяват с нищо.

Иначе не знам как е трудноста която се отключва ( ако има такава), но най- високата в началото е смехотворна и както казах headshot-ti падат на кило. Не искам да си я представям някой PC gamer с мишка на тая игра, какъв побой ще нанася на лошите. :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

epedos написа:[...] Lol, ся гледам кви 10/10 съм давал на Ънчартед 3. Ми тука тогава е 10.5/10. Абе и двете са да речем за 8.5/10 макс :D
niki_ написа:[...] summer movie сюжет... Aкo ще е гарга да е рошава . :crazy:
Каква оценка дават в imdb :smug:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Така е, да живее комерса :Д
Ясно, че имдб не е което беше, но пак имаме два нови и подобни филма с разлика единица в оценките, та затова го дадох като пример...

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Абе, искам да гледам мейкинг на сесиите, където са озвучавали пъшканията на Лара. Бас хващам, че всичките продуценти ще гледат напрегнато с ръце, кръстосани върху скута :lol:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ахахах, наистина много попадения има там :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз съм горе долу на средата, играта е грозновата на конзоли. Uncharted 2 е на игра на 3-4 години, а изглежда много по-добре от Tomb Raider. Uncharted 3 пък още повече !

Няма ги страхотната презентация, прилепчивостта на Uncharted (които се изиграват на един дъх буквално), няма ги и очарователните герои. За мен Tomb Raider си е Uncharted за бедни :lol:
Съгласен съм с един доста дълъг пост на Ники в някоя от предишните страници. На пръв поглед има повече елементи от Ънчартед, optional tombs, ловуване на животни, ъпгрейди на оръжия и научаване на нови умения, но тези неща са интегрирани доста сакато и са сложени, колкото да ги има, по никакъв начин не допринасят за разнообразието на играта.
Единствено нивата са по-широки и отворени от тези в Uncharted и при получаване на карта след разчистване на optional tomb ти отбелязва разните предмети (документи, gps-и, артефакти и тнт ) по картата и следователно има някакъв експлоринг, тъй като някои от въпросните предмети си искат малко лутане докато разбереш как да ги вземеш.
Въпросните optional tombs пък са голямо разочарование, малки като размер и винаги с по една и то елементарна загадка. Пъзелите в Uncharted са къде къде по-добри и интересни.

Иначе геймплеят също е доста по-куц от този в Uncharted, стрелбата не е толкова гладка като в U2 особено, няква лагава ми е, за конзоли падат кадри, освен това в Ънчартед много от ситуациите могат да се изиграят по куп начини, докато в Tomb Raider няма такава свобода на действие.

Като оставим критиките ми, играта със сигурност не е лоша, даже щях да се впечатля ако не бях играл Uncharted 2 и 3. В крайна сметка ми е забавно и разтоварващо докато играя, това е идеята на такива заглавия. Основният проблем за мен си остава, това че на конзола просто тази игра грознее, замазани текстури, ръбата и без anti alising, а и моделът на Лара е доста зле.
Само като си спомням в началото клипчетата с ловуването и убийството на сърната, създаваха друго впечатление и очакване за играта..

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

И btw това, че локацията в играта е толкова еднотипна , на 50 % съм, а всичко се повтаря за мен е огромен минус. Това ме върна в Uncharted 1 :roll: Част от "приключението" в Uncharted 2 и 3 са именно тоновете различни локации, които нямат нищо общо помежду си. То не са джунгли, заснежени планини, пъбове с пияници, пустини, изоставени замъци... а в Tomb Raider един еднотипен остров ! Може това да е историята на играта, но за мен не е оправдание, трябвало е да напишат такава история, в която да има разнообразни местности.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Гръмни се, Паньо ;)
Играта е по-яка или поне на нивото на Ънчартед 3.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 години

epedos написа:Гръмни се, Паньо ;)
Играта е по-яка или поне на нивото на Ънчартед 3.
+1
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост