Castlevania: Lords of Shadow

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Metal Gear

Мнение Jeruпреди 7 години

Да е "на" някой, обикновенно се разбира той да е режисьор/главен гейм дизайнер или някаква друга, особено водеща роля. Kojima Productions имат пръст в проекта, но Коджима само е "следял" нещата в общи линии и е давал някакви ориентировъчни напъствия. Разработчик са Mercury Steam, което, по подразбиране, предполага на феновете да им светва по една сигнална червена лампичка (може и с удивителна вътре, по избор) и да имат притеснения.

Иначе тия дни и аз надявам се ще я тествам Castlevania-та.
Изображение

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Metal Gear

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

Да е "на" някой, обикновенно се разбира той да е режисьор/главен гейм дизайнер или някаква друга, особено водеща роля.
Мда, неговите игри в началото имат "A Hideo Kojima game"
http://kotaku.com/5646747/metal-gear-cr ... ojima-game

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Lords of Shadow

Т'ва лайно става ли по-интересно и по-читаво след втория чаптър или да го зарязвам от сега и да не си губя времето? :blue:
Не, сериозно - първите няколко часа са някакъв изключителен брейн демидж. Чак взе Log of War да ми се вижда читава вече.
Изображение

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sathпреди 7 години

Jeru написа:Т'ва лайно става ли по-интересно и по-читаво след втория чаптър или да го зарязвам от сега и да не си губя времето? :blue:
Не, сериозно - първите няколко часа са някакъв изключителен брейн демидж. Чак взе Log of War да ми се вижда читава вече.
Първите два чъптъра буквално ме приспаса! По-нататък е значително по-добре, но не очаквай чудеса. :lol:

Играта като цяло е по-добра от God of War III, но това не е голямо постижение , като се има в предвид, че последното приключение на Kratos е най-слабото до момента (не броя тия за преносимата конзола на Сони - тях не съм ги играл).

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 7 години

Sath написа:....последното приключение на Kratos е най-слабото до момента....
И то с тая база за сравнение.... :lol:
btw винаги ми е било чудно, как не успяха да натъкмят една свясна 3D игра, духовен наследник на Метроидвения. Просто е жалко тва безхаберие и липса на скилс в Konami. Та кво ли не мислиха - разни тамагочита дето търчат след задника ми, разни комбо циркове....пък кор елементите ги пратиха в амнайста глуха. И хем Retro им дадоха безплатен урок с Prime. Шибаняци
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Добре, играта започна да става значително по-читава в края на втория Chapter и в третия. Ще видим какво ще излезе. :-)

Мерси за бързия отговор, Sath. Ако не беше post-a ти и един коментар на Коралски под ревюто му за играта във forplay, сигурно щях да съм я зарязал, а като гледам - можеше и да съжалявам. :-)
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 7 години

@Jeru чак да съжаляваш надали, защото качеството както на нивата, така и на историята варира през chapter-ите, но ако имаш времето да я изиграеш надали чак ще съжаляваш.

Когато излезе аз успях да намеря нужното време, че дори да я взема и на 100% и като цяло, това което най-много ми допадна е относително идейните trials, които има всяко ниво, именно те ми дадоха стимула да я доизиграя.

За мен поне играта беше откопирана от твърде много други игри и някак събрана набързо от парчетата. Някак не успях да видя някаква плановост нито в нивата, нито дори в екшън и пъзел секциите. Много често играеш сигурно 10 поредни екшън нива и след тях пък следват 3-4 нива само пъзели... е не е толкова трудно да се разредят малко и да се самобалансират.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Tool
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Toolпреди 6 години

Reverie е за 30-ти този месец
http://omegaplay.wordpress.com/2011/03/ ... verie-dlc/
Ех този main theme, да не повярваш, че е окей като звучене.
http://rero.bg/

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 6 години

Играя я в момента и мога да кажа, че е една от най-добрите екшън адвенчър игри за 2010, а и за настоящото поколение. В Lords of Shadow има толкова много неща за правене, че линейните нива и леко еднообразният екшън остават в сянка. За сметка на това имаме непрекъснато променяща се среда, тонове босове, приятни пъзели ъпгрейди и нови придобивки на всяка крачка.

Играта като атмосфера, графика и арт бие почти всички, ако не и всички подобно заглавия на пазара.
И е продължителна. Взаимствала е от тук и там, но затова има жанрове, защото всеки от тях си има определени правила (или формули), които го оформят като такъв. Castlevania: Lords of Shadow вярно е направена по някаква формула - тук сега ше има арена, на която ше се млатиш с върколаци, тоя най-едрия го замайваш и го яхваш. Малко по-натам ше скачаш като бесен от стена на стена, аха сега разреди с пъзелче, пак млатене в арена, два фонтана кръв(начи иде бос). Босът дойде и е колкото планина...Colossus-Style-Buttle..QTE и т.н.

Ама е направено повече от грамотно, а аз предпочитам убедително копирани игри, които забавляват, отколкото измъчени "гениални" творби, дето си ги разбират само авторите. Освен това, когато кажеш на някой екшън адвенчър, той има определени очаквания - очаква да има битки, да има леки пъзели, да има някакви епични сражения с босове, някакви дребни изненади, яка атмосфера, ъпгрейдче на това-онова - тези неща са направени в Lords of Shadow на 101%.

Искам продължение! Като я довърша ще мина и двете DLC-та.

Между другото PS3 версията само на мен ли ми се струва, че има с една идея-две по-добро осветление от тази за Xbox360? Играя я на кашоня, а преди това я пуках на PS3, но на бокса ми се струва, че цветовете са по-сдухани и графиката е по-ръбата.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Мнението ти се препокрива с видяното и очакваното от мен. Скоро и аз я подхващам на бокса.

PS.
DETONATOR-M написа:Играта като атмосфера, графика и арт бие почти всички, ако не и всички подобно заглавия на пазара.
:yes: Също нещо, което се препокрива с моето мнение и ме привлече доста на ниво трейлъри.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Уви горчив вкус ми остави, а всъщност не лоша игра... може би защото очаквах Castlevania, а получих малко от нея. Завърши както започна, истината явно винаги е по- средата.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

Castlevania: Lords of Shadow

7/10

Присетих се, че наскоро я изиграх. Накратко - останах раздвоен от началото до края.

To be 3D or hitch (никак)

Първо, от една страна имах чувството, че играя най-кадърно барнатата триизмерна Кесълвания, но от друга - че подобно на другите 3Д, на тази също нещо от 2Д-то й липсва (геймплея!).

Junglevania

Второ, от една страна, играта маже с брутална атмосфера - леко мрачна готика както подобава на заглавие от поредицата, както и с визия - почти перфектно барнати пейзажи, всеки от които може да кандидатства за снимка на месеца. В същото време - йебем ти неподходящите за тази игра и поредица приключенски локации, които сякаш са ги създавали с Тум Рейдъра (или минимум Ригара) в главата!

QTEbania

Трето, геймплейно Пластелините на Сянката (ингриш превод на преведено на ингриш заглавие)е ОК макар и да не блести, което е стъпка напред що се отнася до 3Д Кесълите. Механиката на боя е притоплено гювече а ла Год ъв Уор, с типичните, вече дразнещи QTE. Нямам нищо против да наслагвам обръчи, кръгове или каквото и да е там едно върху друго, но имам бая нещо против да помпам безумно един бутон, за което не се иска никакъв майсторлък. А и аз съм от типа играчи, за които кът-сцената трябва да си остане кът-сцена, а не да прави опит да ме прави още по-"съпричастен" към ставащото на екрана.

Shadow of the Castlessus

Враговете и босовете биват - повечето са от вселената и в духа на поредицата, без да броя една-две откровено колосални кражби. И то съвсем буквално "колосални". Графиката е пипната, макар и да не вдига технически летвата. Музиката се ядва, но определено може да се иска повече от едно бъдещо продължение.

Искам 2Д на голям екран!

В крайна сметка - налице е най-добрата 3Д Кесълвания до момента, но дори и тя ми затвърди убеждението, че със закон трябва да се забрани на Кесълваниите да са 3Д. И последно - не знам защо Конами ги е страх да направят 2Д Кесълвания за голяма платформа - Один Сферата и Мурамасата доказват, че в приключенския хак-енд-слаш няма 2Д и 3Д, а просто можещи и неможещи.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 6 години

Аз не гледам на Castlevania: Lords of Shadow като Castlevania игра :)
Даже никога нямаше да се сетя, ако не пишеше някъде. То така са започнали и нещата де - испанците си правят начи една игра, идват Конами с парите и казват - абе тука имаме един френчайз...дайте малко да барнем нещата и да я пускаме като Castlevania: Lords of Shadow . А, Коджима много е харесал проекта - междувременно му пращайте линкчета с филмчета от играта, за да ги гледа - накрая ще пишем, че е участвал в разработката.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

DETONATOR-M написа:Аз не гледам на Castlevania: Lords of Shadow като Castlevania игра :)
Даже никога нямаше да се сетя, ако не пишеше някъде. То така са започнали и нещата де - испанците си правят начи една игра, идват Конами с парите и казват - абе тука имаме един френчайз...дайте малко да барнем нещата и да я пускаме като Castlevania: Lords of Shadow . А, Коджима много е харесал проекта - междувременно му пращайте линкчета с филмчета от играта, за да ги гледа - накрая ще пишем, че е участвал в разработката.
Май точно това е станало. :D Но Габриел поне има прическата на Рамбо 1. :yes:

Ако тръгнем пък да сравняваме позакърпения геймплей на Кесъл (ГоУ + Девила (девил тригър)+ ТРейдър (прехвърлянето от скала на скала е 1 към 1 според мен)) с МГС, ми че то Коджима може да е разбрал за играта чак след като банковата му сметка е набъбнала заради използваното лого. :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

niki_ написа:Уви горчив вкус ми остави, а всъщност не лоша игра... може би защото очаквах Castlevania, а получих малко от нея. Завърши както започна, истината явно винаги е по- средата.
Я, как ни съвпадат мненията. :yes:

Не искам продължение, обаче. Искам Castlevania. :roll:

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Re: Non-News...

Мнение Sathпреди 5 години

Изображение

Очакваше се продължение. Дори доста се забавиха с анонса. :lol:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Да не е някво DLC пак? :D
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sathпреди 5 години

epedos написа:Да не е някво DLC пак? :D
Едва ли ще се занимават с dlc-та година и половина след появата на първия LoS. :wink:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Castlevania Lords of shadow

Вече няколко дена се боря със себе си и продължавам да играя тая игра. Сигурно 5 пъти съм ставал и съм си казвал че започвам нещо друго, но в крайна сметка продължавам да упорствам с надеждата че ще ми хване истински интереса, само и само отново да реша че искам да я зарежа. Главният герой ми е толкова безразличен и толкова безличен. Тоя Зобег дето дрънка при зареждането на всяка локация хубаво опосва нещата, само дето тия неща не са подкрепени. Бил отчян, решен, тъмнина го поглъщала ... и кво като ми го кажеш тва, покажи ми ефекта, от моята гледнат точка той пука монстъри все едно му няма нищо. Камерата ужасна и имам чувството че нарочно са я направили за да ти пречи, рядко човек знае дали може да вземе определен скок (освен най очевадните де) дали ако скочи долу или се пусне от висене ще открие скрит магически камък или ще измре. Камерата всячески се старае да нямате шанс да видите какво ли не. Да не говорим че със смяната на камерата посоките на движение понякога забиват и става едно яко мазало. Бойната система ми е по скучна от тая в дарксайдърс, макар и по разнообразна, доста от движенията са безполезни и немогат да се приложат в битка защото се чарджват 5 години за ад има ефект или просто те оставят прекалено открит. В Дарксайдърс може да имаше малко движения ама поне всички се ползваха и имаше огромен елемент на изследване на света. QTE-та, или по точно част от тях са крайно тъпи и не дават никакъв фийдбек за да станат по добри. Гейбриъл скача върху огромен рицар, разкъсва металната му броня с ръце при което няма абсолютно никакъв подобаващ звук за разкъсване на броня ... ок чувствам се супер удовлетворен. О да и някои от бос битките, wtf is this shit - ако исках да играя SOTC щях да играя SOTC не донопробна зле реализирана имитация. Мога да продължа да нареждам играта още известно време ама няма.

Вместо това ще кажа какво ми хареса - локациите са мега красиви и монстърите са с много яки дизайни. За жалос въпреки това атмосферата накуцва, липсва тегавото чувство от някои от 2д игрите. Надявах се че и историята ще се позасили малко ама аз съм почти до гъза на 2рия shadow lord и нищо интересно не се случва. Бос битките също ми харесаха(без тия с гигантите), особено тая с злият готвач.

Всъщност аз сега пак си мислех да я мъча и да продължа ... като чета какво съм написал мисля да си го спестя.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

Lords of Shadow 2 ще се развива само в замъка, който ще е отворен за изследване в стила на старите игри. :yes:
В първата игра липсваше доста от атмосферата, дано я докарат с това решение. Дано докарат и framerate, че тия 20 кадъра в LoS мен лично ми съсипаха дори визията.

Уви събирането на предмети и останалите аспекти от Metroidvania игрите ще липсват, но едва ли някой е очаквал да присъстват. Според Mercury Steam бойната система им била доста добра и дълбока още от първата игра. :lol:

Интересното е, че с тази игра смятат да затворят Lords of Shadow и поредицата. ( което едва ли означава, че няма да направят друга игра от поредицата)

Персонажа с който ще се играе е Дракула.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост