ICO and Shadow of the Colossus

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 11 години

Е ти на Shadow of the Colossus ако беше дал по-малко от 9, щях да ти игнорирам всички post-ове за в бъдеще!
btw аз пък точно от последната битка бях малко разочарован. След всички невероятни колоси очаквах нещо наиситна нереално... и си останах само с очакванията.
Изображение

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 11 години

Shadow of the Colossus - 9.5/10

Величествена, грандиозна, неповторима игра... Само съжалявам, че не си я доиграх по-рано. не беше никак лесна също. Някои от колосите ми трябваше да погледан в нета как да ги победя, но едва ли са много тези, които са минали играта без никаква помощ :wink: А графиката по мое мнение е най-добрата за ПС2. Никога няма да ми излязат от съзнанието прекрасните пейзажи, на които станах свидетел. Колосите мога да определя само с една дума - ВЕЛИКИ! Ако не беше гадната на моменти камета, лош фреймрейт и олигофренския начин, по който бягаше героя щеше да има 10ка от мен! Проблемите не са фатални, но на фона на всичко останало няма как да не ги забележеш :wink:
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 години

Shadow Of Colossus 10/10 Много ми хареса. Супер добре ми дойде между сесийките на Final Fantasy XII. Има си не един или два минуса. В началото си мислех че е неиграема щото вървеше с около 10 кадъра. За радост това е само в някои локации докато обикаляш и разглеждаш. В битките кадрите са по добри. Друг проблем за мен е историята, макар че си има и своя чар. Тя е от тези дето сам си ги измисляш. Апсолютно никакви отговори не ти се дават дори и след финала. На мен ми беше интересно кое е това момиче което иска да възкреси главния герой. Може да му е любовница, може да му е сестра, може даже да му някаква господарка и той като неин охранител да се чувства виновен за смърта и. Общо взето всеки си избира кое му най харесва. В TOP5 за PS2 ми е със сигорност...

Не мога да не кажа нещо и за любимата ми 3D бойна игра DOA2. Първо в играта има 7 мъже и 5 жени. Второ имам и двете версии (PS2 и DC) и искам да кажа нещо за графика. Двете версии си имат характерни плюсове и минуси. Моделите (по гладки са) и текстурите (не знам защо,сигорно щото го бускам през VGA адаптер на монитор) ми изглеждат подобре на Dreamcast. Осветлението обаче в някои нива просто е в пъти по добре при PS2. Аз съм я играл повече на Ps2 и това го усетих веднага. Също от DVD играта зарежда доста по бързо. 50 на 50 е равносметка. Който и вариант да играете няма да съжалявате. Мен страшно много ме е яд че нямам XBOX за да пробвам новите части, защото много я обичам тази поредица. Колко съм се смял на Ending филмчето на Лей Фанг от DOA 4 , не е истина :P

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 10 години

Единственият непреодолим недостатък на Shadow Of Colossus са петте часа геймплей, другото си екстра :wink:

Потребителски аватар
Zygot
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Zygotпреди 10 години

Непреодолим недостатък ?!? 5 часа ,ако си я превъртал веднъж. Аз имам 20+ до последния бос (още не съм я минал ).
Играта е уникална задължителна за пс2 притежателите.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 10 години

Аз също не смятам, че беше кратка. Имам около 15 часа навъртяни и не ползвах помощ от интернет. Ако веднъж е била превъртяна и човек знае как точно да убие всеки колос няма проблем да я завърши за 5 часа. Но на първо изиграване е невъзможно :shock: .

Fifa 07 (PC) - 6/10

Абсолютно дърво. След УИ и ПЕС тази игра ми изглежда хипер зле. А Изкуствения Идиот на противниците и вратарите въобще не ми се коментира...
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Zygot написа:Непреодолим недостатък ?!? 5 часа ,ако си я превъртал веднъж. Аз имам 20+ до последния бос (още не съм я минал ).
[...]
hellfire написа:Аз също не смятам, че беше кратка. Имам около 15 часа навъртяни и не ползвах помощ от интернет. Ако веднъж е била превъртяна и човек знае как точно да убие всеки колос няма проблем да я завърши за 5 часа. Но на първо изиграване е невъзможно :shock:
Ами значи сте по-бавни от мен :roll: Става въпрос за първият ми (и единствен) рън, гайдовете са за сополанковците. Предполагам, ако Team Ico бяха вкарали малко повече content, някои щяха да твърдят, че са навъртяли и 100 часа.

Просто, като се хване цаката (първата битка ми отне пет пъти повече време от втората), трябват между 5 и 15 минути за да се отървеш от почти всеки един наземен колос. Водните и въздушните отнемат повече време, но едва за последният ми трябваше над половин час.
Що се отнася до придвижването - разтоянията рядко надминават десетина минути.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Е ти пък, не хубаво да ръшваш такава игра. Все пак основната и сила е визуалната част. Обикаляй , разглеждай острова, кефи се :wink:

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sathпреди 10 години

The Demon написа:Обикаляй , разглеждай острова, кефи се :D

:yes: Абсолютно!! На такъв тип игри гледам колкото се може повече да обикалям и разглеждам невероятните локации. А това че е кратка без обикаляне за мене не е голям проблем, пък и в последно време повечето игри са с по 5-10 часа геймплей :roll:
Както и да е, играта си заслужава закупуването от всеки ценител на качествените заглавия :-)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Особено, ако си пада по този тип арт - на границата между Миязаки и Мьобиус.

Имайки предвид равномерното разпределение на колосите по картата, 2-3 часа разглеждане, докато се местех от едно място на друго, ми бяха напълно достатъчни 8)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 10 години

Shadow of the colossus 10/10
Кво да кажа,колосална игра.Невероятна атмосфера,с ръка на сърцето мога да кажа ,че такава атмосфера не съм срещал никъде другаде.В нищо.Почувстрах я ,завладя ме яко.Някакво зловещо чувство,без да е страшно.И едно специфично усещане на безпомощност преди сблъсаците с колосите.Доиграх я чак сега.Почнах я преди повече от година,странно за игра която толква ме е грабнала.Просто исках да мина честно колосите,а за тва се искат нерви. Завършекът е ебаси странния,можеш да си тълкуваш посланията по куп начини.Аз настръхнах .Историята е от тези,които сам си ги мислиш,още един плюс в графата оригиналност.Геймплеят е железен. Поклон,грабна ме от всякъде.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

andycole знам как се чувстваш. За мен това е най-истинския виртуален свят, който е толкова истински че оставаш с впечатлението че наистина съществува, че наистина си бил там и че искаш отново да се върнеш. Не толкова битките с колосите ме впечатлиха колко уникалното чувство на самота породено от това място. Имаш чувството че направо усещаш вятъра или наистина плуваш в водата. Това парче земя завинаги остава в теб :wink:

Най после врътнах FF X-2 :lol: 8.5/10 За мен тя е перфектен отговор на въпроса "Трябва ли FF игрите да имат продължения" От една страна няма кой знае какво за правене във вече спасен свят, но от друга е страхотно да си припомниш любимите си места и пак да се разходиш из тях. Играта си остава в сянката на десятката, но притежава странна меланхолия и доста приличен сюжет. Направих само 57 % . Не обърнах внимание на повечето сайдкуестове и мини игри, защото ми беше интересно какво ще стане и ги оставих за второто преиграване. ATB-то много ми харесва, обожавам я тази система.Геймплея и Музиката също са на върховно ниво, а мини игрите са безброй. Може и да не се случва кой знае какво в сюжета, но няма игра в която да можеш да си тъпееш с дни играейки разнообразните и оригинални мини игрички. Ако имаше FF X-3 щях и нея да изиграя с кеф :lol: Няма по удовлетворяващо чувство от токущо превъртяна FF игра. Безценно!

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHkaпреди 10 години

оххххххх ... не знам от къде ги "вадите" тия нерви...защото аз нямам.
Стигнах до 4 или 5 колус, и напрао ми идва Изображение Не ми се гледа faq за да се поуспокоя малко.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Карай по два максимум три колоса на сесийка. Ползвай и faq за някои които много те изнервят.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 10 години

виж и японската книжка упътване-артбук, дето я има в блеккетс.сом. Страхотна е !
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Битката с колусите ме изнервя най-много. В момента трепя четвъртия, онзи при когото се минава през едни тунели /нещо такова/ ... голямо гонене и тъкмене :axe:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 10 години

:shock: :shock: :shock:
Изображение

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 10 години

:crazy:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 10 години

Абе игрите не са за момичета :lol:

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Оооооооооо...я стига сте ми се правили!!! И баба знае с Faq да играе. Не играя по 2-3 часа на ден, а по 20мин преди да тръгна за работа.
Играта за вас може да е лесна, ама за мен е изнервяща.
Няма да ме разубедите да я изиграя. Ще се опитвам всеки пък когато имам малко повечко свободно време.
Ама, че сте лоши...Изображение

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост