ICO and Shadow of the Colossus

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: ICO & Shadow of the Colossus HD

Мнение andycoleпреди 5 години

king_of_the_universe написа:
Точно поради това изобщо не виждам смисъл от НД изданията, освен издателите да понатрупат някой лев без особен зор. Сърце не ми дава да пренебрегна старото ми картонено ИЦО и да се метна на "новата" пластмаса.
Грам не си прав. Както в музиката стари и велики албуми записани с кофти техника се вадят ремастерирани, за да могат да бъдат чути по-добре, така и в игрите такива HD Remasters с по-добра резолюция, фреймрейт, добавено 16:9 в случай че няма, по-добър дроу дистанс са напълно добре дошли.
Shadow of the Colossus беше размазваща игра за пс2, но реално това е играта която наистина тества възможностите на конзолата до краен предел и просто издишаше в някои отношения. От ужасния фреймрейт и замъглената картина чак глава болеше.
Картоненото ICO и картонения Colossus ги дръж за колекция, пък новата пластмаса я играй, защото се играе по-добре.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 5 години

И andycole и epedos много добре са се изказали и по принцип съм напълно съгласен, но... цените за ремастарираните издания, предвид усилията и ресурсите, които костват за да се направят, са безумно високи.

И аз ще си изпонакупя сумати колекции в следващия 6-12м., но за нищо вероятно няма да се бръкна на фул прайс, особено за игрите, които вече съм купувал веднъж.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Е ако 27 паунда е фул прайс... 71лв пък е преоръдра от озон.
Някои от HD колекциите са по 10 паунда вече чисто нови :)

Метъл Гиъра пък вече да не говорим колко е задължителен, три игри са, класиките вече са на 16:9 и без "супер тесния" екран на кът сцените (по избор) и особено преработените контроли на peacewalker-а... за 29 паунда.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Каква беше идеята на последния ти пост? Знам какви са цените. Съпоставяйки труда за създаване на една изцяло нова игра (или дори продължение, ползващо готов енджин/едитор) и този за "преправянето" на стари такива и ръгането им в HD колекция, не отговаря на цените, на които се предлагат отделните неща.

Не че себестойността на даден продукт, бил той игра/филм/дреха/храна, някога е бил определящ (или поне не и толкова ключов и решаващ) за пазарната цена, на която се продава, но в случая е доста крайно и разработчиците и разпространителите много грозно доят играчите, разчитайки на фенбойщината им.
Изображение

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

Jeru написа: Не че себестойността на даден продукт, бил той игра/филм/дреха/храна, някога е бил определящ (или поне не и толкова ключов и решаващ) за пазарната цена, на която се продава, но в случая е доста крайно и разработчиците и разпространителите много грозно доят играчите, разчитайки на фенбойщината им.
Сто процента вярно е. Конзолният гейминг е като дойна крава напоследък, и Майкрото и Сони просто си правят каквото си искат с цените. Може да си говорим колкото искаме за това колко струва последната видеокарта на Nvidia, но в момента PC като платформа е вероятно в пъти по-евтина от конзолите. Може ли навсякъде DD игрите и услугите да вървят към жълти стотинки и доволно читави заглавия като League of Legends да са f2p, а в Live Arcade и PSN три часови експерименти да са по петнайсет долара. Без да намаляват като цена във времето. Deal-ите в онлайн магазините на конзолите преди бяха оферта, сега са колкото нормални игри. Ташаците с dlc и скинчета оставям настрана, както и купущата пластмаса под формата на лайна като муув, кинект и тн.

Сони умишлено ги пускат на диск и по две, щото така ги таксуват по двайсет парчето и знаят, че фенове като епедос и анди ще клъвнат. А преспокойно можеха да са по десет долара в PSN, както са Beyond Good and Evil и Perfect dark.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Jeru написа:Каква беше идеята на последния ти пост? Знам какви са цените. Съпоставяйки труда за създаване на една изцяло нова игра (или дори продължение, ползващо готов енджин/едитор) и този за "преправянето" на стари такива и ръгането им в HD колекция, не отговаря на цените, на които се предлагат отделните неща.

Не че себестойността на даден продукт, бил той игра/филм/дреха/храна, някога е бил определящ (или поне не и толкова ключов и решаващ) за пазарната цена, на която се продава, но в случая е доста крайно и разработчиците и разпространителите много грозно доят играчите, разчитайки на фенбойщината им.
Каква беше целта на последния ти пост? Знаеш какви са цените, ама го игнорираш май? Не бих казал, че "фул прайс" е цена, която е с 40% по-ниска от тази на останалите игри. Освен това не мисля, че някой "доста крайно дои играчите". Първо: 2-3 игри (било то и ПС2), ремастерирани (знаеш кое как къде и защо, 16:9 бла бла бла бла блааааа) - 70лв. Нови за пс2 в магазина ще ги намериш ли? За колко по-малко ще се изръсиш общо за трите? Или да не ги преиздават, защото ги има втора ръка и създателите нямат право да печелят от това вече? Поне си давт малко "зор" да я "ремастерират". И второ: ако имаш желание - купуваш, това не бих го нарекъл доене по никакъв начин. Не си ти тоя, дето ще прави сметки на разпространителите и разработчиците кви пари да искат за продукта си.

Това малко като твърденията, че големите държави експлоатирали долно емигрантите от втория и третия свят. Дааааа бе - той me3x с въжета (в кораб) насила са го закарали в UK, супер експлоатиран се чуства. Ако ти предпочиташ да ги няма тия ХД преиздания, аз пък съм с две ръце да ги има. От тях съм си купил само две: ICO&SOTC и MGS преордъра, защото само за тях съм си преценил, че си заслужават парите. Пазарна икономика, mah friend. Като идеш в магазина не почваш да правиш сметка, че кренвирша не струва нищо почти да се произведе, а го продават 4лв килото :)

@Jim: Прав си, но малко се отклонихме от темата. Иначе аз за пръв път давам пари за тези 2 игри (team ico). И с радост ги дадох. Още си чакам диска, а вече имам над 10 часа геймплей на игрите(chuckle). Хора като Jeru, които имат игрите и са сметнали, че не си заслужава фул прайс да чакат да станат по 10 паунда, да ги търсят втора ръка, да ги изпиратстват или да не ги играят изобщо. Но не виждам какво лошо има да се пускат такива преиздания.
А и да добавя - не бих дал 20$ за PSN игри. С радост бих дал 40$ да си ги имам на диск. Фенщина, навик... к'во да правиш.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Jim Raynor написа: Сони умишлено ги пускат на диск и по две, щото така ги таксуват по двайсет парчето и знаят, че фенове като епедос и анди ще клъвнат.
Да не говорим как цедят японците - в Япония продават двете портарини ПООТДЕЛНО за около 35 евро на игра. :lol: Само Лимитид Едишъна включва и двете, разбира се, на цената на нова игра (около 80 евро, предвид скъпата йена). :roll:

Аз съм против портариновата политика поради обирджийската цена (с оглед на трохичките вложен труд и нито капка креативност), но погледнато от друг ъгъл (разбира се, никой не ме кара да купувам насила): ако така най-лесно се генерират приходи (факт!), за чий тогава разработчиците да се напрягат да творят оригинални заглавия? Ръгай ремастъри и римейкове и пей, сърце!

В крайна сметка май и аз ще играя пластмасата (макар и да не смятам недостатъците на гениална игра за прекалено дразнещи), но няма да спонсорирам щедро тази политика. Чистак-нови ще се продават още дълго време - няма нужда от преордър на тази цена. Още си спомням колко несправедливо се въргаляха и Ицо, и Колото за Плей 2 дъъълго време по рафтовете и в Б-я (че може и още да ги има някъде). За ремастерирани игри обаче би било справедливо, защото шедьовър си остава не ремастерираната игра, а оригиналът. :wink:

П.С. Никакъв ПСН или Лайв, дори по 5 кинта да са. Само дискове за колекцията! :yes:

П.С.2. Епедос, не са само "2-3 ремастерирани игри". В Япония вече е нещо страшно: порт до портарина за която и да е платформа! Дано това не е трайна тенденция, защото тогава вместо съмнителното, но все пак - удоволствие, от ФФ23 (примерно), ще се наложи да се радваме на ФФ14 фул 3Д драматик ремастър дайректърс кат. Хеле пък оригиналните заглавия съвсем ще се стопят!
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Не си ти тоя, дето ще прави сметки на разпространителите и разработчиците кви пари да искат за продукта си
Това ти изказване горе-долу добре обобщава и останалата част от post-а. WTF, ти лично ли го прие нещо?

Както и да е, по-горе написах какво мисля по въпроса, пък ти ако искаш казвай на черното-бяло само и само да си защитиш позицията.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Кое е черно и кое бяло? За мен 70лв за тези игри (2-3 на брой) не са много, при положение, че си ги купувам за пръв път. Или в случая с МГС - че мога да ги играя на LCDто без грозните черни ленти отсрани, например.

Аз си купих колекцията за да защия позицията си, ти не си я купуваш и защитаваш своята (щом не те устройва цената или нещо друго). Няма черно, няма бяло. Nuff said. То и "киселото мляко" струва 20ст кофичката, ама го продават левче. :)

Ако обаче случайно си против съществуването на такива рилийзи - значи определено сме на различно мнение.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Да обобщим:

1 - всички са за това да има ремастъри (вдига се качеството на първоначалния продукт), но всеки внимава за цената, на която ги пускат;

2 - който не си е е купил игрите навремето, сега е на далавера да купи римастърите дори на предлаганата цена;

3 - който си е купил игрите навремето, не е на далавера да купува римастърите на първоначално предлаганата цена.

Аз ще се насоча към Лимитид Идишъна, но на старо, за не повече от 40 евро, ако може. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е ти си чийтър, ти владееш японски :lol:
То аз като видях картоненото пс2 издание на Шадоуа и на какви цени може да се докопа, реших да се пробвам в ибей, пък ще видим.

Вече имам към 7часа геймплей, убих и 11-тия колос. Чак ме е яд, че скоро ще свършат и в момента всячески се размотавам за да ям съмнителни плодове, да убивам невинни гущери и да сейвам на различните места. Пробвах и да ползвам орел за такси, но 30 секунди не успявам, винаги лети ниско и като докосна земята пускам птицата. Трябва да си намеря по-хубава стоянка на по-високо място. :)

А саундтрака просто не мога да спра да го слушам...
OST

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Орлите ги хващай от езерото над водопада - от там може да прелетиш цялата долина с добра стамина.
Мен бтв всичките ми бяха лесни - само на последния се озорих и то защото не бях успял да схвана идеята дълго време, иначе после като ми светна какво се прави беше лесна плячка.

Те по принцип не са някакви невероятно трудно - идеята на играта е да ти покаже атмосфера и емоция, и кеф от разгадаването на пространствения пъзел а не да те смачка да пробваш десет пъти едно и също. Просто спецификата е такава че да не можеш да се прецакаш лесно.
Виж - с нова игра има опция за минаване за време за всеки колос и задачата се усложнява неимоверно, защото трябва да заложиш на нови по рисковани тактики.

Иначе силно се надявам да не си гледал филмче с финала защото е кощунство да знаеш какво става а финала е един от топ финалите на игри изобщо.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

НЕ ЗНАМ!!!! :)
Но днес ще разбера!!!! :inlove:

И подозирам какво ще стане с Уанда :-?

Иначе играта наистина не е толкова трудна на нормал и е съсредоточена в подхода към достигането до слабите места на колосите. Например се сещам при #5 (птицата) как се опитвах да се промъквам под вода в гръб за да се кача на опашката, но тя все се завърташе към мен.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Aз дори не си спомням какво се случи на финала, само знам че беше супер красив. :D Ще си я преиграя някой ден, усещам го.

Колкото до цената, наистина не им е струвало много да го портнат. Но дори старият материал, който са използвали не е безплатен. Както стана онзи проблем с озвучаването на SH2, може някой да си иска парите дори за преиздаване. (ако си държи правата за работата) Донякъде разбирам че не могат да я пуснат за 20 долара, понеже производствените разходи са като за нормална игра. Аз обаче си предпочитам оригиналните заглавия, обичам да играя всичко на първоначалната платформа на което е излязло.

За всички които ги играят за първи път - Насладете им се, не бързайте. Други такива игри рядко се намират.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

финала е един от топ финалите на игри изобщо.
Финала беше веднъж... :rucrazy: :bow: :bow: :bow:
Сега събирам предметите на ТТ нормал и после почвам хард.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

viewtopic.php?f=2&t=121&p=93408#p93408

Аз още не мога да проумея как Shadow-а при излизането си му е дадена оценка 8 до 8.7, а сегашните заглавия има дават 9.5 или 10 от раз... :blue:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

При сегашната генерация конзоли и респективно - игри, средно-аритметичните оценки са с близо 10% над това, което игрите заслужават. В 90% от случаите!

Факторите за това са много. Като причина/оправдание може да се посочи, че сегашните игри са много по-полирани и с много по-малко на брой ясно видими проблеми (поне от кежуъл гледна точка), отколкото при миналите дженове,. Но и сегашните заглавия са много по-малко... игри... но явно не това се гледа вече.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе относително е колко точно са по-малко игри, защото нека не забравяме първите игри с какво съдържание са. Те по-малко игри ли са?

Но например един от минусите на Team Ico игрите е, че са кратки - 5ч средно за Ico и 10ч за SOTC, което за днешните стандарти не важи, особено Shadow-a си е направо дълга :lol:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

epedos написа:Абе относително е колко точно са по-малко игри, защото нека не забравяме първите игри с какво съдържание са. Те по-малко игри ли са?
Въобще не разбрах какво имаш предвид.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Обоснови се първо ти какво си имал предвид с:
Но и сегашните заглавия са много по-малко... игри...

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост