ICO and Shadow of the Colossus

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Портове, портдължения и портарини

Мнение Okamijitsuпреди 5 години

Трябва да я минеш няколко пъти от първия път успех да я минеш под два часа :D .
След като вече си я научил наизуст тичаш като ненормален и решеваш всичко по най-краткия начин.
Например за около 7-8 минути(на места и повече) можеш да оставаш Йорда сама и през това време да решиш дадени пъзели сам. Също като излезнат сенки я превеждаш в друга стая (ако няма врата) и пак бързо правиш всичко. Има си трикове ,който се откриват всеки път има и шорткъти и т.н.
Иначе както споменах и по-горе съм сигурен ,че може да се мине и под час и половина ,но трябва да не се греши НИТО един път. Аз направих няколко доста нелепи грешки и не бях сейвнал ,който поне с едно 10-12 минути са ме забавили.

Второто скрито оръжие се взима задължително при второто изиграване от същото място където е първото! Скрития ендинг също се прави при второто изиграване с динята.

Иначе досега хващах орли в шадула и тоя метод с тапването на R1 за по-продължително летене е ТЕГАВИНА.
Исках направо от началото да се кача с орела в градинката :inlove:.
Явно ще е след като се понаям с гущери и плодове :mrgreen: .

btw еpedos адни ме в psn ,че незнайно защо нещо те нямам :blue: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

имаш ме ве - werdmechanic? нали играхме СФ? :Д
ще те адна тези дни, като пусна пустата конзола :)

Вярно ли е, че икото след първото превъртане може да се играе в кооп, както каза andycole?
Защото това би допринесло за по-бързото превъртане май?

Сега гледах пс2 версията в тубата - музиката на първия колос е различна?!?!?! :?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

epedos написа: Вярно ли е, че икото след първото превъртане може да се играе в кооп, както каза andycole?
Защото това би допринесло за по-бързото превъртане май?
Вярно е, изиграх я, лоуднах от същия сейв и като натиснеш старт вече има опция 2 players mode, стигнах до Йорда още веднъж и можеш да я контролираш с втория пад.
Преди като бях играл Ico го нямаше това, защото бях играл пиратска NTSC версия. Между другото това е само една от разликите между ПАЛ и НТСЦ версиите. Има доста други моменти от замъка и загадки които са доразвити по-добре в ПАЛ версията, определено е по-добрата. Също в НТСЦ версията го няма и алтернативния ендинг.

okamijitsu, в Shadow of the Colossus какъв е начинът за отиване до градинката като се ползват птици ? Хващал съм се за орел, но не лети към градината, иначе има такова трофи - 30 секунди да летиш хванат за орел.
А иначе колко изядени гущера са необходими да се напълни на макс стамината и следователно да се кача в скритата градина ? И в нея какво толкова има, струва ли си ходенето. Доколкото разбрах като се качиш в градината можеш да вървиш по дългия мост, като стигането до другия край на моста взимало десетина минути и от там се вижда в далечината замъка от Ico, това вярно ли е ? И освен това нещо друго има ли в градината ?

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Aз съм ходил в градината в ps2 версията трябва стамината да ти е пълна 77 гущера май бяха .
И почваш да се катериш нагоре тъй като имаш много стамина и се стига.
Има и някав начин с орела ,но е кажи речи невъзможно мен ме заболяват ръцете да помпя R1.
И нестига ,че го държа и помпя едновременно ми той тоя орел си лети на рандом посоки.
Иначе изкарах го вчера това трофи докато правех тея гаври :mrgreen: .
Четох ,че някви използвали ТУРБО падове за тоя трик :blue: :facepalm: :lol: .

Иначе пиши в youtube secret garden и ще видиш за какво иде реч :yes: .
Аз обаче ти предлагам да си го видиш сам братле нали каза ,че така или иначе ще събираш гущерите?
Просто трябва сам да си го видиш :).

Аз днеска намерих 15-на гущера и доволно засега .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Те гущерите с бели опашки които пълнят стамината се respawn-ват след известно време, като се взимат пак пълни ли още стамина или трябва да търся нови ?
Също гледам че има трофи ако намериш и изядеш всички плодове в играта.. това ми се струва невъзможно без някав гайд... Доколкото знам при трето превъртане на играта като играеш на тайм атак дава item който показва къде са скрити плодовете по картата.

А относно боя по колосите, има ли алтернативни начини за побеждаване на колосите или се кара по скриптираните ? Аз горе долу помня как се биеха поне първите колоси и първите 6 ги победих както и по предишното ми изиграване, но има ли алтернативни начини ?

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами тва с respawn-а незнам дали ще ти отчете трофито пък и много трябва да се боти по-добре ги търси.
Иначе има за повечето алтернативни начини аз знам само за първия.

Като излезне почваш да го стреляш с лъка той се изнервя и удря с буздугана.
Бързо тичаш скачаш на него и директно след това си му на ръката и от там на главата.
Наистина е доста по-бързо от обикновения начин :yes: .

Със сигурност за всеки си има някакви такива врътки ,но не ги знам трябва да се порови :lol: .

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Трябваше да отделите отделна тема на SoC че тази я игнорирах досега.

Със орела се стига в градината - аз няколко дена само ловях орлите на PS2 версията и по случайност попаднах там. Обаче е на късмет, трябва да помпиш яко .
По сигурен начин е просто да минеш три пъти играта и си готов с нужната стамина.

За самите колоси - има различни начини да се качиш на някои от тях - от там вече както ти душа сака може да се катериш. Още си спомням как на третия който се извисява с един боздуган без да иска ме захвърли нагоре във въздуха и някак паднах на главата му. Но повечето са си с тактика каквато си е заложена.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Минах ICO-то. Невероятна игра с уникална атмосфера, само дето през цялото време си мислех "айде няма ли да свършва да почна Колоса!".
Е почнах я. Убих първите два колоса (за общо 35мин време). Играта веднага я слагам в топ 1 за всички времена. Nuff said.
Графиките и на двете дори грам не ме подразниха (за разлика GOW колекцията, която пуснах преди година и нещо...). Страхотен арт!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

А има трофей за изпълняване на всички каскади с Агро.. Какви са, нямам идея ?
Разбрах от epedos че с R1 и нагоре заставаш прав на коня, това не го знаех :lol:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Има и висене отстрани на коня, яздене с гръб , скок от коня и няколко други.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Някой да отцепи мненията в отделна тема за ХД колекцията, предлагам аз.
Или да продължим възнасянето на Шадоуа в съответната му доста позабравена тема. Аз почвам.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Shadow of the colossus

Аз си чакам диска с колекцията, но ако ги имах за пс2 сигурно пак щях да ги продам и да взема колекцията.
Но спор няма, тая игра ще я помня... :X

Отдавна не съм се чувствал толкова завладян от игра.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Е луд ли си, за пс2 изданията на Ico и Colossus-a са супер и не са за продажба :-) ! Въпреки че взех ХД колекцията не бих си продал пс2 колуса, едно от най-яките издания на пс2 игра е - с картонена кутийка, има няколко арт картички на различни колоси и книжката е по-добра от тази в пс3 изданието. Доколкото знам и ПАЛ изданието на Ico за пс2 преди да го преиздадат пак си е в картонена кутия.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Точно така е - моите варианти са такива с кутийки- дори някой от този форум ми продаде Айкото но не помня кой.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами хубави са, но на практика след като няма да ги играя вече (поради наличието на по-добрите версии) бих ги продал (в случая го правя с МГС2 и 3 изданията), а в едни по-добри финансови години ще си ги взема отново :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

E всеки си знае - аз пък не виждам смисъл от нова версия на игри които знам наизуст и съм играл няколко пъти. Радвам се за хората които за пръв път ще се докоснат до класиките и оценявам феновете които си я за още едно , по-класно изиграване но лично аз със силно ограничените си финаси и голям избор на платформи бих предпочел тези пари да отидат за ново заглавие.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Но не би имал против да излиза на пазара, пък ти избираш дали ще си го купиш, нали? :)
Аз я играх за първи, някои хора за втори път, явно има полза от това. Както написах - визуално играта се държи, докато например GOW колекцията преди година си я пуснах за 5мин и не успях да устискам. Специално в случая с ICO&SOTC има резон и заради оправения фреймрейт, а ICO-тo е с 16:9, което си е важно във тези времена на 40-52 инчови "колоси". :lol:
Ако някога ще играеш тази игра, която знаеш наизуст, то няма ли това да е именно новата версия? Дали ще я заемеш, купиш или изпиратстваш също е друг въпрос :)

По същата причина ще си купя и МГС колекцията, като там Peacewalker-а с оправените контроли е още по-голям бонус (а за него не съм давал пари досега така или иначе).

Цената е 71лв преордър от тук, а още по-малко от чужбина, за игрите на Уеда и Коджима - totally worth it!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: ICO & Shadow of the Colossus HD

Мнение cainпреди 5 години

cain; [b][u]Вто Окт 18, 2005 11:14 pm[/u][/b] написа: Но явно това е една от игрите за която някой ден ще си казваме "Ето това беше красива игра" без да се сещаме за текстури, светлини и прочее
A prophet has spoken :shock:
PC mustard race

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

cain написа:
cain; [b][u]Вто Окт 18, 2005 11:14 pm[/u][/b] написа: Но явно това е една от игрите за която някой ден ще си казваме "Ето това беше красива игра" без да се сещаме за текстури, светлини и прочее
A prophet has spoken :shock:
Да, бе, то много трудно да предскажеш, че красиви игри със стилизиран арт, който показва среден пръст на "революционни" графики, ще останат завинаги красиви. :P

Точно поради това изобщо не виждам смисъл от НД изданията, освен издателите да понатрупат някой лев без особен зор. Сърце не ми дава да пренебрегна старото ми картонено ИЦО и да се метна на "новата" пластмаса.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е графиката сигурно е била революционна за времето си, особено за пс2.

Няма пак да обяснявам предимствата на ХД преиздаването на точно определени игри :)

Вчера утрепах още 4 колоса (общо 6 вече). Малко под 3 часа дотук, като спирах и убих около 4-5 бели гущерчета. Очаквах по-голямо предизвикателство откъм разгадаването им, но не се оплаквам особено - играта е просто един път. А и вярвам, че и по-трудни колоси ще има по-натам. :)

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост