Ōkami

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Okami

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Малко кофти изглежда PS3 версията - прекалено шарена е станала сякаш. (ако я оставят така де).

Надявам се и да озвучат играта в порта - това най-много ме дразнеше как всички пиукат, и докато при аматерасу си беше как да е то определено Исун си заслужаваше озвучение.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 5 години

RRSunknown написа:
Надявам се и да озвучат играта в порта - това най-много ме дразнеше как всички пиукат, и докато при аматерасу си беше как да е то определено Исун си заслужаваше озвучение.
Ти шегуваш ли се ? :lol: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не.
Цъкането тип Банджо-Казуи по 30 минути без спиране за малко да ме откаже от играта. Сто пъти по-добре щеше да е само текста да чета без пиу-пиу-пиу на всяка буква.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 5 години

RRSunknown написа:Надявам се и да озвучат играта в порта - това най-много ме дразнеше как всички пиукат, и докато при аматерасу си беше как да е то определено Исун си заслужаваше озвучение.

Капком специално за тебе ще се наемат да я озвучават ! :wink: Между другото това пиукане страшно много ме изкефи , според мен много спомогна за атмосферата на играта и пресъздаването на приказния свят

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 5 години

И аз съм попадал на хора, които не се кефят особено на звуците в Оками, но мен ме кефят.
В някои моменти наистина идват малко в повече, но наистина спомагат за уникалността на изживяването.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

samfisher5 написа:Между другото това пиукане страшно много ме изкефи , според мен много спомогна за атмосферата на играта и пресъздаването на приказния свят
+1

Или вдъхновението на Оками - Уинд Уейкъра - физиономиите на Линк и периодичните класически звуци. А за звука от отварянето на сандъци да не говорим - култ! :pls:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Да се чуди човек направо защо Коджима си е правил труда за озвучава MGS. Толкова повече хора са щели да се радват ако припръцкваше нящо докато текста върви в едър шрифт.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

Не можем да сравняваме шпионски екшън на тема тероризъм, студена война, ядрени оръжия и човешки персонажи, с игра за японската митология с куп демони и същества от легендите. И аз мисля че приказният език се вписва прекрасно в митичната атмосфера на играта и не ме е дразнил дори за миг.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

И едно и другото са японски нереалистични заглавия с акцент върху историята и много приказки така че си ги сравнявам с кеф и здрав разум.

А хората които съзнателно твърдят че 8 битов звук е по-качествен от озвучаване :yes: Твърде хардкор са за мен тия разбирания, аз го карам по-скормно - като средно статистически нууб ценящ ушите си.

Аз не виждам измислен език в несвързаните скречове на Оками, измислен език има в Shadow of the Colossus и Panzer Dragoon където говорят нещо с думи. В Зелда за щастие върви само текста без да го придружават със странни звуци.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Не мога да не се съглася и с двама ви. :D
Това, че играта в този й вид е попадение не означава, че ако я бяха озвучили качествено нямаше да е по-добра. Не означава и обратното...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Когато има яки и дълги реплики трябва да се озвучават - закон. Единственото оправдание е да е много стара играта.

Но дори и да е много стара - нека видя човека който ще изиграе Файнъл Фентъзи 7 с натрапчивото цвъкане от Банжо Каизуи на всяка дума.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

epedos написа:Не мога да не се съглася и с двама ви. :D
Това, че играта в този й вид е попадение не означава, че ако я бяха озвучили качествено нямаше да е по-добра. Не означава и обратното...
Мда, пък и не като да е толкова трудно хем да я озвучат, хем в менюто да има възможност за изключване на диалога и "припръцкване" :lol:

Ако имаше озвучение сега щяхме да четем по-скоро постове на Анди тип "Дали PSN версията ще идва с японското озвучение или трябва да си поръчам японско PS2?", вместо "Абе, ще си играя английската версия пък ще изключа диалога, щото с пиукане е по-яко".

Всички знаем, че причината е липсата на кеш за проектите на Клоувър, причинена от алчността на Скамком и слабите продажби.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 години

Хех, интересен "спор" на доста глупава тема, но нека и аз да се включа. Оками си е жива класика и беше такава в момента, в който излезе, НО и аз супер-много се дразнех на тъпото пиукане по време на разговорите. Не, че ми пречеше липсата на говор, просто ми пречеше тъпият звук, който се чуваше при думите - не мога да се съглася, че на някого точно тея звуци биха спомогнали за постигане на атмосфера, това са глупости.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

RRsunknown, напълно разбирам какво имаш в предвид, много хора не понасят странното бръждене, вместо озвучение в Оками. Просто имах в предвид че в игра като МГС щеше да е абсурдно да е така, като се има в предвид филмовото усещане, което се търси :wink:
Пък и заеби, аз съм си доста пристрастен по темата, на мен Okami ми е любимата игра изобщо, изигравал съм я 2 пъти за ps2 (което си е доста, за толкова дълга игра) и със сигурност ще изиграя още веднъж и HD версията :-)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Точно защото и на мен ми е една от любимите затова се дразня.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 години

Изображение

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 5 години

Е тя Оками си е уникална , какво я сравнявате с други игри ! 8)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Според мен са искали да създадат уникален език за света на Оками (по подобие на Панзер Драгуна), но след като са видяли разходите, са решили да минат с едното пиукане.

Според мен обаче и то се връзва добре с атмосферата - не мога да си представя персонализираните животинки от света на Оками да бъдат озвучени с човешка реч. А и Оками е лека, очарователна, приятна, прохладна игра и не би трябвало да се затормозява с разни епически и озвучени диалози като от западни ролевки. :wink:

Всъщност бих предпочел досадата, която се лее охолно от кодека в МГС2 да ми звучи като Окамското пиукане.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 5 години

HD-то е екстра.
Само я тествах онзи ден и се вижда много добре. Има няколко филтъра и всичко е изчистено с много пъстри и красиви цветове :yes: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Okamijitsu написа:HD-то е екстра.
Само я тествах онзи ден и се вижда много добре. Има няколко филтъра и всичко е изчистено с много пъстри и красиви цветове :yes: .
Ще се купува, но аз лично ще поизчакам да й поспаднат цената. :-)

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост