Ōkami

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Ōkami

Мнение andycoleпреди 11 години

Не може да няма тема за може би най-добрата,мащабна,оригинална и красива игра за ps2.Феноменална е.Въобще няма дори дребен детайл който да не е на мястото си и нещо да ме дразни.Кефя се,че е застъпена идеята да облагородяваш света около теб.Да съживиш мъртвата растителност,да нахараниш гладните животни,да помогнеш на хората и да решиш индивидуалните проблеми на всеки,да излекуваш умиращия баща пред плачещата му дъщеря.Изобщо да направиш света по-добър.И към всичко това са добавени куп неща от японската митология.Противниците са супер интересни,многобройни,с интересна визитка и всеки с определен начин за убиване.Бойната система е перфектна смесица от божествените brush техники и ударите с оръжията.
Хуморът в играта е неповторим.Issun зарибява всяка женска с която се срещате по пътя си :) Кефи ме и skill-а който се научава в доджот- да пикаеш върху враговете си които изпускат демонски зъби,които после търгуваш за уникални артефакти.
Art-ът е главозамайващ.С rgb кабел играта е най-красивото нещо,което съм виждал.По мое мнение най-добре реализираният cell shading,истинско бижу.Продължителността на играта и тоновете side quest-ове гарантират ,че няма омръзване.Аз лично съм играл 42 часа и съм точно след столицата ,тоест остава ми още доста.Занимавам се да търся всеки stray bread или детелинка и да изпълнявам "wanted list"-овете.Също гледам и да не пропускам никой side quest.Тотално ме зариби преследването на крадеца,който е обрал куп хора в Sei-an city.
Още не съм я завършил,а вече ми е любима ! Играта е абсолютният must play.Просто е тотална грехота да се пропусне.
Палци горе,велика е :yes:

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 11 години

Напълно съгласен съм с всичко, което каза. Много добре си описал нещата накратко и звучи като ревю :wink: . А ако си мислиш, че сега е главозамайваща (каквата тя всъщност е), почакай да видиш последните няколко часа от играта какъв феномен представляват. Аз съм на самия край, обаче се върнах да изпълня всичко, което съм пропуснал да направя до момента. Тази игра го заслужава!
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 11 години

До голяма степен съм съгласен, но пропускате най-големия минус - трудноста! Или по-точно - пълната липса на такава. Играта не предлага НИКАКВО предизвикателство, което е сериозен проблем и е причината при мен да не може по никакъв начин да докопа пълна десетка, камо ли да я обявя за най-добрата PlayStation 2 игра.
Изображение

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werkпреди 11 години

Eдна от игрите които съм си набелязал само да си сложа чип на PS2-ката :wink: Ама като се сетя FF-та май ще я изпреварят :roll:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 11 години

Jeru написа:До голяма степен съм съгласен, но пропускате най-големия минус - трудноста! Или по-точно - пълната липса на такава. Играта не предлага НИКАКВО предизвикателство, което е сериозен проблем и е причината при мен да не може по никакъв начин да докопа пълна десетка, камо ли да я обявя за най-добрата PlayStation 2 игра.

Е, хайде сега - аз на Zelda: Ocarina of time съм умирал само веднъж, поради свършване на кръвта, и няколко пъти, заради падане в пропасти. Играта определено не е трудна, но именно в това се крие и едно от предимствата и - трудността е премерена удивително добре, така, че да е достъпна и за начинаещи, и за по-напредналите играчи. Най-трудното нещо в играта за мен лично беше, когато трябваше да яздя кон и в същото време да се прицелвам с центъра на мишените отстрани (горе в тренировъчното поле в крепостта на амазонките). Същото важи и за преследването с кон и стрелянето с лък по летящите духове в Hirule.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Въобще играта няма за цел да бъде трудна.Дори и битките не са толкова задължителни,даже ако не ти се занимава и не искаш пари и demon fangs ,можеш с един от артифактите напълно да избягваш битките освен ако не искаш сам да им се натресеш.
Трудното е да откриеш всички сайд куестове и да ги изпълниш.Ако не си наблюдателен можеш да пропуснеш поне 50 % от тях.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Всякакви извинения спасяват играта само частично. Лично за мен липсата на предизвикателство е Голям минус.
Надявам се не ме разбирате погрешно - моето мнение също е, че играта е Феноменална и е едно от най-силните заглавия за конзолата, но не виждам за какво трябва да си затваряте очите за този недостатък. "То не пречело, защото идеята е много различна" и такива ми ти работи. Айде стига. :-?
Изображение

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Смятам да драсна ревю като я врътна(първото ще ми е :D )

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 11 години

Jeru написа:Всякакви извинения спасяват играта само частично. Лично за мен липсата на предизвикателство е Голям минус.
Надявам се не ме разбирате погрешно - моето мнение също е, че играта е Феноменална и е едно от най-силните заглавия за конзолата, но не виждам за какво трябва да си затваряте очите за този недостатък. "То не пречело, защото идеята е много различна" и такива ми ти работи. Айде стига. :-?

Очите си ги затварям, защото Оками не е обикновена игра. Тя е изкуство. Като такова стандартното оценяване не е приложимо. Но все пак, тъй като няма как да не се оценява при едно ревю, най-малкото, което заслужава, е максимална оценка. :roll:

65 часа минаха неусетно до превъртането, сега чакам оригиналът да кацне в София. :crazy:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Така е.
Именно заради това винаги съм твърдял и ще продължавам да стоя зад мнението си, че последната половинка деляща една игра от перфектната оценка винаги е субективна и според вкусовете на играча и моментната му нагласа.

За мен такава игра е Shadow of the Colossus. Не е като да няма минуси, но просто сърце не ми дава дори да ги споменавам.
Изображение

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 11 години

Явно само аз не се дървя на "Оками" . Поирграх я малко и не ме грабна хич. Верно с идейна графика и арт , ама нямаше го онова разхлопване на геймърското сърце.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 11 години

незнам за вас но аз се впечатлих от играта още преди да излезе японската версия , след това я пробвах на japan и беше супер , :) вярно трудноста както каза Jeru e кофти, за тва съм играл 10тина часа и после не съм я бутал - не че не ми се играе, ама само да си jumpam u runwam невърви.. иначе перфектна във всички други отношения.. ;) някой ден ще я врътна.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jeru написа:Така е.
Именно заради това винаги съм твърдял и ще продължавам да стоя зад мнението си, че последната половинка деляща една игра от перфектната оценка винаги е субективна и според вкусовете на играча и моментната му нагласа.
Това различава добрите ревюъри от смотаните/платените. Едните завишават/занижават с 1 до 2 единици реалната оценка. Другите се изхвърлят и от боклук правят шедьовър, понякога и обратното (3-7 единици). :roll:

Примерно лайнарите от ИГН дадоха 3.0 на Год Хенд. :stupid:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Ето някой от любимите ми тракова от НЕВЕРОЯТНИЯ саундтрак.Един от най-добрите,ако не и най-добрия и богат саундтрак на игра.
Преследването на крадеца Хайазо
Отивайки с Куши на гръб към битката с Орочи
Тези два трака са ми най-любимите.
Иначе ето и сингълът към играта.Мноого добра песен.

Ayaka Hirahara- Reset
И още един който ми направи впечатление
Раздялата на Кагуя със стареца

Изобщо саундтракът е главозамайващ.На 5 диска е и е много голям,нямах време да го слушам целият,но е адски добър.

Ето линк. http://thepiratebay.org/tor/3601630/Oka ... Soundtrack
Горещо го препоръчвам :ura:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мен най- ме радва музиката във врабчата баня - жестока е!! :yes:

Супер-тапети на Оками тук:

http://www.thebbps.com/blog/2006/09/25/okami-wallpaper/

Потребителски аватар
KhAOS
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение KhAOSпреди 11 години

Няма такъв саундтрак. От няколко месеца го имам и постоянно го връткам :D
Red Helmet's Extermination(диск2 №47) рулира.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Изиграх я ! Тотално си затвърдих впечатленията ,че това е най-добрата игра за конзолите на sony досега !
Остава вечен шедьовър.Скоро ще пиша ревю.

Потребителски аватар
the_new_legend
Console Ninja
Console Ninja

Мнение the_new_legendпреди 11 години

andycole написа:Изиграх я ! Тотално си затвърдих впечатленията ,че това е най-добрата игра за конзолите на sony досега !
Доста смело изказване! :roll:
Изображение

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Заставам максимално твърдо зад думите си !!! Изиграл съм повечето мъст плей игри за ps1 и ps2 и за мен тази е най-добра !
Перфектни екшъни има.След няколко години за другите конзоли ще има други перфектни екшъни и тези ще се позабравят.
Оками пък ще си остане класика и без аналогия.

Потребителски аватар
KhAOS
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение KhAOSпреди 11 години

andycole написа:Заставам максимално твърдо зад думите си !!! Изиграл съм повечето мъст плей игри за ps1 и ps2 и за мен тази е най-добра !
Перфектни екшъни има.След няколко години за другите конзоли ще има други перфектни екшъни и тези ще се позабравят.
Оками пък ще си остане класика и без аналогия.
Подкрепям!

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост