FINAL FANTASY XII

Reviews, previews, features.
Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

FINAL FANTASY XII

Мнение king_of_the_universe18 години

FINAL FANTASY XII

Платформа: PS2
Жанр: RPG
Производител: Square-Enix
Разпространител: Square-Enix


1987 година. Square Co. Ltd. е неизвестна японска фирма, произвеждаща ролеви игри за Famicom Disk System на Nintendo. Нещата не вървят добре, фирмата е с единия крак в банкрупта и Hironobu Sakaguchi, една от ключовите фигури в Square, се готвя за прощален залп преди своето оттегляне от бранша. “Боеприпасите” в случая са Final Fantasy – ролева игра за Nintendo Entertainment System, вдъхновена от преуспяващата Dragon Quest на Yuji Horii от конкурентната и компания Enix. “Последната фантазия” се оказва първа.

2006 година. Доминиращата конзолния ролев пазар извън Япония Square от две години е обединена с доминиращата конзолния ролев пазар в Япония Enix. Final Fantasy поредицата е продала повече от 60 милиона копия и е най-популярната конзолна ролева поредица в света, а нейните създатели през годините са се покрили със заслужена слава. Наскоро поредната порция овации е получила Dragon Quest VIII, която продължава да залага на изпитаната формула на поредицата – традиционната конзолна система за развитие на героите и за водене на битки, великолепния арт-дизайн на Akira Toriyama, грандиозната музика на Koichi Sugiyama и японския професионализъм и любов към творенето.

При Final Fantasy нещата не са толкова цветущи – бащата на серията Hironobu Sakaguchi напуска Square-Enix поради незадоволителното представяне на Final Fantasy: The Spirits Within и поради желанието да реализира нови собствени проекти, барабар с част от екипа, работил по FF-вселената. Главният композитор Nobuo Uematsu създава собствено студио. От Final Fantasy X Square-Enix не ползва услугите на най-изявения арт-дизайнер на поредицата – Yoshitaka Amano. И все пак за Final Fantasy XII японският конзолен мастодонт подбира най-добрите от личния си състав.

За продуцент е харесан Yasumi Matsuno, бивш кадър на Quest и главен създател на великолепната ролева стратегия Ogre Battle. В Square YAZZ (това е прякорът, с който е известен) дава безценни акъли при създаването на Final Fantasy Tactics, наследила Ogre Battle на трона на ролевите стратегии. След Final Fantasy Tactics гениалният пич се развихря със свой екип, а в резултат на развихрянето светът получава шедьовъра Vagrant Story. Третата игра от неговата кариера, която оказва значително влияние върху създаването на FINAL FANTASY XII, e Final Fantasy Tactics Advance. Впоследствие, на сравнително късен етап от разработването, Yasumi Matsuno се оттегля по здравословни причини и е заменен от Akitoshi Kawazu – създател на поредицата SaGa Frontier и продуцент на Final Fantasy: Crystal Chronicles. Akitoshi Kawazu, Hiroyuki Itо (създател на active timebar (ATB) системата, на системата с “професии” и продуцент на Final Fantasy IX) и Hiroshi Minagawa (арт-режисура във Final Fantasy Tactics и Vagrant Story) образуват управленското ядро, на което се пада отговорната задача да завършат успешно създаването на Final Fantasy XII.

Дизайнът на героите е поверен на Akihiko Yoshida, който следва по петите Yasumi Matsuno в неговите проекти – арт-дизайнер на Ogre Battle, на Final Fantasy Tactics и на Vagrant Story.

Hitoshi Sakimoto е харесан за главен композитор на Final Fantasy XII. Понастоящем свободен творец, Sakimoto е работил по музиката на голям брой популярни заглавия – Ogre Battle, Tactics Ogre, Radiant Silvergun, Gradius V, Legaia 2: Dual Saga, Breath of Fire: Dragon Quarter и др. За Square композиторът е сътворил музиката във Final Fantasy Tactics и Vagrant Story. Жест към феновете на поредицата е включването на Nobuo Uematsu в озвучаването на Final Fantasy XII, при това с основната музикална композиция в играта.

В крайна сметка се оказва, че основните фигури в създаването на Final Fantasy XII са участвали в едни и същи проекти – Final Fantasy Tactics и Vagrant Story. И, наистина, Final Fantasy XII е комбинирала най-обмислените геймплей елементи на Vagrant Story и Final Fantasy Tactics, но в същото време включва и по частица от идеи, популяризирали по света поредицата през годините, както и достатъчно по количество и качество нововъведения, които да привлекат нови фенове към магията на “Последната фантазия”.И така, всъщност какво ни предлага Final Fantasy XII?

Още с пускането на играта на телевизионния екран се разгръща величествено CG видео, придружено от леко променената, но все още запазена марка на поредицата Prelude мелодия. При бързото сменяне на сцените ти става ясно, че предстои да си имаш работа с една по-особена ролева игра – игра, за която определението “епос” е бедна, повърхностна констатация. Това ти впечатление тутакси се затвърждава със започването на нова игра. Final Fantasy XII започва с размазващо CG-интро: приказна, магическа държава, жизнерадостна кралска сватба, веселие и спокойствие, ярко контрастиращи на война, битка, убийства и смърт за кралския младоженец, последвани от разруха и печал. В това FMV е концентрирана най-впечатляващата динамика на Lord of The Rings и Star Wars – космически битки се преплитат с масовки с хладно оръжие.

Постепенно се отърсваш от въведението и започваш да навлизаш в историята, която е увлекателно разказана чрез CG-та, обикновени кът-сцени и дори самия геймплей. Озовал си се в приказния свят Ivalice - светът на меча и магията, познат ни от двете Final Fantasy Tactics игри. Тази необятна земя е населявана от расите, които сме виждали във Final Fantasy Tactics Advance, плюс една нова.

Bangaa са гущероподобни същества, интелигентни като хората, но за сметка на това живеят два пъти повече от тях. Наречеш ли някой Bangaa “гущер”, може да си изпросиш боя. Чудесни бойци и сравнително добри магьосници. Владеят тънкостите на търговията. Струва ми се, че доста разнообразни типажи от тази раса са пръснати по картата на Ivalice.

Humes са си humans, демек “хора” - раздразнителни същества, мислещи се за венеца на животинската еволюция. Все пак се водят за най-бързо схващащите разнообразни хамалски и магически умения. Значителна част от мъжката половина мязат на гейове, но има и няколко героични типа, които заедно с разголените дами компенсират техния депресиращ външен вид.

Moogle – мууглетата са добре познатите на феновете на поредицата дребни, крилати и коткообразни същества със затворени очи и антенка на темето. Те боравят отлично с магии, а поради джобните си размери са сравнително бързи животинки. Относно червеното топче на върха на антенката все още се водят яростни семантични спорове – някои го назовават “bonbon”, други “pompom”. Известни и като mogs, в японските версии им викат moguri (mogura – къртица, koumori – прилеп). Шефът на ловния ти клан е известното ни от Final Fantasy Tactics Advance муугле (или мугъл) Montblanc.

Seeq – новата раса за поредицата, която се превърна и в моя любима. Сийковете са комично изглеждащи, нискочели злобни същества с осанката и интелекта на закоравяла средностатистическа мутра. В лице мязат на жаба със сплескана физиономия, голяма уста и чифте стърчащи разкривени зъби. Сийковете налитат на bling-bling (луксозни стоки, бижута), не схващат човешка реч и говорят на своя си език, като от озъбените им муцуни текат лиги. Поради впечатляващата си физика (като изключим късите им криви крака) сийковете са най-коравите телохранители в Ivalice. В един данджън ще имаш удоволствието да се маризиш без оръжие срещу тези бандюги.

Viera – тези крехки създания се появяват за първи път във Final Fantasy Tactics Advance заедно с Bangaa. Образно казано Viera e раса от изтънчени и дългокраки зайкини-амазонки, вещи в боравенето с лъкове. Каквото им липсва в защитата, белокоските компенсират с пъргавина и бързина. Обичат да се кичат с пиърсинг. Ако ги съпоставим по височина с останалите раси ще установим, че виерите са високи някъде около 1.90 м.

За съжаление представители на много малко раси ще ти се намърдат в партито. В това отношение Square-Enix са могли да предложат по-голямо разнообразие, макар че точно на хората е отредена главната роля в развитието на историята.

Историята и събитията, обхванати във Final Fantasy XII, са подчинени на авторската визия на Yasumi Matsuno. В тази игра не ставаме свидетели на поредния сблъскък между Доброто и Злото, в нея не са залегнали абсолютните категории или кой знае какви морални постулати и религиозни мотиви. Подобно на Final Fantasy Tactics, Matsuno набляга на военната и политическата тематика. Също както в ролевата стратегия, във Final Fantasy XII историята се разгръща на фона на военни конфликти и политически убийства. Накратко, поддържащото неутралитет кралство Dalmasca е разположено между далеч по-големите Archadia и Rosaria, които периодично воюват помежду си. Населението на Dalmasca се раздвоява между създаването на съпротивително движение и спокойния и справедлив живот, обещаван им от аркадския принц-завоевател. Динамиката на политическата ситуация е добре дошла за осъществяването на личните мечти и амбициии на кой ли не, в това число и на нашия главен герой – Vaan.

Vaan e русоляв миловиден момък с мини-елече (“елек of heavenly enlightenment”, както го кръстих аз) и бързи джебчийски рефлекси, на когото родителите са загинали по време на войната. Ако вземем маймуняка-крадец от Final Fantasy IX Zidanne и го поразкрасим малко в посока Cloud Strife, ще получим Vaan. За негова чест ще отбележа, че в играта далеч не изглежда като гейя, който ни гледа от първите скрийншотове. И със сигурност не е обратен, просто мечтата му е да стане sky pirate. Сравнително бърз и силен, Vaan e универсален боец.

Други по-важни герои в историята са Penelo (използвам английските имена на героите) Balthier, Fran, Ashe. Има и други, но аз ще се огранича до тях.

Penelo е не само човек, но и момиче. Тя е най-добрата приятелка на Vaan и е също сираче като него. Дребна, руса, весела и чевръста, Penelo е изучавала бойни изкуства от по-големия си брат. Penelo жестикулира като малко момиченце и се държи доста емоционално. С други думи, Penelo е Rikku на Final Fantasy XII.

Balthier също е представител на човешката раса. Пичът се носи със стилни дрешки и е истински sky pirate, при това с обица на ухото. Той обича да пуца по враговете си от разстояние с респектиращия си мускет.

Fran e от расата на ловуващите тайнствени зайкини – Viera. Тя също предпочита се бие от разстояние и си служи доста добре с огромни лъкове. Двамата с Balthier си изкарват прехраната без да се месят в делата на воюващите кралства.

Ashe е принцеса, която се бори срещу окупиралите кралството й аркадианци, буквално с гол в ръката меч. На външен вид е доста апетитна, а късата й прилепнала розова поличка със сигурност ще привлече доста фенове към играта, подобно на тъмносините шорти на късната Yuna (Final Fantasy X-2). Любопитно описание на Ashe прави дизайнерът на героите в играта Akihiko Yoshida: “Физическите черти на Ashe наподобяват структурата на тялото на французойка. Още в началото ни бе казано тя да не прилича на азиатка. За японската публика обаче я променихме малко към японка, а също и поради това, че е много трудно да се направят CG изражения на героиня, досущ приличаща на французойка. В отговор на въпрос относно оскъдните одежди на Ashe, Yoshida заявява, че Dalmasca е предвидена с горещ климат.

По отношение на геймплея Final Fantasy XII, макар и заимствала елементи от предходните игри от поредицата, коренно се различава от традиционната Final Fantasy игра. На първо място, най-после е отпратена в историята прословутата и многократно променяната ATB (active time bar) система при воденето на битките. Наистина, пак има time bar, маркиращ извършването на определено действие, който с помощта на магии може да се забавя или забързва, но играчът вече не е длъжен безидейно да чака героят му да се размърда – движението из бойното поле е свободно, даже неограничено. Това е станало възможно благодарение на сбогуването с още един елемент от класическата бойна система на поредицата – прехвърлянето на героите и противниците им на отделен екран при започването на битка. Подобно на Vagrant Story враговете са видими и могат да бъдат избягвани още преди започването на битка срещу тях. Така вече може да се преценява с кого си струва да се налагаш и с кого – не. Подобно на Final Fantasy XI тук също светът е разграфен на региони и зони. Преминаването от една зона в друга е пресъздадено с пунктирана синя линия (ако можеш да преминаваш), при пресичането на която следва мигновено зареждане на следващата зона. При преминаване от зона в зона избитите чудовища се риспоунват, различните видове с различна честота, а подгонилите те монстъри от една зона не могат да преминават след тебе в друга. Също както във Vagrant Story, във Final Fantasy XII разполагаш с карта на съответния район, която е много добре направена и спестява много часове безцелно лутане. Шматкането впоследствие ти спестяват и чокоботата, които можеш да наемаш за размотаване, а по-късно и други видове транспорт. Играта разполага и с мрежа от по-специфични save points, които освен традиционната си роля да лекуват и съживяват герои и да сейвват прогреса ти, се използват и като телепорти.

Броят на героите, които могат да започнат битка, е сведен до трима (те се водят “активно парти”). Ако към групата ти има присъединил се “гостуващ” герой, той участва наравно с твоите хора в боя, като особеното при него е това, че не подлежи на пряк контрол. Когато определиш активното парти от трима, следва да му избереш лидер – това е първият герой, който контролираш при започването на битка. При смърт на лидера определяш нов такъв, а въобще при смърт на герой в бой можеш веднага да активираш някой герой останалата част от групата.

Много важно значение за изхода на по-напечените битки е бързото и точно задаване на команди на героите ти от активното парти. Тук на помощ ти идва Гамбитът. Гамбитът в случая представлява система за задаване на команди на героите, която може да се използва, но може да решиш и да не я активираш. Тя е изградена на принципа на съжденията и на причинно-следствената връзка между две събития. Изпълнението на първото събитие влече изпълнение на второто. Ето един-два груби превода на една гамбит-команда: “Ако някой от активното парти остане на кръв (HP) по-малко от 50%, направи му магия Cure”, или пък “Атакувай лидера на противниковата група, атакувай с Fire”, или “Когато маната (MP) се смъкне под 20%, хвърли Етер”. Всеки герой започва с 2-3 места за гамбити в частта “Гамбит” от менюто на партито. Сините гамбити са насочени към твоето парти, червените – към противниковото. Местата за нови гамбити се увеличава с използването на лицензионни точки на мястото за научаване на нови умения, което ще опиша по-долу.


Системата на развитие на героите наподобява системите на последните
Final Fantasy – игри (без Final Fantasy XI) – всеки може да научи всичко, а нивата се вдигат автоматично с определен брой точки “опит” (experience – exp), спечелени от битките. Всеки герой започва развитието на уменията си от определено място в т.нар. License board. Таблото с лицензи е разграфено на квадрати като шахматна дъска, но е с особена форма и се състои от две части. В едната част (долната) са лицензите, позволяващи на героя да използва определен вид оръжие (има разнообразни видове мечове, ками, катани, копия, боздугани, лъкове, пушки) или да облече определен вид екипировка (вид лека броня, тежка броня, щит и т.н.). В другата част са уменията – активни и пасивни, както и действията, които могат да се научат (примерно – steal) от героите. “Ученето” става с помощта на изразходването на получаваните след успешна битка license points (LP). Някои от квадратите съдържат буквата G и когато изразходиш исканите за нея LP, героят получава възможност да научи нов гамбит. Когато се научи определено умение, уменията са съседните квадратчета стават видими, като по този начин може да се определя пътя, по който да се развива всеки от героите.За да се използват в битка след “научаването” на уменията от таблото, съответстващите им лицензи трябва да се закупят от магазин за умения (където са действията), от магазин за гамбити или от магазин за магии. Разбира се, оръжието и аксесоарите също подлежат на закупуване от съответните магазини.

По ъглите на таблото с лицензи са разположени т.нар. Mist Knacks и Summon умения.

Mist Knacks (така са кръстени в японската версия – misuto kunaku) са Limit Break-овете на Final Fantasy XII. Интересното при тях е, че в битка могат да се комбинират един след друг, като по този начин нанасят чудовищни поражения на противниците. При един научен Mist Knack за неговото използване отива цялата мана на героя, ако е научил два – половината от нея, а при три научени за използването на един ти отива 1/3 от маната. Три е и максималният брой на Mist Knack-овете на герой. Така маната на определен герой може да се раздели на три “раздела” (mist carts – mist cartridges). Когато един герой научи Mist Knack от един квадрат, друг герой не може да го научи от същия – за него ще трябва да потърсиш неизползван Mist Knack квадрат.

Summon-и могат да се използват (тук те се наричат Espers, както във Final Fantasy VI), когато победиш в бой съответното чудовище. След победата някой от героите ти сключва пакт с него и само той впоследствие може да го използва в битка. При привикване в бой от битката се изнизват двама от активното парти, Esper-ът се присъединява към призовалият го герой, но, за разлика от него, Esper-ът не можеш да го командваш. Esper-ите не са познатите ни същества, а дивашки босове от Final Fantasy Tactics и Final Fantasy Tactcis Advance. Бройката им не е голяма (седем), но затова пък качеството им е високо.

Вероятно си забелязъл, че трябва да се ръсиш из магазините за щяло и нещяло. За разлика от други Final Fanatsy игри, в дванайсетицата ще се наложи да спестяваш всеки грош (giru, вероятен превод на английски – gil). Победените чудовища не пускат пари, а предмети, които после можеш да продаваш по магазините. Основните парични източници са умението steal (особено ако намериш монстъри, от които можеш да откраднеш няколкостотин жълтици кеш) и Mob Hunt.

Mob Hunt е събирането в ловна дружинка (наречена “клан”) на твоето парти с още няколко персонажа, които обаче само си клатят краката (понякога шефът на клана “снася” важна информация). Процесът на ловуване на wanted чудовища е заимстван от Final Fantasy Tactics и най-вече от Final Fantasy Tactics Advance (където също участваш в клан). Отиваш в кръчмата, четеш wanted обява, издирваш собственика на обявата и се цаниш за работата. След като претрепеш дивеча, пак се връщаш при него и си получаваш наградата.

След подробните разяснения на механиката на играта, време е да преминем към другите елементи от нейния геймплей. Без кой знае какво пристрастие твърдя, че презентацията на Final Fantasy XII е превъзходна, графиката и музиката са на обичайното високо равнище за поредицата, а японското озвучаване на героите няма нищо общо с кирливото английско такова от Final Fantasy X. Специална похвала заслужава дизайнерът Akihiko Yoshida, който е сътворил чудеса. Особено впечатляващи са Съдиите на Archadia, заимствани от съдиите на бойното поле във Final Fantasy Tactics Advance. Покрити с тежка, но елегантна и красиво изработена броня и огромни, заплашителни шлемове с метални рога, Съдиите са превъплъщение на класическия антигероичен куулнес и могат да докарат до луда завист дори световния любимец Дарт Вейдър. Към най-приятните графични изненади лично за мен спада късото време за зареждане при различните зони, което е пълна противоположност на разточителните, разкошните откъм цвят и архитектура градове и природни местности. Още първият град впечатлява с размерите, с красотата си и с оживеността по улиците. Прибави към архитектурното величие умелото редуване на свободна с фиксирана камера, което ти помага да зяпаш пейзажи от най-добрите гледни точки. В играта ще се насладиш на изключително живописно пътешествие и ще започнеш да изпитваш усещането, че неусетно си превключил на National Geographic канала. Музиката се доближава до помпозната, енигматична и сложна музика на Final Fantasy Tactics, все пак главният композитор и на двете игри е Hitoshi Sakimoto. И там, и тук тя се вписва перфектно в атмосферата и допринася за цялостното пресъздаване на приказния свят Ivalice.

Няколко реда относно трудността и продължителността на играта. По отношение на продължителността Final Fantasy XII се доближава до Final Fantasy X – около 40-60 часа е основният куест, оттам-нататък всичко зависи от мерака на играча да види и преживее абсолютно всичко. Както повечето игри от поредицата, дванайската гъмжи от скрити босове, за съжаление скрити герои засега не са намерени. Пълният перфекционист вероятно ще навърти около 150 - 200 часа геймплей. Трудността варира около средна до малко над средната за игрите от жанра. Все пак има места (а това се отнася в пълна сила за страничните босове), където бая ще се озориш, ако партито ти не е достатъчно добре развито или екипирано.

В заключение, на американците и европейците (и ний сме в кюпа) им предстои среща с една от най-големите ролеви игри за настоящото поколение конзоли, която заслужено застава рамо до рамо с ролевите си събратя The Legend of Zelda: Ocarina of Time, The Legend of Zelda: The Wind Waker и Vagrant Story в хрониките на славата на Famitsu. Едва ли всички фенове на поредицата ще посрещнат Final Fantasy XII с разтворени обятия, като се имат предвид съществените промени, наложени в геймплея. Това обаче няма съществено значение. Важното е, че на прага на новата конзолна вълна поредицата Final Fantasy възкръсва по-актуална и разнообразна от много издания насам.

10/10
Последна промяна от vvarp на 15 май 2011, 10:46, променено общо 2 пъти.
Причина: възстановяване на съдържание
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp18 години

Неотразима статия, както винаги :yes:

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Мнение Jeru18 години

:beer:

Евала Боянски! :wink:

Още повече ме засърбяха ръчичките!
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

fisk
Мнения: 433
Регистриран преди: 18 години

Мнение fisk18 години

:yes:

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Мнение me3x18 години

Много добре написано. btw изигра ли я?
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M18 години

Браво Бобсън :?
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

Колко живота отдели, за да го напишеш цялото това чудо :shock: На мен ми поникна брада, само докато разгръщах прозореца надолу към следващите мнения :D

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe18 години

me3x написа:Много добре написано. btw изигра ли я?
Някъде пред средата съм (на 25-26 часа). Колебая се дали да я изиграя цялата или да чакам инглиш версия. От японската разбирам много малко, за европейската се носят слухове, че ще вкарват скрити герои (и във ФФТ, и във ФФТА такива има), но пък японското озвучаване е перфектно. Страхувам се от осиране на озвучаването. Може би лека-полека ще врътна японската, а после ще играя европейската (или американската, ако вмъкнат опция за инглиш субтитри) за кеф и за минаване на всички странични куестове. :roll: Засега си начесах ФФ-крастата... :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon18 години

Фантастично ревю. Не само заради ценната информация, а и за това че е правено от фен който обича FF. Човече сигорно много хора са ти казали че трябва да пишеш в някое списание, ако разбира се вече не работиш в такова. Колкото до FF12 вече отдавна съм отделил пари за нея. Леко ви завиждам на вас, тия дето знаят японски, но ще потърпя още малко :lol: Радва ме и това че без Хирунобу Сакагучи екипа продължава да прави най-съвършенните и дълбоки RPG-та. На него му стискам палци за Lost Oddysey. A сега ме вълнува въпроса дали европейското издание на Dragon Quest ще има демото както американския вариант. Междо другото ако не съм го казал вече статията са DQ8 също беше яка.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

The Demon написа: Човече сигорно много хора са ти казали че трябва да пишеш в някое списание, ако разбира се вече не работиш в такова.

Той пишеше в NG :wink:

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Мнение me3x18 години

In "Neo Gamer" we trust
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe18 години

me3x написа:In "Neo Gamer" we trust
Остава и на Павката малко да се доверите. :wink:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Мнение me3x18 години

Не ставаи смешен :wink: btw тои много инкогнито деиства на последък а беше споменал тук за някъкъв проект над които бачка. Не е зле да пусне малко инфо та да видим аджеба кви ги върти.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe18 години

me3x написа:Не ставаи смешен :wink: btw тои много инкогнито деиства на последък а беше споменал тук за някъкъв проект над които бачка. Не е зле да пусне малко инфо та да видим аджеба кви ги върти.
Без инфо е по-добре. Иначе ще се носят още по-големи слухове, а и така никой не губи нищо каквото и да стане.
Знам за какво става дума и по-добре да не отварям приказка. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Zygot
Мнения: 517
Регистриран преди: 18 години

Мнение Zygot18 години


Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Мнение Jeru18 години

Тяхната дума вече със сигурност тежи!
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp18 години

Е, не чак толкова...
Имайки предвид, колко често си позволяват своеволия, доста е чудно, че ревюиращият е дал оценка, еднаква с тази на Х, на "the best instalment in the series since VII" :-? Сигурно, за компенсация на предстоящата рецензия на англоезичната версия :roll:

Както и да е. До момента не съм попадал на по-точна статия, от тази на king_of_the_universe 8)

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Мнение Jeru18 години

Напълно съм съгласен, че си позволяват прекалено много своеволия. Точно за това и са ми трети в списъка по доверие след NTSC-UK и Pro-G. Не виждам защо FFX обаче да не е най-добрата след FFVII... ?
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp18 години

Jeru написа:Не виждам защо FFX обаче да не е най-добрата след FFVII... ?
Ставаше дума за противоречието, което създава ревюиращият, пишейки, че XII е най-добрата, от VII насам и в същото време я оценява еднакво с X.

П.П. Gamekult също са доста обективни :wink:

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Мнение Jeru18 години

Ахам... ясно.

Gamekult знаеш основно за какво го използвам... засега само зайтове на английски ме устройват! :D
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Кой е онлайн