Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Reviews, previews, features.
Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение Chakan7 години

С един приятел си казахме, че така и така си дискутираме игри, филми и подобни на дълго и на широко и често си пишем мненията по форуми, съвсем спонтанно направихме една страничка (засега във Facebook), на която да пускаме нещата, които пишем.

Та ето я страничката (надявам се не е против правилата да пусна външен линк)
https://www.facebook.com/NeonLazerMohawk

Съвсем в началото сме - за момента сме публикували някои по-стари неща (някои от които леко разширени) - има рецензии и историйки за една от любимите ми игри - Kick Master (NES), малко за романа Ninja Gaiden, японско кино, както и обширно четиво за Axiom Verge и някои рецензии на комикси и филми, дело на колегата.

За в бъдеще смятаме да се занимаем и с играчки и всякакви други nerdy истории, било то за нещо неизвестно и недооценено или за безспорни класики. Моите неща поне се старая винаги да присъстват и на български и на английски и се надявам, че ще са ви интересни.

Всякакви отзиви са добре дошли :)

P.S. Предстои ни по-хубаво лого :yes:
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
tosh
Мнения: 336
Регистриран преди: 18 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение tosh7 години

Успех с начинанието:)

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение Chakan7 години

Благодаря! Ще видим дали ще излезе нещо :)
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение king_of_the_universe7 години

Няма смисъл от български според мен. Даже статиите може направо да ги пишете на английски.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение Chakan7 години

Гледаме да се хване родна аудитория, та затова го намерих за необходимо да има и текстове на български.
Иначе, новото лого е вече факт, както и поредната рецензия - този път за премиерния епизод на новия сериал Волтрон :)
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение Chakan7 години

Пропуснал съм явно да пусна линк, но преди време направихме и първото си видео - Честваме 25-годишнината на Соник с ретроспекция на франчайза (по-точно основно на игрите, с които сме имали личен досег, макар че можете да мернете някои от комиксите и анимациите). Правено е сравнително набързо, без сценарии (тъй че тук-там има някои замисляния или малки грешки :oops: ), но пък сме го направили с голям кеф и желание да уважим таралежа, тъй че се надявам, че ще ви хареса :)

Всякакви коментари, съвети и критики са добре дошли

I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
Jim Raynor
Мнения: 3952
Регистриран преди: 16 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение Jim Raynor7 години

Доста сте естествени пред камерата и беше забавен и подробен обзор. Гледал съм далеч по-скучни клипове на уж известни youtubers, така че ако ви е сефтето - бомба. :yes:

Обличайте се по-добре, все пак (не чети с ризи и костюми, просто не трябва да изглеждате все едно ще ходите до магазина в събота сутрин).

Аватар
vsv
Мнения: 1162
Регистриран преди: 18 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение vsv7 години

Добро и смело начинание, бравос. Като за първо видео дет се вика набързо скалъпено е супер, продължавайте!

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение Chakan7 години

Благодаря много за отзивите, радвам се че ви е било интересно. Ще се постараем следващото да е по-добро :)
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение me3x7 години

Аз ше карам стрейт ин. Sonic беше маскота на Sega платформите. Той продаваше конзоли. Милиони. А вие просто си споменавате, че в един момент почнал да излиза и за разни други платформи. Още тука ме изгубихте. Е как не можахте да споменете две думи защо аджеба тва се е случило?!?
А иначе верно е ретроспекция от фенове на поредицата, но все пак е добре да се гони и някаква обективност. Нищо не успява да задмине първите няколко игри за мега драйв - всичко, което се появява след тях е провал. Факт, който не беше зле да се спомене. Аз лично бих обърнал всичко след класиките в тонове смях, а и самият аз очаквах да видя точно това във видеото ви. А вие откроявате чат пат нъкъв shovelware като що годе значим?!
Споменавате, че бъдещето на Sonic франчайза бил в 2D пространството...и SEGA почнали за го усъзнават...wut..
Знаете каква изрудщина спретна Nintendo с Mario64 и Galaxy в 3D среда. Е за къв чеп на Sonic му беше неудобно в 3D-то сумати години? Просто нямаше един Миямото да развее магическата пръчка та да си дойде всичко на мястото.
Нито дума за Mario франчайза? Някво съпоставяне...
Иначе евала за начинанието. Държите се естествено, което впрочем е доста важно. Виждам че хвърляте сили в уеб ревюта и тн, но мисля че пред камера ще имате доста по голям успех. Просто фенщината идва в малко повече, а и това мисля че ви пречи да бъдете по обективни. Успех!
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Статии и рецензии разни - игри, книги, музика, стари и нови

Мнение Chakan7 години

Първо, благодаря за отзива :)

По отношение някои от нещата, които споменаваш
me3x написа:Споменавате, че бъдещето на Sonic франчайза бил в 2D пространството...и SEGA почнали за го усъзнават...wut..
Не казваме, че са почнали да го осъзнават, а че се надяваме да го осъзнаят. С Retro Revival-а в последни години, няма причина да не направят отново читав 2D Соник. Самият финал на клипчето беше предвиден да е нелепо оптимистичен, поради което споменаваме и Dreamcast 2, което ни е пределно ясно, че няма да се случи.
me3x написа:Аз ше карам стрейт ин. Sonic беше маскота на Sega платформите. Той продаваше конзоли. Милиони. А вие просто си споменавате, че в един момент почнал да излиза и за разни други платформи. Още тука ме изгубихте. Е как не можахте да споменете две думи защо аджеба тва се е случило?!?
Не искахме да става твърде дълго. Целта тук не е да говорим за конзолните войни и кое какво е продало, а как ние самите сме се сблъскали със Соник за пръв път. И двамата сме набор '93, тъй че докато ни дойде времето за SEGA, конзолата вече е била в залеза си и нас специално това не ни е засегнало особено. Поради същата причина не сме включили и нещо повече за напускането на конзолния пазар, от страна на SEGA. Целта беше да обърнем внимание на самите игри.
me3x написа: А иначе верно е ретроспекция от фенове на поредицата, но все пак е добре да се гони и някаква обективност. Нищо не успява да задмине първите няколко игри за мега драйв - всичко, което се появява след тях е провал. Факт, който не беше зле да се спомене. Аз лично бих обърнал всичко след класиките в тонове смях, а и самият аз очаквах да видя точно това във видеото ви. А вие откроявате чат пат нъкъв shovelware като що годе значим?!
Това също е изцяло целенасочено. Кажи-речи ВСЕКИ е играл 2D класиките. На игрите за GameGear почти никой обаче не обръща внимание. Същото важи и за много от 3D заглавията - всеки бърза да ги хули, а много от тях са всъщност доволно читави игри. "Sonic & The Black Knight" на мен ми хареса доста. Съжалявам дори, че просто забравихме да обърнем малко внимание и на "Sonic Colours". А това, че не сме споменали провалите е неоснователно - критикуваме и Sonic R, Sonic Unleashed, Shadow the Hedgehog... Вярно, не сипваме безразборен hate, но си казваме НАШЕТО мнение за игрите, без да се съобразяваме с всеобщото. И по наше мнение, голяма част от тези игри далеч не са толкова лоши, колкото много хора ги изкарват.
me3x написа: Знаете каква изрудщина спретна Nintendo с Mario64 и Galaxy в 3D среда. Е за къв чеп на Sonic му беше неудобно в 3D-то сумати години? Просто нямаше един Миямото да развее магическата пръчка та да си дойде всичко на мястото.
Нито дума за Mario франчайза? Някво съпоставяне...
Соник чества годишнината си, не Марио. Както казах по-рано, не искахме да се съсредоточаваме над конзолни войни, а просто да покажем едно уважение към франчайза.
me3x написа: Иначе евала за начинанието. Държите се естествено, което впрочем е доста важно. Виждам че хвърляте сили в уеб ревюта и тн, но мисля че пред камера ще имате доста по голям успех. Просто фенщината идва в малко повече, а и това мисля че ви пречи да бъдете по обективни. Успех!
Уеб ревютата стават значително по-бързо, тъй че с тях запълваме времето, защото покрай изпити, работа и тн нямаме време да заснемаме видео за всяко нещо. Надяваме се обаче, че в скоро време ще направим нов видео feature. Що се отнася до обективността - вярно, може и да не сме особено обективни, но целта не е толкова урок по история, колкото лични впечатления, както споменах по-горе. Аз специално далеч не съм толкова критичен към много от игрите, които са получили лоши оценки и гледам да ги покажа и в добра светлина, за да им дадат и други хора шанс.

Още веднъж, благодаря за мнението и критиките и съветите ще ги имаме предвид за в бъдеще! :-)

Какви други теми биха ви били интересни? Обзор на други поредици, подобен на този? Нещо за самите конзоли или спин-офи на игрите (анимации, комикси, играчки и тн)? Класации или по-обстойни рецензии на някои по-неизвестни заглавия?
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Кой е онлайн