Lara Croft Go

Reviews, previews, features.
Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Lara Croft Go

Мнение DETONATOR-M8 години

Lara Croft Go

  • Платформа: Android, iOS
  • Оценка: 8/10
Мобилните игри досега ги отбягвах като дявол от тамян. Не защото имах нещо против тях, ами защото имам доста други платформи на които да чеша крастата, караща ме да посещавам завинагиCOR форумът. Посегнах на Tomb Raider Go, излязла за Android и iOS не толкова отдавна, поради две основни причини. Първо - имам нелош таблет и исках да видя става ли за нещо друго освен за браузване и рисуване, второ – аз съм дърт, та чак пре-дърт фен на всичко де е Tomb Raider и Lara Croft, включително и последната инкарнация в лицето на Drama Croft 2013(много яка игра).
Lara Croft Go проследява приключенията на познатат ни археоложка, ама този път превръщайки ги мешавица от настолна дигитална игра и пъзел. При това прилично направена .

Изображение

Значи Лара се движи по нивото със скорост по едно квадратче на ход (виж снимките ). Всеки път като пмръдне мърдат и всички врагове около връст (включително огромните обли скали, които чинно си правят по едно ходче). Както се сещате главната идея е да излезете от дадената стая, предвиждайки и избягвайки всякви врагове и капани. В интерес на истината, въпреки походовата си същност играта е доста динамична. Активират се различни ръчки, за да се вдигат/свалят елеватори, избгяват се разни падащи скали. И някъде на фон се промъква гигантска змия, която не е последният бос в играта, ама никак.

Всяка зона си е сама по себе си пъзел. Най-хубавото е, че всички геймплейни елементи са поднесени четимо, така че и средно интелигентна дамска првръзка да разбере как дадените елементи си взаимодействат.
Враговете, например, варират от кротко седяща змия, атакуваща ако само се натъпаниш фронтално, до нещо като варан-гущер, който те преследва стъпка по стъпка. Понякога трябва да ги убиеш, за да продълбиш, а понякога трябва да ги използваш, за да активират някой бутон вместо теб. Лара убива доста животни в играта и като се замисля май-май нито един човек. Прецендент?!

Изображение

Общо взето това е основата на геймплея, но не може и да за миг да ви доскучае, защото непрекъснато се добавят нови фийчъри игрови елементи (игрови елементи - за любителите на българския ) и те наистина применят геймплея. Допреди малко си тичал от змиите и гущерите – ето ти факла и те вече се отдръпват от огъня. Така може да ги изтласкаш до някое топло место като суич и т.н. Има и недостатъци тук – например факлата в някои случаи не работи и човек започва да се чуди къде е сгрешил. Доста от пъзелите са и на принципа – умри за да разбереш как да го минеш, а се случва да убиеш някоя гадина, дето ти трябва и аре преигравай всичко отначало.
Из нивата са празпрънати колектибъли, които са скрити в делви, трябва просто да кликнеш с пръстче или друга част на тялото си върху тях, за да ги вземеш. Изисква се наблюдателност, щото са навряни къде ли не, а ти дават в крайна сметка нови костюмчета. Не е кой знае какво.


Lara Croft Go ми хареса не само защото е чудесен пример за пъзел игра, но и защото някак си успява да се вмести в Tomb Raider вселената. Въпреки походовият си характер, има го чувството, че бродиш из някакви бем-ти-тайните античните храмове.
И две думи за графиката – стилизирана и чудесна.

Общо взето: 8/10
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените файлове.
Последна промяна от vvarp на 02 май 2018, 09:38, променено общо 1 път.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !
Статии на фенове
Коментари

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Lara Croft Go

Мнение BardoSore8 години

Преди нея беше Hitman Go, която също е много добра игра, но с една идея по-различна. Тази е базирана на нея и явно авторите успяват да създадат не точно още от същото, но със същия привкус и то отново толкова прилепчиво.

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Lara Croft Go

Мнение DETONATOR-M8 години

Първите нива са си доста лесни, но на последните няколко ми се отели вола. Много добре са я направили пичовете, дума да няма.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
Jim Raynor
Мнения: 3952
Регистриран преди: 16 години

Re: Lara Croft Go

Мнение Jim Raynor8 години

Зариби с ревюто, ще я дръпна.

Кой е онлайн