Bad Game Lovers Summer 2014

Reviews, previews, features.
Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Bad Game Lovers Summer 2014

Мнение The Demon9 години

Bad Game Lovers Summer Marathon 2014

Напоследък ми се ще да се върна малко към "корените" си и докато си гледах гейм колекцията с непускани игри ми хрумна тази инициатива. Идеята е всеки месец да играя 1 игра от този вид (който ще обясня малко понапред) и накрая да напиша хардкор рецензия или поне някакъв текст с преживявания, понеже не съм сигурен дали ще ги врътна. Въпросните игри бяха избрани по философията на играчите, които харесват "лоши" игри. :mrgreen: Тези игри в повечето случаи не са 100% лоши, но са зле в повечето параграфи, като обаче блестят в 1-2 неща. Все пак трябва да има нещо kоето да харесаме, нали? :wink:

Примерни минуси - стара или нискобюджета графика, неизпипан или нишов гейплей, цялостно усещане за нискобюджетен, недовършен или с пропилян потенциал продукт...

Примерни плюсове - Хубав арт, страхотен саундтрак, труден или тегав за масовата публика геймплей, нетипични идеи.

Това което се надявам е, че поне една ще ми хареса и ако не любима, ще си я спомням с добро. :) Всичко друго ще се брои за провал на експеримента. Не че очаквам, но ако някой иска да се включи и да играе въпросните игри в тези месеци, може да сподели мнение или коментар.


Сега ще напиша с по няколко думи защо избрах тези заглавия. На първо място, те са ми подръка, давал съм пари за тях и трябва поне да ги пусна, преди тотално да им мине времето. :)


Игра за месец Юни - Ninety Nine Nights

Изображение

Тука ще карам направо. Още като излезе много ми хареса музиката и арта на героите. Тогава естествено нямах бокс, но си бях казал, че някой ден ще я играя. Саундтрака е страхотен, все още ми стои на харддиска и си го пускам. Знам за лошите ревюта, но се надявам че ще понеса Dynasty Warriors геймплея. Аз като цяло не съм от хората които ненавиждат такива игри. Доста време прекарах на DW5 за ps2, но все пак се надявам да има и нещо уникално в играта. Дано не е тотално копие.

Игра за месец Юли - Onechanbara Bikini Samurai Squad

Изображение
Още от PS2 времената си я бях харесал поредицата, но така и не можах да се сдобия с копие от играта. А тя беше от малкото дето не вървят на HDD. Версията за бокса доста я хвалят и чувам че била една от най-добрите в поредицата. Ще видим. :)

Игра за месец Август - Bullet Witch

Изображение
Кефи ме главната героиня и мисля че това е достатъчно. :P Друго довод е че ми се искаше да има поне една игра с оръжия и стрелба, че много ще ми стане това колене с мечове...

Игра за месец Септември - Kengo 0

Изображение

Taзи игра е една от първите за 360 дето си купих, много преди да имам конзолата. Беше 10 лв в озон. Интересното при нея е че играеш с някакви исторически личности от японската история. Избираш си един от 9те самурая и колиш идиоти през цялото ниво. Накрая има бос който може да те убие с един удар. Toчно като на истински самурайски бой. Но по интересното е че преди боса няма сейв. Та тука ако мина 1-2 нива ще е голям успех. :mrgreen:


Резервна игра - Kingdom Under Fire - Circle of Blood

Винаги нещо може да се случи. Някакви технически проблеми, котката ти надрасква диска или пък просто една от игрите ти става толкова тъпа още на първите дни, че ти се иска да я смениш за каквото и да е. Тогава идва KUF-a :mrgreen:

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Bad Game Lovers Summer 2014

Мнение danailkiller9 години

Хехехе, много интересна инициатива, евала, че имаш времето и желанието да преминеш през това :). Аз също все ще се хващам да взема да изиграя всичките тея JRPG-та, които съм си запазил за 360-то, но предвид, че повечето не са особено добри просто така не мога да се насиля да го направя. Предполагам, че лятото рано или късно ще дойде и няма да има какво да се играе и ще стигна до тях де... но засега не успявам да го направя.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Кой е онлайн