Resistance 2

Reviews, previews, features.
Gorefest
Мнения: 29
Регистриран преди: 14 години

Resistance 2

Мнение Gorefest14 години

Когато става въпрос за Resistance 2, става въпрос за велика игра, става въпрос за едно заглавие, което категорично надминава своят предшественик във всяко едно отношение, графика, gameplay, звук – всичко това е събрано в една игра, която аз лично смятам за една от най добрите на PS3.

И тук отново ще започна с уговорката, че купих R2 без да съм виждал или играл на Resistance Fall of men, гледах просто едно ревю във gametrailers, от което почти нищичко не схванах, освен че имате достатъчно големи оръжия за да се биете срещу предостатъчно големи Босове. Поради почти никаквото разнообразие когато излизаше R2 бях почти без избор и я взех.

Big monster, Big Gun, Big game

И така. Когато вземете R2 вие вземате 3 игри в едно, имате една single-player кампания, един онлайн кооператив до 8 човека, и един multiplayer до 60 човека.

Казвам 3 игри в едно по простата причина, че трите отделни режима нямат нищо общо помежду си, не взаимодействат по никакъв начин освен, че отделният xp от трите режима се натрупва за един общ Level. Това ще рече, че е възможно да не сте бутнали Single-player и отново да сте последен level, но надали това трябва да тревожи някого, защото нищо не зависи от този общ Level, което само по себе си го обезмисля.

И след като изяснихме това, идва ред да се захванем със играта.


Single-Player

Играта започва, веднага след събитията в първа част, сержант Нейтън Хейл, който оцелява изпод отломките, е прихванат и взет от частите на SRPA или с две думи съпротивата. От тук имаме малко встъпление няколко Cut-scene ни показват че Хейл е заразен с вируса на Chimera и му остават броени часове живот, преди да се превърне във едно от съществата срещу които така отчаяно се бори. Като цяло Single-player, е изцяло героично орентиран вие, сте човека армия имате достатачно арсенал да избиете chimera и сам, разбирасе получавате известна помощ от своите безсмърти събратя, които почти постоянно се бият рамо до рамо с вас.

Insomniac бързо ви впускат в екшъна, като се налага да избивате стотици малоумни Chimera, казвам малоумни тей като, изкуственият интелект не е някаква висота, заложено е повече на талпите тичащи и стрелящи към вас противници които трябва бързо и ефективно да смъкнете ако не искате, да скъсят и малкото ви останал живот като човек. Създателите са се постарали да ни изненадват с най различни врагове, от малки паяковидни Chimera / които излизат със пълчищата / , преминаваме и през големи мутанти със енергийни щитове, и стигаме до босовете които ще се наложи да унищожите със известна доза съобразителност.

Историята на играта не се различава от най обикновен екшън филм, но усещането и бързането което ви принуждава да правите, вдъхва на сценария сила, и когато към краят ви кажат, да намерите пътя или цялата шибана човешка раса ще изчезне, и без капка разум се засилвате към голямата пропаст, немислейки въобще за оцеляването си.


Co-op

Ето тук е силата на играта. Точно заради тази малка опция мисля че всеки имащ PS3 трябва да притежава R2, ще се опитам да я обясня максимално разбрано.

Първо, имаме 3 класа герои, всеки играл поне малко WOW много бързо ще се орентира, и аз ще използвам WOW за да обясня максимално разбираемо, идеята на това MMO

1. Soldier – това е героят който изпълнява ролята, на танк, със своята роторка, и енергиен щит, той понася целият Damage без да получи и драскотина, всички останали герои могат да се крият изад щита му, и същевременно да стрелят през него.
2. Ranger – това е снайперистът, той притежава автоматичен снайпер, който нанася бърз и голям Damage, този клас е и отговорен за доставянето на амуниции на танка /гранати на медика
3. Medic – медикът, сам по себе си обяснява длъжността си, той е отговорен за лекуването на цялото парти, неговото оръжие със красноречивото име феникс, е със безброй амуниции, и черпи същите от противниците при стрелба по тях.

Накратко това са класовете. Всеки клас може да достигне до Level 30, като междувременно за това получава ъпгрейди на бронята, и оръжието си. Танка например получава по голям щит, и повече муниции. Рейнджъра получава способността да хвърля повече амуниции, по голяма оптика. Медика пък получава амуниции като получава damage от противниците, и може да регенерира по бързо когато нанася damage върху своите противници.

Co-op се развива на карти които нямат нищо общо със Single-player / e е можеби имат малко / основната цел е да се изпълняват различни задачи, като основното е да се убият една камара Chimera след това да се преместите на оказаната локация и да се обие друга подобна камара, разбирасе получавате Grey-tech с които си ъпгрейдвате оръжията.

Като цяло тази опция в R2 е много добра защото се преиграва многократно и някак сякаш не писва / поне на мен / за да развиете и трите класа на последен Level ще ви трябват месеци или, като часове около72+


Multiplayer

Дойде ред и на мултито, какво може да се каже за него, първо в цифри до 60 човека 30 на 30 във всеки отбор, пукотевицата и мелето са неимоверни, умира се за 0.01 сек ако попаднете в кръстосаният огън, но като цяло никога неможах да харесам момента със 60 човека, вярно е всичко се държи на 100% няма падане на Frame Rate, няма Лаг, графиката си е на абсолютно същото ниво както в Single-Player, и все пак е малко безсмислено меле. По разумната част идва когато ви пусне до 40 и по малко играча, вече може да прилагате тактика а не само да бягате насам натам, играта има стандартните Deathmatch, capture the flag, team Deathmatch, и някои нови решения които биха допаднали на всеки.

Уви не всичко в мултито е толкова съвършенно, на практика в играта има 2 оръжия / ако иската де правите фрагове а не да обивате по 2 на игра / и това са карабината и Bullseye, първото е далекобойно и мощно, а второто бързострелно и има прицелваща стреличка която позволява всеки един изтрел да отива право в целта. Според всички форуми сайтове и така нататък, карабината е по силна, аз лично играех с Bullseye, достатъчно ефективно, останалите оръжия не че не са добри, просто при наличието на тези 2 са безсмислени и ако влезете в мултито ще видите че повечето хора играят с горепосочените.

И така след разяснението надълго и на широко / току що погледнах колко съм написал / вече искрено се съмнявам някой да го чете, затова ще обобщя основните параметри

Графика – Стабилен напредък от първато част Resistance fall of man, първата беше доста сива, а R2 е шарена и красива, ефекта на водата е прословут в никакъв случай не е реален, но пък е забавно да го гледаш, гадовете са доста добре направени, оръжията/ особено плазмените / изглеждат прекрасно, с две думи за годината която излезе беше върхът, в момента има по големи от нея, но не бих казал че им отстъпва, особено когато влезете в гората, там си проличава каква мощ притежава R2

Звук / Музика – Звукът е на ниво, на голямо ниво, разговорите между героите са съвършено озвучени, във апсолютно военен стил, издават се команди вие ги следвате, звукът на оръжията също е добър, когато някой Титан ви удари със базуката определено чувствате Impact, Музиката, музиката почти я няма само на по важните моменти се пуска една добра военна мелодия, като цяло усещането за звук напълно се вписва в gameplay

И за послено, играта си заслужава, особено при наличието на платинено издание което е на половина по евтино, мисля за всеки фен на FPS това трябва да е едно от заглавият му за PS3, да не говорим че е на Insomniac а те се славят със своята креативност във създаването на игри. Играта не е Halo, не е Call of Duty, нито пък Battlefield , но определено е намерила своето място във това поколение машини.

Аватар
samfisher5
Мнения: 832
Регистриран преди: 18 години

Re: Resistance 2

Мнение samfisher514 години

Браво!Хубаво ревю,мога да я пробвам-първата много ми хареса и в мулти,и в сингъл,предполагам и с тази ще е така! :o

Кой е онлайн