Far Cry 2

Reviews, previews, features.
Gorefest
Мнения: 29
Регистриран преди: 14 години

Far Cry 2

Мнение Gorefest14 години

Неотдавна съм посетител на сайта, наскоро изиграх една добра игра малко късно, но впечатлението ми е доста голямо, реших така или иначе да го споделя с някой, надявам се и други да са играли Far Cry 2 и те както мен да са останали само с добри впечатления.

Честно да си призная не бях пробвал преди Far Cry 2 някое от творенията на Ubisoft Montreal, нито prince of persia, с което те станаха толкова известни, нито assassins creed, и в този ред на мисли дори не бях играл първият Far Cry, за него си спомням само една фраза в едно несъществуващо вече списание за компютърни игри / How to cry for far Cry / Или с други думи казано колко мощна видео карта ни трябваше тогава. Та както се вижда по горе въоражен абсолютно със нищо, и между богат избор на PS3 игри на същата цена, хвърлях ези – тура и купих far Cry 2.

И така пуснах го, изтеглих update и доста красив надпис искочи, малко огън, малко пушек и натиснах New game.

Играта мигновено ни запраща във несъществуваща държава в Африка, оказвате се на задната седалка на джип, и вашият учтив африкански шофьор ви кара към близкият град по тесни черни пътища през саваните на Африка, набързо ви разяснява, че страната е разпокъсвана от гражданска война и две фракции се бият за надмощие над доставката на оръжие, наркотик ………. И всичко това което можете да се сетите че се случва в Африка.

Вие сте там с една цел – Да убиете Чакала, негодникът, който снабдява и двете фракции с оръжие……….

История

Като пропуснем site missions които получавате в играта, историята е горе долу описана в изречението по горе, през цялата игра вие търсете „ Чакала „ на няколко пъти го срещате, но не ви се отдава случай да го убиете, като краят на Far Cry 2 e по объркващ от цялата история заложена в играта, почти нищо не се разбира, от основната ви мисия, а site quest missions нямат почти никаква връзка с основната фабула. Разбира се, не смятам че историята е някакво голямо значение, хубаво е че я има, вярно не е оригинална, но пък и коя ли игра в последно време може да се похвали с история особено FPS / А сетих се Resistance 2 /

Gameplay

Тук се разкрива потенцяла на Far Cry 2, Играта е изградена доста успешно на базата на explore / търсене на скрити предмети, преминаване през зоните за достигане на вашата мишена /, и Action / доста чести престрелки със членовете на двете враждуващи помежду си фракции /.

Мисля да резделя тази секция на две, защото и двете части са доста солидни, и има много какво да се прави.

Първо за explore, Половин час след началото на играта, пред вас се разкрива една огромна карта, джунгла, савана, гори, честно да си призная така красота на PS3 не бях виждал, разбира се killzone 2 но не е същото там са затворени пространства и технология, постройки , а тук огромен отворен терен, 50 квадратни километра невиждана красота, 24 часово денонощие, слънцето хвърля най добрите сенки върху растения, къщи, дървета. Залезът, изгревът, чуват се птички, когато духне вятър, лек бриз всичко реагира, когато завали дъжд, се спуска лека мараня, понякога рано сутрин попадате в лека мъгла, ако сте на хълм и слезете в падина мъглата изчезва, както в реалният живот.

Да както в реалния Живот, само това чувство ви остава когато играете Far Cry обстановката е феноменално направена.

Но да продължа за gameplay имате както споменах на разположение 50 квадратни километра да претърсвате, сами разбирате че това са огромни разтояния, и е нужно някакво превозно средство, от Ubisoft Montreal, са се погрижили и на разположение имате около 6 вида превозни средства, като почнем от джипове, и джипове с картечница , камиони, та дори ЗИЛ, и бъги, различните превозни средства са с различна скорост, габарити, и разбира се броня / която се изразява във количеството куршуми които може да понесе /

Основна част във еxplore е намирането на 221 куфарчета с диаманти, намират се някъде по картата, и ще ви отнеме около 20 – 25 часа да ги намерите, разбирасе като използвате картите от официалният guide дори да знаете местоположението му, все пак трябва да го намерите, диамантите имат основна роля в играта така като с тях трябва да си купите оръжия.

Така стигнах до action частта, до същината на играта тей като тя се води FPS, отсега можем да направи м уговорката, че това не е call of duty, нито пък battlefield, екшъна в играта присъства, това е факт, но не е на някакво високо ниво, дори бих казал че е леко посредствен, първо ще спомена управлението, управлението е много мудно, отнема доста време, докато се завъртите, за прицелване неможе и да става дума, трябват ви бързострелни, или по добре мощни оръжия, аз лично си изработих стратегия, което не е кой знае какво откритие, така като имате 3 слота за оръжия main, sub, special – за основно оръжие избрах 50 cal снайпер мощта и разтоянието са безспорни, противниците падат от първия изтрел, но в близък бой е пълна скръб. За съпортно оръжие взех Uzi – бързо е много патрони, и няма нужда от прицелване завирам се в противника и нищичко не остава от него, и За специално оръжие разбира се RPG – 7 няма по добро срещу коли, камиони , и хора / ха ха /

Екшана се извършва на няколко места в играта, random по пътищата / настигат ви джипове и ви стрелят / или на пунктовете / 51 пропускателни пункта има в играта всеки се пази доста добре, и за да минавате през зоните ще трябва да ги онищожавате, разбирасе хората и всичко в пункта респалнва след като напуснете зоната.

Тук мисля да опровергая хората против играта, основен минус за тях е точно тези пропусквателни пунктове, за да изпълните една мисия често се налага да минете поне по 2 пъти през един и същи пункт, като не сте се отдалечавали кой знае колко от него, и двата пъти се налага да убиете по един и същ начин хората в него, да досадно е, може би наистина най досадната част която можете да срещнете във FPS, но пак казвам не е болка за умиране, добрите неща са много повече от тази еднообразна повтаряемост.

За обобщение на Gameplay ще кажа че, имате да изпълнявате site missions те ви биват давани от ваши приятели, или от оръжейни дилъри, дори от наемни убийци, броят им е солиден, от някои печелите диаманти, от някои репутацията ви се качва, макар и тя да няма реална връзка в играта

Звук / Музика

Звукът е на ниво, както мисля вече написах чувате птичките в дърветата, шумулкането на листата, бризът, всичко това се чува отчетливо и ви доставя удоволствие, самите оръжия също издават доста добър звук, но не е нещо чак толкова велико / battlefield например / Музиката, музиката почти я няма чувате малко като някой враг ви дебне някъде в тревата, или когато нападнете някой лагер, една и съща мелодия, нищо натрапчиво, повече ви действа като компас за гадове ако има още останали живи.

Графика

И за Графиката бях споменал няколко думи, смятам че за годината на излизане е върховна, разбира се аз малко по късно успях да взема играта / след Killzone 2 / но отново повтарям че светлосенките и отвореният свят, гората, и саваната са на едно много високо ниво, удоволствието е пълно, мислено е върху всеки детайл, с нетърпение чакам 3 част да видя докъде ще стигнат от Уби. Тук няма да пропусна огъня, както твърдят Ubisoft най реалистичният огън в игра, физиката на движение как обхваща сухата трева, дърветата, колите експлодират при достатъчно дълго съприкосновение, газови бутилки, огромни инсталации, ъщи всичко гори много красиво можете да си играете с огъня почти вечно.

Multiplayer

Тук ще отделя малко място и за въпросното мулти, с две думи ужас / това е една дотолкова се изчерпва /, пред игри като call of duty 4,5 Battlefield bad Company, Halo, Resistance, пред всички тези големи мултимилионни заглавия Far Cry 2 изглежда жалко, имаме огромни карти, но без радар, без дори да заподозрете къде се намира противника, графиката и детайлите са прехвърлени от сингъла, и трудно различавате някой в тревата, зад дървото, и така нататък, управлението е много зле, няма прицелване, иначе си има стандартните modes но играта не е пригодена за това, въобще нетрябваше да го включват във крайният продукт.

И за абсолютен край, това не е някакво ревю, кой съм аз че да пиша такова, това е моето виждане за играта, игра каквито трябва да се правят за това поколение машини, игра съчетала във себе си FPS RPG Adventure, мисля заглавие което трябва да се пробва задължително дали на PC, Xbox, или PS3 изживяването си заслужава

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Far Cry 2

Мнение BardoSore14 години

Играта не ми допадна, но ревюто да.Имаш малко пропуски в правописа ;)

Аватар
b081
Мнения: 498
Регистриран преди: 18 години

Re: Far Cry 2

Мнение b08114 години

Играта не беше лоша, но щеше да е много по реална, ако бяха задраскали прераждането на лошковците. Опукваш всички, 100 метра напред, 100 назад и всички са отново живи, абсолютна досада. Аман от изтъркани прийоми за удължаване на gameplay-я.
If you want everything, you'll end-up with nothing. -- Lulu

Аватар
roBO
Мнения: 778
Регистриран преди: 18 години

Re: Far Cry 2

Мнение roBO14 години

Добро ревю ,аз още не съм изиграл играта незнам дали изобщо ще го направя ,набелязал съм някои други игри и едвали ще останат пари ,но въпреки всичко браво ;)

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Far Cry 2

Мнение danailkiller14 години

@b081, напълно съм съгласен с теб - играта е добре замислена и прилично направена, но това, че всичките checkpoints се възстановяват буквално след 2 минути е направо смехотворно и честно казано мен по-често ме убиваха точно тея тъпанари по checkpoint-ите отколкото някакво друго меле или бос. Това изнервя много и предвид, че не можеш да се запишеш по всяко време, а само в глупавите къщички го прави още по-неприятно.

Като цяло играта е от стандартен тип passable и човек не си заслужава да си я купи - сингъла е в най-добрия случай "приличен", а мултиплейъра направо трагичен.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Кой е онлайн