[Gаming hаrdware] Logic3 FreeBird RF(wireless) pad Review

Reviews, previews, features.
Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

[Gаming hаrdware] Logic3 FreeBird RF(wireless) pad Review

Мнение ZaG15 години

Преди ревюто искам да отбележа че този пад имаше проблем с левия аналог. По необясними за мен причини, проблемите изчезнаха и пада работи перфектно вече няколко дена. При оценката на пада , възможността за дефект по аналозите ще бъде взета под внимание.


http://img268.imageshack-us/img268/716/dsc00708x.jpg
Функционалност:
Ще започна с кръстачката, обикновено тя е най слабото място в повечето 3rd party падове. При този е точно обратното. Обособено е кръгче което плавно преминава в кръстче , няма остри ръбове които да дразнят, а същевременно е много точна и чувствителна, достатъчно релефна за да не се правят грепни движения. Кръстачката потъва в корпуса на пада съвсем малко, приблизително 1мм. , няма и следа от типичното разхлабено движение и въртене.
При аналозите нещата седят по друг начин. Гъбката е вдлъбната , като при пада на x box , но е използвана мякакво гадно гумено/силиконово покрити което се чувства "мазно" на допир и е не достатъчно грапаво за да задържи дори сух пръст върху себеси. Ако пръстите ви се изпотят положението става трагично.От друга страна механизма работи и реагира добре , движи се плавно и не е ненужно разхлабен. R3 и L3 бутоните същ имат малък проблем - при натискане , частта от налоговия механизъм която натиска сами бутон има около мелиметър празен ход, това лично мен ме дразни.
Лицевите бутони реагират бързо, малко по стегнати са от тези на DS2, също така са по изпъкнали и имат по дълъг път преди контакт със платката. Нямат проблми със заклещтване, но потъват в корпуса на пада под много лек наклон ( навътре , един към друг), не съм сигурен дали това е нарочно или не.
Л и Р бутоните работят доста добре , но отново имат по дълъг път до контакт с платката . Л1 и Р1 са изпъкнали над Л2 и Р2 , когато човек свикне не е проблем , но в началото е неприятно. Л2 и Р2 са направени като спусаци на xbox контролер , но работят като обикновени аналогови бутони, и не са прикерепени към корпуса на пада за да имат дъгообразно движение, вместо това разчитат на релефа на бутона.

http://img229.imageshack-us/img229/6689/dsc00711.jpg

http://img192.imageshack-us/img192/7564/dsc00710lbt.jpg

Вибрацията на пада не е лоша не е и добра. Слабата вибрация е мнооого слаба , а по силната се чувства тромава, все едно моторчето не е достатъчно силно.
Безжичната връзка е много добра , няма лаг и забавяния, пада работи с 3 ааа батерии , издържа около 40 часа с вибрация и доста отгоре без. След 5 минути без употреба се самоизключва, отделно има бутони за включване/изключване на вибрацията и самия пад, и турбо режим.


Дизайн и Комфорт:
Пада се придържа към формата на DS2, но средната част на корпуса е по дебела заради батериите и допълнителните части. Гнездата които държат аналозите са ненужно големи и тубести , лично мен ме дразнят когато използвам аналозите, повече когато ползвам само единия.Благодарение на всичко това пада изглежда грозно. Аналоговите гъбки са покрити с евтин и неудобен материял както споменах по горе, лицевите бутони са направени от не много приятна на допир пластмаса. След като се свикне гореспоменатите проблеми не се забелязват и пречат.

http://img197.imageshack-us/img197/263/dsc00709s.jpg

http://img197.imageshack-us/img197/7359/dsc00713a.jpg


Издържливост и качество на изработката:
Мога да кажа че пада притежава невероятно здрав корпус. Не съм имал пад който да отнесъл толкова тормоз и да работи , камоли да изглежда като нов. Хвърлял съм го към стена , ритал съм го доста силно по земята , падал е от доста високо но няма драскотина , няма дрънчене и всичко работи нормални както и преди тормоза. Спокойно може да го ползвате за чук ако нямате под ръка.
Пада е прилично добре изработен, няма остри ръбове никъде , доста лек ( С батерии в него) и както вече казах много здрав, капака за батериите е стабилен няма скърцане и големи расточния между панелите. Като изключа скапаните аналогови гъбки нямам какво лошо да кажа.

Забележка : аналоговия механизъм дава дефекти***


Крайна оценка:
Функционалност: 7/10
+ страхотна кръстачка
+ добъра безжична връзка
+ дълъг живот на батерията
- скапани анлогови гъбки
- керлива вибрация

Дизайн и комфорт: 7.5/10
+ логото на Logic3 ми харесва - лъскаво и синю
- гнездата за аналозите са прекалено големи

Издържливост и качество на изработката: 8.5/10 ***5/10
+ прилично изработен
+ 3в1 гейм пад , чук и оръжие за самозащита, ако беше по голям и за бронежилетка щеше да става
- скапани анлогови гъбки
-аналоговия механизъм дава дефекти***

КРАЙНА ОЦЕНКА: 7.7/10 ***6.5/10

Като цяло не много лош пад, като се вземе предвид ниската му цена - 14$. Със страхотната си кръстачка е отличен избор за игране на класически игри които не изискват какъв да е досег до аналога!
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
Jim Raynor
Мнения: 3952
Регистриран преди: 16 години

Re: [Gaming hardware] Logic3 FreeBird RF(wireless) pad Review

Мнение Jim Raynor15 години

Благодаря ти за ревюто, Zag, подробно и със снимки, само едно нещо - пада е за PC нали?

Малко много батерии ми се струват, но пък имам нужда от пад а 14$ не са много. От къде го поръча?

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Re: [Gaming hardware] Logic3 FreeBird RF(wireless) pad Review

Мнение ZaG15 години

Хех забравил съм да кажа че е за PlayStation2, но със преходник работи перфектно със xbox, PC. 14$ го гледах по разни интернет магазини, но си го взех от бг - ozone. Aко ти трябва пад за ПЦ по добре се ориентирай към Saitek, имат евтини модели които са много добри но със кабел.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: [Gaming hardware] Logic3 FreeBird RF(wireless) pad Review

Мнение BardoSore15 години

Абе каквото и да е му на ревюто...браво за старанието.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: [Gaming hardware] Logic3 FreeBird RF(wireless) pad Review

Мнение Bobi15 години

Само похвали за добре списаната и подробна статия за контролрчето! :wink: Една от любимите ми теми :twisted:

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Re: [Gaming hardware] Logic3 FreeBird RF(wireless) pad Review

Мнение ZaG15 години

Благодаря за добрите думи :)
Нямам опит в писането на какви да е ревюта, всякаква критика е добре дошла :)
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Кой е онлайн