Obscure II (PS2)

Reviews, previews, features.
statyc
Мнения: 78
Регистриран преди: 17 години

Obscure II (PS2)

Мнение statyc16 години

http://img.7pics.info/Oscr2_9bf.jpg

Obscure II е сървайвъл хорър игра разработвана от френската компания Hydravision и се разпространява от Playlogic. Засега играта може да се намери само в Европа за PC, PS2 и Wii, но скоро се очаква да излезе и в Америка под името Obscure: The Aftermath.

http://static.computergames.ro/cg/assas ... e2-003.jpg

Obscure II, логично, е продължение на Obscure, която излезе през 2004 в Европа, а година по-късно се появи и в Америка. В играта заемате ролята на 7 колежани, от които 3-ма от тях са от отцелелите от предната игра. Obscure II e типична сървайвъл хорър игра, почти всичко, което може да очаквате от такъв тип игра, съществува и в нея. Особеното обаче в нея е, възможността за кооперативна игра ! Сървайвъл хорър с Ко-оп ! Звучи яко, нали. Действително наистина е забавно да играеш с приятел тази игра. Принципно в играта управляваш 2-ма героя, независимо дали играеш сам или кооперативно. За тази цел се използва AI което управлява другия герой, но както и в предната част на играта можете по всяко време да сменяте с кой от 2-та персонажа да играете. Камерата е абсолютно солидна и ситуациите в които ще се заклещите или объркате играейки са малко. Графично играта не предлага нищо особено. Изглежда добре на престарелия PS2, но нищо повече. Детайлността е добра, но липсват визуални ефекти. За сметна на това обаче, персонажите изглеждат повече от добре погледнати от близо. Играта също така върви без почти никакъв спад на фреймрейта.
Изображение
Музиката обаче е страхотна ! Може би саунтракът на Obscure II ми е един от любимите в гейминдустрията. Просто невероятно си пасва с атмосферата ! Ъм...геймплея не е нищо особено както казах. Цепиш се с най-различни оръжия, от бейзболна бухалка до помпи, узита и тн. Има доста стойностни пъзели в играта, които обаче са леснички, НО на мен ми бяха доста интересни ! Ъм...това което искам да кажа е, че играта НЕ е страшна, или поне мене не ме уплаши особено. Не е някакъв откачен психилогически хорър като Сайлънт Хил, повече набляга на класическия Resident Evil.Аз съм Фен на Obscure II. За повечето от вас може да се стори поредния хорър/адвенчър, но за мене не е. Попринцип аз не играя сървайвъл хоръри, но Obscure 1 и 2 са изключения за мен. Просто ме грабнаха още от началото и ме накараха да ги изиграя почти без спирка.Повечето от вас може би ще изиграят играта веднъж, ще я захвърлят и забравят, но аз я играя от 3 месеца и съм я изиграл 7-8 пъти :? . Играта ми въздейства странно, но удоволствието е на лице. Историята е ...откачена...но интересна, без кой знае кви овъртаци. Играта свършва задоволително след минимум 7-8 часа игра, ако я играете за първи път. Попринцип, на мене играта ми въздейства особено и бих и дал 8-чка, но действително незаслужава повече от 7.
Браво Hydravision !

бай дъ уей, това ми е първото ревю и вероятно е пълно с правописни грешки, недосмилици и е разбъркано....надявам се все пак да сте разбрали поне малко от това което написах...

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Мнение andycole16 години

Доста е кратичко,станало е по-скоро резюме отколкото ревю,освен това е написано в прекалено детски стил.
Иначе точно кооперативът спасява играта,двойна е забавно.

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon16 години

Мисля да я пробвам играта по някое време по натам. За разлика от хорър филмите , в игрите група тинейджъри за главни герои си е направо оригинално :-)

Кой е онлайн