DA KING’S LIST OF TOP 20 PLAYSTATION 2 JRPGS, 20-11

Reviews, previews, features.
Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

DA KING’S LIST OF TOP 20 PLAYSTATION 2 JRPGS, 20-11

Мнение king_of_the_universe16 години

20 - Kingdom Hearts 2

Правена изцяло за фенове, които не се дразнят от кусурите в геймплея, а се кефят най-вече на персонажите на Square-Enix и Disney накуп. В Kingdom Hearts 2 е оправена безобразно смотаната камера от първата игра. Насочеността на играта към по-малките фенове на Square-Enix определя и сравнително ниската й трудност на минаване. Все пак, който има време в изобилие и непреодолимо желание да се завърне към детството си, когато е следял със затаен дъх приключенията на Мишока Мики, нека не се колебае, Kingdom Hearts 2 би му предложила добра и увлекателна възможност за това.


19 - Atelier Iris: Eternal Mana

Забавна и красива игрица от утвърдена в Япония ролева поредица (още от 1997 година), Atelier Iris: Eternal Mana е първата, която достига до американските и европейските ни братя по оръжие, благодарение на превода и локализацията на симпатягите от Nippon Ichi Software (NIS). Дело на японците от Gust, в Atelier Iris: Eternal Mana си дават среща аниме-визията, типичните за японските ролевки походови битки на отделен екран, алхимията и магията. Основното очарование на играта е в умилителния арт на героите и всички живинки, както и в увлекателно поднесения tutorial. Играта може и да се пропусне, но като най-добра от трите от поредицата, пуснати за PS2, не е лошо да се изиграе. Atelier Iris: Eternal Mana, макар и да не блести с оригиналност, има какво да предложи.


18 – Wild ARMs 4

Пласирана в Страната на изгряващото слънце като Wild ARMs: The 4th Detonator, Wild ARMs 4 е играта, с която поредицата се утвърждава на Плейстейшън 2. Wild ARMs 4 продължава традицията действието на геймките от серията да се развива в Дивия Запад. Към тези традиции е добавена вървежна бойна система, под формата на поле с няколко петоъгълника, на които се разполагат героите и враговете. Като част от геймплея са включени и jump’n’run елементи, съпътствани от нелоши загадки за решаване из различни подземия. Нелошата графика и anime визията дават своя скромен принос и Wild ARMs 4, като една солидна и приятна ролевка, достойно заема 18-ото местенце.


17 – Rogue Galaxy

Колкото и големи добряци да са Level-5, те не притежават човешкия ресурс на, да речем, Square-Enix, поради което не могат да блъскат супер изпипани японски ролевки за кратък период от време. Rogue Galaxy излиза след забележителната Dragon Quest VIII, затова е сравнявана най-често с нея. А сравнението определено не е в полза на Rogue Galaxy. Историята в Rogue Galaxy звучи като “Star Wars meets Skies of Arcadia”. Геймплеят е добър, но в него няма да откриете нещо особено. Аз съм останал с впечатлението, че цялото това планетарно шматкане е могло да бъде направено по-user friendly и някак си по-занимателно.

В края на краищата, Rogue Galaxy е живописна ролевка, но от Level-5 са способни на много повече. Малко повече време за разработка при всички положения щеше да се отрази доста добре на крайния резултат.


16 - Grandia III

Grandia III зарибява със запомняща се main theme музика, прилична графика и арт и типичният за поредицата геймплей, включващ трупане на верижни комбота от членовете в групата. Приятна история, в основата на която е мечтата на главния герой да полети. За нещастие, присъстват и сополиво-сълзливите сценки, така характерни за японските ролевки на беззащитно момиченце в беда, което е гласено от жертва от зъл изрод, стремящ се към NWO (New World Order).


15 - Arc The Lad: Twilight of The Spirits

Twilight of the Spirits влиза в 15-ицата от раз, главно благодарение на хубавата история а ла “Война и мир” и добре измислените персонажи. Голям плюс е нетрадиционното управление на двете групи от герои, които към края на играта комбинират своите сили срещу Голямото Злотм . Поради стратегическата, богата на опции система за воденето на битки, Twilight of the Spirits може да мине и за ролева стратегия. За разлика от нея, другата Плейстейшън 2 Arc The Lad геймка - End of Darkness, е просто посредствена.


14 - Shadow Hearts: From The New World

Третата игра в изненадващо добрата ролева поредица на неизвестниците от Nautilus. В Shadow Hearts: From The New World имаме още по-голямо заиграване с неземните светове и същества на майсторът на ужасните истории Лавкрафт. Тук хуморът е още по-ярък, а героите – дори по-странни от своите събратя в Shadow Hearts: Covenant. Мой любимец нумеро уно е бъбривата огромна котка-пиянде Мао, която си служи със стила на пияния юмрук и е филмова кунг-фу звезда. Hildegard Valentine пък е сестра на момъка-вампир от двойката Joachim. Хилдето се бие в три форми, в зависимост от погълнатите калории – прилепка-вампир, тлъста форма и стройна форма. Друг ексцентричен персонаж е бразилецът-нинджа Франк.

Като другите две Shadow Hearts игри, тройката изобилства от забавни странични куестове. Проблемът й е, че е чувствително по-кратка от двойката и със забележимо по-слаб дизайн на данджъните. Но забавността на играта я прави задължителна за изиграване.


13 - Star Ocean 3: Till The End of Time (за това място е и първоначално пропуснататa от мен Suikoden V)

Много добра игра на tri-Ace, която обаче не отразява напълно потенциала им на разработчици, разкрит в други игри на японската компания. Традиционният геймплей на поредицата – битки на отделен екран с управляване на един герой и задаване на команди за останалите – в Star Ocean 3 пасва перфектно на интересните триизмерни светове. За съжаление, драстичното падане на кадрите при по-мащабните битки няма как да не се отрази на геймплея. Героите са по-малко на брой от Star Ocean 2, но в тройката не липсва размазващият страничен данджън, които може да бъде преодолян само с докрай развито парти.


12 - Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 1, 2

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga-игрите не притежават завършеността на светa и трудността на Shin Megami Tensei: Luceifer’s Call, нито геймплейното двуличие на Persona 3. Леко по-слаби от Megaten представителите в моя топ 10, но наравно с тях носители на нестандартната визия и атмосфера на поредицата. Геймплеят е зарибителен, но по някое време може да писне на кежуъл-ролеваците. За предпочитане е двете ролевки да се изиграят една след друга, за да се разкрие цялата история в своя мрачен блясък. Държа да подчертая, че атмосферата прави игрите от тази поредица уникални.


11 - Breath of Fire V: The Dragon’s Quarter

Много добра и много трудна ролева игра на Capcom, която стимулира преиграването. За съжаление геймката е много къса, около 20 часа за едно врътване. Краткостта се компенсира от тоталния брутализъм на геймплея – гадни битки, липса на достатъчно save points и нагрухани босове. Всяко използване на ултра-специалната форма на главния герой Ryu, а именно – превръщането му в мощен дракон, го приближава към смъртта. Прекаляваш ли с трансформацията, няма да дочакаш и минаването на половината игра. Мрачна и коварна, Breath of Fire V определено не е за хора със слаби нерви.


Notable mentions: .Hack, Xenosaga
Последна промяна от vvarp на 15 май 2011, 11:25, променено общо 4 пъти.
Причина: възстановяване на съдържание
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
b081
Мнения: 498
Регистриран преди: 18 години

Мнение b08116 години

От изброените съм се сдобил с 8 (или 9) броя, но изцяло съм изиграл само номер 12 :-( По този повод съм се убедил, че игрите на Атлус трябва да се внасят в момента на щатската премиера.

За номер 11 съм напълно съгласен; точките за запис са доста раздалечени и понякога трябват 2-3 часа непрекъсната игра (което ми и пречи да я завърша). Сега съм на Xenosaga, но (за съжаление) не е това, което очаквах.
If you want everything, you'll end-up with nothing. -- Lulu

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon16 години

От тези десет съм не съм изиграл нито една, така че вероятно доста хубави моменти ми предстоят. Може би само Xenosaga трябваше да е поне в двайсетицата към края. Все пак толкова много средства и време са хвърлени в нея. Само втория епизод съм изиграл и съм гледал кът сцените на първия. Геймплея си е куц, като изключим битките. Света и героите ,интригуващия сюжет, добре направените кът сцени и чудесната музика ми бяха достатъчни за да я мина. Епизод 2 е за 6-7/10, ама съм чувал че в третия много неща са оправени и оценките които получи навсякъде са доста добри (в gamefaqs и дават само 10 и 9 :P ). Със сигорност ще го изиграя и него ама първо искам да разцъкам и на първия за да видя как е геймплея там. Само незадълбочения геймплей и е спънката на тази игра. Някакси прилича на нещо класическо или умишлено опростено и не върви на мащаба на поредицата. Единственно геймплея и е спънката на тази игра. Мяза на нещо класическо или умишлено опростено и не върви с мащаба на поредицата като цяло. Но коя ли игра няма поне един кусур :-)

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe16 години

The Demon написа:Но коя ли игра няма поне един кусур :-)
Dragon Quest VIII, примерно. :wink:


Много пари са влети в Ксеносагите, но е важен крайният резултат. Не, че не бих оценил поредицата примерно със 7/10, но всички игри, които съм изброил, според мен със сигурност си заслужават местата. А, и да - в гейм фак ю'с ревютата са само от фенове. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon16 години

Искаме класацията да продължи с третата част на DA KING’S LIST OF TOP 30 PLAYSTATION 2 JRPGS, 21-30 ! :ura:

Що пък не, има още доста заглавия като tales of нещо си, Shadow Hearts 1,Magna Carta,xenosaga,Grandia II-Extreme, Suikoden 5, hack. , Ff10-2 и други за които не се сещам :lol:

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe16 години

The Demon написа:Искаме класацията да продължи с третата част на DA KING’S LIST OF TOP 30 PLAYSTATION 2 JRPGS, 21-30 ! :ura:

Що пък не, има още доста заглавия като tales of нещо си, Shadow Hearts 1,Magna Carta,xenosaga,Grandia II-Extreme, Suikoden 5, hack. , Ff10-2 и други за които не се сещам :lol:
Това е топ-листа, а не манджа с грозде! :P

Покрай смотания Суйко 4 забравих да вмъкна хубавата петичка. Тя е за 13-то място някъде.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Мнение Jeru16 години

Добре, добре. Като цяло съм съгласен с по-голямата част от класацията.
Като имам време и аз ще пусна собствена такава. :D :wink:

Само дето до момента съм навъртял вече 25часа на Валкирията и засега не съм на мнение, че е за първо място. Ще видим като я завърша де...
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp16 години

Мисля, че има друга, съвсем основателна причина Silmeria да е на първо място :)

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Мнение Jeru16 години

vvarp написа:Мисля, че има друга, съвсем основателна причина Silmeria да е на първо място :)
?
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp16 години

След като е на тази позиция, има твърде голяма вероятност повече хора да проверят дали играта е за първото място 8)

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe16 години

Според мен Valkyrie Profile 2 е за първото място:

+ трагична, но героична история,
+ оригинален арт,
+ великолепна музика,
+ оригинален геймплей,
+ оригинална и балансирана бойна система,
+ няма гей в главната роля,
+ няма ги изтърканите във ФФ-тата въздухоплавателни средства,
+ надъхани метъли с огромни мечове, валкирии, богове, говорещи дракони, елфи и т.н.,
+ много нива на трудност,
+ много герои,
+ Seraphic Gate,
+ екстра озвучение на Инглиш,
+ нетрадиционен злодей-отаку :о)

Ще ме извините, но се връщам за пореден път да мина Серафик Гейта!
:wink:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
ONI
Мнения: 17
Регистриран преди: 17 години

Re: DA KING’S LIST OF TOP 20 PLAYSTATION 2 JRPGS, 20-11

Мнение ONI16 години

В личния ми Тоp на първо място е FFX. Не съм изграл много от споменатите, но съм пробвал почти всички и има голям шанс SMT: Nocturne или DQVIII да са сред първите 3. Някой Suikoden също трябва да присъства.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: за коша 2

Мнение Bobi16 години

Първото мнение веднага да бъде приведена в първоначалния си вид :!:

:shock:

Аватар
stryker
Мнения: 788
Регистриран преди: 18 години

Re: за коша 2

Мнение stryker16 години

Това беше много детска постъпка.

Кой е онлайн