DA KING’S LIST OF TOP 20 PLAYSTATION 2 JRPGS, 20-11

Reviews, previews, features.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

DA KING’S LIST OF TOP 20 PLAYSTATION 2 JRPGS, 20-11

Мнение king_of_the_universeпреди 10 години

20 - Kingdom Hearts 2

Правена изцяло за фенове, които не се дразнят от кусурите в геймплея, а се кефят най-вече на персонажите на Square-Enix и Disney накуп. В Kingdom Hearts 2 е оправена безобразно смотаната камера от първата игра. Насочеността на играта към по-малките фенове на Square-Enix определя и сравнително ниската й трудност на минаване. Все пак, който има време в изобилие и непреодолимо желание да се завърне към детството си, когато е следял със затаен дъх приключенията на Мишока Мики, нека не се колебае, Kingdom Hearts 2 би му предложила добра и увлекателна възможност за това.

19 - Atelier Iris: Eternal Mana

Забавна и красива игрица от утвърдена в Япония ролева поредица (още от 1997 година), Atelier Iris: Eternal Mana е първата, която достига до американските и европейските ни братя по оръжие, благодарение на превода и локализацията на симпатягите от Nippon Ichi Software (NIS). Дело на японците от Gust, в Atelier Iris: Eternal Mana си дават среща аниме-визията, типичните за японските ролевки походови битки на отделен екран, алхимията и магията. Основното очарование на играта е в умилителния арт на героите и всички живинки, както и в увлекателно поднесения tutorial. Играта може и да се пропусне, но като най-добра от трите от поредицата, пуснати за PS2, не е лошо да се изиграе. Atelier Iris: Eternal Mana, макар и да не блести с оригиналност, има какво да предложи.

18 – Wild ARMs 4

Пласирана в Страната на изгряващото слънце като Wild ARMs: The 4th Detonator, Wild ARMs 4 е играта, с която поредицата се утвърждава на Плейстейшън 2. Wild ARMs 4 продължава традицията действието на геймките от серията да се развива в Дивия Запад. Към тези традиции е добавена вървежна бойна система, под формата на поле с няколко петоъгълника, на които се разполагат героите и враговете. Като част от геймплея са включени и jump’n’run елементи, съпътствани от нелоши загадки за решаване из различни подземия. Нелошата графика и anime визията дават своя скромен принос и Wild ARMs 4, като една солидна и приятна ролевка, достойно заема 18-ото местенце.

17 – Rogue Galaxy

Колкото и големи добряци да са Level-5, те не притежават човешкия ресурс на, да речем, Square-Enix, поради което не могат да блъскат супер изпипани японски ролевки за кратък период от време. Rogue Galaxy излиза след забележителната Dragon Quest VIII, затова е сравнявана най-често с нея. А сравнението определено не е в полза на Rogue Galaxy. Историята в Rogue Galaxy звучи като “Star Wars meets Skies of Arcadia”. Геймплеят е добър, но в него няма да откриете нещо особено. Аз съм останал с впечатлението, че цялото това планетарно шматкане е могло да бъде направено по-user friendly и някак си по-занимателно.

В края на краищата, Rogue Galaxy е живописна ролевка, но от Level-5 са способни на много повече. Малко повече време за разработка при всички положения щеше да се отрази доста добре на крайния резултат.

16 - Grandia III

Grandia III зарибява със запомняща се main theme музика, прилична графика и арт и типичният за поредицата геймплей, включващ трупане на верижни комбота от членовете в групата. Приятна история, в основата на която е мечтата на главния герой да полети. За нещастие, присъстват и сополиво-сълзливите сценки, така характерни за японските ролевки на беззащитно момиченце в беда, което е гласено от жертва от зъл изрод, стремящ се към NWO (New World Order).

15 - Arc The Lad: Twilight of The Spirits

Twilight of the Spirits влиза в 15-ицата от раз, главно благодарение на хубавата история а ла “Война и мир” и добре измислените персонажи. Голям плюс е нетрадиционното управление на двете групи от герои, които към края на играта комбинират своите сили срещу Голямото Злотм . Поради стратегическата, богата на опции система за воденето на битки, Twilight of the Spirits може да мине и за ролева стратегия. За разлика от нея, другата Плейстейшън 2 Arc The Lad геймка - End of Darkness, е просто посредствена.

14 - Shadow Hearts: From The New World

Третата игра в изненадващо добрата ролева поредица на неизвестниците от Nautilus. В Shadow Hearts: From The New World имаме още по-голямо заиграване с неземните светове и същества на майсторът на ужасните истории Лавкрафт. Тук хуморът е още по-ярък, а героите – дори по-странни от своите събратя в Shadow Hearts: Covenant. Мой любимец нумеро уно е бъбривата огромна котка-пиянде Мао, която си служи със стила на пияния юмрук и е филмова кунг-фу звезда. Hildegard Valentine пък е сестра на момъка-вампир от двойката Joachim. Хилдето се бие в три форми, в зависимост от погълнатите калории – прилепка-вампир, тлъста форма и стройна форма. Друг ексцентричен персонаж е бразилецът-нинджа Франк.

Като другите две Shadow Hearts игри, тройката изобилства от забавни странични куестове. Проблемът й е, че е чувствително по-кратка от двойката и със забележимо по-слаб дизайн на данджъните. Но забавността на играта я прави задължителна за изиграване.

13 - Star Ocean 3: Till The End of Time (за това място е и първоначално пропуснататa от мен Suikoden V)

Много добра игра на tri-Ace, която обаче не отразява напълно потенциала им на разработчици, разкрит в други игри на японската компания. Традиционният геймплей на поредицата – битки на отделен екран с управляване на един герой и задаване на команди за останалите – в Star Ocean 3 пасва перфектно на интересните триизмерни светове. За съжаление, драстичното падане на кадрите при по-мащабните битки няма как да не се отрази на геймплея. Героите са по-малко на брой от Star Ocean 2, но в тройката не липсва размазващият страничен данджън, които може да бъде преодолян само с докрай развито парти.

12 - Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga 1, 2

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga-игрите не притежават завършеността на светa и трудността на Shin Megami Tensei: Luceifer’s Call, нито геймплейното двуличие на Persona 3. Леко по-слаби от Megaten представителите в моя топ 10, но наравно с тях носители на нестандартната визия и атмосфера на поредицата. Геймплеят е зарибителен, но по някое време може да писне на кежуъл-ролеваците. За предпочитане е двете ролевки да се изиграят една след друга, за да се разкрие цялата история в своя мрачен блясък. Държа да подчертая, че атмосферата прави игрите от тази поредица уникални.

11 - Breath of Fire V: The Dragon’s Quarter

Много добра и много трудна ролева игра на Capcom, която стимулира преиграването. За съжаление геймката е много къса, около 20 часа за едно врътване. Краткостта се компенсира от тоталния брутализъм на геймплея – гадни битки, липса на достатъчно save points и нагрухани босове. Всяко използване на ултра-специалната форма на главния герой Ryu, а именно – превръщането му в мощен дракон, го приближава към смъртта. Прекаляваш ли с трансформацията, няма да дочакаш и минаването на половината игра. Мрачна и коварна, Breath of Fire V определено не е за хора със слаби нерви.

Notable mentions: .Hack, Xenosaga
Последна промяна от vvarp на 15 май 2011, 11:25, променено общо 4 пъти.
Причина: възстановяване на съдържание
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
b081
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение b081преди 10 години

От изброените съм се сдобил с 8 (или 9) броя, но изцяло съм изиграл само номер 12 :-( По този повод съм се убедил, че игрите на Атлус трябва да се внасят в момента на щатската премиера.

За номер 11 съм напълно съгласен; точките за запис са доста раздалечени и понякога трябват 2-3 часа непрекъсната игра (което ми и пречи да я завърша). Сега съм на Xenosaga, но (за съжаление) не е това, което очаквах.
If you want everything, you'll end-up with nothing. -- Lulu

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 години

От тези десет съм не съм изиграл нито една, така че вероятно доста хубави моменти ми предстоят. Може би само Xenosaga трябваше да е поне в двайсетицата към края. Все пак толкова много средства и време са хвърлени в нея. Само втория епизод съм изиграл и съм гледал кът сцените на първия. Геймплея си е куц, като изключим битките. Света и героите ,интригуващия сюжет, добре направените кът сцени и чудесната музика ми бяха достатъчни за да я мина. Епизод 2 е за 6-7/10, ама съм чувал че в третия много неща са оправени и оценките които получи навсякъде са доста добри (в gamefaqs и дават само 10 и 9 :P ). Със сигорност ще го изиграя и него ама първо искам да разцъкам и на първия за да видя как е геймплея там. Само незадълбочения геймплей и е спънката на тази игра. Някакси прилича на нещо класическо или умишлено опростено и не върви на мащаба на поредицата. Единственно геймплея и е спънката на тази игра. Мяза на нещо класическо или умишлено опростено и не върви с мащаба на поредицата като цяло. Но коя ли игра няма поне един кусур :-)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Но коя ли игра няма поне един кусур :-)
Dragon Quest VIII, примерно. :wink:

Много пари са влети в Ксеносагите, но е важен крайният резултат. Не, че не бих оценил поредицата примерно със 7/10, но всички игри, които съм изброил, според мен със сигурност си заслужават местата. А, и да - в гейм фак ю'с ревютата са само от фенове. :lol:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 години

Искаме класацията да продължи с третата част на DA KING’S LIST OF TOP 30 PLAYSTATION 2 JRPGS, 21-30 ! :ura:

Що пък не, има още доста заглавия като tales of нещо си, Shadow Hearts 1,Magna Carta,xenosaga,Grandia II-Extreme, Suikoden 5, hack. , Ff10-2 и други за които не се сещам :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Искаме класацията да продължи с третата част на DA KING’S LIST OF TOP 30 PLAYSTATION 2 JRPGS, 21-30 ! :ura:

Що пък не, има още доста заглавия като tales of нещо си, Shadow Hearts 1,Magna Carta,xenosaga,Grandia II-Extreme, Suikoden 5, hack. , Ff10-2 и други за които не се сещам :lol:
Това е топ-листа, а не манджа с грозде! :P

Покрай смотания Суйко 4 забравих да вмъкна хубавата петичка. Тя е за 13-то място някъде.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 10 години

Добре, добре. Като цяло съм съгласен с по-голямата част от класацията.
Като имам време и аз ще пусна собствена такава. :D :wink:

Само дето до момента съм навъртял вече 25часа на Валкирията и засега не съм на мнение, че е за първо място. Ще видим като я завърша де...
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 10 години

Мисля, че има друга, съвсем основателна причина Silmeria да е на първо място :)

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 10 години

vvarp написа:Мисля, че има друга, съвсем основателна причина Silmeria да е на първо място :)
?
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 10 години

След като е на тази позиция, има твърде голяма вероятност повече хора да проверят дали играта е за първото място 8)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Според мен Valkyrie Profile 2 е за първото място:

+ трагична, но героична история,
+ оригинален арт,
+ великолепна музика,
+ оригинален геймплей,
+ оригинална и балансирана бойна система,
+ няма гей в главната роля,
+ няма ги изтърканите във ФФ-тата въздухоплавателни средства,
+ надъхани метъли с огромни мечове, валкирии, богове, говорещи дракони, елфи и т.н.,
+ много нива на трудност,
+ много герои,
+ Seraphic Gate,
+ екстра озвучение на Инглиш,
+ нетрадиционен злодей-отаку :о)

Ще ме извините, но се връщам за пореден път да мина Серафик Гейта!
:wink:

Потребителски аватар
ONI
Square
Square

Re: DA KING’S LIST OF TOP 20 PLAYSTATION 2 JRPGS, 20-11

Мнение ONIпреди 9 години

В личния ми Тоp на първо място е FFX. Не съм изграл много от споменатите, но съм пробвал почти всички и има голям шанс SMT: Nocturne или DQVIII да са сред първите 3. Някой Suikoden също трябва да присъства.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: за коша 2

Мнение Bobiпреди 9 години

Първото мнение веднага да бъде приведена в първоначалния си вид :!:

:shock:

Потребителски аватар
stryker
Контакти: