Silent Hill: The Room

Reviews, previews, features.
Аватар
Shino
Мнения: 333
Регистриран преди: 17 години

Silent Hill: The Room

Мнение Shino17 години

Преди около 1-2 го написах и се канех от известно време да го пустна ате ето на :roll: Надявам се да не емного дълго, че по едно време се отпеснах, знам че и играта не е много нова, но за мен си е една от най-добрите в horror-a :twisted:

След излизането на Silent Hill 3 повечето от феновете смятаха, че няма на къде повече с историята, но за пореден път и отрицателно време екипът на Konami се появи на пазара със ново бляскаво продължение на поредицата. Както в предишните части, така и в тази свързващият елемент е Тихия Хълм, но вече действието не се развива изцяло в него. Първата игра от поредицата донесе на почитателите на survivor horror жанра много безсънни нощи и усещането за нещо ново в този жанр, двойката и тройката запазиха това усещане, четворката го затвърди. Ако не сте играли предишните части, тогава се подгответе за свят, в който сънищата понякога се оказват истински.
В Silent Hill: The Room ще влезете в ролята на напълно нов герой – Хенри Таунсенд, жител в Южен Ашфилд. Една сутрин Хенри се събужда със странно усещане и спомен за неприятен сън. Успокоил се, че всичко е само сън, той се сблъсква с поредица много страни неща. Входната му врата е омотана във вериги и катинари, прозорците не могат да се отварят, а стъклата им не могат да се счупят. Телефонът не работи; при вдигане на слушалката се чува само пращене. Никой не го търси, никой на му звъни. След време под врата се появява бележка „Don’t go out!! Walter.”
Хенри не знае какво да прави и единствения изход, който намира се оказва, незнайно как появила се дупка на стената в банята му. Влизайки в нея, той се озовава на непознато място, на което се среща със жена на име Синтия. От нея разбира, че се намират в метрото на Южен Ашфилд. Двамата са убедени, че сънуват, но по-късно Хенри намира тялото й, на което с нож са изписани четири цифри.
Събуждайки се в леглото си облян в пот, той се успокоява, че това е поредния кошмар. Когато пуска радиото обаче, чува за намерена мъртва жена в метрото на Южен Ашфилд. Хенри забелязва, че един от катинарите се е махнал от входната врата и че има на земята ново листче.
Не знае кой оставя бележките под прага му, не разбира защо не може да излезе от апартамента, не знае защо това, което сънува се оказва реалност. Единственият избор, който му остава, е да продължи да влиза в дупката, която вече го отвежда в Siletn Hill. Постепенно той почва да разбира защо всичко това му се случва и че в света на Тихия Хълм няма място за него.
Silent Hill 4 с новата си история ни предоставя и два нови модула за игра, нетипични за този жанр. Играта се играе от първо и от трето лице. Докато сте в апартамента ще можете да гледате само през погледа на Хенри. С левия аналог се движите, докато с другия можете да оглеждате където си поискате из апартамента. Преминавайки през дупката и озовавайки се в алтернативния свят, вече играете от трето лице, както в предходните части. Има промени и в инвентара, вече е реално времеви. Хенри може да носи само няколко предмета в себе си, другите може да го оставя в скрин в стаята си.
Промени има и при местата за save, няма да са разпръснати на различни места по картата. Записът на играта се извършва на едно място и то е в апартамента. С течение на играта, оставянето на предмети, запис на часовете на игра и самото връщане в апартамента, ще става все по-трудно.
Има още промени спрямо предишните части от поредицата. В SH4 повече е наблегнато на екшън елементите и не е обърнато много внимание на пъзелите. Въпреки това те присъстват на всяко ниво и са задължителни, за да се мине и дадената местност (ниво).
Известно време освен, че играете с Хенри с вас е и съседката му Илеен Галвин (която по-късно също е убита). Тя доста успешно се справя с побоя над гонещите ви същества. В играта за нея има няколко предмета, които може да намерите и да й дадете. Първоначално тя се бие с дамската си чанта, замахвайки срещу противниците и нанасяйки им минимум демич. Постепенно можете да я оборудвате с намерени предмети като тънка метална палка, ножовка или метална верига. С металната верига Илеен става добър помошник. Оръжията в играта са най-разнообразни - метални тръби, стикове за голф, бухалки, стъклени бутилки, пистолети, спрей за насекоми, кирка, резачка, ръждясала брадва и т.н. Други предмети, които може да намерите по картата, са аптечки, ключове, различни записки, клуестови предмети, карти, касети, свещи, мечове.
Колкото разнообразни премети, толкова и различни противници. Повечето от тях не умират след нанесената им серия от удари, а падат на земята леко зашеметени, след което стават пак. С тях претърсването на дадена местност за предмети става доста трудно. Мечовете, които ще намерите, се използват за духовете като се забиват в тях. Те не могат да станат и да ви нападнат. Но за да ги приковете, първо трябва да ги зашеметите, а затова се изискват доста бързи реакции.
Анимациите в играта са повече от добре направени, истинско удоволствие е да гледаш филмчетата, които присъстват доста често в различните нива.
Графично играта е една от най-добрите правени до сега. Стените постепенно почват да се покриват с кръв и ръжда, от тях се протягат ръце, прокрадват се светлосенк. Всичко е изпипано до най-малката подробност. Визията на всяко едно място е направена колкото се може по смразяваща и плашеща. Леко осветени алеи, затвори със следи от кръв по леглата и стените, болници с тъмни и дълги коридори.
Звуковите ефекти не отстъпват на визията. Чувате звука от съществото, а не го виждате. Но и само звука ви стига, за да побегнете в противоположната посока. От тъмнината виждате само силуети и чувате техните стонове, може само да предполагате какво има пред вас. Озвучаването на героите е добре направено, но саундтрака е доста меланхоличен и е наблегнато на мелодии с по-мистериозно звучене.


Малко края съм го срязала :oops:
Good morning, Haseo.
Start your journey once more.
Your fury is needed again.

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Мнение andycole17 години

Много интересно написано.Обаче по мое мнение това е най-слабият silent hill от четерите.

Аватар
Shino
Мнения: 333
Регистриран преди: 17 години

Мнение Shino17 години

andycole написа:Много интересно написано.Обаче по мое мнение това е най-слабият silent hill от четерите.
Мда може да се каже, преидмно че в него е наблегнато повече на екшъна, но си има общо с предишните части..еее има общо с SH 2
Good morning, Haseo.
Start your journey once more.
Your fury is needed again.

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Мнение me3x17 години

Shino написа:Мда може да се каже, преидмно че в него е наблегнато повече на екшъна, но си има общо с предишните части..еее има общо с SH 2
Silent Hill 2 е със сто класи над четворката. Просто атмосферата и озвучението правят SH2 абсолютен лидер в сърваивъл хоръра. Просто тогава KONAMI надминаха дори и себе си.
Внимание - SH2 СПОИЛЕР!
Още си спомням момента в който James беше застанал пред един асансиьор. В него имаше метален детектор, а самия асансиьор водеше към някви подземия. James трябваше да остави всички метални предмети(барабар с оръжията :shock: ) в един гардероб застанал в съседство на асансиьора. Ето как чрез един на пръв поглед дребен момент мозъците от KONAMI карат съспенса да придобие чудООвищни размери :twisted:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Shino
Мнения: 333
Регистриран преди: 17 години

Мнение Shino17 години

Леллелеле като се сетя за тоя момент, доста се чудих и маях, как може така да сляза долу :? .Доста ме бе шубе.
Да си призная 2-та най-много ме радва, особено и мини играта следкато се превърти :twisted: :P
Good morning, Haseo.
Start your journey once more.
Your fury is needed again.

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Мнение me3x17 години

Shino написа:....2-та най-много ме радва, особено и мини играта следкато се превърти :twisted: :P
По обясними причини :wink:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon17 години

Е тва е парадокс братче :lol: 100% не е най -добрия SH, но ми е най-любимия. Най-вече ми харесва защото е много реален. Не само заради ограничения инвентар и съндъка, които са взети от RE и адски добре пасват. Оръжията :!: Няма базуки, узита и гранати. Биеш се с неща от обкръжението си. Стъклени бутилки, тръби, голф стикове, спрейове, дамски чанти :twisted: . Много подтискат и постоянно връщане в апартамента. Хенри по принцип си е самотник, но това че е затворен допълнитено повишава съспенса. Хареса ми и Бийт ем ъп системата, на която малко хора обърнаха сериозно внимание. Коловете които спират призраците. Къде го е имало това в игра до сега? Действително не можеш да убиеш нито една от 19-те жертви, които те нападат на случаен принцип из всички нива. Обаче тук идват великите кръстове. Избираш си 5 призрака дето най те дразнят забиваш им кръст и повече не ги виждаш до края на играта. Друго нещо което много ми хареса е това че живееш в жилищна кооперация (можеби защото повечето от на също живеят в такива). Всеки апартамент си има обитател. От KONAMI са се погрижили за всеки да има беграунд информация. Кой с кой бил гадже, кой бил геймър, кой музикант, кой художник. Даже са навързали разни интриги между обитателите (където има хора които живеят на едно място няма как без плетене на интриги :P ) и това адски много ме радва. Всичко е като в реалния живот. Поглеждаш през прозореца и имаш чувството че наистина виждаш стаите на реални хора, а не просто текстура на отсрещната cграда. Наистина почваш да му влизаш под кожата на този човек. В сцените със Синтия , усещам как той знае че тя му е съседката от апартамента под него с която никога не се е заговарял. Луда игра :P. Дано направят нещо такова пак.

Аватар
Shino
Мнения: 333
Регистриран преди: 17 години

Мнение Shino17 години

Ххахахахахаххахахахахахааа ми Конами си знаят работата, това е ясно на всички :D .
Това за апартаментите и за хората, че всеки ис имаше собствена история,беше доста добро попадение, смао с котката нещо не ме изкефи какво бе станало.Иначе за оръжията и в предишните части едва ли може да попаднеш на кой знае колко мощно оръжие.Като се замисля в играта най-много ме изкефи водния затвор и какво са равили с труповете :twisted: , а записките няма да ги коментирам, че пак ми се доигра :shock:

П.С.Някой нещочел,гледал...за SH 5 или за версията излзиаща засега само за псп?
Good morning, Haseo.
Start your journey once more.
Your fury is needed again.

Кой е онлайн