Emulation

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Emulation

Мнение Jim Raynorпреди 6 години

cain написа:Cel shading != арт дирекшън/читави текстури
Cel shading = моментна тенденция при игрите, която за моя радост поотмря
Не се притеснявай. Американски учени доказаха, че играенето на CS заглавия не намалява тестостерона и либидото.
Не смятам, че това е вярно. Доста неща за Cube и Wii си изглеждат превъзходно с компонентен кабел.
По-скоро бих казал, че с компонентен не изглеждат като лайно на LCD телевизор от 32 нагоре. Истина е, че артдирекшъна е феноменален, но няма как да не ме дразни ниската резолюция на текстурите. И все пак има утешителни мисли - бедна ми е фантазията как щеше да се играе Corruption с дистанционното, ако не летеше както сега с 60 кадъра в секунда.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 години

Че в Prime 3 текстурите са си идеални.
RRSunknown написа:И не не изглеждат великолепно на малката резолюция иначе нямаше да има учудвания в момента при сравнението.
Ако си с LCD, aliasing-ът вади очи при native резолюция. Затова по-добре с емулатор.
Всички повърхности са текстурирани. Cel-шейдингът е част от арт дирекшъна (duh).
Текстурите са читави, тъй като са с достатъчно висока резолюция и без гадна компресия, за разлика от други заглавия.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 години

Jim Raynor написа:
Cel shading = моментна тенденция при игрите, която за моя радост поотмря
Не се притеснявай. Американски учени доказаха, че играенето на CS заглавия не намалява тестостерона и либидото.
По принцип ли обичаш да се излагаш толкова или днес просто се постара?

Както и да е мисълта ми беше че двата шота не са точно пример за арт. Добър левъл дизайн, интересен рендъринг но арт?
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 години

Мислех че говорим за факти не за смятане - Wii -то има малка резолюция която е грозна на всякакъв екран защото се виждат пикселите.
Аз поне ги виждам с конзолата, а на емулатора не ги виждам.

Специално моето Wii си го карам с CRT телевизор защото през монитор няма как да го подкарам , но го тествах (да, с компонент кабел) на 32" HD телевизор беше отврат с гигански пиксели . Точно за Метроид 3 говоря.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Jim Raynor написа:По-скоро бих казал, че с компонентен не изглеждат като лайно на LCD телевизор от 32 нагоре.

E не говоря за всички заглавия, но си има такива които си изглеждат доста добре. Сега няма какво да обсъждам за пиксели, лайна и тн., като говорим за вече античния хардеур на GC/Wii. То и на 1080p, текстурите с ниска резолюция изглеждат мазня и не мисля, че точно за това говорим.

Както беше споменато, един от най- неприятенте моменти при LCD-тата, наистина е АА-то и тук емулаторите се намесват много уместно.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Заглавията, които изглеждат добре на 37-инчовия ми LCDTV с компонентен кабел се броят на пръстите на едната ръка на 65 годишен ветеран стругар.

Изненада ме фактът, че заради единия CS и резолюцията игрите изглеждат наистина по-добре на емулатора, отколкото на конзолата, за която са правени. Но на второ четене: то и при ps1 емулатора беше така...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Именно за това говорех и аз.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Тва не е точно свързано с РС гейминга и високите резолюции, понеже изненадата ми беше, че игра може да изглежда по-добре от оригиналния й вид, в който е създадена на емулатор. РС гейминга е съвсем друга бира.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 години

Винаги ще изглеждат най-добре на оригиналния хардуер, 100% емулация няма.

Повечето неща от миналото поколение изглеждат ок, дори като им се надуе резолюцията и им се сложи масивна доза AA. Обаче за игрите с пререндвани фонове и за тези от по-предишните поколения, спасение няма. Освен, разбира се, sub 480p екран (най-добре 240p) или римейкове.
cain написа:Както и да е мисълта ми беше че двата шота не са точно пример за арт. Добър левъл дизайн, интересен рендъринг но арт?
Само в Wind Waker има cel-shading. Моделите, текстурите, шейдърите, все са подчинени на визуалната концепция, а тя от своя страна, на арт дирекшъна. Не говорим дали художественото направление е баш "арт", а просто отбелязваме съществуването му.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Последно сравнявах Monkey island - понеже във ремастеред версиите са включили оригиналния изглед имах безценната възможност да сравня как изглежда оригинал барараб с едрите пиксели с емулатор който подкарава баш оригиналната игра със разни трикове . Еми няма нищо общо просто.

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHkaпреди 6 години

Я кажете добър емулатор за NDS? Последно мисля, че пробвах No$cash /нещо такова/. :blue:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 години

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 6 години

NO$GBA се води добър, доколкото ми е известно (а то не е много). Пробвах да играя със stylus-заместител даже (едно Wacom Volito2), но стигнах до едно място в Зелда, където трябваше да духам в микрофона, за да изгася огън и ми се видя доста зор, нищо не успях да направя. Имаше в интернет описания как точно да го подлъжеш, но при мен не стана.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

При мен стана - просто си пускаш микрофона да е максимално чуствителен и няма проблеми. А отварянето и затварянето на капачето се постига като минимизираш и после пак максимизираш прозореца.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Стабилни подобрения при емулацията на Wii и GameCube :yes:

https://dolphin-emu.org/blog/2016/06/24 ... 0-release/
Dolphin 5.0 is the fastest Dolphin has ever been!
[...] At a basic level, Dolphin 5.0 is more accurate and more efficient than previous builds in every way.
[...] On the GPU side, OpenGL and D3D11 have seen tons of optimizations and accuracy improvements, and have been joined by a brand new D3D12 backend for huge performance gains.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 месеца

Опаа...
Cemu 1.7.1 (Wii U Emulator) | Improvements Preview

Отделно, заглавия като Bayonetta 2 и Mario Kart 8 вървели гладко @1080p, 60fps, макар и с дребни бъгове:
http://www.dsogaming.com/videotrailer-n ... n-of-cemu/

Явно не е толкова далеч моментът, в който ще играем Breath of the Wild с нормален фрейм и при нормална, а защо не и 4K резолюция :cain:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 11 месеца

Хмм, това звучи чудесно, този уикенд ще го пробвам да видим как върви на моята машина.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Видях, че тази тема се спомена в тази за Nintendo и нека да спомена, че не успях да дочакам уикенда и днес се хванах да сваля емулатора, поне една игра и да опитам да я подкарам.

В крайна сметка най-голямата болка беше да се намерят encryption ключовете с цел емулацията да тръгне, но успях и подкарах без особени проблеми Mario Kart 8. Засега можеш да map-неш само Pro контролера както трябва, тоест игри, които зависят много от тъч екранът имат проблем.

Интересното е, че самият емулатор няма избор за резолюция, което е малко странно и се налага да играя или 1080p (което изглежда ужасяващо на моя 1440p дисплей), или в 4K с downsampling, което дава яка картина, но товари малко безмислено много машината ми.

Естествено в 4K с downsampling играта изглежда много добре, и всичко което е с реален 3D обект (а не текстура) изглежда доста гладко и приятно. Тази игра обаче е от тея дето имат проблеми и примерно някой текстове направо липсват, както и на случайни места губи кадри така без видима причина.

Но честно казано върви и изглежда далеч по-добре от очакваното предвид, че това е така да се каже началото на емулацията на Wii U. До 6-12 месеца вероятно ще можем да играем почти всичко без проблеми. Заредил съм 2-3 от останалите по-добре поддържани игри да се свалят, да видим как ще се държат те :).

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 11 месеца

Излезе версия 1.7.2
PC mustard race

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Бравас, работят хората, няма прошка. Особено Байонетата вече изглежда видимо по-играваема, и Donkey Kong-а най-после държи някакви по-прилични кадри.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост