Prey (2017)

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Prey (2017)

Мнение vvarpпреди 1 година

Както се очакваше, новият Prey няма нищо общо с прекратеното продължение. Първоначалните слухове, че в крайна сметка ще е духовен наследник на System Shock също се потвърдиха.
Ръководи се от Р. Колантонио (Dishonored, Dark Messiah) и се разработва от Arkane Austin, като К. Авелон (Alpha Protocol, Planescape: Torment) също участва в проекта.
CG trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=CpidFeR6W4U

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 10 месеца

Най-накрая показват gameplay:

Извънземните идват доста безлични, но иначе наистина са докарали осъвремен System Shock и са добавили цяла камара интересни механики :yes:
Последна промяна от vvarp на 02 дек 2016, 11:43, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Prey (2017)

Мнение DETONATOR-Mпреди 10 месеца

Бе малко не съм никак хайпнат. Първият Prey си беше съвсем Ок като игра.
Представи порталите преди да са cool и имаше баси добрите идеи.
Тая ми се вижда малко безлична.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 10 месеца

Името е сложено от тъпотия и наглост. Този проект няма абсолютно нищо общо с Prey. Arkane са решили да правят нова игра, ама собствениците-дементи са натресли това име, сякаш някой помни шутър от 2006 :idoh:

Което е и доста нагло, предвид престъпните им машинации около студиото Human Head (Rune, Prey) и саботирането на обещаващото продължение Prey 2, което е било почти завършено, когато са го прекратили :facepalm:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 10 месеца

Напълно съм съгласен с vvarp, това въобще няма нищо общо с Pray, правят играта с това име от чисто маркетингова гледна точка, което е супер-нагло. И да, аз бях един от тея супер-надъханите от трейлъра на Pray 2 ако го помните навремето докато тази игра ми вкарва нулев хайп.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 месеца

:lol:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 7 месеца

The First 11 Minutes

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Не знам дали ще дочакаме нов System Shock, ама Prey 17 се оказва именно това. Друг момент е, че е правен от хора, които далеч не са бездействали през последните две десетилетки, какъвто е именно случаят със "същинския" System Shock 3.
Че и със завидна оптимизация (при PC ofc), ще гледам да го пробвам и на моята барака :cain:

А по въпроса с безличността и деривативността, вината е изцяло у чиновниците на Заминакс. Arkane-аджиите, начело с Колантонио, Смит, Беър определено имат идеи, ако съдим по изтеклите предложения за ново заглавие от преди няколко години.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 3 месеца

Не знам...играх демото на PS4 Pro, струва ми се грозна и много зле технически.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 месеца

Аз съм играл само PC версията и не е най-красивата игра от миналата година със сигурност, но не е грозна! Първо започва относително постна, но нататък имаше прилични гледки, и откъм engine и оптимизации е ОК, аз мога да я играя 1440p 60fps абсолютно всичко на max.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 седмици

Направо е супер :yes:

Космическата станция Talos е може би най-изпипаният виртуален свят, който ми е попадал от години. Не е просто съвкупност от нива, а истинско място. Всяко от отделенията е градено с размах и е доволно навързано с останалите. Художествената и разказвателната част са също на много високо ниво, та с кеф и постоянство зяпах, обикалях и изледвах. Нищо, че поне на теория няма по-голямо клише от аварирала станция.

Prey 2017 е достоен наследник на философията на System Shock и Deus Ex. Повечето предизвикателства се минават поне по 5 начина. А няколкото невиждани до момента механики доведоха до доста забавани, чак гениални моменти от рода на превръщане в граната, мостове от лепило, бой с маси и т.н.

Недостъците ги свързвам предимно с липсата на време и ресурси. Бойната част е доста претупана, което е и голям парадокс на фона на брилянтния в това отношение Dishonored. Същото важи до известна степен и за ролевата система за умения - липсва добра структура и още повече, баланс. Отделно, около средата започва малко по малко да се изчерпва откъм механики.

Технически е добре, отвъд няколко неъвършенства на енджина, като дребни бъгове с физиката. btw. бъговете при демото за PS4 (управление и звук) били оправени във финалната версия. Има големи паузи за зареждане, особено ако се играе от HDD. Но няма как иначе да се докарат едновременно работещи системи и огромни нива.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост