Конзолите на 3DO!

It's been AGES!
James088
Мнения: 64
Регистриран преди: 18 години

Конзолите на 3DO!

Мнение James08818 години

Нека си припомним вълнуващото (поне за мен) време, когато геймърското братство се кефеше на конзолите на 3DO и умопомрачителните игри от онова време!
Разкажете за любимите си игри тук! :D

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M18 години

Gex - Mnogo dobar slide scroller.Dosta nervi sam pohabil po taia igra.Imah navremeto "Panasonic 3DO".osven tova ma6e niakakvi igri-videota - basi bozita,ama bez banica.Be kato opravia FLEXA(i negovata maika) }6te napi6a na bulgarian.

Аватар
roBO
Мнения: 778
Регистриран преди: 18 години

Мнение roBO18 години

oshte si pazq Panasonica ;) mojebi togava nai mnogo se kefeh na igrite struvaha mi se zashemetqvashto krasivi

James088
Мнения: 64
Регистриран преди: 18 години

Мнение James08818 години

PoEd - уникални КОЛОСАЛНО огромни нива, страхотен дизайн и перфектно подбрани оръжия!

MadDog - интерактивният филм, който разкри доста неподозирани хоризонти!

ThemePark - икономическа стратегия, вълнуваща и неомръзваща!

RoadRash - супер динамична, усещане за скорост и музика на високо ниво!

и много, много други!

Съжалявам само, че няма откъде да си ги намеря! :roll:

Zygot
Мнения: 517
Регистриран преди: 18 години

Мнение Zygot18 години

Бях играл на ДУУМ и някъф рейсър супееер красиф !

3ДО кефише от към графика ( поне с такова впечатление съм останал :oops: )

Аватар
roBO
Мнения: 778
Регистриран преди: 18 години

Мнение roBO18 години

Zygot написа:Бях играл на ДУУМ и някъф рейсър супееер красиф !

3ДО кефише от към графика ( поне с такова впечатление съм останал :oops: )
za vremeto si beshe taka az ot SMD preminah na Panasonic i napravo neznaeh na koi svqt sum

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Доста ми допадна вида на прекратената Матсушита2 (като изключим морално остарелия контролер):

http://www.uk.playright.dk/raretitel.php?id=13643


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon16 години

Не е ли леко грозничка :-)

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe16 години

James088 написа: MadDog - интерактивният филм, който разкри доста неподозирани хоризонти!
Сериозно? :lol:
James088 написа: и много, много други!
Които са? :roll:

Без майтап, на 3ДО съм цъкал не повече от месец, после му теглих едната майна и се върнах на Мегадрайва, а после набарах Плей 1.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

The Demon написа:Не е ли леко грозничка :-)

Абе така е, но ми допада как са направили копчетата в ъглите на конзолата, сякаш са вдълбани 1см навътре. :wink:

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Мнение cain16 години

мен също ми допада как изглежда, като голяма версия на някой стар Athlon :P
PC mustard race

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Ха-ха, вярно, че на вид е като огромен чип - аз се чудех, защо ми изглежда толкова позната отнякъде :P

Но идеята за завъртане на малка ръчка в металната резба на кръстачката ми харесва. Преди доста години имаше един контролер на Atari, който притежаваше подобна идея за допълнително прикрепване на малка ръчка в кръстачката. И като резултат, изглеждаше като аналоговите ръчки на първия аналогов контролер на PSX - онзи с вдлъбнатите пластмасови "чашки" - DAC (Dual analog controller).

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M16 години

Имам същият контролер 1:1 като този на снимката, само че за "Сатурн". Ръчицата, дето се завинтва на кръстачката е едно голямо недоразумение.
Това 100% не е истинският проектопад за конзолата.
Иначе дизайна ми хареса и то много.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Oще малко за конзолката:

http://darkwatcher.psxfanatics.com/console/3dom2.htm

:wink:

James088
Мнения: 64
Регистриран преди: 18 години

Мнение James08816 години

king_of_the_universe написа:
James088 написа: MadDog - интерактивният филм, който разкри доста неподозирани хоризонти!
Сериозно? :lol:
James088 написа: и много, много други!
Които са? :roll:

Без майтап, на 3ДО съм цъкал не повече от месец, после му теглих едната майна и се върнах на Мегадрайва, а после набарах Плей 1.
Ами да - Мад Дог беше от първите наистина необичайни игри, които пуснаха за 3DO. Не мога да ти опиша какви учудени физиономии имаше по магазините, в които пускаха демото на тази игра.

А иначе - Captain Quazar, Battle Sport, HELL, Myst, Doom. Определено тези игрички си струваха...

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe16 години

Абе, имаше какво да се играе, но в сравнение с по-вървежните конзоли 3ДО-то издишаше. Е, ако човек е колекционер и има пари за цакане, без съмнение би намазал една конзолка и топ 10 игрици. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Една от сериозните причини за липсата на заглавия беше и прекалееееееено смотаният контролер, който не само, че е неудобен, ами е и със САМО 3 копчета отгоре :?
Да не говорим, че за да играе втори човек, трябваше да си вкара кабела на контролер 2 в корпуса на контролер 1 :roll:

James088
Мнения: 64
Регистриран преди: 18 години

Мнение James08816 години

Bobi написа:Една от сериозните причини за липсата на заглавия беше и прекалееееееено смотаният контролер, който не само, че е неудобен, ами е и със САМО 3 копчета отгоре :?
Да не говорим, че за да играе втори човек, трябваше да си вкара кабела на контролер 2 в корпуса на контролер 1 :roll:
Всъщност, "chain" свързването не беше толкова лоша идея, макар че повече от 3-ма души не сме играли на една конзола.
А иначе падът на Панасоник не беше скапан колкото този на Голдстар и с него се играеше съвсем прилично!

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Абе не знам, аз пробвах преди години в един тукашен магазин контролера на 3DO (не помня кой модел конзола беше) и направо се отвратих. Ергономичността беше отрицателна, а копчетата се натискаха адски трудно, кръстачката също (като при най-смотаните боклукчийски PC контролери). А трите лицеви копчета направо си бяха смешка за тогавашните години. :?

James088
Мнения: 64
Регистриран преди: 18 години

Мнение James08816 години

Bobi написа:Абе не знам, аз пробвах преди години в един тукашен магазин контролера на 3DO (не помня кой модел конзола беше) и направо се отвратих. Ергономичността беше отрицателна, а копчетата се натискаха адски трудно, кръстачката също (като при най-смотаните боклукчийски PC контролери). А трите лицеви копчета направо си бяха смешка за тогавашните години. :?
Дамм... Говориш за контролера на голдстар. А иначе имаше контролери тип Arcade и такива с 6 копчета (главно за комбинации при биткаджийски игри).
Всъщност истинският проблем на падовете беше дървеното поведение при нагласяне на диагонали. Много е кофти, например при MAD DOG, да не можеш да се движиш спокойно във всички посоки.
Иначе при PoEd (FPS) нямах проблеми с никакво придвижване, а тази игра е яко усукана и динамична. Въпрос на "свиквачка" !

Кой е онлайн