MAME

It's been AGES!
Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Ами я дай малко инфо насам, че да се образоваме и ние :wink:

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Мнение BardoSore17 години

http://www.mamechannel.it/pages/bios.php

Ми теглите пълния пакет и го разархивирате в папката с ромовете!Нужно е за емулатора да засече и покаже игрите!!!

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe17 години

Bobi написа:Да, PAL версията е, а US версията е някъде към 2-3MB... Чудя се в какво ли се крие тази разлика от 14-15Mb... :roll:
Понеже преди бях на някакъв Мейм с команд промпт, нещо се бях шашнал с Мейм32. Моят мейм е 32 версия 0.91, нещо такова. Сега всичко тръгва, защото най-накрая разбрах, че като кача ромовете, трябва:

File -> Audit All Games

За размера на ромовете: parent ромовете са основните игри, другите са леки корекции на главната игра. Затова се дърпа най-мощният - в случая на Мистарата - евро изданието на 17.5МБ. Нищо не пречи после да се теглят и промените по версии.

Биоси - тегли се един зип All Mame Bios и се ръга цял при ромчетата. Това би трябвало да се знае, ама ако някой не знае, вече да знае.

Почти всичко тръгва от сайта, посочен от Бардо, имам само проблеми със скоростта и насичането в Котоните. Тауър ъв Дуум бачка перфектно. Друг хубав сайт е romnation.net.

Енде гут - алес гут. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M17 години

За всички притежатели на дъртия Хвох, то сигурно повечето са ориентирани, има една чудна МАМЕ версия наречена - МАМЕdOX. Сложих си версия 1.1 , може да има и по-нова. Всички игри, които исках да подкарам си вървят безпроблем. Удобството изпъква,когато някоя игра може да се играе от трима или четирима души - Бокса се справя прекрасно със своите 4 контолера. Качеството на емулация е перфектна, поне на изпробваните от мен около 50-60 игри не видях видими дефекти....мнооо се кефя.

Източил съм от xbox-sky.com избрани САРСОМ аркадки. Много са добри :)
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Cadillacs&Dinosaurs и двете D&D вървежни тупалки на CAPCOM подкарвал ли си ги с 3 или 4 играча едновременно? :!:

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe17 години

DETONATOR-M написа:За всички притежатели на дъртия Хвох, то сигурно повечето са ориентирани, има една чудна МАМЕ версия наречена - МАМЕdOX. Сложих си версия 1.1 , може да има и по-нова. Всички игри, които исках да подкарам си вървят безпроблем. Удобството изпъква,когато някоя игра може да се играе от трима или четирима души - Бокса се справя прекрасно със своите 4 контолера. Качеството на емулация е перфектна, поне на изпробваните от мен около 50-60 игри не видях видими дефекти....мнооо се кефя.

Източил съм от xbox-sky.com избрани САРСОМ аркадки. Много са добри :)
Кога ше се съберем да разцъкаме? :-)
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M17 години

Пробвам тези игри сега:

Asura Blade - не върви :( дава ми някаква грешка. АКо има друга версия различна от япоснката ми я посочете да пробвам

Blades of Steel -това е някакъв хокей - върви на тесен шутър-екран перфектно


Brave Blade -дава ми липсващ файл. Дайте линк към играта.

Cotton - Fantastic Night Dreams - липсващи файлове :(


Cotton 2 - Magical Night Dreams -липсващи файлове :(

The Crystal of Kings - не можах да я намеря тая игра

Daraku Tenshi - The Fallen Angels - май идва тежичко на Бокса тва. Върви но с много ниски кадри...

Dimahee - приятен вертикален фентъзи шутър. Върви пергфектно.

Steel Force -шутър от птичи поглед одиш и трепеш изглежда приятно за играене.

Asura Blade - ниски кадри иначе е емулирана добре. Изглежда интересно

The Killing Blade - излиза ми надпис че памета не достига :)

Bels & Whistles - върви перфектно

Choko - повредени файлове :(

Dragon Saber - върви идеално

Gaia Crusaiders -върви долу-горе добре :) ще я пукаме

Alien vs. PRedator - перфектно

Black Tiger - върви идеално

Cadillacs and Dinosaurs -върви идеално

Capcom Sports Club- върви идеално

Cyberbots - аут оф мемори :)

Darkstalker - OK

Dungeon & Dragons : Shadows of....- OK
Dungeon & Dragons : Tower of Doom - OK

Eco Fighter - Ok

това са тестваните от мен игри засега. Повечкото дават грешка при архивите и като намеря наново ромовете ще пробвам пак.
Има няколко игри които идват в повече на бокса явно памета му е малка за да ги подкара.

Стрийт Файтърите вървят добре , както и Капком върсес Марвел сериите....не съм ги пробвал с два пада но не вярвам да има проблем...

Неделята съм свободен следобеда да се разчупим малко :)
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Мнение andycole17 години

игрите от MAME има ли начин да се подкарат на ps2 и тези дето са за 4-ма да се играят с мулти тап ?

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Мнение BardoSore17 години

andycole написа:игрите от MAME има ли начин да се подкарат на ps2 и тези дето са за 4-ма да се играят с мулти тап ?
До колкото се сещам,имаше специално MAME за PS2,ама мисля,че е доста зле,не поддържа много игри и повечето са некви архайчни такива!

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: MAME

Мнение me3x16 години

Тъй като взех бокс с четири стика, взех че събрах последната и пълна колекция с arcade пакети:
MAME, NEOGEO, CPS1 и CPS2 - 22.1GB

Смятам да кача торънта скоро на някои роден тракър, след като от БТК ми вдигнат ъплоуда на 1,25мб/с.
Ще ви уведомя след като всичко е ОК.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
snaip1
Мнения: 7
Регистриран преди: 14 години

Re: MAME

Мнение snaip114 години

ако някой иска 30 gb работещо MAME да ми пишe :D

Кой е онлайн