Splatoon 2

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Splatoon 2

Мнение Dementiusпреди 4 месеца

Пресни първи впечатления от стрес теста преди малко.

Изиграх петнайсетина мача и не ми изглежда като чисто ново продължение - голяма част от играта е същата като първата (съдейки по лимитирания контент в момента), но с разни добавки. Оръжията имат разни подобрения, спешълите са нови и имаше няколко нови карти.

Като цяло пърформънса беше на ниво за един час игра - имах едно разкачане в самото начало, но тогава всички са се мъчили да влязат. Нямаше никакъв лаг или падане на кадри - на телевизора и в портативен режим.

Джайро контролите бяха бавни - като на оригиналната преди да си оправя настройките, но на демото нямаше ниво за опции.

Има разни рокади в сравнение с Wii U версията - картата и fast travel до съотборници е изместено в отделно меню и всичко става с копчета. Няма вече мазане по тъч скрийна.

За половин час игра в портативен режим на максимална яркост и сила на звука батерията ми беше на 85%, т.е. поне четри часа игра може да се откара на по-ниска подсветка.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Nintendo Switch

Мнение Ju1968преди 3 седмици

Някой да е поръчвал Splatoon 2 от Озон?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 седмици

Мдам, аз я поръчах от Озон, но вчера получих писмо, че има забавяне на пратките и ще пристигне вече събота... което предвид, че не живея в София обикновено значи, че ще ми я донесат реално понеделник на обед.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 3 седмици

Аз преордърнах вчера, след като ми потвърдиха че въпреки забавянето ще я донесат днес. Преди малко ми се обадиха да ми кажат че я пращат. За София ще ги доставят днес, или поне за поръчките с експресна доставка.

Разцъках малко ранни ревюта и играта ще е това, което очаквах. Само ме притеснява едно - музиката няма да е толкова добра колкото първата. Дано греша де, довечера ще видя.

EDIT: Моето копие пристигна преди малко. Дайте някви френд кодове нещо да поцъкаме заедно, но мобилното приложение НЕ бих го пробвал! :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

На мен преди малко ми се обадиха също, ще пристигне утре в крайна сметка - около обяд. Моя friend code беше някъде нагоре, но ето го пак:
SW-5979-9617-4372

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 3 седмици

Да. И моето копие чак утре ще пристигне. :(

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 3 седмици

Splatoon’s unconventional two-maps-at-a-time rotation system is also back, though it’s hard to tell if this will be a problem or not until it becomes clear how often Nintendo plans on switching levels in and out.
Salmon Run feels like a much more formidable part of Splatoon 2, especially for those in search of tough gameplay. The only downside? The mode is generally only available in local co-op; there will be online play, but only during special events run by Nintendo.
Не мога да разбера защо Ментендо продължават да настояват да вършат такива глупости. Все пак живеем в ера, където интерфейсът на онлайн шутърите е изгладен до досадно съвършенство - пуснете си който и да е.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, и аз не разбирам защо въведоха тая тъпата ротация в оригиналния Splatoon, на мен това ми беше един от най-големите поводи да не я играя редовно - просто все едни и същи карти се въртят като седна да играя.

А този Salmon Run режим изглежда интересен, защо само в локален кооператив или в някакви случайни събития (дето я ги хванеш я не) ще може да се играе е малко нелогично такова...

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 3 седмици

Доволни ли сте от Splatoon? И аз мисля да се разходя да я взема днес

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами на мен ми я донесоха днес следобеда докато местех багаж и реално пробвах само част от сингъла - изглежда и върви малко по-добре от оригиналната версия и като цяло всичко изглежда чудесно на малкото екранче. Може би единственото, което видях като някакъв проблем е, че в града (hub-а на играта) върви в 30 кадъра и бая дразни, а да и motion управлението на камерата е страшно зле - имам чувството, че е много пъти по-зле дори от оригинала!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 3 седмици

Моите впечатления накратко. Първият Splatoon съм го цъкал доста, така че има какво да сравнявам.

Визуално и технически играта е на ниво. Кадри не падат, изобщо. Даже и Salmon Run, където редовно се събират 50тина нпц-та, няколко боса, и всичкото партикъл ефекти на света. Лобито е само 30, по незнайни на никому причини. 1080 докната и 720 на таблета. Някой беше говорил нещо за динамична резолюция - не ми е направило впечатление да пада при по-натоварени моменти. А и да става, играта е толкова динамична, че може би няма да забележа.

Мен не ми се струва като напълно нова игра, но определено са я балансирали спрямо първата - спешълите са подменени всичките и не са чак толкова силни. Освен това се зареждат по-бързо. По оръжията също има промени.

Salmon Run е супер, днес цъках цял следобед. Има само една карта за момента, но всеки от трите рунда на една игра има произволни промени и ограничения и не омръзва бързо. Има няколко кооперативни елемента и като цяло има потенциал, стига да добавят още неща.

Ранкт не съм играл още, не ми достигат две нива. И там има разни промени, но ще ги видя тези дни.

Сингълът е подобен на първия, с една голяма разлика - можеш да си сменяш оръжията, а нивата се нагаждат спрямо това ако е необходимо.

За мобилното приложение няма какво да се каже - има няколко полезни неща като статистики и графици на картите, а можеш да си поръчваш екипировка през него. Войс чата не заслужава коментар. :)

А като цяло не виждам много смисъл да го има - в нормални игри е ясно кой какво да прави, Salmon Run е горе долу същото. За ранкт мачове даже и скайп ще върши работа. Вместо да разработят този недодялан чат можеше да вкарат някой друг фийчър.

Най-голямото разочарование за мен е музиката - пълен минус е. Дано да добавят нови тракове и да върнат тези от първата игра.

Моушън контролите на мен са ми удобни, но на по-висока чувствителност. Това е за четки и валяци, където няма много целене като цяло.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Splatoon 2

Мнение Ju1968преди 2 седмици

Аз съм много доволен от играта. Първата много я играх, с тази навярно ще се случи същото.

Salmon Run се оказа приятна изненада. Сингъл плеърът също много са го обогатили и на места е дори труден.

Подобрена е в почти всяко едно отношение спрямо първата. Единствено рисуването на съобщения в момента е изключително мъчно. На WiiU геймпада съм рисувал цели картини. Сега без стилус е отвратително.

Основният ХЪБ ми е малко пренатруфен. Старият Инкополис повече ми харесваше. И имаше места за катерене. Новият ми е too busy.

Всичко останало много ми харесва - новите оръжия, новите карти и т.н. Нямам никакви забележки.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост