Nintendo Switch

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo Switch

Мнение The Demonпреди 6 месеца

Да то главното за производителността беше, дали ще е близо до Xbox One поне. Да има някакви търдпарти игри и на трите платформи. Обаче като се разбра, че док станцията е обикновена пластмаса с HDMI и USB портове и целият хардуер е в екрана, всички надежди умряха. :) Дали ще е тази производителност на сегашната Tegra или малко по-добра, все тая. Важното обаче е греенето и консумацията на енергия. Затова всички ги е яд на нинтендо, не за друго. Като знаеш че можеше да държи както казва vvarp около 6 часа, да не греее така и дори да има малко по-добра производителност (макар че както казах тя не е важна )... Бе вобще, поне като ще даваш 1000 лв, да са последните технологии или поне тези от миналата година.

Нинтендо обаче вобще не се вслушват във феновете. Още в средата на миналата година излезна слуха че ще е Tegra 1. Целият интернет пропищя, имаха 9 месеца да променят това ако искаха. Те отдавна са кристално ясни на всички. Сега абсолютно всеки знае че ще има ревизия след 1.5/2 години. С по-нови части, по-голяма продължителност на батерията и по-добра производителност.

Абе дреме ми, то така или иначе, ще я взема на ревизията. Тъкмо да излезе Monster Hunter Switch дотогава. :mrgreen: Aз като гледам колко сложни станаха за правене игрите в днешно време, по слаб хардуер автоматично води до по-голяма оригиналност, повече време за изграждане на персонажите, сюжета, арта и т.н. Най-вече по-голям шанс за спазване на крайният срок! Вижда се какво стана с игри като FF15, които се опитват да са "Топ графика". Огромно количество време за разработка, голям екип и средства, играта я нарязаха като салам и скрапнаха големи части от нея.. Да не говорим че видимо сюжета остава на заден план, за сметка на техническата част. Не мерси, както се вика. :) Нека Суича си има ролята на "втора" конзола с портативна функция... Може да е голяма и да не става за джоба на якето, но пак ще се използва за игра когато телевизора е зает.

Гаранция ви давам също, че тоя "голям" съпорт от западни фирми (EA, Bethesda) ще е само в началото. Както стана с Уи Ю (Mass Effect, Batman, Assasins Creed и т.н.) После най-вероятно ще стане конзола за японски игри и индита, както се случи с PS Vita. Което мен лично пак си ме радва. :)

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 6 месеца

Добре де - как решихте, че грее Суича? Играя Зелда непрекъснато в хендхелд режим и изобщо дори не се нагрява конзолата...само чат пат се включва вентилатора по-силно.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 6 месеца

И аз играя доста в хандхелд режим и не се усеща. Но това не означава, че хардуера не се нагрява:

Изображение

Глей кво става под капака - SoC-а е целият в термо паста и са му сложили охлаждане и вентилатор като за лаптоп. Охлаждането си върши работата правилно, просто харчи допълнително батерията плюс самия хардуер не е достатъчно ефективен откъм производителност/разход на енергия.

При по-малко натоварване няма подобни проблеми - Shovel Knight издържал над пет часа на батерия. Това в никакъв случай не е оправдание де.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 месеца

cain написа:qft
vvarp написа:Най-ме е яд, че Мони дръпнаха шалтера прекалено отрано и отдавна никой не се занимава с Vita.

Така умряха и надеждите за PSP и за хендхелд с достатъчно мощен хардуер за емулация на PS2
Не съвсем - чисто концептуално, Switch е по-близо до PSP/Vita, отколкото до предишните хендхелди на Nintendo. Отделно, хардуерът е достатъчно мощен за емулация на PS2/куб.

Като ергономичност и хардуерен дизайн, Switch е по-недодялан от хендхелдите на Sony, но следващите ревизии би трябвало да се доближат. Но стигне ли се до ревизии, не ни мърда продуктова линия тип iPhone/Galaxy, след като Тегрите са обратно съвместими.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 месеца

Имах предвид хендхелд правен от сони. Иначе ако пуснат switch turbo с възможност за емулация на геймкюб ще е нещо друго. Но това никога няма да се случи ами ще се портват избрани заглавия :)
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 месеца

Nvidia Shield от 2015, дето е със същата Tegra като Switch си подкарва Dolphin най-спокойно. Така че и да няма "официална" емулация, номерът на Ментендо няма да мине. Другото нещо е, че Tegra е с добре документирана и като цяло, mainstream архитектура. Затова мисля, че ни чака един вид homebrew ренесанс: лесни портове на всякакви homebrew приложения, от емулатори за PC, до "домашни" портове на PC игри - примерно неща като Doom 3, Crysis, Resident Evil 5, Metal Gear Rising имат издания за Shield.

Иначе, ако баницата на Nintendo се окаже достатъчно дебела, Sony като нищо ще възродят PSP. Но даже Shwield да не е огромен успех, от няколко години е фрашкано с мощни, свръх евтини мобилни чипове. Колко му е да скалъпят ново PSP.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 месеца

Дано :)
PC mustard race

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 месеца

Май не виждам отделна тема за ARMS и викам тук да си напиша първоначалните впечатления сега след като имам няколко часа на играта.

Първо да кажа, че визуално е точно толкова шаренка колкото изглежда на шотовете и видеата - дори на места още по-шарена и объркана стана когато се биеш с някой дето има по-екзотични ръце, но с времето се свиква честно казано. Играе се добре (и изглежда, че и в стабилни кадри постоянно) както в портативен, така и в док режим и поддържа както моушън контроли (с джой кончетата), така и просто битка с копчета и аналогови стикове там с каквото имате - аз играя с Pro контролера обикновено в док режим.

На първо четене играта изглежда доста по-комплексна и добре направена от всичко, което аз очаквах. Първо тествах Championship режимът, който си е реално Arcade Mode, в него имаш трудност от 1 до ... май до 8 :). И аз първоначално си пуснах на 5-та трудност така да видя как е и компютъра направо ме размаза по пода! Говорим още на първият опонент минимум 10 загуби, някой от тях перфект!

Че намалих трудността, започнах да експериментирам с различните ръце и персонажи и след доста тренировки, пот, сълзи и малко повече късмет успях да мина шампионата на 3-та трудност. (тази сутрин се хванах и го минах и на 4-та трудност също)

Пробвах и casual мултиплейър режимът и ми се стори много приятен, вкарва 6-8 човека в едно лоби и на случайно изглеждащ принцип вкарва части от тях в разни режими. Може да е стандартно 1vs1, 2vs2, но има и екзотики като трима всеки сам за себе си, или пък 3vs1, но този който е сам е с много повече живот и по-яки умения. Има шанс да ви вкара и в някоя от мини игрите (волейбол, баскетбол, стреляне по мишени примерно) също. Като всяка дейност, дори и да не победиш все пак ти дава по малко от валутата на играта, така че пак си заслужава.

Като цяло засега съм много приятно изненадан, играта има дълбочина, но с добре измисленият casual режим е готино дори просто ей така да си пощтрака човек :).

Тепърва тази вечер ще пробвам ranked режима (изисква да се мине 4-та трудност на шампионата) да видим как ще бъде в по-сериозна битка.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 месеца

Аз разцъках малко покрай стрес тестовете. Не съм голям фен на такъв тип тупалки, но играта всъщност има много повече замисъл отколкото изглежда.

Не съм сигурен как са останалите режими, този с волейбола ми беше малко минусов, но предполагам ще изгладят каквито неща са останали.

Лобито е много интересно направено - докато чакаш можеш да видиш прогрес от други мачове - не е spectating, някво по-просто е, но ми се стори идейно.

В други новини, кърнела на Суич е бил издъмпен скоро, но все още не е хакнат. Не ме интересува пиратството за нови игри, но ми е интересно какво ще може да се подкара като хоумбрю и стари игри.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 1 месец

Взех ARMS днес:) Много е готина и ми допада - някой има ли я да я тестваме онлайн?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 месец

Ами аз имам и ARMS и Splatoon 2, така че който иска да ме добавя и в Switch-а, и в Skype и ще намеря време да тестваме каквото решат - стига да е в някакви нормални часове все пак ;).

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Тук с един приятел започнахме доста сериозно да играем онлайн на Splatoon 2 (и евентуално A.R.M.S. и други Switch игри), така че пак си активирах Discord сървъра и направих няколко и звукови и чат канали специално за комуникация на мои познати.

Ето и линк към сървъра:
https://discord.gg/YdrswD3

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 1 месец

Взех си и аз един Суич за рожденния ден и в момента разцъквам точно Splatoon 2 (първата така и не я играх). Ще си едитна после поста с Friend Code и списък с налични игри за онлайн :)

Friend Code: 6841-5882-3893
User Name: Mach Rider

Налично за мулти: Splatoon 2, Mario Kart 8

Поцъках с един приятел стабилно Splatoon. Играхме в handheld режим и лично на мен конзолата бая ми нагря отдясно, точно където е поставката. Чудя се дали е защото играх с включено зарядно...
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Готово, добавен си вече, можеш да се присъединиш към Discord сървъра, който съм пуснал по-горе, за да се разбираме за гейминг сесии, а и да можем да си говорим по време на тях ;). Discord-а е безплатен и можеш да го ползваш както през браузъра на PC, така и през app-ове на телефони и таблети.

Моята идея е да си ползвам един малък iPad mini като стационарен "телефон" само за Switch-а :).

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 месец

2017-та
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, няма какво да си говорим - това, че Switch не поддържа нативно никакъв вид комуникация между приятели е пълна простотия и много силна излагация! Да не говорим за единственият официален начин да играеш е през безумната "схема" headset-а на Splatoon 2. Трябва да добавим, че и официалният Switch App поддържа една единствена игра! Това при условие, че имаме (най-малкото) Mario Kart 8 и ARMS на пазара също.

Но трябва да се нагаждаме към ситуацията нали така?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Аз имам чувството, че те имат някакъв проблем с главната аудитория към която е насочено устройството. В смисъл, при 3DS имаш листа с приятели на която дори не можеш да изпращаш съобщения. Щом даже са блокирали изпращането на съобщенията, къде сте тръгнали да се надявате на войс чат? :lol: Явно предпазват децата и най-малките от общуване с непознати. Което не е лошо като се замислим, макар че интелигентните компании отдавна са измислили родителският контрол. (не съм сигурен дали важи за общуването) Не всички родители обаче разбират как да си ги настроят или вобще се интересуват от тия неща, а за Нинтендо е много важна детската аудитория и да не се замесват със скандали. В някои игри можеш да си чатиш вътре в играта и да добавяш за приятели случайни хора, но там вече ги хваща другата система и става въпрос за игри над 12 години.

А то че ние може да си намерим алтернативни, дори по-добри варианти, в това вобще не се съмнявам. Не го приемам за проблем изобщо липсата на чат. Само се надявам да се откажат от идеята си за платен онлайн, макар че вече май е късно, след като го обявиха официално. Поне една конзолна платформа да остане без това нещо.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Чета по някакви гейм сайтове за проблеми с намирането на Swich по магазините и ми стана много смешно. :lol: Предимно за Япония де, но и по други места. Много ми е странно как може 3000 хил души да се редят на опашка, за някакви малки бройки. В смисъл толкова ли няма какво да играеш, че си губиш времето за такива работи? То на Swich те първа ще излизат яките игри и няма почти нищо. Защо го правят, толкова ли няма какво да играят от старите конзоли? Имам чувството, че не го правят толкова за да играят на него, колкото просто защото е модерно... нещо като продуктите на apple. Физически, практически и всякак, няма как някой да няма какво да играе и да се реди на опашки заради ИГРИТЕ. Безумно е. :mrgreen: Дори да нямаш PS4, точно в момента PS3/360 имат огромен качествен каталог, който суича най-вероятно няма да достигне никога по качество и разнообразие на заглавията. Аз например имам конзоли, които навремето изобщо не съм играл - като оригиналният XBOX. Все не ми стига времето да изиграя някой ексклузив от него. Та ми е интересно, защо геймърите не наваксват с някакви стари но златни игри и правят такива изцепки като да се редят на опашки и да се приберат без нищо. В много случаи под "стари" може да се разбира дори по бюджетни и красиви игри от тези за суича. (PS3/360) Защо се набляга на това което излиза сега, а не на това което е по-добро и не се изчака по-хубав момент? Каква е тази мания по Нинтендо продуктите? :) Нинтендо постоянно се излагат с малкото бройки които произвеждат, не само на конзоли, а и на амибота, на игри във физическа форма.

Не че имам нещо против Суича и това че се продава. Но на практика никога не съм разбирал тази мания, да купиш нещо, ей така просто защото е модерно или ново. Без на практика да се замислиш, че няма почти нищо за игра, че е овърпрайснaт хардуер, че и да си го купиш, ще се принудиш да играеш "каквото има", а не това което реално искаш. Защо повечето хора като излезе нов хардуер, прибират старият по кашоните и почват да играят само нови работи, при положение че на старият имат неизиграни и много по-добри игри. И какво, изведнъж на Wii U-то вече няма какво да се цъка (въпреки че суича има Една Зелда и Един Марио Карт портове от Wii U). :) Не мисля че една конзола трябва толкова много да се подкрепя, без да има почти нищо още. Дори PS4 получи брутален съпорт в началото без да има игри. Все по-често го виждам това, хората да купуват разни работи без да имат нужда от това. Като това например да играеш 4-5 PS4 игри в годината и да си замениш наскоро купеният PS4 с PS4 про за нови 800 лв. Тази мания няма нищо общо с играенето на игри вече.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 1 месец

Манталитетът е различен. Много хора купуват конзола за една игра. Имам познат от Япония, който си купи Суич само и единствено заради Splatoon 2. Колко е играл първия не знам, колко ще играе друго на Суича, също, но човекът всеки ден дъни Splatoon като за световно. И за него инвестицията си струва. Някой ще си го купи само заради някое RPG, някой ще си го купи, щото лесно може да си цъка с приятели... Има хора, които си купуват всяка конзола и хич не им дреме дали в момента има 3 игри за Суича, като има още 5 за PS4.
Аз не очаквах да си взема Суич толкова скоро, но ето, направих го. И вече имам 5 игри за него, всичките от които играя/изиграх с кеф, чакам и шеста да пристигне, а в eShop-а има поне още 3, които са ми must-buy. До 1-2 седмици ще излезе и Gunvolt Striker Pack-а и ето ги още две игри. Тъй че зависи от гледната точка. За мен след 5 месеца да има толкова много игри, които да ме интересуват е изненадващо и точно затова се радвам, че си взех конзолата, защото като се натрупат, няма изиграване. Чаках 6 години преди да си взема Wii (макар, че тогава нали бях още и ученик, без постоянна работа и тн) и сега има камара неща, които ми е ясно, че никога няма да изиграя поради простата причина, че вече дори не си спомням кои са били. Същото е с всяка конзола, която не съм следял, когато е излязла и нямам представа какво предлага. За първия Х-Бокс си купих и насвалих 15-тина игри навремето и нямах идея после какво да го правя, гугълвал съм статии, класации, ревюта и тн.
А така, като съм се хванал на Суич хорото от рано знам какво излиза, знам към какво проявявам интерес, мога да си съобразя кое кога да си купя, за да има реално време и да се изиграе, а не само да се купи и да отлежава на рафта с другите игри.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Всичко е до настройка на човека и групов манталитет според мен. Аз лично никога не бих се наредил да чакам на опашка за повече от 10 минути да купя каквото и да е, още повече пък за продукт, който рано или късно ще е наличен за онлайн поръчка и ще го получа директно в нас.

От друга страна аз пък съм от тези, за които когато излезе ново поколение конзоли то старите се прибират и забравят. Нямам абсолютно никакъв интерес в доизиграване на стари каталози, които така или инак вече съм пропуснал. Далеч по-интересно ми е да имам най-новите текущи конзоли и да купувам новите игри, които излизат за тях.

Специално @Chakan спомена нещо много важно - има изключително много хора, които се фокусират само върху една игра, включително и сред най-близките ми приятели има такива. За пример имам приятел, който играе Battlefield 4 откакто е излязла до днес като основна игра, чат-пат пуска някой single player да прецъка, но всеки ден се дъни BF4 минимум по 2-3 часа. Специално за Switch-а сега не малко хора много се зарибиха по Splatoon 2 и един от по-близките ми приятели е сред тях, той играе направо фантатично на тази игра и сигурно можеше само нея да купи и нея да играе чак до излизането на останалите големи заглавия края на годината.

Ако специално за Switch-а говорим то аз го купих много рано (но не на ден първи) също и независимо, че отстрани излежда, че няма какво да се играе всъщност не е така. Освен гореспоменатият Splatoon 2, който е наистина зарибяващ мултиплейър шутър, то имаме наистина феноменалната (и доста обширна за игране и намиране на неща) Зелда, много добрият порт на Mario Kart 8, малко недооцененият ARMS, нечовешки голямата Disagea 5 Complete и вероятно няколко други големи, за които не се сещам сега. Отделно индитата здраво налазиха конзолата и тези дни прочетох, че вече има 100+ заглавия eShop-а. От тях не съм купил много, но от по-добрите вече взех I am Setsuna, Graceful Explosion Machine, TumbleSeed и Snake Pass.

Така, че реално има какво да се играе дори човек ако реши да му е основна конзола това (което за мен не е). Аз лично я ползвам основно в преносимият й вариант, защото майка ми претърпя операция преди месец и нещо и се налага относително често да ходя при нея да й помагам, а и да я наглеждам. При което просто си нося Switch-а с мен и цъкам ту едната, ту другата игра и така. Тъй като тя не ми е далеч не ми пречи, че не е точно джобен формат конзола също.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: cain и 1 гост