Nintendo Switch

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo Switch

Мнение The Demonпреди 4 месеца

Да то главното за производителността беше, дали ще е близо до Xbox One поне. Да има някакви търдпарти игри и на трите платформи. Обаче като се разбра, че док станцията е обикновена пластмаса с HDMI и USB портове и целият хардуер е в екрана, всички надежди умряха. :) Дали ще е тази производителност на сегашната Tegra или малко по-добра, все тая. Важното обаче е греенето и консумацията на енергия. Затова всички ги е яд на нинтендо, не за друго. Като знаеш че можеше да държи както казва vvarp около 6 часа, да не греее така и дори да има малко по-добра производителност (макар че както казах тя не е важна )... Бе вобще, поне като ще даваш 1000 лв, да са последните технологии или поне тези от миналата година.

Нинтендо обаче вобще не се вслушват във феновете. Още в средата на миналата година излезна слуха че ще е Tegra 1. Целият интернет пропищя, имаха 9 месеца да променят това ако искаха. Те отдавна са кристално ясни на всички. Сега абсолютно всеки знае че ще има ревизия след 1.5/2 години. С по-нови части, по-голяма продължителност на батерията и по-добра производителност.

Абе дреме ми, то така или иначе, ще я взема на ревизията. Тъкмо да излезе Monster Hunter Switch дотогава. :mrgreen: Aз като гледам колко сложни станаха за правене игрите в днешно време, по слаб хардуер автоматично води до по-голяма оригиналност, повече време за изграждане на персонажите, сюжета, арта и т.н. Най-вече по-голям шанс за спазване на крайният срок! Вижда се какво стана с игри като FF15, които се опитват да са "Топ графика". Огромно количество време за разработка, голям екип и средства, играта я нарязаха като салам и скрапнаха големи части от нея.. Да не говорим че видимо сюжета остава на заден план, за сметка на техническата част. Не мерси, както се вика. :) Нека Суича си има ролята на "втора" конзола с портативна функция... Може да е голяма и да не става за джоба на якето, но пак ще се използва за игра когато телевизора е зает.

Гаранция ви давам също, че тоя "голям" съпорт от западни фирми (EA, Bethesda) ще е само в началото. Както стана с Уи Ю (Mass Effect, Batman, Assasins Creed и т.н.) После най-вероятно ще стане конзола за японски игри и индита, както се случи с PS Vita. Което мен лично пак си ме радва. :)

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 4 месеца

Добре де - как решихте, че грее Суича? Играя Зелда непрекъснато в хендхелд режим и изобщо дори не се нагрява конзолата...само чат пат се включва вентилатора по-силно.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 4 месеца

И аз играя доста в хандхелд режим и не се усеща. Но това не означава, че хардуера не се нагрява:

Изображение

Глей кво става под капака - SoC-а е целият в термо паста и са му сложили охлаждане и вентилатор като за лаптоп. Охлаждането си върши работата правилно, просто харчи допълнително батерията плюс самия хардуер не е достатъчно ефективен откъм производителност/разход на енергия.

При по-малко натоварване няма подобни проблеми - Shovel Knight издържал над пет часа на батерия. Това в никакъв случай не е оправдание де.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

cain написа:qft
vvarp написа:Най-ме е яд, че Мони дръпнаха шалтера прекалено отрано и отдавна никой не се занимава с Vita.

Така умряха и надеждите за PSP и за хендхелд с достатъчно мощен хардуер за емулация на PS2
Не съвсем - чисто концептуално, Switch е по-близо до PSP/Vita, отколкото до предишните хендхелди на Nintendo. Отделно, хардуерът е достатъчно мощен за емулация на PS2/куб.

Като ергономичност и хардуерен дизайн, Switch е по-недодялан от хендхелдите на Sony, но следващите ревизии би трябвало да се доближат. Но стигне ли се до ревизии, не ни мърда продуктова линия тип iPhone/Galaxy, след като Тегрите са обратно съвместими.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 месеца

Имах предвид хендхелд правен от сони. Иначе ако пуснат switch turbo с възможност за емулация на геймкюб ще е нещо друго. Но това никога няма да се случи ами ще се портват избрани заглавия :)
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

Nvidia Shield от 2015, дето е със същата Tegra като Switch си подкарва Dolphin най-спокойно. Така че и да няма "официална" емулация, номерът на Ментендо няма да мине. Другото нещо е, че Tegra е с добре документирана и като цяло, mainstream архитектура. Затова мисля, че ни чака един вид homebrew ренесанс: лесни портове на всякакви homebrew приложения, от емулатори за PC, до "домашни" портове на PC игри - примерно неща като Doom 3, Crysis, Resident Evil 5, Metal Gear Rising имат издания за Shield.

Иначе, ако баницата на Nintendo се окаже достатъчно дебела, Sony като нищо ще възродят PSP. Но даже Shwield да не е огромен успех, от няколко години е фрашкано с мощни, свръх евтини мобилни чипове. Колко му е да скалъпят ново PSP.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 месеца

Дано :)
PC mustard race

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 седмици

Май не виждам отделна тема за ARMS и викам тук да си напиша първоначалните впечатления сега след като имам няколко часа на играта.

Първо да кажа, че визуално е точно толкова шаренка колкото изглежда на шотовете и видеата - дори на места още по-шарена и объркана стана когато се биеш с някой дето има по-екзотични ръце, но с времето се свиква честно казано. Играе се добре (и изглежда, че и в стабилни кадри постоянно) както в портативен, така и в док режим и поддържа както моушън контроли (с джой кончетата), така и просто битка с копчета и аналогови стикове там с каквото имате - аз играя с Pro контролера обикновено в док режим.

На първо четене играта изглежда доста по-комплексна и добре направена от всичко, което аз очаквах. Първо тествах Championship режимът, който си е реално Arcade Mode, в него имаш трудност от 1 до ... май до 8 :). И аз първоначално си пуснах на 5-та трудност така да видя как е и компютъра направо ме размаза по пода! Говорим още на първият опонент минимум 10 загуби, някой от тях перфект!

Че намалих трудността, започнах да експериментирам с различните ръце и персонажи и след доста тренировки, пот, сълзи и малко повече късмет успях да мина шампионата на 3-та трудност. (тази сутрин се хванах и го минах и на 4-та трудност също)

Пробвах и casual мултиплейър режимът и ми се стори много приятен, вкарва 6-8 човека в едно лоби и на случайно изглеждащ принцип вкарва части от тях в разни режими. Може да е стандартно 1vs1, 2vs2, но има и екзотики като трима всеки сам за себе си, или пък 3vs1, но този който е сам е с много повече живот и по-яки умения. Има шанс да ви вкара и в някоя от мини игрите (волейбол, баскетбол, стреляне по мишени примерно) също. Като всяка дейност, дори и да не победиш все пак ти дава по малко от валутата на играта, така че пак си заслужава.

Като цяло засега съм много приятно изненадан, играта има дълбочина, но с добре измисленият casual режим е готино дори просто ей така да си пощтрака човек :).

Тепърва тази вечер ще пробвам ranked режима (изисква да се мине 4-та трудност на шампионата) да видим как ще бъде в по-сериозна битка.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 1 седмица

Аз разцъках малко покрай стрес тестовете. Не съм голям фен на такъв тип тупалки, но играта всъщност има много повече замисъл отколкото изглежда.

Не съм сигурен как са останалите режими, този с волейбола ми беше малко минусов, но предполагам ще изгладят каквито неща са останали.

Лобито е много интересно направено - докато чакаш можеш да видиш прогрес от други мачове - не е spectating, някво по-просто е, но ми се стори идейно.

В други новини, кърнела на Суич е бил издъмпен скоро, но все още не е хакнат. Не ме интересува пиратството за нови игри, но ми е интересно какво ще може да се подкара като хоумбрю и стари игри.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 3 дни

Някой да е поръчвал Splatoon 2 от Озон?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 дни

Мдам, аз я поръчах от Озон, но вчера получих писмо, че има забавяне на пратките и ще пристигне вече събота... което предвид, че не живея в София обикновено значи, че ще ми я донесат реално понеделник на обед.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 3 дни

Аз преордърнах вчера, след като ми потвърдиха че въпреки забавянето ще я донесат днес. Преди малко ми се обадиха да ми кажат че я пращат. За София ще ги доставят днес, или поне за поръчките с експресна доставка.

Разцъках малко ранни ревюта и играта ще е това, което очаквах. Само ме притеснява едно - музиката няма да е толкова добра колкото първата. Дано греша де, довечера ще видя.

EDIT: Моето копие пристигна преди малко. Дайте някви френд кодове нещо да поцъкаме заедно, но мобилното приложение НЕ бих го пробвал! :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 дни

На мен преди малко ми се обадиха също, ще пристигне утре в крайна сметка - около обяд. Моя friend code беше някъде нагоре, но ето го пак:
SW-5979-9617-4372

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 2 дни

Да. И моето копие чак утре ще пристигне. :(

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 дни

Splatoon’s unconventional two-maps-at-a-time rotation system is also back, though it’s hard to tell if this will be a problem or not until it becomes clear how often Nintendo plans on switching levels in and out.
Salmon Run feels like a much more formidable part of Splatoon 2, especially for those in search of tough gameplay. The only downside? The mode is generally only available in local co-op; there will be online play, but only during special events run by Nintendo.
Не мога да разбера защо Ментендо продължават да настояват да вършат такива глупости. Все пак живеем в ера, където интерфейсът на онлайн шутърите е изгладен до досадно съвършенство - пуснете си който и да е.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 дни

Мдам, и аз не разбирам защо въведоха тая тъпата ротация в оригиналния Splatoon, на мен това ми беше един от най-големите поводи да не я играя редовно - просто все едни и същи карти се въртят като седна да играя.

А този Salmon Run режим изглежда интересен, защо само в локален кооператив или в някакви случайни събития (дето я ги хванеш я не) ще може да се играе е малко нелогично такова...

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 2 дни

Доволни ли сте от Splatoon? И аз мисля да се разходя да я взема днес

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 ден

Ами на мен ми я донесоха днес следобеда докато местех багаж и реално пробвах само част от сингъла - изглежда и върви малко по-добре от оригиналната версия и като цяло всичко изглежда чудесно на малкото екранче. Може би единственото, което видях като някакъв проблем е, че в града (hub-а на играта) върви в 30 кадъра и бая дразни, а да и motion управлението на камерата е страшно зле - имам чувството, че е много пъти по-зле дори от оригинала!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 1 ден

Моите впечатления накратко. Първият Splatoon съм го цъкал доста, така че има какво да сравнявам.

Визуално и технически играта е на ниво. Кадри не падат, изобщо. Даже и Salmon Run, където редовно се събират 50тина нпц-та, няколко боса, и всичкото партикъл ефекти на света. Лобито е само 30, по незнайни на никому причини. 1080 докната и 720 на таблета. Някой беше говорил нещо за динамична резолюция - не ми е направило впечатление да пада при по-натоварени моменти. А и да става, играта е толкова динамична, че може би няма да забележа.

Мен не ми се струва като напълно нова игра, но определено са я балансирали спрямо първата - спешълите са подменени всичките и не са чак толкова силни. Освен това се зареждат по-бързо. По оръжията също има промени.

Salmon Run е супер, днес цъках цял следобед. Има само една карта за момента, но всеки от трите рунда на една игра има произволни промени и ограничения и не омръзва бързо. Има няколко кооперативни елемента и като цяло има потенциал, стига да добавят още неща.

Ранкт не съм играл още, не ми достигат две нива. И там има разни промени, но ще ги видя тези дни.

Сингълът е подобен на първия, с една голяма разлика - можеш да си сменяш оръжията, а нивата се нагаждат спрямо това ако е необходимо.

За мобилното приложение няма какво да се каже - има няколко полезни неща като статистики и графици на картите, а можеш да си поръчваш екипировка през него. Войс чата не заслужава коментар. :)

А като цяло не виждам много смисъл да го има - в нормални игри е ясно кой какво да прави, Salmon Run е горе долу същото. За ранкт мачове даже и скайп ще върши работа. Вместо да разработят този недодялан чат можеше да вкарат някой друг фийчър.

Най-голямото разочарование за мен е музиката - пълен минус е. Дано да добавят нови тракове и да върнат тези от първата игра.

Моушън контролите на мен са ми удобни, но на по-висока чувствителност. Това е за четки и валяци, където няма много целене като цяло.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост