Nintendo Switch

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Nintendo Switch

Мнение BardoSoreпреди 6 месеца

Следя човека от известно време насам, най-вече защото тества телефони по начин, който ще видите по-долу. В случая обаче подлага Switch на това което преживяват всички телефони, които заснема в канала си.

Nintendo Switch Durability Test!! - Will it survive?

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 6 месеца

Този определено като малък е бесил котки и убивал врабчета с прашка :lol: . Така се раждат хора с умствено разстройство, на които целият свят им е крив.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Всъщност идеята на човека е да знаеш какво си купуваш. Не го прави за "кефа". Поразгледай му канала малко. И определено е нормален човек си мисля.
Наскоро дори самите LG му дадоха pre-production G6 за да му направи съставно разглабяне за да се види какви са частите и материалите.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 месеца

Това клипче беше доста интересно - и аз тествах така PS3-ката като изгоря и доста интересни неща видях.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Nintendo Switch Teardown - Take apart - Inside Review

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 6 месеца

Хаха тъкмо това гледам. При моя суич имам проблем само с левия джой кон. Не знам до колко тези оплаквания са реалистични а не преувеличени, ще видим след време...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 6 месеца

ZaG написа:Хаха тъкмо това гледам. При моя суич имам проблем само с левия джой кон.
При него проблемното е мястото на антената. Аз онзи ден правих тестове, но не разкача - може би защото съм на два метра от телевизора. В някакво видео гледах как му запояват един кабел и уж се оправял сигнала.

А като сме на тази тема, какви са ви впечатленията от контролите и кой метод точно ползвате? Аз от няколко дни цъкам с разкачени джой конс без страпове и много им свикнах. Можеш да се разложиш на дивана в каквато поза си искаш 8)

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 6 месеца

Аз съм на приблизително 2 метра, 100% под 2.5 метра и е НЕИГРАЕМО с джойконите поставени в грипа. Онзи ден цъкахме с един приятел RMX-a и трябваше буквално да се навра в конзолата че да може да се играе.

Иначе аз играя основно с про контролера, намирам го за изключително удобен формата и аналозите ми пасват чудесно. Особено аналозите бих казал че са най добрите от всички контролери които съм пробвал.

После играя супер много в хендхелд режима. Като изключим че десния аналог според мен стои твърде ниско спрямо бутоните и фейк кръстачката, ергономиката и удобството са напълно адекватни. Даже тези 2 проблема не ги намирам за твърде ужасни.
Изображение

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

ZaG написа:Аз съм на приблизително 2 метра, 100% под 2.5 метра и е НЕИГРАЕМО с джойконите поставени в грипа. Онзи ден цъкахме с един приятел RMX-a и трябваше буквално да се навра в конзолата че да може да се играе.

Иначе аз играя основно с про контролера, намирам го за изключително удобен формата и аналозите ми пасват чудесно. Особено аналозите бих казал че са най добрите от всички контролери които съм пробвал.

После играя супер много в хендхелд режима. Като изключим че десния аналог според мен стои твърде ниско спрямо бутоните и фейк кръстачката, ергономиката и удобството са напълно адекватни. Даже тези 2 проблема не ги намирам за твърде ужасни.

Много странно защо при някои хора сигнала на левия джой кон е бъгав, при други няма проблеми. Няма да се очудя ако има различни ревизии хардуер и/или са сглобявани на различни места. Минти не признават още, правят се на интересни. Но ако това с добавянето на кабел като допълнителна антена решава проблемите наистина работи ще е супер. За пет минути се прави мода и има удобна тест точка на платката за целта.

Десният аналог верно е много ниско, но вече не ми прави впечатление. За Зелда даже не е толкова важен - при стрелба с лък моушън контролите са много точни.

"Кръстачката" верно е пълен минус, но със сигурност ще пуснат алтернативи на пазара - под формата на кейс или пък някакъв адон.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 6 месеца

Оправих си джойкона с хардуерния мод - слагането на жичка. 30 минути работа барабар с ровенето за инзструменти които не бях пипал от 2 години. За момента бачка прекрасно. Мода е лесен
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 месеца

Трето и последно потвърждение, че Switch е с най-обикновена Tegra X1 от 2015. Голямата загадка е къде са отишли 5-те века човекочасове :lol:

http://techinsights.com/about-techinsig ... -teardown/
After subsequent processing of the GPU from the Nintendo Switch, we have determined that the processor is the Nvidia Tegra T210. The T210 CPU features 4 Cortex A57 and 4 Cortex A53 processor cores and the GPU is a GM20B Maxwell core.
Две поколения назад спрямо тазгодишния SoC на Nvidia (Xavier), който предлага четворна производителност при значително по-ниска консумация на ток. И във време, в което никой не произвежда 20nm подложки, с каквито е Switch/X1, щото всички фабрики минаха на 16-ки преди повече от година.

Май ще се окажат верни спекулациите от началото на 2016, че Nvidia са гледали да се отърват от огромно количество непродаваеми 20nm подложки. Добре знаем колко им е акъла на Чийптендо. В един момент, непродадената стока на Nvidia ще се изчерпа и на Ментендо ще им се наложи да минат на по-ново поколение Tegra (16nm).

До тогава, 20-30% от разходите ще отиват не за нормални компоненти, а за охлаждане и за (бавно) производство на екзотичен SoC. А Switch ще продължава да бъде 400g тухла, с огромна надценка и никаква наличност по магазините.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 месеца

Няма как да няма Суич Про или нещо от сорта. Щ изчакам да се натрупат игри и ще направя двоен пазарен удар! :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 6 месеца

Haters gonna hate:) В крайна сметка са важни игрите, а не рам,мегахерци и процесори - а суича е перфектна хендхелд конзола :D

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

"Перфектна", 400g, 40° преносимка с охлаждане на лаптоп и 3-часова батерия :smug:

Мантрата за производителността звучеше разумно по времето на DS (2004), когато телефоните вадеха едва 2D графика. За сравнение, ако DS беше правен с "философията" на Switch, щеше да е с размерите и двучасовата автономност на Sega Nomad, графика като на Game Gear и да грее като радиатор.

Играта (в ед.ч. при Switch) е важна, но говорим за хардуера.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 6 месеца

И аз не мога по никакъв начин да оправдая избирането на толкова древен чип. Това си е чисто и гнусно печалбарство и всеки, който си затваря очите е реално част от проблема.

И да, важни са игрите, но кой казва, че ако хардуера е по-добър то игрите ще са по-зле? Тая реплика "важни са игрите" си я измислиха Nintendo, защото няма какво друго да кажат.

Да не говорим, че да наречеш точно Switch преносима конзола е пълна простотия в наши дни, тя е толкова преносима колкото и лаптопа ми - и двете изискват раница да ги носиш, и двете (ако имаш късмет) държат 2-3 часа.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 6 месеца

Първият модел 3DS ми издържа (поне на мен) 3 часа с включен WiFi. Отдавна минаха времената дето играех на DS Lite с 15 часа, без зареждане.

Но ако е вярно това, че са изкупили на ниска цена застояли чипове на Nvidia, 100% ще направят по-мощна ревизия. Такава като New 3ДС, с повече функции и ексклузивни игри. Няма резон новите телефони/таблети да излизат с по-добрата версия на графичният чип, а те да не могат. Мега овървпрайсната е. С 1 игра и про контролер да доближава 1000 лв е, което е как да кажа, доста глупаво решение. Пак феновете ще купуват, то е ясно. Но за просто геймърите, които не робуват на марка, си е покупка за края на 2018-средата на 2019... като се натрупат игри и се появи подобрената ревизия. Че даже сегашната сигурно ще можеш да я вземеш за 200-300 лв втора ръка.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Някой шокира ли се сериозно? Минти не казаха, че къстъм нещата на чипа им са точно хардуерни. Сигурно са се заиграли с тактовите честоти и може би някакви APIта на ниско ниво за да има нейтив подръжка при ползване на док и без него.

Мен ми е вече все едно за хардуера на сегашния Суич - излязъл е вече, продават го (много добре за момента), няма какво толкова да направят на този етап. Това е положението Минке! Най много да го клокнат още малко в докнат режим и това е.

Ако конзолата все още се харчи след две години и излизат редовно игри за нея, следващата итерация ще е с по-добър чипсет и/или може да излязат с нова версия на дока с вградено GPU или нещо такоа. Това би било wishful thinking да се направи, но знае ли човек.

В 2017 година не е много разумно да се мисли, че само игрите правят конзолата. Да, до известна степен е така, но все пак разработчиците трябва някак да се навият да си портнат игрите за Суич, или пък да се решат да разработват такива от самото начало. А тях ги интересуват предимно две неща - е ли е възможно продуктите им да вървят на тази конзола и колко ще се харчат точно.

Големите производители не са много надъхани в момента, но Минти поне се хванаха с инди разработчиците - ето, излизат разни заглавия, похвално. Може и да не са най-новите и най-лачените, но като цяло има позитивна нагласа за тази сфера на индустрията. Нещата се развиват много по-добре от Wii U, което не е индикативно на фона на конкуренцията, но пак е нещо.

В най-лошият случай пускат нови Покемони, Метроид и Мариото, една торба инди игри и се готвят за по-мощна итерация на конзолата след няколко години.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Като няма риба и рака е риба ;)
Т.е. това горното е спецефично за нинтендо. Апропо те наще си пърдят на воля и през няколко годинки се сещат, че видиш ли с купчина скраб и n на брой продължения на фърст парти заглавия все още могат да правят зелени...всеки път гъзят замечтания и влюбен потребител и всеки път той се маже сам с вазелин!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Bardo, тия аналогии ги пази за Apple или Samsung. Същите доят и стрижат хилядарки на калпак, всяка година. Nintendo, горките, я ни "минат" с някой стотак на петилетка, я не :lol:
The Demon написа:Първият модел 3DS ми издържа (поне на мен) 3 часа с включен WiFi. Отдавна минаха времената дето играех на DS Lite с 15 часа, без зареждане.
Точно 3DS е доста зле по този параграф заради мизерната батерия. Примерно, PSVita издържа също толкова, при многократно по-голяма производителност.

При Switch, както бях писал, батерията е доволно голяма (2x Vita). Проблемът е в първобитната Tegra. Едно на ръка е слабата производителност, най-трагична е електроконсумацията. На това отгоре, колкото повече батерия гълта, толкова повече грее и трябва масивно охлаждане, което също гълта батерия :dizzy:

Затова никое mainstream мобилно устройство не ползва Tegra. И затова Nvidia се видяха в чудо и от 2016 използват технологията FinFet за двойно по-ниска електроконсумация. С други думи, гигантската 4300mAh батерия на Switch би издържала 6-12 часа, ако самото устройство беше с поне миналогодишни чипове.

Малко новини:
Увеличили са производството през 2017 на 16 млн. (ниво първата година на 3DS):
https://www.wsj.com/articles/nintendo-t ... 1489728545
Сигурно наистина готвят Покеман. Друг фактор е преустановяването на 20nm Tegra и гледат да произведат колкото могат.

Сравнение на скоростта на четене:
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... comparison

Код: Избери всички

Zelda/Switch Load Times 	        Cartridge       Internal Storage    Sandisk 16GB Ultra SDHC
Temple of Time (Initial Load)          35.7                30.7                        34.1
Kakariko Village (Initial Load)        27.0                24.1                        26.3
Owa Daim Shrine (Initial Load)          9.5                 8.7                         9.3
Great Plateau Tower (Travel)           32.6                27.7                        30.9
Dueling Peaks Tower (Travel            20.5                18.8                        19.8
Shrine of Resurrection (Travel)        24.2                21.8                        23.0

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 6 месеца

И аз днес четох за увеличаването на производството и според мен това наистина показва, че правят я нов Pokémon (може би доста споменавания Stars), я нов Monster Hunter. Като което и да е от двете за мен веднага ще оправдае покупката - доста повече от Зелдата.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост