The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Мнение DETONATOR-Mпреди 11 месеца

Взех си Wii U версията и вчера успях да мина платото, което си е своеобразно място за туториъл. Ами зарибен съм - всичко в играта клика и тик-така. Забелязах проблеми с фреймрейта тук-таме. Най- вече когато се влиза в зони с много храсталак. Дребни кахъри за мен.

Най-хубавото е, че нещо работи, ако изглежда че може да работи. Примерно, я съм си на лов за глигани, че ми трябват за една рецепта против студ..да ама нямам обикновени стрели и го буам глигана с огнената и вместо да стане на суров бифтек направо става на печена пържола. То хубаво, ама ми трябва сурово месо за готвенето, айде обикаляй за стрели.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение strykerпреди 11 месеца

Излезе сравнението на Digital Foundry между WiiU и Switch версиите:

Изглежда наистина са почти равностойни, като дори като кадри Суич-версията не е напред.

Иначе аз още съм на платото. Днес бих каменния бос, който се появи от нищото и ме преби сигурно 10-ина пъти. Нищо общо с Twilight Princess, където почти всички босове ги минавах от първия път.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 11 месеца

Мдам, и аз днес гледах това сравнение и за мен всеки, който има Wii U може спокойно да я изиграе там и вече да вземе Switch когато има малко повече игри за него. Аз вече вероятно края на годината ще взема конзолата, надявам се с Xenoblade 2.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Каменният бос какво дава? Чудех се дали да се занимавам с него след като ме утрепа 2-3 пъти се отказах и обикалях за шрайновете.

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Скъпоценни камъни. Още не знам за какво се използват, но предполагам, че са ценни.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Натупах го щото имах късмета да набарам някакъв лък 16 точки, та лесно стана. Много е яко как играта те подтиква активно да си търсиш оръжия, щото са консуматив - чупят се при употреба. Моята тактика е - намеря ли някакъв корав лък или меч, да го пазя за корави противници.
Останалите оръжия са по-слаби и по-заменими и ги прилагам върху мобовете.
Опасенията ми, че светът ще е празен не се оправдаха. Винаги има какво да те разсея от куестата ти, винаги има с какво да се занимаваш.

Другото хубаво нещо е, че всичко може да умре и се използва в готвенето. Чудех се как да си наловя рибки, щото нямах въдица - ми метнах една "рибарска" бомба вътре в гьола и гадините обърнаха корем - бери и готви на кило.
Като се "вслушаш" в нещата всичко е лесно - умира се значително по-малко.

п.п. - Ubi-towerите ги има и тука. Почувствах се такова едно уютно и се оглеждах за купа сено в подножието, та да изльоскам един Скок на Вярата.

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Чудех се как да си наловя рибки, щото нямах въдица - ми метнах една "рибарска" бомба вътре в гьола и гадините обърнаха корем - бери и готви на кило.
За това не се бях сетил :lol:

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 11 месеца

Сори че не пиша, но съм зациклил Зелдата много здраво. :) Навъетях двайсетина часа, минах 1/4 от основния куест.

Няколко хинта без да спойлвам нищо:

- скъпоценните камъни се продават. Парите са кът, но не е много тръдно да се съберат. За отключването на някои неща трябват здраво кинти, снощи на едно място изръсих 500.
- с бомби най-лесно се ловува, Риби и малки бозайници падат от една.Не си хабете стрелите, особено огнени и бомби, трудно се намират.
- оръжия, които са в критично състояние правят критикал ако ги хвърлиш.
- в началото на играта стамината е по-важна от сърца, вдигайте поне паралелно.
- развалените гардиани могат да се луутват, а предметите които падат от тях се ползват в един куест.
- при последователно готвене, едни и същи манджи могат да бъдат с различно качество - някои до двойно по-добри.
- всичко е по-лесно вечерно време, особено ловуване и хващане на коне (или елени).
- color coding на храмовете - изцяло оранжев е неотключван, синя основя с оранжев връх е отключен но незавършен, а изцяло син храм е завършен.

И един много належащ въпрос - някой знае ли къде е куеста за повече свободно място? Ограничение има само за оръжията - съставки и храна изглеждат неограничени.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 11 месеца

Куестът за увеличаване на мястото за оръжия и щитове е малко преди входа за Какарико - още преди да навлезеш сред скалите. Малко след Какарико моста. Стои едно огромно Кокири вдясно на пътя.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Имам и аз въпрос - за да готвя, трябва ли да съм до някой лагерен огън с купа или мога аз сам да си правя такъв? Зная как да си запаля огън, но не и как да сложа съд за готвене отгоре. Възможно ли е изобщо това?

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Можеш да си изпичаш ябълка или месо на какъвто и да било огън, но за по-комплексните рецепти трябва да се намери cooking pot.
Нямам търпение да я жуля на домашният не баш портъбъл Switch v 0.5 (Wii U) довечера.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 11 месеца

За истинските ястия трябва да намериш директно съд и огън и там да ги правиш. Иначе с огън/огнен меч можеш да печеш плодове и меса, включително ако убиеш с огнен меч животно директно ти пуска опечени стекове.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение marchisio_преди 11 месеца

Ju1968 написа:Куестът за увеличаване на мястото за оръжия и щитове е малко преди входа за Какарико - още преди да навлезеш сред скалите. Малко след Какарико моста. Стои едно огромно Кокири вдясно на пътя.
Стои той, мръсника му .. избягал е някъде и няма никаква следа от него .. :lol:

Най-накрая оставих играта за малко .. мога да напиша много, но ще кажа само едно. Велика игра.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Благодаря за отговорите.

Само да добавя, че изпичането на храна не е равносилно на готвене. Ако изпечете с огън например диня, няма да получите бонуса при готвене.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

marchisio_ написа:
Ju1968 написа:Куестът за увеличаване на мястото за оръжия и щитове е малко преди входа за Какарико - още преди да навлезеш сред скалите. Малко след Какарико моста. Стои едно огромно Кокири вдясно на пътя.
Стои той, мръсника му .. избягал е някъде и няма никаква следа от него
След като говориш с него, той ще се върне в гората - на север от реката е, движиш се от лявата и страна. И без това трябва да отидеш там като част от основния куест ;)

lost woods

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Dementius написа:
marchisio_ написа:
Стои той, мръсника му .. избягал е някъде и няма никаква следа от него
След като говориш с него, той ще се върне в гората - на север от реката е, движиш се от лявата и страна. И без това трябва да отидеш там като част от основния куест ;)

lost woods
Аз се досетих, че е в гората просто не съм я намерил. Сега открих Зорите, ама няма да ги спасявам още. Искам да мина поне още 12 шрайна някъде. :roll:

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

При Зорите не е много трудно, ако имаш пет сърца може да минеш дънджъна там без проблеми. На края му ще ти дадат нещо, с което ще е сравнително по-лесно да оцеляваш.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 11 месеца

Best Deaths:
http://kotaku.com/legend-of-zelda-breat ... 1793006745

На това дето металните гащи привличали светкавици при буря отворих гугъл да проверя вярно ли е просто. Изроди. Нямам търпение да я взема и аз :yes:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 месеца

Идеята я имаше и в Skyward Sword. Дървото също има елементални свойства и то май още от първата Legend of Zelda. Новото при Breath of the Wild е, че всички тези ролеви механики са доста по-широко застъпени от преди.

Иначе, благодарения на нелинейността, Breath of the Wild прави възможни баш-speedruns - без бъгове и чийтове :yes: За момента, рекордът (any %) е около час. За 100% минаване на всичко трябвали към 30 часа, което се доближава до предишните преставители на поредицата.
Ето и самият едночасов run:

Първите 20-30 мин. са безопасни, след това очевидно има спойлери.

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Dementius написа:При Зорите не е много трудно, ако имаш пет сърца може да минеш дънджъна там без проблеми. На края му ще ти дадат нещо, с което ще е сравнително по-лесно да оцеляваш.
Прав си, не беше трудно. Минах и дънджъна на гороните, беше лесно и там. Шрайновете станаха по-трудни за откриване обаче, което е хубаво. Повечко експлоринг :)

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост