Persona Q: Shadow of the Labyrinth

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

http://p-atlus.jp/pq/

Крос-оувър Персонка за 3ДС с геймплея на Етрианката (както изглежда).

:yes:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Ей тва е милкване :smug:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Persona Q: Shadow of the Labyrinth

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

Такова е, но е едва второто за тези герои. ;)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 3DS

Мнение danailkillerпреди 3 години

Persona Q
Изображение

И тъй като на няколко пъти споменахме Persona Q реших да й отделя някакво време и аз (няколко пъти опитах да избутам първите 20-30 минути говорене и не успях). Че така, днес вкарах около два часа и половина в нея, и наистина първата част е само говорене и страшно дразни. От там нататък играта се отваря и се играе доста гладко.

За незапознатите Persona Q обединява историите на Persona 3 и 4 и макар, че помага да сте играли предишните части, защото ще познавате поне героите, както и ще знаете какво са персоните и какви умения да очаквате, че ще получите вдигайки нива на различните герои. Самата история обаче си започва съвсем отначало и дори и не да не сте играли предишните части ще я разберете достатъчно. Между другото ми хареса това, че в началото човек може да избере с кой главен герой да започне играта - този от 3 или 4. Доколкото разбрах спрямо това се определя просто кои ще ти бъдат партньорите в началото (после всички се обединяват мисля), но все пак е яко.

Чисто геймплейно е по-скоро комбинация от Persona 3 и Etrian Odyssey, битките са походови, гадовете и героите са разделени на преден и заден ред. Както обикновено спрямо персоната на даденият персонаж той може да използва елементални умения. По същият начин основната част на играта се развива в подземия, като този път не сме в Tartarus, а свят подобен на този на Алиса в страната на чудесата. Интересното (и взаимстваното от Etrian игрите) е, че самите етажи/нива нямат предварително определена карта, а се генерират случайно и трябва сами да си чертаете картата на долният екран.

Като интересна разлика спрямо Persona 3, е че там главният герой можеше да си сменя персоната, а всички останали бяха с твърдо и предварително определени. Тук всички герои са с твърдо определени персони (дори главният герой), но ВСЕКИ може да екипира и вторична под-персона, която също се развива във времето. Друга малка, но важна разлика са преките пътища, които отваряте докато разглеждате картата. Така примерно човек не го е яд като стигне до вторият етаж и се наложи да се телепортира обратно в нашият свят, защото после може буквално за секунди да прекоси отново първият етаж минавайки по преките пътища.

Но така, предполагам, че тепърва нещата ще станат по-заплетени, а и по-интересни, но поне на този етап аз съм страшно доволен от Persona Q. Единственият минус, който виждам е, че дълго след като я изиграя няма да мога да се насиля да доиграя Etrian Odyssey Millennium Girl и IV, защото са твърде близки до нея.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo 3DS

Мнение The Demonпреди 3 години

Задължително пиши още като напреднеш в играта, беше ми много интересно. :) Като си взема някой ден 3DS тя ще е една от първите които ще подкарам. Много добре си пасват в героите от P3 и P4. Oще в бойните игри супер яко ги заплетоха. Там историята беше като визуална новела и с доста детайли се описваха нещата. Надявам се и тук да има по-застъпен сюжет да ставаме свидетели на интересни сцени и майтапи.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Брутална игра - таман я подпуках. И свежарка точно в стила на Персона 4. :) Определено е по-добра от Одисеите, които взеха да ми поомръзват.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

За съжаление не намерих време да напредна особено много спрямо мястото където написах предишният си пост. Но пък поиграх малко една от Одисеите (Millennium Girl) и честно казано те са ми по-интересни - може би, защото системата за боя на персоната няма никаква разлика спрямо всички предишни части (особено Persona 3).

Все пак ще я доиграя де, но изрично чакам хакът на тръгне на новият 3DS, че ми се иска по-често в 3D да я играя.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Одисеите са добри, но ако си изиграл 1-3, 4 и нататък леко доскучават. :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 години

На мен ми беше достатъчна само първата част на Одисеите. Още тогава се чудех, кой като мине всички 30 етажа и събере всички дропове на противниците, ще му се играе още. :) Не мога да разбера тази пазарна практика, която някои компании практикуват. Ударят ли кюравото с някоя добра идея, пускат още 4-5 части, докато желязото е горещо и на феновете не почне да им се гади от едно и също. Подобно нещо стана и с Disgaea и много други. Това са игри които се играят с месеци и дори години. Да не говорим, че предразполагат и към преиграване. Просто нямат смогване. Компаниите какво си мислят, че феновете играят само тези игри през цялото време и имат нужда от нова част всяка година? Така като нацвъкат 4-5 части за 6-7г, по-скоро съсипват поредицата. Ако правиха по една игра за платформа, първата част щеше да натрупа култов статус и сега като обявят двойката за 3DS с много повече идеи и подобрения, всеки щеше да иска да я пробва най-малкото. A сега дори на феновете им е писнало, какво говорим... :)

Точно затова идеята с Персоните ми хареса. Ще освежи концепцията с разни разговори, майтапи и готини популярни герои. Мегами Тенсей поредицата си е буквално dungeon crawler като Етрианите, но тука се надявам да е по-разчупено.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Аз точно с Дисгаеите съм я закъсал. 1 и 2 ги играх на макс, после...Заеби... Направих 1-2 жалки опита да напредна в 4-ката (води се за по-добра от 3), но нищо не стана. :)

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост