Shin Megami Tensei IV

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Shin Megami Tensei IV

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Първо превъртане - 120-ина часа без да се зоря на страничните мисии. Има 4 различни превъртания в зависимост от избраните реплики на ключови места из основната история, някои от тях с по 1-2 свои демона и с по няколко различни боса. Ню гейм + дава 2 опции: започваш напълно отначало или започваш с каквото си се назобал + разкритите демони в книгата. И двете опции се водят за втори кръг, при 4 различни превъртания най-вероятно ще се затвори цялата шантава история (ангели с/у демони), но неам нерви. Като продължителност, за максимално изстискване на играта, СМТ4 е може би близо до Персона 4 (около 180 часа).

В момента се занимавам за второ много по-кратко превъртане, в което най-вече изпълнявам странични мисии, за да отключа още малко демони, без грайнд за пари/нива. Някои демони се вадят само от странични мисии, независимо на кой маршрут от трите се водиш. Всеки демон може да научи почти всички умения, без личните умения на някои по-важни демони. Проблемът е, че демоните са само статични картинки - няма я насладата за окото някой демон да се материализира и да замахне с някоя мощна магия. Все пак играта дава кратко описание на всеки демон: митология, къв е и за кво се бори.

В играта има и назобани странични босове, но нямам никакъв мерак да се занимавам и с тях, предвид нищожната вероятност да ти се появят дори на определените за целта места в играта.

Когато излезе Апокалипса, не мисля да го цъкам скоро, но ще го играя, защото го дават за директно продължение, а не само по-шарена СМТ4.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Щом не ти е омръзнала, значи има хляб :) Има ли нещо читаво за new game+, като дънджъни или босове?

Защото е супер дразнещо, когато заключват съдържание по този начин. Примерно при Strange Journey имаше цели дънджъни, до които така и не стигнах, щото не ми се преиграваше. Тотото с босовете е друга глупост. Защо просто не ги назобат като в SMT3 и ти самият да бягаш от тях.

И не знам доколко тези трикове са в полза на Фатлус - в един момент на човек просто му писва еднообразното оране и като нищо си дава почивка от поредицата.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Ами, като тръгнеш по друг от четирите сценария, има няколко различни боса и, съответно - различни демони (убитият бос става демон за самън) и различен финал. За някакъв хидън данджън не знам, освен ако не е мега-хидън. С 1 превъртане със сигурност не можеш да развиеш героя и демоните напълно, колкото и грайнд да вкараш. По принцип аз не си спомням СМТ-игра, в която да можеш да отвориш всичко на 1 превъртане. Персоните са малко по-лежерни в това отношение, макар и в някои от тях да има тру ендинг и стандартен такъв. В СМТ4 има раса от мега-редки демони, наречени фийндове (добре познатите ни от поредицата Трампетиър и сродните), които:
In Shin Megami Tensei, the Fiends are a powerful race of demons who all represent death in some form, and well-known for being difficult bosses and awesome allies. They are also some of my favourite demons, and the satisfaction you get from beating a Fiend and then fusing it is second-to-none.

However, in this game, not only are they tough to beat, but they are very tough to find as well. Most Fiends spawn in a very specific location, and the odds of them spawning there are an eye-watering 1 in 256. That's right, chances are that for every 256 attempts, you'll only encounter the demon once. And even then, it may well kill you (although there is a way to get around this, thankfully).There are a total of ten Fiends in this game. Seven of those Fiends are encountered using the spawn mechanics described above. However, of the other three, one requires DLC, and another requires six of those seven other Fiends in order to be fused.
Ни най-малко не кроя планове да ги събера. :D

Най-голямото престъпление на Атлуса е, че, за да продават ДЛЦ-то за лесни пари, са направили трупането на пари бавно и мудно - а без пари няма разнообразие при демоните, върху което се крепи покемонската жилка и тръпка на поредицата. Битките не носят пари - пари се вадят с изнудване на демони и събиране на артефакти - и двете начинания са много скръндзливи. По едно време ми писна и купих ДЛЦ-то за парите: все пак 2.5 долара върху 10 евро не е болка, самата игра е дългичка, макар и локациите да не са много разнообразни. Писах и за това, де - разбирам ги Атлус, че, все пак, за да вадят и такива редки игри, трябва някакси да печелят от тях. Не е приятно, но го преглътнах.

Играта може и да писва на моменти, особено когато се наложи да скиташ без път и посока из разбито Токио и някакъв лоу-левъл скам / сенд-бокс нигаз редовно ти влизат в бой. Разнообразявах с нещо по-динамично на голяма конзола. Има и умение за временно прогонване на ниските нива врагове, препоръчително е да се използва. А предвид темпото, с което ги вадят СМТ-тата, почивката е не само наложителна, но и принудителна. Персоната е като бърз аркаден екшън в сравнение със СМТ-тата. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Да, точно за fiend-овете ми беше думата като казах тото. В Strange Journey беше същата простотия :facepalm: Докато в тройката си бяха стандартни (скрити) босове и просто пердашеха здраво.

Мен лично спец. финали, развиването на макс или събирането на покермани не могат да ме мотивират. Виж, обикалянето на нови нива, с нови врагове и босове е друго нещо. Затова ме подразни Strange Journey.

Иначе, комбото алчност (DLC) и самоцелни клишета (тото + грайнд) наистина е голям фал за Фатлус. Още повече, темпото не е като едно време и взеха да пускат "нови" SMT през 2-3 години (Strange Journey - SMT4 - Apocalypse). Като ти си писал, че SMT4 ти е достатъчна за момента, а на мен даже Джърнито не ми е минало още. Явно от нас няма да спечелят :) И не мисля, че сме единствени.

Просто поредицата няма да я бъде с подобни порочни практики и най-вече, без стабилни продължения, като легендарната SMT3. Щото именно прилепчивостта на SMТ3 доведе до разцвет за мегатените и до появата на Persona 3+4, Raidou 1+2, и DDS 1+2, докато новите попълнения има противоположен ефект.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа:Просто поредицата няма да я бъде с подобни порочни практики и най-вече, без стабилни продължения, като легендарната SMT3. Щото именно прилепчивостта на SMТ3 доведе до разцвет за мегатените и до появата на Persona 3+4, Raidou 1+2, и DDS 1+2, докато новите попълнения има противоположен ефект.
Явно продават най-вече в Япония, а там евтинджос СМТ версиите за най-смотаната конзола в момента им продават достатъчно много. Нокчърна бе друга бира - на Плей 2, което му даде възможност да закове не само геймплея, но и локациите, арт-стила и атмосферата, с което затвори кръга на идеалната игра в поредицата. Няма как жужета като Джърни и 4 на "могъщия" 3ДС да се доближат до Нокчърна, ако ще и 500+ демона да вкарат. Но, това е положението - аз и на толкова съм доволен, предвид опасността Атлус тотално да отебат поредицата и да почнат да конКУРират Минти с поке-плювни за лапета.

3ДС-а е правен сякаш по поръчка за Етриан Одисеи и ФЕмблеми, но СМТ4 можеше поне да е на Вита. Може би изпуснатият шанс е и заради Мони, щото Витата е пълна с какво ли не на кой ли не, вкл. и пълнеж, но нещо по-сериозно и мрачно ролево като Мегатена липсва.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Ревюто в геймспот се чете като платено:
http://www.gamespot.com/reviews/shin-me ... 0-6416515/

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Ами, ако наистина е по-барната от 4, заслужава малко повече от осмичка. В сайтове, на които бих имал доверие, й дават 8.5. Накратко:
It's still no Nocturne, but it'll do.
Мен 4 така ми изстиска енергията, че в момента неам нерви дори ФЕ да врътна. Мятам шаренийката ДК7, а Тупакалипса и без друго излиза в Европа чак към края на годината.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Между другото FE е изключително лека и приятна за игране, можеш по-леко да я изиграеш преди да се хвърлиш на DQ7.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:Между другото FE е изключително лека и приятна за игране, можеш по-леко да я изиграеш преди да се хвърлиш на DQ7.
Пробвах, ама си припомних навъртяните 150+ часа на Ъуейкънинга и временно ми се сецна меракът. Иначе играта мачка с презентация и с традиционните си арт стил и геймплей. Може би ще ги редувам с ДК7.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 седмици

Задълбочен ферман за чалгализирането на Мегатен чрез Shin Megami Tensei IV:
http://eirikrjs.blogspot.com/2015/09/SM ... final.html

Защото най-голямото престъпление не е мижавият бюджет и претоплените спрайтове, а откровеното опростачване на поредицата. Продължението, SMTIV: Apocalypse, било дори по-зле. Отново без помен от дълбочината и тоналността на Мегатен, още повече аниму пошлости, още повече клишета. На това отгоре, без нови места за обикаляне. Всички местности били чопнати от четворката :dizzy:

Определено се усеща огромната липса на двете движещи сили зад поредицата - Окада и Канеко. Затова, не знам какво добро може да чакаме от петицата, въпреки безпрецедентните кинти, налети за нов енджин и графика. В края на краищата, при лошо ръководство, големият ресурс дава още по-лоши резулати, справка - Xenoblade 2.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 седмици

То се вижда и с кривогледо око, че Персоната измества ШМТ като по-лесно преглъщаема/продаваема ШМТ поредица. Интересното е, че в класическия ШМТ започнаха да залагат на количеството, докато Персоните се превърнаха в еталон за качество.

А SMTIV: Apocalypse е хищен експанжън в овча кожа. Добре, че и цената му се смъкна като за ДЛЦ. :lol:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост