Нинтендо 任天堂

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 месеца

След като говорим за емулация, ултимативното решение за игра на телевизора:
+ какво да е PC с инсталация на Emulation Station
+ HDMI кабел към телевизора
+ какви да е падове - 360, PS3 и пр, като може и с USB пад тип Mega Drive например
Получава се "мини" на всичко, което може емулира PC-то, барабар с двойна, тройна, десеторна и даже онлайн игра.

За най-евтината (<$50) алтернатива, едновременно на NES, SNES, Mega Drive, PS1, GBA, Arcade, N64 и т.н. беше писал @danailkiller:
viewtopic.php?p=125331#p125331

Колкото за "логиката", на едноневките трябва да се гледа първо и преди всичко като на рекламни залъгалки или платено демо, ако щете. Целта е да се привлекат масовите потребители, та и те да се юрнат към Switch, 3DS и следващия им handheld. Което трудно би станало, ако минитата бяха пълноценни и широкодостъпни продукти с богати каталози от заглавия.

Гениалността е, че докато другите плащат за реклама, Nintendo вадят чиста печалба :lol: Абсолютно същата е логиката при мобилните им "игри".

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Нинтендо 任天堂

Мнение king_of_the_universeпреди 2 месеца

Chakan написа:
преди 2 месеца
взех и една от ония яките 150-в-1 дискети от AliExpress, повече няма много-много какво да искам.
Може ли малко инфо коя точно дискета си купил от тези:

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... chText=nes

и дали тръгва на ПАЛ НЕС (френски)?

Имам жестоко запазен НЕС с два пада и ми се ще да го раздвижа малко на голям телевизор, без да се налага да ровичкам из оригиналните дискети. :) Впрочем бих попитал и за ПАЛ СНЕС дискета с емнайсе-в-едно, ако имаш опит и със СНЕС.

P.S. Гледам и че имат добре изглеждащи ретро конзоли, далеч преди Нинти да почнат да наглеят с минитата. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 месеца

Хубавото на емулатора е че освен сейв/лоад подкарвам и всякакви игри които не са рилийзвани в европа - иначе само с една ортигинална не става дори да имаш стара колекция ., И да подкарваш преведени японски .

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 2 месеца

king_of_the_universe написа:
преди 2 месеца
Chakan написа:
преди 2 месеца
взех и една от ония яките 150-в-1 дискети от AliExpress, повече няма много-много какво да искам.
Може ли малко инфо коя точно дискета си купил от тези:

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... chText=nes

и дали тръгва на ПАЛ НЕС (френски)?

Имам жестоко запазен НЕС с два пада и ми се ще да го раздвижа малко на голям телевизор, без да се налага да ровичкам из оригиналните дискети. :) Впрочем бих попитал и за ПАЛ СНЕС дискета с емнайсе-в-едно, ако имаш опит и със СНЕС.

P.S. Гледам и че имат добре изглеждащи ретро конзоли, далеч преди Нинти да почнат да наглеят с минитата. :lol:
Аз лично взех тази - Super Games 150 in 1
Всичките игри са различни, повечето са много добри заглавия и дори прави сейвове за Kirby (но след това не трябва да пускаш други игри със същите mapper-и понеже трие сейва). RockBoard даже е с фенски превод на английски и Solbrain е работеща версия, не тази, която loop-ва безкрайно един от босовете.

https://www.aliexpress.com/item/150-in- ... 179500a1b9

По отношение дали работи на френски НЕС, ако правилно си спомням, на моят испански НЕ тръгна, другият ми НЕС е регионално моднат и на него работи безпроблемно.

Иначе вече има много подобни дискети за NES и трябва просто да огледаш коя ти допада най-много откъм игри. Имаше една с Робокоп на менюто, в която помня, че имаше и Зелда 1 и 2 примерно.

А относно SNES - лека-полека излизат. Репротата, които преди бяха по 15-20 долара сега са по 7-8. Взел съм си Turtles in Time, Ninja Gaiden Trilogy, Power Rangers the Movie - всички бачкат безотказно, но повечето се предлагат само с shell за американска конзола. Тези с PAL/jpn формата са по-скъпи. Има и компилационни дискети от по 10-тина игри, но те вървят по-скъпо - към 30-40 долара. Имаше примерно една с 3-те Star Wars игри в едно или повечето игри по Marvel комикси в една дискета... Огледай, ако просто искаш да си ги играеш на истинска конзола, а не ти дреме толкова да са оригинални, са доста добър вариант.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 месеца

Мерси, ще ги разлистя. :yes:
Don't shoot! I'm a human!

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics