Нинтендо 任天堂

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 месеца

Демоне, решението вече е факт:
viewtopic.php?p=126578#p126578
:wink:

Jim Raynor написа:Дали?
Разбира се, че да :smug: Ролята на Ямаучи при Wii и DS е добре документирана.

Колкото за качествата, Ямаучи беше човек, който с охота би продал баба си. Определено имаше търговски нюх и в това отношение, мисля е съизмерим с фигури като Джобс. Друга прилика с овощаря е 24-каратовата арогантност, съчетана с непринудена злоба :bow: Най-весел момент беше как, по негови думи, никога не е играл игри, нито се е занимавал с дизайн, програмиране или технологии, но с най-голяма самоувереност проповядваше как трябва да се развива индустрията. И често беше дяволски прав :bow:

Иуата беше много талантлив и в доста отношения, пълната противоположност на предшественика си. По-скоро добряк, заклет играч, програмист-чудо, чудесен ръководител на проекти. Това са все причини за повишението, защото и самият Ямаучи беше наясно, че не е добра идея шефът на компания за игри да е толкова дистанциран, като самия него. Но Иуата просто не беше търговец. Отделно, беше прекалено близо до разработването на игри, че да има безпристрастен и далновиден поглед над отрасъла.

Сега, Кимишима, мисля че е най-неподходящият от тримата. Счетоводител (no offence), дори по-далеч от игрите, отколкото Ямаучи, без неговия характер и най-вече без неговата интуиция. В опит да се хареса на акционерите, прави тънки сметки без кръчмар как да насурвака оредяващите клиенти, вместо да действа в посока увеличаване на пазара.

За фиаското Ую писах по-горе. Надута цена = скъпи компоненти. Името е уж за да яхнат потребителската база на Wii, но е признак за генерален разрив между продуктовия отдел и този, занимаващ се с продажби и маркетинг. А липсата на игри е едновременно следствие и причина за провала. И 100% има "GameCube ефект" - прехвърлят повечето неща за следващото поколение. Тук не говоря само за Breath of the Wild и MK8, но и за Odyssey, Spla2n, Xeno 3, и квото правят Retro, които очевидно са започнали като проекти за Wii U.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Re: Нинтендо 任天堂

Мнение Delegatпреди 7 месеца

Решението за теб е много просто - като не харесваш игрите и конзолите им, ми просто не ги купувай. Аз лично ще продължа да ги поддържам, защото Нинтендо са едиствените, които поне малко се опитват да разбият стереотипа в този конзолен пазар, в който конзолите все повече се превръщат в РС-та. Да, Wii-U не беше перфектната конзола и все пак аз в нито един момент не съм съжалил, че си я купих.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 7 месеца

За съжаление гейминга е тръгнал да става мобилен и точно Н са решили да доят хората дето играят кенди кръш. Та да, разбиват стереотипите те...
PC mustard race

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 7 месеца

Дефинирай доене? А и гейминга никога няма да стане само мобилен.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 месеца

Delegat написа:Дефинирай доене?
Milking The Cow
Usually a reference to treating a person or entity as a cash cow. This implies taking advantage of a situation and has a strongly negative tone (except to those happily taking the money).
Всички хардуер гейм компании го правят от най-ранни времена, особено с преиздаване на едни и същи игри. И докато се връзват достатъчно хора, ще продължават да го правят. Включително и чрез хардуер и периферия на кожодерски цени за ърли ъдоптъри. Нищо странно, нелогично и неразбираемо няма.

Сони и Майкро могат само да завиждат на Нинти за феновете му. Мойта Плей 4 я взех около 2 години след лаунча и даже понякога си мисля, че все пак съм избързал и е можело да изтърпя и до Про (което няма как да купя, щото вече имам Плей 4). 3ДС го взех много преди Вита, която дори я купих втора ръка. С включена карта, че да не пълня джобовете на кърлежите от Сони.

Явно точно щото не обичам да ме цоцат/доят (виж дефиницията горе), в моите очи - Мони, Майкро или Минти - никой не ме е хванал за шлифера да съм му верен абонат доживот на всичко, което пуска.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 месеца

REDMOND, Wash.--(BUSINESS WIRE)--The Super Nintendo Entertainment System, Nintendo’s follow-up console to the legendary Nintendo Entertainment System, launched in 1991 and introduced what many consider some of the greatest video games of all time – classics such as Super Mario World, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Super Mario Kart, Super Metroid and F-ZERO.

“While many people from around the world consider the Super NES to be one of the greatest video game systems ever made, many of our younger fans never had a chance to play it”
Tweet this
On Sept. 29, this beloved console is coming back to stores in the form of the Super Nintendo Entertainment System: Super NES Classic Edition. The mini system, which contains 21 pre-installed classic games and can easily be plugged into any high-definition TV using the included HDMI cable, will be available at a suggested retail price of $79.99. And for the first time, players who pick up the system can enjoy the intergalactic adventure Star Fox 2, the sequel to the original Star Fox game that was created during the Super NES era but never released … anywhere!

“While many people from around the world consider the Super NES to be one of the greatest video game systems ever made, many of our younger fans never had a chance to play it,” said Doug Bowser, Nintendo of America’s Senior Vice President of Sales and Marketing. “With the Super NES Classic Edition, new fans will be introduced to some of the best Nintendo games of all time, while longtime fans can relive some of their favorite retro classics with family and friends.”

The Super Nintendo Entertainment System: Super NES Classic Edition has the same look and feel of the original system – only smaller – and comes pre-loaded with 21 incredible games:

Contra III: The Alien Wars™
Donkey Kong Country™
EarthBound™
Final Fantasy III
F-ZERO™
Kirby™ Super Star
Kirby’s Dream Course™
The Legend of Zelda™: A Link to the Past™
Mega Man® X
Secret of Mana
Star Fox™
Star Fox™ 2
Street Fighter® II Turbo: Hyper Fighting
Super Castlevania IV™
Super Ghouls ’n Ghosts®
Super Mario Kart™
Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars™
Super Mario World™
Super Metroid™
Super Punch-Out!! ™
Yoshi’s Island™

All of these games would be considered classics by anyone’s standards, and some of them in particular – Secret of Mana, Final Fantasy III, EarthBound and Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars – are massive role-playing games that can take dozens of hours to complete. Even for super fans who have played all of these games multiple times, the inclusion of the never-before-released Star Fox 2 game will offer them something entirely new to enjoy – if they can unlock it by proving their skills in the original Star Fox game. (Well, they only have to complete the first level – we didn’t want to make it too hard!)

Included with the Super Nintendo Entertainment System: Super NES Classic Edition are one HDMI cable, one USB charging cable with AC adapter and two wired Super NES Classic Controllers, perfect for playing multiplayer games. Having two controllers will make it easy for two players to dive into multiplayer action right away. Some of the games with multiplayer options include Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting, Super Mario Kart, Contra III: The Alien Wars and Secret of Mana.

The Super Nintendo Entertainment System: Super NES Classic Edition launches on Sept. 29 at a suggested retail price of $79.99.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 3 месеца

Тука вече скачам.NES ми се видя малко се таз, ама тука идъ. Не че един емулатор не върши същата табота,
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 месеца

За сингъл плей емулатор върши даже по-добра работа, защото класиките за СНЕС-а са поне двойно повече, пък и защо да не се пробват някои по-редки заглавия. Но за двойна игра особено с малки ентусиасти и аз не бих се замислял. :)

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 3 месеца

Решиха най-накрая да вадят пари и от Starfox 2, а? Поне този път е с два контролера. Ще чакаме да пуснат едно hackchi и за него и може и да го взема вместо Everdrive.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 месеца

Кога да очакваме N64 mini с 3-4 игри вътре?
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

Догодина, срещу скромните $100 :lol:
Майтапа настрана, няма да ги бъде тези еднодневки, предвид закономерния спад в рентабилността, придружен с още по-закономерната алчност на Н.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 месеца

Едновремешните геймъри дето са се пулили срещу црт телевизорите докато цъкат марио вече са мъже и жени с работа и доходи, които се надяват с подобни машинки да върнат поне частица от въодушевлението което са изпитвали едно време. Чудя се колко ли време ще им минават подобни номера. Същото важи и за хд портовете и римейковете. Това като оня виц където клиент чете сметката и отдолу пише "Ако мине - 3лв." и пита сервитьора и оня киселу му отвръща "Ами не мина" и го задраскал. Та в момента минава.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

Точно.
А номерът трудно би минал повече от веднъж. Купил си носталгия, видял си, че не е същото и дотам. От другата страна на нещата са Ментендо, които първоначално искаха 50 кинта за "ако мине", тази година - 70 :lol:

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 3 месеца

Ето затова аз си взех ЦРТ, оригнална мегадрайв 2-ка и така се връщам назад във времето. Ако измизлят умален вариант на мегадрайва, ако ще и с 10000 игри да е пак няма да си го взема, просто няма да е същото а в момента имам същото, което беше и преди, това е носталгията!

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 3 месеца

Друго си е да имаш кутийка с обложка,вътре касетката,да си я извадиш и натикаш в конзолата.
На мене лично самата кутийка с обложката ми е голяма слабост.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Абсолютно. Истината е в оригиналното изживяване. Аз винаги съм се стремял да играя игрите на оригиналните им платформи, с техните контролери (тогава когато е възможно) Тези HD портове вобще не ги уважавам. Едно на ръка че променят усещането. Неминуемо добавят и развалят неща. Дори тези подобрени fps от HD-то на Shadow Of Collosus не ме блазнят. Малките кадри са си част от изживяването на оригинала. Да не говорим че играта изглеждаше впечатляваща точно на ПС2 хардуера. Какво да ме впечатли на PS3 където вече има отворени светове с много повече детайли. Да, арта винаги впечатлява, но технически си е била предизвикателство на старите машини. Точно там човек би си казал "Ебаси якото" HD портовете са други игри и губят много от изживяването. Често липсват цели ефекти (като мъглата в Silent Hill 2), променени са музика, войс овър. Някои игри са замислени за 4:3, някои се играят по-добре на по-малко кадри. При емулацията същата работа. Никога не може да се емулира на 100%.

Нинтендо взимат пари от носталгия. Послушайте съвета на останалите. Намерете си CRT, SNES, дори тия пиратските касетки на които можеш да качваш ром-ове. (ако искате да играете някакви фенски преводи) или някакви репродукшъни. Това е истината, останалото е залъгалка и колекторс айтъм. Е, става и примерно да го хакнеш и наблъскаш с ромове за цъкане. Ако търсиш удобството, не автентичността.

Друго нещо което бих казал за тази колекция е, че трябваше да има повече игри. Поне до 30 да ги докарат егати, вдигнали са му цената с 20 долара. :) Айде ясно е че за игрите на Square, Konami и Capcom са плащали лиценз. Обаче Нинтендо имат свои игри, които не са в този лист. Ще им струва точно 0$ да ги добавят. Защо не го направят, какъв е проблема? Иначе евала за ФФ6 де, но жалко че го няма и Кроното.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 месеца

The Demon написа:
преди 3 месеца
Друго нещо което бих казал за тази колекция е, че трябваше да има повече игри. Поне до 30 да ги докарат егати, вдигнали са му цената с 20 долара. :) Айде ясно е че за игрите на Square, Konami и Capcom са плащали лиценз. Обаче Нинтендо имат свои игри, които не са в този лист. Ще им струва точно 0$ да ги добавят. Защо не го направят, какъв е проблема? Иначе евала за ФФ6 де, но жалко че го няма и Кроното.
Е, да не са малоумни, нали трябва после ще искат да правят и други колекции, от които да цоцат. Все едно Капком/Намко/други да пуснат всичките си стари игри на 1 диск: никога няма да стане това.

Пак да кажа, разбирам тръпката за полу-автентична двойна игра, но сингълите има начини да се играят по-"оригинално" или поне по-удобно, да не говорим, че Нинти може би направоще краднат емулирани ромове от нета (защото използватчужд труд без заплащане с комерсиална цел, затова е кражба, макар и да държат лицензите). Демек, ще печелят на чужд гръб. Специално ФФ-тата и Кроно-то са преиздавани, ли, преиздавани. Нов СНЕС с два пада буквално плаче за Файнъл Файтовете, Килър Инстинкта, Найтс ъв дъ Раунд и други двойни игри.

Но след като явно има пазар за такъв мега постен продукт (само СНЕС игрите, издадени в САЩ, са 700+!) , Нинти няма да се правят на по-големи светци и от папата, я. :D 21 игри, лол. :lol: Аз, ако си преброя скромната колекция от снес-игри, може да се окаже, че имам повече от "великата" компилация.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 месеца

E поне всички 21 игри са задължителни за разлика от половината пълнеж в NES mini. Но все пак слабо Нинтендо, слабо .

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 2 месеца

Че положението с игрите е слабо, слабо е. Ама така ще е като има кой масово да им плаща за Virtual Console портове на едни и същи игри на всяка конзола, която имат.

Точно поради обсъжданите причини много се чудех преди време дали да взема NES мини-то. Имам си супер CRT, имам си NES, имам си доволно оригинални игри за него, взех и една от ония яките 150-в-1 дискети от AliExpress, повече няма много-много какво да искам.
Но факт е и че нямам толкова време за игра, колкото преди и Save State-овете са от полза като ми се наложи да прекъсна (не че и емулаторите си ги нямат, ама друго си е да си го цъкаш на телевизора). Другото огромно предимство за мен е, че с малките си размери, конзолката много ме улеснява, когато ми се цъка само за малко - уви нямам възможност да държа всяка конзола вързана постоянно и ми отнема доста по-малко време просто да пусна Mini-то, отколкото да ровя 15 минути за джойстици и кабели за NES-а. А и като се събираме у приятели мога просто да си я пъхна в джоба (не че я пренасям така :D) и ето на, 100 игри веднага под ръка.
Не на последно място, да, як Collectible е, несъмнено.

Поради същите причини се точа и на SNES-а. Имам и Европейски и Американски, но игрите пък за тях са ми доста по-малко, отколкото за други платформи. Другарите китайци напоследък почнаха да бълват бая Repro-та и си взех 2-3 игри за по 7 долара, които иначе са по над 50 или над 100. Но мястото намалява. Почва да идва момента, в който се замислям дали да не е Everdrive-ка вместо Repro-та, както направих навремето и с Mega Drive-а. И в крайна сметка виждам логиката зад mini-то. Но я виждам само и единствено ако могат да се качват допълнително ромове. Ако ще си стои с 20 игри е нещо само за яко hardcore колекционери и за камарата хора, дето си купуват Atari Flashback-ове.

Иначе, ако някой се интересува, Озон и Пулсар са пуснали пре-ордър за 200 лв. Ако успеете да се вредите от Амазон или Nintendo Store излиза по-евтино (на Амазон UK доставката до България за конзолата е 5 паунда).
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 2 месеца

Ако някой е ентусиаст може да чекне Analogue Nt Mini

Само че цената му е доста солена
PC mustard race

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics