Нинтендо 任天堂

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 месеца

Кимишима:
[We are] considering a 3DS successor because [we] see a need and market for it.
Аонума:
The concept of the Switch is that you have a home console that you can take with you on the go, and in that respect it is both home console and handheld, but it doesn't mean for us that the concept of a dedicated handheld will just disappear.
Така че в близките година-две, спокойно можем да очакваме NX хендхелд или ако предпочитате, по-преносима версия на Switch. За капак, това още повече задълбочава фундаменталния проблем на свинчето, което не може да мине за пълноценна преносимка, още по-малко за домашна конзола.
:smh:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Нинтендо 任天堂

Мнение king_of_the_universeпреди 5 месеца

Ооо, 100 процента ще има оптимизиране на продукта (Switch) и по размери и понижаване на производствените разходи. Добре, че не съм надъхан да ставам early adopter. Зелдичката с кеф ще я цъкна на Ю.

Колкото до 3DS пряк наследник, нищо не им пречи на Нинти в типичен свой цигански стил да опипат почвата със Суича, да го зарежат след 2-3 години и изцяло да се метнат на дедикейтид хендхелд. Но трябва ли да повтарят Wii U, че най-после да им уврат главите?
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 месеца

Точно снощи имах доста дълъг разговор точно за това какво всъщност ще стане положението с джобните конзоли след като излезе Switch-а. Защото Nintendo така и не изглеждат напълно посветени на конзолата, не изглежда, че искат това да им е единствената платформа, но от друга страна не обявяват и наследник на 3DS.

И да, няма никакъв спор ако сега в края на тази година обявят по-компактна версия на Switch (която не може да се връзва с TV) и покажат за нея нов Monster Hunter и Pokemon то направо можем да заровим Switch-а в картофите :).

Според мен единствената алтернатива на Nintendo е да залегнат и да пускат всичко само и единствено за Switch. Да видим всичките им големи ексклузиви на едно място - само тогава могат да се надяват на някакъв успех.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Най-забавното е как Ментендовите лидери и PR типове са повече от убедени, че Switch не е хендхелд, нито хибрид, а баш домашна конзола :dizzy: И съответно, една нова преносима конзола хич, ама хич няма да подяде свинчето :lol:

Иуата, лека му пръст, гласеше NX за Нинтендовският iOS, с няколко съвместими устройства, по подобие на iPhone и iPad. Едва ли плановете са се променили драстично, след като псевдо-домашната им конзола е с мобилна архитектура и чипове. Ама малко ми е чудно как ще изкарат значително умален вариант с еквивалентна производителност, че да може да подкарва същите игри. Най-много да се стигне до даунгрейднати портове, а подобно развитие е идеално за Ментендовата алчност, щото така могат да продават по 2 пъти една и съща игра (подобно на Smash, Warriors, Yoshi, Kart... Wii U/3DS, но с още по-малко разлики между версиите).
:money:

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 5 месеца

Реално за наследник на 3ДС може да се говори едва след 1-2 години, когато или Суич вече се е наложил на пазара или е последвал съдбата на Уии Ю. Според мен е по-вероятно да направят нова, доста по-евтина ревизия на хандхелда и да го оставят основно за индита и тук там някой порт на Суич игра.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Delegat написа:Реално за наследник на 3ДС може да се говори едва след 1-2 години...
Тук не съм съгласен с теб - реално за 3DS нямаме обявено нищо за тази цялата година, там освен евентуалният порт на Monster Hunter Stories. Дори някак си да издаяни още една година този хардуер то най-късно началото на следващата година трябва или Switch-а да го замести, или да има наследник.

Ако не стане това реално Nintendo ще загубят продажбите си от джобният пазар. Което не би ме изненадало де... аз говоря от гледната точка на нормална компания, решеняита на Nintendo не съвпадат с тези на нормалните компании обаче де, така че кой ги знае каква глупост ще измислят и направят :).

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 месеца

Meн ако питате, с типичните хендхелд конзолки е свършено. Просто след 3DS, няма да ги има повече.

Едно време беше нормално човек да носи по няколко устройства в себе си, телефон, Mp3 player, Gameboy... сега просто времената стават други. Вероятно нишата ще се заеме от Нинтендо версии за смартфони и със управление за телефони. Добри отзиви се чуха за Марио версията за телефони и много голямо количество сваляния. Тия неща са модерни вече и най-малките деца искат смартфони или играят на таблети какво им дадат родителите. Няма място за специализира джобна платформа. Сто процента и на SONY vita-та им е последната от този сорт.

Някакви по-възрастни хора като нас, ще им се иска още да има джобни платформи и затова Swich-a е компромисно решение. 3DS-a ще избута и 2017-та, но не вярвам да се правят масово игри за него 2018. Това му е последната година. Най-много както каза някой, ще направят по-портативна версия на суич, за най-големите соло нърдове като нас. Нишова група от хора, хванати от носталгия и не интересуващи се от новите гимикс. Без опциите за парти игра, вадещи се контролери, 100 съвместимост със всички заглавия и т.н. Като това 2DS примерно.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Има обявени достатъчно неща, нищо че повечето са порт/дължения - Poochy&Yoshy wooly world, FE Echoes, FE Warriors, а и Покемоните ще продължат да бъдат систем селъри и тази година. На Е3, а може би преди това съм сигурен, че ще обявят още игри.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:
Delegat написа:Реално за наследник на 3ДС може да се говори едва след 1-2 години...
Тук не съм съгласен с теб - реално за 3DS нямаме обявено нищо за тази цялата година, там освен евентуалният порт на Monster Hunter Stories. Дори някак си да издаяни още една година този хардуер то най-късно началото на следващата година трябва или Switch-а да го замести, или да има наследник.
3ДС-а има достатъчно заглавия тази година. Аз вече открих сметката с ДК8.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Dementius написа:Така е, но в крайна сметка хардуера за Минти не говори нищо. Те от СНЕС не са вадили конкурентна производителност на конзолите си, така че не е реалистично да се очаква това от тях вече.

И въпреки всичко, все още имам надежди че Суича може и да пробие някак. Поне са се сетили да го рекламират и да го хайпят насам-натам. И Wii беше с плачевен хардуер, но се продаваше масово и като цяло игровия каталог имаше за всеки по нещо. За Wii U не говоря, там положението беше пълен минус.
GameCube е последнатта им конзола с конкурентни чипове, SNES беше първата.

Предвид естеството на Nvidia Maxwell (2015) и Pascal (2016) не беше нереалистично да са отново със съвременен хардуер. Както вече беше дъвкано, новите чипове освен, че са със съвременна производителност, греят по-малко и струват по-малко (в средносрочен план).Така че решението на Ментендо да са с антикварен хардуер отново е плод на късогледо печалбарство - продават нещо морално остаряло с тлъста надценка от самия старт, за сметка на нищожна печалба в средносрочен план. Ако бяха с нормален хардуер всичко щеше да е както трябва - ниска печалба в началото и огромна след първата година и най-важното, продукт с бъдеще.

А иначе са си направили сметката, че т.нар. early adopters са фенове и Н-ултраси и затова най-нагло гледат да ги ошушкат €500-600 през първите няколко месеца. Ама и това е късогледо кожодерство, което едва ли ще завърши добре, след като феновете по-скоро рано отколкото късно ще осъзнаят, че са се опарили. Точно това стана с Weeoo и 3disaster (2011-13) и е типично Ментендовска иновация да го правят за трети път, в още по-безумни пропорции :dizzy:

А късогледото печалбарство, мисля е признак на това колко са закъсали за пари. Кога е било да издават игри, макар и рекламни, за чужди платформи (iOS, Android), или да продават "конзоли" за еднократна употреба (NES mini). Затова, в края на краищата, със Switch отново са тръгнали да доят и стрижат.

Никой не е прокопсал, поставяйки акционерите пред клиентите. Nintendo няма да са изключение.
Последна промяна от vvarp на 15 фев 2017, 08:26, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа: А иначе са си направили сметката, че т.нар. early adopters са фенове и Н-ултраси и затова най-нагло гледат да ги ошушкат €500-600 през първите няколко месеца. Ама и това е късогледо кожодерство, което едва ли ще завърши добре, след като феновете по-скоро рано отколкото късно ще осъзнаят, че са се опарили. Точно това стана с Weeoo и 3disaster и е типично Ментендовска иновация да го правят за трети път, в още по-безумни пропорции :dizzy:

А късогледото печалбарство, мисля е признак на това колко са закъсали за пари. Кога е било да издават игри, макар и рекламни, за чужди платформи (iOS, Android), или да продават "конзоли" за еднократна употреба (NES mini). Затова, в края на краищата, със Switch отново са тръгнали да доят и стрижат.
Да, точно върлите Нинтенбойс ще се издоените. Неслучайно има и демо с доене, маскирано като игра. :lol: Не мисля обаче, че Нинти са закъсали за пари, щото Уий и ДС се оказаха диамантени мини (и те бяха скъпички, но прокопсаха, щото имаха маса фърст и търд парти съпорт).

В Япония тенденцията е брутално в полза на шитничките за иОС и Андро. Аз не знам огромна японска гейм компания, която да не бълва тонове псевдо-ролевки със сумати микротрансакции. В това отношение Нинти просто са се пуснали по течението. Даже закъсняха.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Под закъсали за пари да се разбира, че в момента отчаяно им трябва печалба. Wii и DS за последно печатаха пари преди 6 години. От тогава, години наред бяха с все по-рекордни загуби, след като Wii U се оказа огромен воденичен камък, а 3DS не беше по-малък провал в периода 2011-13.

Затова именно сега се качиха на мобилния влак. Затова е и цялото кожодерство покрай Switch.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, истината е, че независимо, че всяка конзола, която Nintendo продават реално им прави пари, и всякa тяхна игра се продава то те отдавна карат всяка година на загуби и затъват все повече и повече. Сега това дали е заради лош менижмънт, заради странни вложения, или просто заради по-слабата икономика последните ни не знам. Но това е реалността на нещата - ако не направят нещо, с което практически да печатат пари то има голям шанс да се наложи да се преструктурират доста сериозно, или направо да излязат от бизнеса.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:Мдам, истината е, че независимо, че всяка конзола, която Nintendo продават реално им прави пари, и всякa тяхна игра се продава то те отдавна карат всяка година на загуби и затъват все повече и повече. Сега това дали е заради лош менижмънт, заради странни вложения, или просто заради по-слабата икономика последните ни не знам.
Аз залагам на лош мениджмънт - оттам са всички странни решения, включително за крайно малоумния ап за онлайн плей. Икономиката уж слабее, ама PS4 няма никакви грижи.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 месеца

Ако не беше умопомрачителния успех на Wii и DS ситуацията за Минти щеше да е съвсем различна и процесите, които гледаме сега вероятно щяха да станат преди петилетка поне. Тогава удариха кьоравото в точния момент малко преди телефони и таблети да превземат света.

За себе си мога да кажа, че хардуерът на Минти, който съм ползвал, никога ми е бил особено любим:
GBA - мизерен дисплей, липсващ/лош backlight до към последните ревизии на SP;
GCN - кубът си го обичах заради отличния джойстик, който и до ден днешен ползвам на Wii;
DS - клел съм се в конзолката като фенбой,но - отново мизерен дисплей и най-вече резолюция, комично хикселизиран в XL версиите, базов OS; двата екрана позволиха интересни експерименти все пак; PSP и до ден днешен обаче е по-добрата и по-удобната за игра конзолка.
Wii - работеше, но продължавам да недолюбвам дистанционното, чийто връх на употреба беше и остава в Metroid Prime трилогията. Няма добра игра за конзолата, която да не може да се играе добре (или дори по-добре) с нормален пад. Хардуерно си остава поразкрасен куб;
3DS - успя въпреки мизерния хардуер и резолюция, ама колко да е успял - най-зле продавания им handheld. Вторият екран вече се ползва само за украса, и спокойно може без него. Неудобен като цяло, без втори стик (аз още ползвам свръх грозотията Circle Pad Pro XL). OS е бавен и недоразвит; Витата е многократно по-пълноценна конзола.
WiiU така и не си купих - ще чакам докато ми падне хакнат на някаква мизерна цена;
NES/SNES съм имал като много малък, за да анализирам в някаква степен адекватно.

Както се повтарям вече, генерално не ми се дават пари за конзоли - нито имам къде да ги дяна, нито гаранция че ще ги играя много. 6-800 лева начална инвестиция ми е трудно оправдана, всяка с платен онлайн вече. Отгоре на всичко ментендовските не са добри.

В тоя смисъл, нямам против да спрат да правят хардуер. Интересен обаче в въпросът, може ли Нинти да функционира без него? Все пак това са отбори, които от 3 десетилетия работят с фискиран, познат на тях хардуер. Как ще оптимизират за две, три платформи? Прави впечатление, че мобилните им игри май излизат само за айфон, също фискирана архитектура. Още Сатору намекваше, че без симбиозата хардуер-софтуер, няма да са Нинтендо.

Не знам и доколко да продават конзоли на загуба е решение за тях - сони и майкро избиват парите от това с лицензите на другите разпространители. Минти си продават основно своите игри.

Ще е интересно каква ще я свършат накрая.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мобилните им игри излизат и за Андроид. И да 3DS се продава по-слабо от DS , но в свят със смартфони и таблети няма как да е иначе. И пак се продава повече от Вита, която даже и Сони зарязаха.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Да, точно управлението на Иуата доведе до това, което наблюдаваме в момента. От една страна му липсваше бизнес усета на Ямаучи, от друга му се беше завъртяла главата от огромния упех на Wii и DS. Успех, за който нямаше пълни заслуги, след като DS и Wii са правени по разпоредби на Ямаучи.

За разлика от 3DS, Wii U и сега, Switch; изброените от Raynor NGC, GBA, Wii и DS бяха майсторски премерени продукти - иновативни (или поне работещи) идеи, прилична производителност, ниски производствени разходи, неголяма надценка, пуснати в правилния момент, и не на последно място, с лесна и евтина разработка.

3DS закъсня и тръгна с твърде надута цена, което забави продажбите. Последното, заедно с прекалено слабия хардуер доведе до голяма софтуерна суша през първите 3 години. За да замажат положението, орязаха надутата цена, но така се наложи да продават на загуба за около година. На всичкото отгоре, производството на стари компоненти се оказа скъпо и не спечелиха кой знае колко от самия хардуер. Това, което в крайна сметка спаси 3DS бяха Покерманите и още 2-3 франчайза. 3DS не е реален успех най-вече затова, че въпреки подема на мобилните устройства, не предлагаше нищо ново спрямо DS като платформа. Най-арогантно при това.

Wii U беше дори по-зле - още по-лош тайминг, още по-стар хардуер. Продажбите изобщо не тръгнаха, защото античният хардуер беше прекалено скъп спрямо конкуренцията, нищо че за пръв път продаваха на загуба от самото начало. Да не говорим, че самата конзола беше крайно недомислена на концептуално ниво. Даже средата за разработване беше едно поколение назад спрямо PS360. Закономерно, положението на софтуерния фронт беше трагично и нямаше как да спасят Wii U, чак Иуата се поболя.

Switch се очертава да е старата песен на нов глас. Не може да се отрече, че разработката най-накрая е на "ти" с Unity и UE4, както и това че изполват mainstream, макар и стари, чипове. Ниската производителност, отсъствието на future-proof компоненти (21-ви век сме) и най-вече, недотам домисления продукт няма как да доведат до успех от калибъра на Wii/DS или дори GBA. А рекордното за тях кожодерство (>30% надценка, €60+ софтуер, €20+ DLC, €30+/г. online и т.н. и т.н.) още повече им закопава шансовете.

Иначе за генералния въпрос за хардуера и софтуера, преди бях говорил, че това е типичен вертикално интегриран бизнес. Така се печели най-добре, стига софтуерът да продава хардуер, който от своя страна също да носи печалба (правило #1 при Nintendo). А когато хардуерът носи пари, те закономерно се инвестират и в софтуер. Друг важен момент е, че собственият хардуер дава по-голяма свобода при разработването на софтуер. По всички тези причини Sony и до ден днешен мечтаят за успешната интеграция на Минти. Въпреки многомилиардните, 20-годишни инвестиции в Sony Interactive Entertainment.

Най-големите ми опасения са по-скоро от софтуерно естество, а именно дали не разчитат прекалено на стари лаври. От близо 10 години години не са вадили почти нищо, което да ме впечатли, камо ли да ми продаде техен хардуер. Дано нещата се променят с новото им поколение, по-специално с Breath of the Wild.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Чак кожодерство не е, при положение че днешните сийзън пасове струват колкото самата игра, а онлайн услагата им ще е по-евтина от тази на XB1 и PS4.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 месеца

От една страна му липсваше бизнес усета на Ямаучи, от друга му се беше завъртяла главата от огромния упех на Wii и DS. Успех, за който нямаше пълни заслуги, след като DS и Wii са правени по разпоредби на Ямаучи.
Дали? И аз се чудя на какво се дължи фиаското на Wii U.

Ивата, от достъпното за него в интернет, е нарисуван президент - от една страна доказан мениджър с Хал, от друга програмист, работил по почти всички големи франчайзи на компанията и близък с повечето от големите творци в Минти. Лично избран от Ямаучи без следа от непотизъм или ходатайстване.

И все пак от 2010 насам, когато излязоха последните солидни игри за Wii - свободно падане. За WiiU и досега не ми го побира главата какво са си мислели - целият и животец мина така, както я пуснаха. Надута цена, кошмарен и неясен маркетинг, и най-вече - почти пълна липса на игри. Последното така и не поправиха - аз до 2014 очаквах, че на някое Е3 ще избомбят яко с новата зелда, новото марио, новия метроид, сам уиърд шит. Добрите (ама съвсем не класики) ексклузиви за конзолата се броят на едната ръка без преувеличение, даже мога да ги изброя - Xenoblade Х, Splatoon, Bayonetta 2, Super Mario 3d World, Mario Kart 8. Последната, вероятно не само, ще я портват за Суич. Нещо друго изпускам ли - сигурно, ама не е грандиозно (Smash, Yoshi и Mario Maker не са ексклузивни - излязоха и за 3DS, но дори и тях да броим...)?

Не знам, искам един ден някой да седне и да направи мейкинг ъф и да разбера на какво са се надявали.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 месеца

Aз лично исках да си взима Project Zero-то. Това беше поредица, която досега нямаше слаба част. Не се продаде за пари и остана вярна на феновете. Минаването към Нинтендо също показа че не е повлияло, след страхотната 4-та част за Wii. Заглавие струващо си цяла платформа. Покрай нея щях да си взема и конзолата в последствие и др. игри, обаче...
Физическото копие на играта струваше 250 лв, на лънч и още е така. :mrgreen: Taка че съвсем нормално се отказах. Подиграха се с единствената игра която исках.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост