Super Nintendo Entertainment System

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 11 години

V Arenata pri igrite ima6e edin pack ot okolo 1000 igri za PC raztsukvane. Ta v toia pack ima niakolko riadko sre6tani beat 'em up-a.

Na fenski site-ove o6te mogat da se otrkiat rom-ove na dvete perfektni D&D beat 'em up-ki na Capcom (Tower of Doom, Shadow over Mystara).
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 11 години

Повярваи ми, всеки един от rom-овете за аркадни автомати е старателно изигран от моя милост прекаран през xbox емулацията :twisted:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 11 години

me3x написа:Повярваи ми, всеки един от rom-овете за аркадни автомати е старателно изигран от моя милост прекаран през xbox емулацията :twisted:
Абе знам, че не е тук мястото, ама ще може ли да те помоля (ако имаш време разбира се) да направиш една темичка, в която като за идиоти (за да мога и аз да разбера :lol: :wink: ) да обясниш как да си джиткам емулаторчета на бокса. Ще съм много благодарен, а предполагам и на други невежи като мен може да е полезно инфото.
Изображение

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 11 години

Няма проблем - очакваите включване :wink:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Fullmetal
Контакти:
Square
Square

Мнение Fullmetalпреди 11 години

Мамка му.Това ли значи "SNES"-Super Nintendo Entertainment System
Колко години се чудя какво е т'ва съкращение :wall: X_X
Изображение

A-class
N-inja
B-ulgarian
U-nit

Потребителски аватар
Mike
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Mikeпреди 11 години

Fullmetal написа:Мамка му.Това ли значи "SNES"-Super Nintendo Entertainment System
Колко години се чудя какво е т'ва съкращение :wall: X_X
:wall: :rofl:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 11 години

king_of_the_universe написа: И да ми казваш, че първата Streets of Rage е по-добра от първата Final Fight... :roll: Айде само не започвай пак с джойпадове, разположения на бутоните, поличката на Blaze и т.н.

Явно съм изпуснал това очарователно противопоставяне между SOR и Final Fight преди близо година, но нищо по добре да се включа късно от колкото никога. Final Fight е страхотна класика че даже няма нужда от коментар (също като поличката на Блейз междо другото). Искам само да кажа за едно нещо дето го имаше в SOR и много радваше. Възможноста да контролираш героя при скок. Във двойката беше премахнато. Появи се в тройката ама пак доста ограничено, в смисъл че не можеше да се сменя посоката.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 11 години

В тройката можеш да удряш назад, докато си скочил напред, но промяната в посоката трябва да я направиш мигновено... но все пак е възможна :-? уж
Мен повече ме радват добре приложените зашеметяващи удари след скок, при които зашеметяваш противника за секунда-две, и можеш след това да му приложиш някой довършителен удар, да го хванеш или да направиш нещо друго... (е, няма да издавам какво може Блейз). Радва и възможността да се прехвърляш над противника от другата му страна, след като си го хванал. :twisted:

Потребителски аватар
kenso
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение kensoпреди 11 години

Виж сега, Боби.. четох назад темата и попаднах на едно твое мнение, (което няма да куотвам, понеже поста ми ще стане километричен) в тва твое мнение ти сравни: Sonic и Mario, SoR и FF, управлението на файтинг игрите м/у двете конзоли и графиката.. а по-назад, някой беше тръгнал да сравнява звука.
Аз ще започна отзад напред. Като за начало ще отбележа, че Mega Drive e пуснат в продажба 1988г SNES излиза малко повече от две години след конзолката на Sega.. логично е, че super nintendo ще е по-мощна и следователно ще е способна на по-добра графика и звук - тук някой даде много лош пример с портовете на mk3, който куца от към саунд в snes версията, но това не е заради недостиг на ресурс, а заради калпаво изпълнение. Аз ще им затворя устата с Tales Of Phantasia.. само я стартирайте и ще разберете за какво говоря. Графично SNES e по-напред. Nintendo измислят Super FX и Super FX2 чипoвете, с които конзолата им може да се справи с полигоните на 3D графиката и издават няколко доста успешни заглавия.. отговорът на Sega e SVP чипа, който е приложен единствено във Virtua Racing порта за Genesis.. След това Sega излизат с 32x, но това вече е отделна конзола..
За управлението.. на човек му е удобно това, на което е свикнал. Мога да заявя, че UMK е най-удобно да се играе на клавиатура.. За спора Streets of Rage или Final Fight може би няма да дам адекватен коментар, понеже не съм играл достатъчно Final Fight, но от това което съм виждал съм напълно съгласен с Bobi. И накрая между Sonic и Mario.. ще ме прощавате, ама Mario О-П-Р-А-В-Л-Я-В-А .

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Това, че е калпаво изпълнението, не означава, че самата конзола е виновна, макар да е по-нощна. Пак поради тази причина, която изтъкваш, не бива да забравяме, че и Saturn е по-мощен от Playstation, но просто единици са разработчиците, които успяват да се възползват от останалите 2 графични чипа на конзолата на SEGA, залагайки само на един от общо трите такива, заради сложната архитектура... И какво? Това, че е по-мощна, не и даде някакво предимство, след като разработчиците пускаха зле програмирани игри за нея, бързайки да пускат игрите си успоредно и за двете 32-битови конзоли по едно и също време... Така, че SNES, макар и да е по-мощен графично и звуково, неслучайно изостава по отношение на някои вече изброени игри, защото не всичко е графика и звук, а и просто някои игри за SNES не използват и половината от възможностите на конзолата (както беше и при Saturn) :idea:
Сравнението с допълнителните чипове в касетките на SNES и MD2 е доста зле, защото Nintendo не измисля тази технология (тя си се ползва години преди това от аркадните автомати на SEGA), а просто решава да използва вече познатата технология в няколко свои игри. Това, че някакъв си допълнителен външен чип към самата игра се грижи за графиката, не означава, че самата конзола е по-мощна! По тази логика например в днешно време Nintendo могат да пуснат една игра за SNES с някакъв свръхмощен (и свръхскъп) комплект с 2 чипа от 5GHz с общо 8 ядра и глей к'во става - SNES няколко пъти по-мощен от PS3 :lol: Да, ама не :idea:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 11 години

Меся се в спор в който май няма да съм много компетентен но все пак ще си изкажа мнението . Супер нинтендото е хардуерно по слабо от мега драйв , само в процесорите разликата е 2йна в полза на мега драйв . От там на татък идва странния факт че наистина снес вади графика по добра от тази на мега драйв , единственото обяснение за което се сещам е по добра архитектура на конзолата , следователно по лесно и качетвено програмиране на игрите . Сперд мен и 2те конзоли са велики и си струва човек да ги има жалко че съм изтървал времето само ...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
kenso
Mobile Gamer
Mobile Gamer

ZaG, сори ама ще те пренебрегна напълно. Тази тема я обърнахме на sega vs nintendo, но няма значение. Аз просто констатирах, че snes е по-мощна и е логично, ако две едни и същи заглавия излезли едновременно за MD/G и SNES, тези за нинтендото да са едни гърди напред визуално и звуково.
За чиповете казах че нинтендо ги прилага далеч по-успешно от сега (като говорим единствено за двете по-горе изброени конзоли). И както виждаш, ако можеше нинтендо да пусне току така комплект с 2 чипа от 5GHz с общо 8 ядра в някоя дискета за snes сигурно щяха да го направят.. но не са?
Относно т'ва че не всичко е графика и звук си до болка прав и не съм го оспорвал никога..

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 години

Bobi написа:Saturn
http://sega.ludost.net/forum/viewtopic.php?t=42
ZaG написа:Меся се в спор в който май няма да съм много компетентен [...]
Напълно съм съгласен.
Съветвам те да промениш остатъка от поста си, преди някой да се е усетил :wall:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Някой замислял ли се е , че повечето игри за SNES струват доста повече от съответните им версии за MD2, защото в SNES касетките често има повече чипове за побиране на данни като повече цветове, по-разнообразни графики, повече музика, чипове за подобряване на графиката и звука и т.н. ? Например графиката на SOR3 е по-разнообразна и има доста по-богата палитра от SOR1, както и по-качествен звук, защото има повече чипове и побира повече информация. Потърсете малко информация за SNES играта Actraiser, която е била композирана от небезизвестния игрокомпозитор Юзо Коширо. В едно негово интервю четох, че по онова време SNES не е могъл да се справи с музиката и графиката, които авторите са искали играта да притежава, и затова се е наложило да вградят в касетката на играта допълнителни чипове. На една друга игра за SNES пък са постигнали едновременното показване на екрана на 2048 цвята, благодарение на специален графичен чип. За MD2 също има една игра, в която са сложили подобен чип за показване на много цветове наведнъж, но и забравих името.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 11 години

а понякога даже вграждали Super FX :o
PC mustard race

Потребителски аватар
kenso
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Не зная но обичам адски много и двете конзоли.. и искам да върна времето назад.. Днес за да се създаде една игра са нужни стотици хора.. а за да бъде харесана трябва да бъде с зашеметяваща графика с милиони полигони на екрана и десетки сиджита.. и за да се управлява главния герой трябва да имате минимум 10 функционални бутона.. ех.. едно време беше друго.. Били, подай ми кислородната маска..

eVoLut1oN
Square
Square

Мнение eVoLut1oNпреди 11 години

някой знае ли къде мога да намеря емулатор за SNes 3a PC-то?

Потребителски аватар
Mike
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Mikeпреди 11 години

eVoLut1oN
Square
Square

Мнение eVoLut1oNпреди 11 години

ае адаптора за СНЕС Ми изгармя откъде мога да си зема.?

Потребителски аватар
kenso
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Никва идея няам.. проай некой магазин на пулсар.. и ако и там няа отиди на битака..

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост