Super Nintendo Entertainment System

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Super Nintendo Entertainment System

Мнение king_of_the_universeпреди 12 години

Eeehhh, Final Fight 1,2,3, po-dobrite Stree Fighteri, Zeldite, Final Fantasytata, Star Ocean, Lufia, Secret of Mana, Mariotata, po-dobrata grafika i zvuk ot Mega Drive...
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 12 години

Въпреки, че съм повече фен на Sega, не мога да отрека нищо от написаното по-горе.
За жалост конзолата на Nintendo беше доста по-слабо популярна в Б-я.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 12 години

Jeru написа:Въпреки, че съм повече фен на Sega, не мога да отрека нищо от написаното по-горе.
За жалост конзолата на Nintendo беше доста по-слабо популярна в Б-я.
В Русе до 97-8 бе пълно с много Нинтендота 8 бит и Сеги 16 бит , особенно на пазара , много конзолки много дискетки ... след това , така и не съм ходил на Кооп., че е селяния .. дори май преди година и нещо минах през едно магазинче там и имаше СЕГИ , от 30 лева до 80 лв :) ма не съм питал, кое защо и как..
Абе в БГ във всеки град е различно...

TerrorX
Console Master
Console Master

Re: Super Nintendo Entertainment System

Мнение TerrorXпреди 12 години

king_of_the_universe написа:Eeehhh, Final Fight 1,2,3, po-dobrite Stree Fighteri, Zeldite, Final Fantasytata, Star Ocean, Lufia, Secret of Mana, Mariotata, po-dobrata grafika i zvuk ot Mega Drive...
.

За графиката си прав донякаде ама не и за звука ...Начи поне от това което съм играл имам чувството ,че самите касетки на SNES-а са с по малко памет ... Графиката да но звука издиша на SNES-а ... Начи правил съм си експерименти на PS2-ката с Емулаторите ... И забелязах ,че SNES игрите са доста по бедни на звуци какво и на детайлност давам пример веднага с 1 моя много любима игра Beavis and Buthed ,която в SNES варянт беше доста оскатена както и Super Star Soccer и още...А проблема на SEGA MD беше ,че можеше да подъжа доста малко цветове в секунда ,но пък знам ,че за времето си е имал най-добрия процесор ...
LITTLE SONA-MA-GUN
RAPAPAM-PAM RAPAPAM-PAM YO SONA-MA-GUN
Aко все още не знаете как да се обръщате към мен, обръщайте се с гръб !

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 12 години

MD2 имаше по-малко цветове, които можеше да изобрази едновременно на екрана за всеки кадър.
За мен е изключително важно да управлявам игрите с удобен контролер, и този на MD2 ми е като продължение на ръката и е страхотно удобен и приятен за употреба. Да не говорим, че има явно предимство с 6-те си копчета отгоре (при това в 2 почти хоризонтални редици от по 3 копчета) :P На игри като "Streets of rage 3", "Mortal Kombat 3" и т.н. това предимство е много осезателно. Играл съм доста на "MK3" за SNES, и "повечето цветове и по-добър звук" и отсъствието на лееща се кръв (в кавички, защото не видях разлика) не ми помогнаха да играя по-добре, дори напротив, защото просто контролера на SNES ми е доста неудобен и като корпус, и като разположение на копчетата, и като кръстачка, и като начин на натискане на контактните гумички.

TerrorX
Console Master
Console Master

Хм на мене контролера на SEGA MD ми беше малко неудобен след по дългра игра осещах ,че са ми изтръпнали рацете заради малките ''рогчета'' но пък тогава 1 приятел ме открехна и си правех от тиксо и ставаше адски удобен контролера ...А иначе ,че SNES има по добър звуки дума не може да става дори и при МК-тo се вижда(чува) огромната разлика при звука в позла на MD2
LITTLE SONA-MA-GUN

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Е ако си забелязал, SEGA винаги са пускали по един неудобен и един удобен контролер :?

(у) = удобен
(н) = неудобен

SMS (н) (защото кабела минава отляво)
SMS2 (у) (кабела вече е отзад)
MD (н) (заради дръжките, които споменаваш - явно си имал този с трите копчета)
MD2 (у) (всеки знае защо) :twisted:
SAT (н) (много неудобен корпус и най-великата кръстачка досега)
SAT2 (у) (връщане към традициите на MD2)
SAT Analog (н) (кофтииииии)
DC (у) (идеален за SC) :P

TerrorX
Console Master
Console Master

Опа объркал сум те малко аз за нормалния с 6 бутона ти говоря ...Иначе опитай и ти направи си рогчета от тиксо или изолирбан да видиш разликата каква е !Става супер !
LITTLE SONA-MA-GUN

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Не е така. Просто тогава нямаш свобода за ръката. Идеално е както е направен :wink:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 12 години

SNES ima po dobar zvuk ot MD. Tova se zabelqzva nai veche v igrata final fantasy 6. Imashe edna Opera i muzikata beshe fantastichna. Zvucheshe kato s istinski instrumenti. Shte probam da nameriq link da chuete

Ето ги. Сега ги послушах и си спомних колко изненадан бях като ги чух за първи път. Square са се опитали дори да вкарат нещо като мъжки и женски оперен глас. Луди са , музиката звучи досущ като на 32 битова че даже и като на модерна конзола.
Не са аранжирани, давам ви дума. Ако не ми вярвате играйте играта и ще видите. Звуковите възможности на SNES са поне 1.5 пъти по добри. Само възможностите де, иначе е ясно че за MD има по яки мелодии. Като си помисля за музиката в SOR1-2-3 направо се размазвам от възхищение :lol:

http://anubis.bluelaguna.net/ff6music// ... erture.mp3

http://anubis.bluelaguna.net/ff6music// ... attere.mp3

http://anubis.bluelaguna.net/ff6music// ... edding.mp3

Иначе SNES няма по малко памет в касетките. Еднакви са че даже последните игри от 96-та имат малко повече. Иначе версията на UMK3 за SNES и се носи "добра" слава. Точно нея ли намерихте да давате за пример :)
Последна промяна от The Demon на 29 авг 2005, 19:08, променено общо 2 пъти.

TerrorX
Console Master
Console Master

Офф изиграй MK3 Ultimate за 2-те конзоли (примерно) и после говори ... За SNES липсват много от звуците като имената на бойците някой при удари и прочее ... А за музика ако си играл Cotra Hard Corpse музиката на 1-вото ниво нема равно ...
LITTLE SONA-MA-GUN

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 12 години

важното в случая е че snes се продаде повече отколкото smd
PC mustard race

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

"Важното" е, че Майбах се продава много малко, а полското Фиат-че в милиони бройки :P

TerrorX
Console Master
Console Master

Bobi написа:Не е така. Просто тогава нямаш свобода за ръката. Идеално е както е направен :wink:
Oпитай и ще видиш ... Начи ако искаш мога да зема 1 пад от 1 приятел и брат ми се прибира в четвъратък (в него е фотоапарата) и ще ти снимам какво имам предит ... Недостатъка при нормалния(поне за мен) е ,че C-то и Z-та (май те бяха крайните) е ,че са прекалено близо до края на края на пада и така за да ги натиснеш трябва да си сгъбеш палеца малко повече :)А като сложиш рогцата вече самия захват става по различен като самата китка вече е под друг ъгла и копчетата са ти по удобни за натискане като центъра е върху средните копчета а не върху първите (А и Х):)
LITTLE SONA-MA-GUN

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Аз хващам контролера идеално, и палецът ми е около копчето B :P Абсолютно никакви проблеми нямам с натискането на Z или C :D Все пак, за да играеш на SOR3, се изисква доста често посягане към C, понякога и към Z, а и най-вече играя с B, C, A, X. Сам виждаш, че тези копчета са срещуположни и нямам никакви проблеми със светкавичното им натискане без кривене на пръсти :wink: Дори разположението им в 2 редици много улеснява начинът на игра - бързи команди с долните 3 копчета и X, и по-редки с горните Y и Z :twisted:

A - магии
B - удар (серия)
C - скок
X - специални атаки
Y - повалящ удар
Z - заден удар

Погледни подписа ми - неслучайно съм избрал именно контролера на GC :P Той има същото разположение на копчетата (B, A, X и Y над средното копче A), както е при контролера на MD (A, B, C и Start над средното копче B). Това копче горе по средата (Y) при SOR3 е повалящ удар, такава функция ще има и при SOR4 :twisted: Отделно и този контролер има и доста други характерни за SEGA функции, освен трите копчета в редица и едно над тях - одзад вдясно допълнително копче Z (при MD2 е Mode), 2 аналогови спусъка L и R (Saturn/Dreamcast), кръстачката и лявата са разположени по същият начин, като при контролерите на Saturn и Dreamcast. Дръжките са тесни и високи като тези при Saturn/Dreamcast.

TerrorX
Console Master
Console Master

Еми аз ти казвам на мене как ми е удбно може би си е до захват но пък това с рогчетаа го измисли 1 приятелче и всички дето имахме сеги тогава дака си бяхме направили конзтролерите щото ни беше по добре ... Самоче тука :

Изображение

виждам нещо което не си спомням конзолата с копчетата е малко по отдалечена от това което си спомням (сигурно бъркам...)... Начи ти при игра на SOR3 натискаш само 2 копчета така палецът ти прави по малки движения но при игра на MK3 Ultimate например или Super Star Socсer кадето трябва палеца да стига бързо до всички копчета бързо е хубаво самия той в "спокойно положение " да е в центъра даже малко в дясно на козолата с бутони като долната възглавничка е на към Б-то а горната между X-a и Y-ка.... Така оправлението е малко по прцизно :)
Аз пак ти казвам ,че не контролера е неудбен(напротив) но с рогчетата става малко по удобен :)
LITTLE SONA-MA-GUN

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Ти ми показваш тук контролера на SEGA Genesis 2, а не на SEGA Mega Drive 2. Има една съществена разлика - те са почти еднакви, но при контролера на Genesis 2 дръжките са по-издължени към ръцете, и имат едни гадни ръбчета от долната страна (на сниката отлично си личат). Ползвал съм и такъв контролер, и е малко по-неудобен от моя, който си е истински на Mega Drive 2. Този на Genesis 2 е предназначен само за северна Америка (САЩ и Канада) - нека им на американците :twisted:

TerrorX
Console Master
Console Master

Значи правилно съм забелязал ,че е малко по различен от тези с който съм играл :)
LITTLE SONA-MA-GUN

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 12 години

Е-е-е-е Майбах фиат ала бала
и аз съм фен на мега драйв ама конзолите са от едно поколение и са си съвсем равнопоставени, като нинтендото дърпа в продажбите
Просто Нинтендо винаги са били по-добри бизнесмени :)
PC mustard race

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Ами Нинтендо се изхитриха да залагат доста на изключителните договори за заглавия и най-вече наблягаха умело на ролевите игрички - нещо, от което се поучиха Сони и това им е най-силната страна в момента, и така прецакаха Нинтендо :arrow:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост